Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémon - Fenomén milénia - Dokumentární série

[1] Vložil Roudy dne 26.10.2022 v 23:37:11, Odpovědět
IP hash: 83e4892c8bb9c5b3

Ahoj :)

Už nějakou dobu s pár kamarády točíme takovej komplexní dokument, vlastně už spíš dokumentární sérii, kde rozebíráme fenomén Pokémonů. A z velký části se to dotýká i té Pokémanie, co probíhala v čr na začátku nultých let. Podařilo se nám na rozhovory sehnat lidi z produkce český verze anime a mangy, nějaké známé lidi z novinařské, herní branže i nějaký ty influencery. Hotovo už máme cca z 80% Nicméně naznal jsem, že by bylo hezký tam těch vypovědí mít víc od skalních fanoušků, kteří tu dobu začátku nultých let zažili. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli by tu byl někdo kdo by si našel hodku čas a zučastnil se nějakého natáčecího dne. Natáčelo by se v Praze přesné místo a čas bychom domluvili ex post.

Pak ještě jeden dotaz - V rámci dokumentu jsme lokalizovali do češtiny i nějaké ty Pokémoni pisničky, nicméně na jednu písničku nám na poslední chvíli odřekla zpěvačka, kdyby se ve vašich řadách našel někdo koho by to zajímalo, určitě budeme rádi i v rámci spolupráce do budoucna.



[2] Vložil madvorak dne 27.10.2022 v 10:26:23, Odpovědět
IP hash: x4184730c49b6c112

Ahoj!

Já se určitě jako skalní fanoušek počítám, protože mám za poslední rok nahráno asi 5000 zápasů. Nicméně k té době hlavní pokémánie nemám moc co říct. Byl jsem prostě jen jedno z mnoha děcek, které se o Pokémony zajímalo. Tehdy jsem neměl žádný mimořádný vhled do té hry (ani do ostatních věcí spojených s Pokémony), který by neměli ostatní.

A zpívat už vůbec neumím. Takže asi spíš nebudu k užitku.



[3] Vložil Roudy dne 27.10.2022 v 11:13:22, Odpovědět
IP hash: 83e4892c8bb9c5b3

Ta série postupně zmapuje všechny generace, takže pokud bys měl co říct k pozdějším fázím, bylo by to super :)



...
[4] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 27.10.2022 v 11:22:00, Odpovědět
IP hash: xc6f3e56514ebef3d

epic, drzim palce!



img
[5] Vložil Dratini dne 28.10.2022 v 19:09:59, Odpovědět
IP hash: 65db4b3fb821fd51

[3] Roudy: Ahoj, to by mně velmi zajímalo, pokud se mi to nebude krýt s prací, hlásím se dobrovolně!

--

Novější generace (7., 8. a 9.) už neznám, ale ty starší jsem hrál, koukal jsem i na seriál, vyzkoušel jsem si i hraní kartiček, jako děcko jsem měl sběratelské album (pořád ho mám), atd.



[6] Vložil Roudy dne 10.04.2023 v 18:02:05, Odpovědět
IP hash: 83e4892c8bb9c5b3

Video které pokrývá období 3. generace a počátky Pikachu.cz https://www.youtube.com/watch?v=9LtBGRbqHxY&lc=UgxOdtCdz2AMpb4G15B4AaABAg



img
[7] Vložil Dratini dne 13.04.2023 v 12:07:09, Odpovědět
IP hash: xb64825e138f786f6

[6] Roudy: Máš moc hezký Youtube kanál. Myslím, že tvé vyprávění o dobách dávno minulých je fakt zajímavé. Koukám, že jsi nakonac jako zástupce Pika/PJZ zvolil Johna Beaka. Dobrá volba!

--

Kdybys chtěl pro budoucí díly s něčím pomoct, napiš a rád pomůžu, jak budu umět. :-)



lisakVUK
[8] Vložil lisakVUK dne 14.04.2023 v 09:50:32, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Hezké video, Propracované shrnutí serií i něco o komunitě.K té komunitě by se asi ještě hodilo požádat o vyjádření Endera (za Pika), Suicune Wolf (úplné prapočátky PJZ). Jinak jsem ti napsal odpověď do Zpráv, Telegram je ideální možnost jak pružně komunikovat.



[9] Vložil Roudy dne 07.11.2023 v 15:51:03, Odpovědět
IP hash: ac525601a0140252

Píše se rok 2000, prázdniny končí, nový školní rok je za dveřmi a televize Nova začína vysílat Pokémony. Seriál, který se bezpochyby do značné míry zasloužil o vychovani první generace Otaku komunity v Česku. Pokémoni tehdy dokazali vyvolat bezprecedentní mánii u statisíců dětí. Vraťme se společně ještě jednou o třiadvacet let zpátky a prožijme si společně znovu Ashovu cestu. ❤️

Rozjeli jsme sérii, ve které budeme do hloubky probírat každou epizodu Pokémonů - první epizoda zde -

https://www.youtube.com/watch?v=0ziE799P_fY&ab_channel=Modern%C3%ADgeek

Za zpětnou vazbu budu moc rád :)



img
[10] Vložil Terjón dne 07.11.2023 v 16:17:05, Odpovědět
IP hash: x5876be4f1311862b

Ahoj Roudy, video vypadá fakt skvěle. Líbí se mi způsob, jak je to sestříhané, infografiky i to, jak na začátku máte vlevo dole odkazy na vaše profily. Nikde jinde jsem to neviděl a působí to velmi decentně. To se vám moc povedlo.

Je super připomenout, jak futuristické některé ty technologie byly. V dnešní době nám to vůbec nepřijde, ale tehdy byl pokedex (vůbec jakákoliv forma kapesního počítače) pro dětské sledující úžasná záležitost. Docela by mě zajímalo, jaký názor mají dnešní školáci na staré díly. Přijde mi, že to tempo starších dílů bylo takové poklidnější.

Zmiňuješ tam pestré doplnění futuristických technologií a zároveň důrazu na to dobrodružství v nějaké přírodě. Myslím, že tohle je koncept, který obecně v Japonsku existuje. Tam taky můžeš být třeba v ósacké čtvrti Dótonbori, kde na tebe ze všech stran blikají neony, a pak se svézt metrem půl hodiny a být téměř uprostřed divočiny :)

Pokud bych měl něco doporučit pro příště, byly tam 2 věci, co mi zněly poněkud divně:

3.18 - je tam střih nahrávek, pravděpodobně mezi dvěma mikrofony? Přišlo mi, že střídáš vypravěčský mikrofon s osobně-zkušenostním (nevím, jak ho líp nazvat :D). Všude jinde to funguje skvěle, ale tady, jak nezměníš téma, ale jenom mikrofon/narativ, mi to přišlo nic moc.

7.42 - zakončení "takže, klobouk dolů..." je taky takový suboptimální. Kdybys skončil předchozí větou, bylo by to lepší.

Nicméně jsou to opravdu jen takový drobnosti. Rozhodně se jedná o krásně vonící výkvět mezi vším tím zapáchajícím (hlavně kartičkářským) pokemoním odpadem, kterého je český youtube plný. Těším se na další díly!



Personifikovaný/á Omanyte
[11] Vložilo Amari dne 11.11.2023 v 17:37:01, Odpovědět
IP hash: 9cf66b06d82b65c6

[9] Roudy: Přidávám se k Terjónovi, video se mi líbilo - a nejen kvůli nostalgii. Obsahově pěkně zpracované a co se týče formy, malinko mě rušilo střídání kvality zvukového záznamu, ale to jen jen drobnost.

A takové menší subjektivní zamyšlení - dnes jsem už o něco kritičtější k tomu, jak byl příběh v anime uchopen a o to více se mi líbí nové Horizons, ale na druhou stranu je nepopiratelné, že nás původní seriál uchvátil naprosto přesně tak, jak popisuješ.



[12] Vložil Roudy dne 18.11.2023 v 12:26:26, Odpovědět
IP hash: 227acabcf7dea7c9

Terjóne a Amari: Děkuju vám za zpětnou vazbu :) Jsem rád že se vám video líbilo. Zároveň si beru k srdci i kritiku a do dalších epizod se pokusím zpešit zvukovou stránku atd.

Níže zasílám pokračování :)

Ahoj, trenéři Pokémonů! ? Dnes dneska se vracím s novým dílem Pokédexu! ? Podíváme se napředstavení ?? Rakeťáků, Jenny a Joy. V druhé části se vrhneme do okamžiku, kdy Ash chytá svého prvního Pokémona! ?? Ani tentokrát vás neochudím o zajímavosti ze zákulisí, srovnání s japonskou verzí a mé nostalgické vzpomínky z té doby. ??️ Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu, konec konců, dělám to pro vás :)

? Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=PxO4oRM2pFg&ab_channel=Modern%C3%ADgeek



Personifikovaný/á Omanyte
[13] Vložilo Amari dne 02.12.2023 v 18:13:40, Odpovědět
IP hash: ab3a5790f08e3d79

[12] Roudy: Konečně mám zas nějaký čas (asi potřebuji snížit přesčasy.)

Jo, tyto první díly seriálu se mi hodně vryly do paměti (kromě dabingu.) Jak sám rozebíráš, měly ještě vážnější podtón - který mi pak chyběl - a doteď si kupříkladu vzpomínám, jak nebezpečně na mě Rakeťáci působili. Koneckonců, osobní zkušenost - starší lidi (než tehdy já nebo Ash) není radno podceňovat.

Každopádně co se týče tvého videa, nemám výtek. Samozřejmě chápu, že konstruktivní kritika člověka posune nejdále, ale tento formát obvykle moc nesleduji, takže nemám moc rozhled (to třeba v rámci nedávno zhlédnutého nového filmu mám názorů habaděj.) Rozhodně ale vyzdvihuji zajímavosti, jako třeba cenzura, nebo kulturní pozadí, které mi doposud unikalo. To je vlastně super přidaná hodnota nad „prostým“ rozebíráním toho, co daný díl přinesl.

(Jediný „problém“ (a naprosto čistě subjektivní) je, že si říkám, jaký je zde pro mě osobně potenciál při zpracování dalších dílů. Po druhém shlédnutí první řady a půl před nějakými cca 10 lety se seriál stal zhruba po třicátém dílu v mých očích příliš šablonovitým a ne zase tak zajímavým, kromě tehdejší novoty.)



[14] Vložil Roudy dne 11.12.2023 v 13:17:47, Odpovědět
IP hash: ac525601a0140252

Nový díl: https://www.youtube.com/watch?v=J8Q-UsaPrm0&ab_channel=Modern%C3%ADgeek



[15] Vložil Roudy dne 21.12.2023 v 11:02:14, Odpovědět
IP hash: ac525601a0140252

Nový díl - Tentokrát se věnujeme hodně Brockovi :) https://www.youtube.com/watch?v=UEv2uOCv7Sc&ab_channel=Modern%C3%ADgeek



Aura is...

...with me
[16] Vložil Ash493 dne 10.01.2024 v 21:00:17, Odpovědět
IP hash: 2e0180dcef113e09

Rip the konec :/



...
[17] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 10.01.2024 v 23:01:41, Odpovědět
IP hash: 4911341c968de728

skoda .( to asi moc nesypalo...



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky