Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

My a Pokémoni

Infernape
[1] Vložil Infernape dne 26.07.2022 v 21:09:58, Odpovědět
IP hash: xc9fc4b0d2046a66

Poslední dobou mám pocit, že zanedbáváme Pokémony. Popravdě kolik z nás si na čundru vzalo konzoli a zahrálo si Pokémoní hru??

Kolik z nás si pustilo Pokefilm??

Podle ne by se na společných akcí měli víc řešit Pokémoni, protože je smutné že i moje máma zná víc Pokémonů než někteří z nás.

Proto navrhuji aby se na nějaké společné vícedenní akci dělal aspoň jeden den který bude zaměřen na Pokémony. Klidně se můžeme celý den koukat na Pokefilmy nebo hrát Pokehry a učit se nové Pokémony atd....



And tonight we can truly say...
[2] Vložil CoolGrovyle dne 27.07.2022 v 16:14:43, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[1] Infernape: Mnozí můj postoj k novým hrám znají a proto považuji za neetické jej zde opakovat. Nicméně jestli ti mohu poradit, pokud chceš mluvit o tom, že někteří neznají nové hry a nové Pokémony, tak bych to rozhodně nenazýval zaostalostí a už vůbec bych to neformuloval v nadpisu jako všeobecnou "zaostalost" :). Navíc Pokéhry a Pokéfilmy jsou díla jako každá jiná (nikoli glorifikované majstrštyky, které povinně máme obdivovat, jen proto, protože souvisí s Pokémony), pokud se lidé rozhodnou jim pozornost nevěnovat, může to být kvůli tomu, že podle jejich názoru dané dílo nestojí za pozornost :). A hned máš první důvod, kvůli kterému se až tolik lidí v Pokémonech neangažuje :) Více k tomu nemám co říci, už bych příliš zacházel do subjektivní úrovně, kterou mám oproti mnoha obdivovatelům Pokémonů úplně jinou :)



[3] Vložilo Sanky dne 28.07.2022 v 11:57:46, Odpovědět
IP hash: x3c56e039bc913f6d

No nevím, já třeba mám Pokémoních znalostí až příliš. Vždycky vyhrabu nějaký faktoid jako "projít Sky Pillar je v Ruby/Sapphire volitelné a když ho v Emerald uděali povinný, tak odstranili praskliny aby nebylo obtížné se dostat na poprvé na vrchol". A jako super trivia, ale řekněte mi, k čemu je taková informace užitečná.



[4] Vložila behold3r dne 28.07.2022 v 12:02:01, Odpovědět
IP hash: x3d3dfef65ed7c893

když znáš RSE tak dobře tak ses díky němu určitě naučil braillovo písmo a to je užitečná znalost



Infernape
[5] Vložil Infernape dne 29.07.2022 v 01:22:00, Odpovědět
IP hash: 8cf9539a7cb521d4

Narážel jsem hlavně na děcka nechci jmenovat. My bychom jim měli jít příkladem



And tonight we can truly say...
[6] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 13:02:19, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[5] Infernape: Je pravda, že v rámci komunity by bylo hezké je vést tím směrem, aby Pokémony znali i ti mladší a menší. Na druhou stranu to já osobně nepovažuji za nějaké dogma, že my bychom měli jít příkladem ohledně toho, jaké zájmy a koníčky mají děcka mít :). Já tě chápu jak to myslíš, že prostě ty děti třeba od nás tolik Pokémoních věcí neslyší. Nicméně když se řekne "máš jít příkladem" většinou se jedná o závažnější témata, kterými se má jít příkladem, než je určování směru zálib dětí. Používá se to u slušného chování, používá se to u morálních zásad. Ale u tohoto? Za mě osobně ne. Nechť se vyjádří v prvé řadě ti, kteří dané děti obvykle mají na starosti. Protože těch se primárně tvá výzva týká. Protože co si budem, nemůžeš dospělé Pokémony nutit, aby své záliby směřovali určitým směrem, pokud to sami nechtějí. :)

EDIT: Za mě třeba je to tak, že já Pokémony mám hodně rád jako lore. Je to skvělý svět a skvělá fantazie. Nicméně díla tvořená v rámci Pokémonů, mě v poslední době příliš nenadchnou. Čili si tvořím svá vlastní díla s Pokémony spojená (která ale příliš pozornosti nezískávají, protože buď nenadchnou ostatní, nebo se ostatní rozhodnou pro tl;dr) a dělám si tím radost z Pokémoního světa. Svět anime i svět her jednoduše dlouho nepřišel s ničím, co by mě fakt bavilo a co by nesmrdělo prachama, respektive touze po nich :)

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 13:07:29



And tonight we can truly say...
[7] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 13:13:01, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[5] Infernape: Mimochodem ať už jsi to byl ty nebo kdokoli jiný, děkuji za změnu názvu tématu :3 <3

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 13:15:33



[8] Vložil madvorak dne 29.07.2022 v 14:45:09, Odpovědět
IP hash: x84b134677a24907d

To je dobrá poznámka!

Řekl bych, že česká pokékomunita je spíš "skupina kamarádů, kteří se poznali kvůli Pokémonům" než "skupina aktivních fanoušků Pokémonů". Neříkám, že jedno je lepší než druhé, ale je dobré si být vědom toho rozdílu.

Taky je dobré vědět, že tahle komunita (pikachu&pjz.cz) nezahrnuje veškeré fanoušky Pokémonů v ČR. Například jsem se až loni dozvěděl, že v Praze žije jeden z nejlepších hráčů Pokémonů na světě všech dob! Je to Kevin (BKC) a jeho existence mi léta zcela unikala, neboť nikdy nebyl na žádném českém pokésrazu.



lisakVUK
[9] Vložil lisakVUK dne 29.07.2022 v 16:08:46, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Ve stručnosti. Mě dostal k Pokémonům seriál, ve kterém se mi líbil koncept parťáka - Pokémona, který je zároveň kamarádem, trenér se stará o jeho potřeby a vzájemně si pomáhají. Ta idea kamarádství je to, co se mě na Pokémonech líbí nejvíc a stala se součástí jakési "filosofie", kterou se snažím řídit. Jelikož mi byl sympatický seriál i samotní Pokémoni, chtěl jsem si s nimi samozřejmě užít nějaké to dobrodružství i ve hrách, záhy jsem si pořídil první GameBoy (Pocket), sehnal nějaké kartičky a začala má cesta konzolového a TCG hráče. Jinou kapitolou je multiplayer. Na začátku Pokémon "boomu" u nás existovalo množství lidí, kteří si chtěli se svými Pokémony ve hře (případně TCG) zahrát s jiným "trenérem", ale bylo to na bázi takového toho soupeření pro radost. V té době také vznikla komunita soutěžních TCG hráčů, ale je třeba říct, že přístup těch, které jsme poznali, se příliš neslučoval s tím našim. My si víc hráli s oblíbenými postavičkami, oni vymýšleli ultimátní strategie a výběr karet (Pokémonů) jim podřizovali. Neměli zájem se s námi scházet, chodit na výlety, hrát si. Dokonce si pamatuji, jak jeden z nich (myslím, že si říkal MewThree) vyjádřil k dotazu na oblíbeného Pokémona ve smyslu, že je mu to vlastně jedno, že volí silné a účinné karty. Takže soutěžní herní scéna byla vždy tak nějak oddělená od jakéhosi aktivního jádra Pika/PJZ komunity (lidí, kteří organizovali srazy, čundry atd...). Což tak bylo i v době před mým vstupem do komunity, ku příkladu Glutexo byl veliký fanda Pokémonů, ale nikdy neměl žádnou konzoli a hru a kartiček jen pár s oblíbenými hrdiny.

Co se týká aktuálních aktivit komunity. Pravda je, že na akcích jako je čundr se daleko méně hraje, seriál se nyní také nepouštěl (ale je pravda, že hlavně proto, že dosavadní díly vydané v CZ jsme již shlédli dříve). Někteří noví členové komunity nemají velké znalosti (popravdě v době, kdy už je přes 1000 Pokémonů já sám neznám mnohé ani jménem). Určitě by se mohlo a asi i mělo věnovat více času aktivitám nějak s Pokémony spojenými, tady si dávám úkol i sám pro sebe, neboť v naší skupině určitě pro to mohu dělat víc. Nicméně mi ani nevadí, když místo oficiních Pokéher po sobě třeba hážeme míčkem s tím, že chytáme Pokémony, stříkáme vodní pistolkou s komentářem "Squirtle, použij vodní dělo" atd.. Člověk nemusí hltat oficální hry, aby byl Pokéfanda. Hlavně bych byl ale rád, aby lépe fungovala ta idea kamarádství, vzájemného porozumění si, snahy si pomáhat atd.. Protože na tom vždy naše komunista stála.

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 16:15:54



lisakVUK
[10] Vložil lisakVUK dne 29.07.2022 v 16:20:12, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

[7] CoolGrovyle: Změnil jsem ho já po konzultaci s Infernapem.

[8] madvorak: Ano, v dnešní době je to již hodně jak říkáš, jinak soutěžní hráči byli vždy trochu jiné "universum", jak jsme psal výše. My se tedy ve své době také snažili pořádat turnaje (a asi by to i pokračovalo, nebýt toho, že o ně přestal být zájem), ale nikdy jsme neměli ambice vychovávat nějaké soutěžní hráče, kteří by jezdili na mezinárodní oficiální turnaje, jako spíš poskytnout možnost si zahrát pro radost. Proto také ty spory (cheaty/EVčkování), později rozdělení na skupiny.

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 16:21:21



img
[11] Vložil Dratini dne 29.07.2022 v 18:19:46, Odpovědět
IP hash: x81abf251d92a1bd8

[8] madvorak: Ahoj. No jo, máš pravdu. Jakože většina z nás žádní hardcore turnajoví hráči nejsou. Jakože bych si s tebou na showdownu klidně zápas dal, ale:

1) stydím se, že proti profíkům nemám moc šanci => nejsem pro takové lidi ze soutěžního hlediska tak zajímavý

2) protože mě novější poké-hry znechutily svou jednoduchostí (konkrétně X, Y), přestal jsem pak hrát další hry a tím pádem už ty nové potvůrky tolik neznám.

3) když už jsem proti někomu bojoval, téměř vždy to byl formát singles. Na double bitvy nejsem úplně zvyklý - a přitom je to myslím v kompetetivním hraní hlavní formát.

--

Pokud by sis ale rád dal na showdownu bitku, napiš mi do soukromých zpráv a můžeme se domluvit. :-)



[12] Vložil madvorak dne 29.07.2022 v 18:31:03, Odpovědět
IP hash: x84b134677a24907d

Říkám si, že by mohlo být pěkné udělat nějaký přehled pokélidí v ČR, kteří se aktivně věnují nějaké oblasti pokéživota (tedy těch, kteří se již prezentují na internetu, případně opt-in kdokoliv další). Doopravdy mě mrzí, že jsem tolik let nevěděl o Kevinovi (BKC); teď už o něm sice vím, ale zase už nebydlím v Praze.



[13] Vložil madvorak dne 29.07.2022 v 18:41:02, Odpovědět
IP hash: x84b134677a24907d

[11] Dratini: Napsal jsem Ti zprávu. Ale je tu jedna věc, ke které bych se chtěl vyjádřit tady veřejně (3).

Singles nejsou mrtvý formát ani v rámci soutěžního hraní. Je pravda, že nejvíc lidí hraje současnou generaci a v rámci té současné generace je hlavní formát Doubles. Nicméně, když jde o hry starších generací (které se stále ještě dost hrají; třeba já hraju jenom ty starší), v nich se mnohem víc hraje Singles.



Infernape
[14] Vložil Infernape dne 29.07.2022 v 21:51:26, Odpovědět
IP hash: x9375eb27161723d9

[7] CoolGrovyle: popravdě to udělal VUK ale není za co



And tonight we can truly say...
[15] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 21:52:22, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[14] Infernape: Už říkal v příspěvku [10] :D



Infernape
[16] Vložil Infernape dne 29.07.2022 v 21:54:02, Odpovědět
IP hash: x9375eb27161723d9

[15] CoolGrovyle: a jo



[17] Vložil madvorak dne 30.07.2022 v 12:20:06, Odpovědět
IP hash: x641d73a9885f434d

Unpopular opinion: Starý název tématu se mi líbil víc.



[18] Vložil scyther-grovyle dne 31.07.2022 v 13:19:56, Odpovědět
IP hash: 83dd9eaa6ca96b68

Já v podstatě s názorem souhlasím. Byť už jsou taky dávno pryč doby, kdy jsem sledoval komerčnější část tohoto koníčku, tak myslím že to není jen o tom.

Hrát hry, pouštět seriál, apod. jde i nostalgicky starší kousky, nebo si ozváštnit interakce různými výzvami a podobně. Minihry v Pokémon Stadium, turnaj lvl 1 pokémonů z náhodných vajíček nebo závod v hacku Pokémon Brown jsou milé vzpomínky na minulé čundry, které určitě nejsou to první co vás ve spojitosti s moderními pokémony napadne.

Ale nemusí vůbec jít o oficiální věci. Dříve bylo hodně společné zábavy alespoň nějak tématizováno. Chyběly mi třeba tento rok deskovky od účastníků (kémoni, heroes of pok & mon, suina karetní hra) a mrzí mě že jsem nestihl tu od verčy. Stejně tak zpívání komunitních poképísniček, soutěže (ocenil jsem a částěčně na můj popud vznikly alespoň na rychlo pokémon obdélníčky).

A obecně jasně, trochu sdílím Sankyho sentiment že náhodná poké trivia je v bežném životě dost nepoužitelná, ale vlastně mě baví jí nějak sdílet alespoň tedy v prostředí, kde může lidi zajímat.

Samozřejmě je zodpovědnost i v mých rukou, tak se pokusím na příští čundr něco vymyslet. Třeba aspoň přivíst TCGčka, vytisknout k táboráku texty z přetextovávací souteže a mít sebou svoje pokéhry. Protože je rozdíl i mezi "skupina kamarádů, kteří se poznali kvůli Pokémonům" a "skupina kamarádů, kteří se poznali kvůli Pokémonům ale už to není důležité".



And tonight we can truly say...
[19] Vložil CoolGrovyle dne 02.08.2022 v 17:35:01, Odpovědět
IP hash: xe779c79c10b8ae90

[18] scyther-grovyle: Je to možné, že někomu chybí Poké-békání? :3 <3



picture
[20] Vložil Buizel dne 27.10.2022 v 12:22:21, Odpovědět
IP hash: e618562097a0bb29

[1] Infernape: Musím ti také říct svůj osobní názor třeba k situaci posledního pražského srazu 3P - Pokémony a téma celkové tam opravdu z ohledu hraní, pokecu atd. zcela chybí, vždy když přijdu tak hrajete něco jiného s přesností stolních her jako je BANG, Potápějící se ostrov, nebo podobně jiné deskovky které s Pokémony nemají vůbec nic společného. Moc rád bych zkusíl jakoukoli formu hratelných Pokémon TCG karet sestavených z toho co je možné sehnat, pokud někdo má libovolnou hratelnou sadu pro začátečníky namíchanou pro běžné základní hraní, mohl by někdo příště něco takového přinést. Já bohužel nemám zatím nic, musel bych koupit.


Popravdě chci říct - rád bych se to také naučil správně hrát, tak abych někdy předal zkušenost příště na dalších srazech co budou v dohlednu do budoucna na kterých budu moci být. Nebudu jmenovat všechno, ale 3P a předvánočňák třeba z mých vyjmenovaných, nebo jiné soukromé srazy zde nejmenované v místě Prahy.


Může se to zkusit, je třeba zavést a hlavně je jen na Vás jak si vžijete tento způsob hraní, beru že jste jinak více závislí na tom co máte a co nejvíc hrajete, ale já se zde vyjádřil ohledně zanedbávání Pokémonů všeobecně, tak jak napsal Infernape zde toto téma. Proto jsem neváhal zareagovat taky.



kochta
[21] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 31.10.2022 v 13:29:01, Odpovědět
IP hash: 1c3205091b235719

[20] Buizel: hmm, je pro pokémon TCG něco jako 'commander deck'y pro MtG?



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky