Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

21. Pokétábor/čundr (2022)
(16.7. - 23.7.)

img
[1] Vložila Organizatori dne 17.02.2022 v 20:45:17, Odpovědět
IP hash: 5613a73230496fbc

Letos to bylo s rezervací vhodného ubytování hodně komplikované. Poté, co jsme se konečně v lednu dohodli s jedním z kempů na ubytování a byli několikrát ujištěni, že dohodnuté platí, nám v dubnu zavolali, že naši rezervaci ruší, protože jiná skupina navýšila počet míst a jsou to jejich tradiční hosté, kteří si to dohodli s majitelem. Bylo tedy třeba najít rychle jinou alternativu. Bohužel s naším počtem lidí (30+) to není snadné, místa v kempech jsou na prázdniny často rezervována s velkým předstihem. Po velkém úsilí jsme uspěli, ale museli jsme slevit se svých požadavků (nemáme žádné chatky s příslušenstvím a některé chatky jsou v kempu dál od dalších našich).

Kdy: od 16.7. do 23.7. 2022

Kde: Autokemp Babylon, (mapa)

Možnosti ubytování (k dispozici máme celkem 9 chatek):

F11 (6 lůžek): Vuk, Infernape, Jára-Jolty, PikaDavid, Turtwig, +1 (Tomas/Martin, ...)

F12 (4 lůžka): Kimimari, Morx, Světluš, Ron, Zyra

F13 (4 lůžka): Flareontyš, Mewja, ELaprásek, Niki

F14 (4 lůžka): Aomori, Ghori, fiflik, Áďa

F15 (4 lůžka): Yamato, Cool, Kulička, Fenek

H13 (2 lůžka): Lugia, Verča, Kili

H14 (2 lůžka): Lugiak, Kochta

H15 (2 lůžka): Dratini, Scytherka

H16 (2 lůžka): Sui, Taiki

L07 (3 lůžka): Raichu, Scyther, (Marek/Šimon...)



Rozmístění chatek v kempu:



Ceny za týden:

Vychází to cca 1800Kč/os/týden + rekreační poplatek u osob nad 18 let (platit se bude až na místě)


- další poplatky:

Pes: 350,- Kč

Auto: 350,-Kč

Za osobu nad 18let: 120,- Kč



PLATBY ZÁLOH

500Kč/osobu co nejdříve (museli jsme uhradit obratem zálohu)

Číslo účtu 5542255/0300 (ČSOB), do poznámky uveďte svůj nick


Označení účastníků:

podtrženě = záloha (500Kč) uhrazena

tučně = celá částka (1800Kč) uhrazena

malým = psi


Souhlas se zpracováním osobních údajů, audiovizuálních materiálů, souhlas s pravidly akce: Úhradou nákladů na čundr souhlasí účastník s pravidly akce, která zahrnují zejména dodržování nočního klidu a slušného chování v průběhu akce. Zároveň účastník souhlasí s tím, že v průběhu celé akce mohou být pořizovány jeho audiovizuální záznamy a souhlasí i s jejich následným zveřejněním na stránkách pjz.cz. Zálohy a doplatky jsou nevratné ode dne nejzazšího termínu jejich úhrady. Na akci je dále zakázáno konzumovat drogy, tvrdý alkohol a obtěžovat nezvládnutým pitím své okolí - pivko u dospělých k obědu či večeři není žádný problém, ale nestojíme o opilé lidi. Organizátoři si vyhrazují právo na místě účastníka s okamžitou platností vyloučit z akce, v případě porušení pravidel.

Naše chatky v kempu:


"Dvojchatka" (2 lůžka ve 2 pokojích v rámci jedné chatky) Hanyka (H chatky)


Třílůžková Lada (L chatky)


Čtyř/šesti lůžková Flora (F chatky)



Společný odjezd z Prahy, Mostu a Děčína:

Praha - Domažlice



Most - Domažlice



Ústí nad Labem - Most



Boletice/Děčín - Ústí nad Labem

 

Moderátor upravil zprávu dne 18.07.2022 v 20:56:17




Příspěvky 77 – 96 z celkem 96. Zobrazit vše.

lisakVUK
[78] Vložil lisakVUK dne 23.07.2022 v 21:11:56, Odpovědět
IP hash: 835d784855cecdb4

Obušek na opice :D

Jinak noční procházka byla, ale až ve čtvrtek. Taky něco napíšu, ale později. Dratiniho popis je ale dost vyčerpávající, tak spíš jen doplním.



img
[79] Vložil Dratini dne 23.07.2022 v 21:22:11, Odpovědět
IP hash: 2ee8a9804f6b161d

[78] lisakVUK: Vůbec ne, ještě to zítra dopíšu. :-D



[80] Vložilo Růžaču dne 23.07.2022 v 22:20:35, Odpovědět
IP hash: 3c28633fee630b64

Robert je opravář fasád a luntátko dobře luntá xD

Čundr jsem si moc užil a rád jsem pomohl nosit dřevo na táborák, kde jsme se pak do pozdních hodin hřáli a kde jsme potkali přátelské němce.

Většinou jsem pendloval mezi chatkami, táborákem a hospodou a občas jsme dělali noční akce v lese. Na koupališti jsem bohužel nebyl, ale i tak jsem se nenudil.

Všichni byli moc fajn a já už se těším na další čundr.

P.S. Víc Morxího piva, prosím :)



Моrx
モルックス
 
[81] Vložil Morx dne 24.07.2022 v 16:59:32, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

Svůj pocit, z celého letošního čundru shrnu do jediného meme:

 

Moderátor upravil zprávu dne 24.07.2022 v 20:17:06



lisakVUK
[82] Vložil lisakVUK dne 25.07.2022 v 17:01:18, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Abych taky přispěchal svou "troškou" do mlýna, přidám svůj stručný popis:

Odjezd na čundr letos proběhl poměrně v pořádku, zpoždění nebyla přehnaná, takžte byl dodržen plán. Jediné překvapení přichystal Raichu, který po noční směně zaspal a odjezd nestihl, podařilo se mi ale ad-hoc dohodnout, že pojede s Lugiakem, který měl už vézt Kochtu a Sui s Taikim. Pražská výprava se setkala s Děčín - Ústí - Mosteckou skupinou v Plzni, spolu jsme pokračovali osobákem do Domažlic. Tam jsme si dali obědo-večeři a vyrazili posledním autobusem, který jel někdy kolem 18h směr Babylon. Nijak jsme nespěchali, neboť Morx hrozil, že s brněnskou skupinou dorazí až kolem 20h a jelikož měl s sebou doplatek (peníze vybíral on), domníval jsme se, že stejně bude nutné na něj počkat. Leč situace se nějak změnila, Morx dorazil nakonec dříve, s kempem vše vyřídil a my už jsme si šli jen pro ložní prádlo. Jinak bylo už pozdě, takže jsme se jen stihli zabydlet a brzy šli spát.

V neděli byl v plánu první, kratší výlet. Zúčastnili se ho i Sui a Taiki, Mewja a také Ian, který mezi tím do kempu potají dorazil. Šlo se docela pomalu a dělaly PokéPauzy, první větší v obci Pec. Měl jsem úmyslu udělat nějaký okruh okolím a uvažoval jsem, jak ho vézt, když Ian přišel s návrhem, že by bylo možné se vracet kolem vyhlídky Chodovské skály, což mi přišlo dobrý nápad, takže jsme se vydali touto cestou. Byli jsme poněkud roztahaní a část skupiny bohužel vyhlídku minula a pokračovala dál s cílem najít nějaký otevřený obchod v blízké obci (myslím, že se jmenovala Chodov) a neměla se již zájem k vyhlídce vracet. Já, Dratini, Ian a Raichu jsme ale z vyhlídky shlédli a pak se dohodli na rozdělení (já jsem spěchal za první skupinou) a opětovném setkání. Zazněl i názor, že pravděpodobně již žádný otevřený obchod nenalezneme, ale naštěstí se obavy nevyplnily a narazili jsme na otevřenou večerku, kde jsme nakoupili. Pak jsme se připojili ke zbytku výpravy a společně dorazili do kempu.

Na pondělí jsem plánoval již delší výlet a to z Domažlic až do kempu. Jak již psal Dratini, úmyslně jsem zvolil trasu delší než nejkratší možnou (po zelené značce). Šli jsme po modré, až na Nevolice, kde jsem to hodlal stočit zpět k zelené, ale nakonec jsme šli až na Mrákov a pak přes Tlumačov. Cestou se dělalo pár PokéPauz, ale pro některé členy výpravy již byly nedostačující a počasí moc horké a když jsme pak cca po 12km dorazili do kempu, byla znát únava.

Úterý bylo vyhraženo koupání, takže jsme většinu dne strávili u vody a pak v kempu.

Na středu byl plánován větší výlet na Čerchov. Podle předpovědi to měl být jeden z nejteplejších dní a logicky by se hodil přesun na další den, nicméně termín byl předem zvolen s ohledem na Turtwiga, který chtěl od čtvrtka trávit více času v kempu, protože na čundr dorazila Mari. Původním plánem bylo vyjet do Domažlic, kde bychom se naobědvali (a doplnili hotovost v bankomatech) a následně jeli do obce Černá Řeka, ze které měla vézt pohodlnější trasa na Čerchov. Leč člověk míní a Pán Bůh mění. První zádrhel vznikl hned na autobusové zastávce - autobus měl zpoždění. Při té příležitosti jsme zjistili, že IDOS autobusy ukazuje poněkud zvláštně - jako spoj do Domažlic totiž našel (bez přestupu) i autobus, který mířil do České Kubice a následně se vracel. Nemělo tedy cenu trávit (a platit) dalších 40 minut v autobuse, abychom se dostali do bodu, ze kterého jsme vyjížděli (jen na druhou stranu silnice), rozhodli jsme se tedy počkat na jeho návrat a mezitím se najíst v Babylonské restauraci. Cestou k restauraci se Raichuovi rozbily sandály, které koupil u Vietamců v Domažlicích a nastala potřeba výměny bot. To celé nás zdrželo natolik, že bylo jasné, že nestihneme ani navracející se autobus a ad-hoc jsem vymýšlel, jak cestu přeplánovat. Bohužel to byla poslední kapka pro většinu členů našeho týmu, kteří měli pocit, že počasí není úplně vhodné na tůru a ukecávali mě, abych to odpískal úplně. To jsem ale nechtěl a mimo to Raichu také na výletě trval, takže jsme se nakonec dohodli, že většina skupiny pujde k vodě, zatímco já a Raichu vyrazíme na Čerchov sami. Vzhledem k času a možnostem dopravy jsme volili vyjít pěšky od kempu (po zelené, pak modré značce). Někde za obcí Pec jsme narazili na prašnou cestu a oznámení, že cesta je uzavřena z důvodu kácení kvůli kůrovcové kalamitě, což jsme se rozhodli nerespektovat a cestou přesto pokračovat. Cesta vedla poměrně strmě nahoru, což se neslučovalo s mojim astmatem a tak jsem musel zpomalit (a rychlejší Raichu na mě občas čekat). Z důvodu kácení navíc cesta vedla poměrně dlouho mýtinou, takže jsme měli dost příležitostí vychutnat si letní sluníčko. Po nějaké době jsem "vychytal" optimální tempo a vysupěl k nějakému odpočívadlu, kde uz na mě čekal Raichu a stínily nějaké stromy. Po kratší PokéPauze jsme se vydali dál a došli na rozcestník pod vlastní vrchol, od kterého cesta pokračovala ještě více strmě. Jelikož mi bylo jasné, že to stejně "neudýchám" a cesta vedla trochu klikatě, říznul jsem to přímo zkratkou, která sice byla ještě strmější, ale moje tempo bylo stejně pomalé, jako bych šel regulérní cestou, čímž jsem získal trochu času oproti rychlejšímu Raichu. Ten na mě nakonec čekal jen pár minut. Nu a pak ještě jedno již přijatelnější stoupání a konečně vrchol. Na vrcholu byla věžička s vyhlídkou a jakési občestvení vybavené nápisem "otevřeno" za oknem, avšak reálný stav byl jiný. Bylo zavřeno, naše zásoby tekutin vyčerpané a čekala nás cesta dolů. Naštěstí byl kousek stranou ještě další (zavřený) bufet s venkovními stolky a za rohem částečně skryt nápojový automat, který akceptoval pouze mince. Dílem náhody jsme s Raichu nějaké dali dohromady a koupili 3 0,5l láhve Coly (měli tam jen pivo a colu). Já vybíral první, padla mi Cola Zero, Raichu druhý, vypadla mu normální s cukrem. Pak jsme kupovali ještě jednu a to byla zase Zero. Domněnku, že automat je vydává na přeskáčku, jsme již nemohli potvrdit, protože došly mince. Udělali jsme tedy ještě pár fotek na vrcholu a vydali se zpátky do kempu (tentokráte po zelené, ze "spoda"). Už jsme byli poměrně uondaní, místy to klouzalo a nutnost brzdění místy velkého sklonu namáhala moje nohy, ale nakonec jsme zdárně dorazili do kempu.

Ve čtvrtek bylo původně v plánu koupání, ale počasí nám nepřálo. Od rána bylo zataženo s přeháňkami, občas i bouřkami. Ve čtvrtek se měl rovněž na nás přijet podívat Miki. Zároveň ráno (neplánovaně) odjeli Sui a Taiki, kteří se zalekli nebezpečí Covidové nákazy a v průbehu dne nás opustil ještě Dratini, který onemocněl a bylo mu zle. Letošní čundr obecně provázely zdravotní problémy. Scyther jel na čundr zesláblý po nemoci, nemocní byli v chatce s Fiflíkem, onemocněl Dratini (později se ukázalo, že angínou). Příznaky některých lidí nevylučovaly Covid (později Morx dovezl antigenní testy, které všem vyšly naštěstí negativně). Nicméně zpátky k programu dne. Dorazil tedy Miki, který přijel z Domažlic na kole a šli jsme společně s ním na oběd. Počasí bylo neuspokojivé, ale Miki navrhl, že bychom mohli spolu zajít k "Čertovu kameni", což je jakýsi balvan nedaleko Babylonu. Nikomu se moc nechtělo, tak jsem poslal zbytek do kempu a šel s Mikim sám. Úspěšně jsme dorazili na místo, udělali pár fotek a vydali se na cestu zpět, kde nás chytla docela vydatná bouřka, kterou jsme částečně přečkali schovaní pod stromy. Pak jsme už zůstali v kempu až do večera, kdy jsme se rozhodli udělat si menší procházku za tmy (počasí se mezi tím umoudřilo).

Poslední den před odjezdem, pátek, byl v plánu výjezd do Stodu. Chtěli jsme se setkat s Buizelem/Chikoritou, který letos s osobních důvodů na čundr nemohl. Fyzicky neměla být akce moc náročná, provázelo ji ale delší cestování. Cesta do Stodu proběhla podle plánu, jeli jsme autobusem s přestupem na další v Domažlicích. Jel s námi i Scyther, který potřeboval odjet z čundru do Prahy dřív (a plánoval to s touto akcí spojit). Bohužel se mu ve Stodu udělalo natolik špatně, že na výlet s námi nemohl. Doprovodili jsme ho tedy alespoň na nádraží, ze kterého odjel do Prahy. Zbytek výpravy se vydal pod vedením Buizela/Chikority na Křížový vrch. Protože jsme se ale zdrželi vyprovázením Scythera, nestíhali jsme dojít až k cíli, neboť bylo v plánu stíhat autobus tak, abychom se do kempu dokázali vrátit bez nutnosti obtěžovat někoho s autem. Nicméně cesta vedla hezkou přírodou, povídali jsme si a bylo to i tak docela fajn. Vrátili jsme se tedy včas na zastávku autobusu, kde už čekali i další lidé ... a autobus nejel. Ač figuroval v jízdním řádu, našel ho IDOS, který neukazoval žádné zpoždění, čekali jsme 10 minut, 20 minut, 30 minut .. a pořád nic. Hledal jsem tedy ad-hoc náhradní řešení a zjistil, že ze Stodu do Domažlic má jet za cca 25 minut vlak (25 minut to bylo po cca 30 minutovém čekání na bus - jinak jel oproti regulérnímu času v jízdním řádě za hodinu). Vydali jsme se tedy na nádraží, neboť další čekání přestalo dávat smysl. Na nádraží jsme zjistili cca 10 minut zpoždění vlaku, který ale nakonec konečně přijel a mohli jsme se pohnout do Domažlic. Mezi tím mi volal Morx, že by potřeboval nějakou hotovost (v kempu došlo k rozbití okna chatky) a do Babylonu už nic nejelo, takže jsme poprosili Lugiaka o svezení (tímto mu ještě jednou za odvoz děkuji).

Sobota byla pak ve znamení balení a odjezdů. Jelikož Sui a Taiki odjeli z kempu již ve čtvrtek, měl Lugiak poloprázdné auto a domluvil jsem s ním odvoz všech "Vučat" (Infernape, PikaDavid, Jara-Jolty, Raichu) do Dobříše, odkud se již skupina dopravila do Prahy a dál podle mnou dodaného plánu do svých destinací. Sám jsem vyrazil vlakem ve 12h z Domažlic, který měl jet přímo do Prahy. Tato cesta se ukázala být rovněž dobrodružná. Už do Domažlic přijel vlak s 20 minut zpožděním a pak v Plzni prostě ohlásili, že vlak zde mimořádně končí a máme vystoupit. Po přestupu na jiný (notně narvaný, neklimatizovaný) vlak jsme konečně dorazili asi se 40 min zpožděním do Prahy.

Co se týká kempu, volili jsme ho ad-hoc z nouze, ve chvíli, kdy nás vypekla "Melchiorova Huť". Od toho se odvíjela i volba ubytování a trochu roztříštěnost - některé chatky byly dál od jiných. Obecně mě ale přišel kemp a ubytování odpovídající ceně, v podstatě není nic, co by mě tak vyloženě vadilo. Lidé v kempu za mě také bezproblémoví, nezažil jsem žádné opilecké vylomeniny, nám také nikdo nenadával za hluk, který jsme občas vytvářeli. A dokonce se k nám přidávaly děti některých dalších návštěvníků na míčové hry atd..

Čundr byl samozřejmě rozskupinkovaný, ale to je již standard posledních let. Lituji toho, že jsem neměl možnost trávit delší dobu pokecem u ohně a se členy mimo užší skupinu jsme spíš popovídali během výletů, nebo pak soukromě, ale holt tohle beru již jako důsledek cesty, kterou jsme si zvolil. Jelikož Vučata jsou v pubertě, bylo to někdy náročnější. Snažil jsem se to nějak uklidňovat, ale ne vždy jsem uspěl. Na druhou stranu nikdo si mi přímo nestěžoval, takže doufám, že se mi alespoň podařilo na venek filtrovat to nejhorší. Méně už však jejich ne vždy vytříběný slovník, který používali mezi sebou a vzájemné popichování. Nějaké problémy byly i v jiných skupinách, ale to asi nemá cenu psát do reportu.

Trochu mě mrzelo, že Morx tentokráte neuspořádal nějaký celočundrový výlet, já se snažil rozhlašovat, když jsme někam vyráželi, ale úspěch nebyl moc velký.

Sečtu-li všechny plusy a minusy, za mě to byla pořád akce poměrně zdařilá na které jsme byl rád. Děkuji Lugiakovi za občasné "taxikaření", Verče za koláč, Ianovi a Dratinimu za Pokéhru (něco málo mám sepsaného a snad se dokopu k "učesání" a zveřejnění) atd... atd.. všem pak za účast a doufám, že se příští rok sejdeme na čundru znova.

 

Zpráva byla změněna dne 25.07.2022 v 17:19:57



And tonight we can truly say...
[83] Vložil CoolGrovyle dne 25.07.2022 v 18:46:23, Odpovědět
IP hash: ce32c906bf5c5ac2

[82] lisakVUK: Na "rozhlašovací službě" tedy ještě zapracuj :D :D Protože ačkoliv jsem plánoval být spíše uvolněný a trávit čas méně aktivně než obvykle, nedoneslo se ke mně ani zblo zpráv o tom, kdo kam půjde na výlet :D :D Mohl jsem se to pouze domýšlet na základě již vyrazivších Pokémonů :D Takže za tuto službu, VUKu, 2/10, proveď aktualizace, najmi betatestery :D :D



lisakVUK
[84] Vložil lisakVUK dne 26.07.2022 v 09:24:00, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

[83] CoolGrovyle: Informace se šířily ode mě směrem k Morxovi a jeho dětem, Dratini a Sui to dávali tak nějak vědět Kochtovi & spol (Kochta s námi dokonce šel na ten větší výlet z Domažlic) a nahoře Raichu a Scyther. F14 jsem usoudil že zájem chodit s námi nemá (a posléze tam byli nemocní), z osazenstva vaši chatky, Yamato byl přítomen několikrát, když jsem řešil odchod na výlet (což bylo třeba koordinovat s jeho deskohraním). Je pravda, že tebe jsem se nikdy speciálně neptal, tak nějak jsem usoudil že výlety s Vukem není tvůj šálek čaje už od dob minulých akcí, pokud si měl zájem, je mi to líto.

Obecně, na čundrech vždy děláme nějaké výlety, bylo by dobré s tím počítat a v případě zájmu se proaktivně ozvat, neboť upřímně nedávám, ptát se každého zvlášť. Navíc je to někdy i technicky problematické, když vstaneme, část lidí je v tahu někde na nákupech atd..

Určitě máš pravdu, že na tom procesu je co vylepšovat, na druhou stranu třeba ke mě se vůbec nedostávaly informace o akcích jiných skupin a to včetně nákupových, když jsem něco chtěl, musel jsem se sám zajímat...

 

Zpráva byla změněna dne 26.07.2022 v 09:28:08



kochta
[85] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 26.07.2022 v 10:43:00, Odpovědět
IP hash: 484a4f1638a8b39b

[83] CoolGrovyle: Z chatky se nic nedozvíš, nehledě na to jak je to nepříjemné nejlepší cesta jak se něco dozvědět a něčeho se účastnit je vylézt a socializovat se s ostatními. To říkám jako umělě vypěstovaný asociál.



picture
[86] Vložila Thes dne 26.07.2022 v 19:15:24, Odpovědět
IP hash: x752ccd6f1a4851a3

Skoro by to chtělo ranní nástupy, kde by každý, kdo něco na ten den plánuje, mohl říct co a kdy, že? :) oni to ti skauti nevymysleli špatně :)



Моrx
モルックス
 
[87] Vložil Morx dne 26.07.2022 v 20:18:45, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

Jinak, kdo jste mi neplatil rekre poplatek, poprosím ještě doposlat 120,- Kč :)



img
[88] Vložil Dratini dne 27.07.2022 v 00:45:08, Odpovědět
IP hash: x76629e3a4287a903

[86] Thes: Už to vidím, jak někteří lidé, co hrají deskovku do 2 do rána, budou v 7 ráno vstávat, aby se zúčastnili rozcvičky. :-D



[89] Vložil Lugiak dne 27.07.2022 v 08:42:08, Odpovědět
IP hash: 6a2b25de5826320a

Nástup v Pika krojích k slavnostnímu vyvěšení vlajky pokemní ligy.



lisakVUK
[90] Vložil lisakVUK dne 27.07.2022 v 10:19:59, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

[86] Thes: Se vstáváním někdy v 8 a ranní rozcvičkou bych měl problém i já :D



[91] Vložilo Lasičk dne 28.07.2022 v 21:02:23, Odpovědět
IP hash: ce3b7940b3f1d313

[87] Morx: Btw piva ti zaplatím tak asi jedenáctého srpna. Mínus těch 80 korun, tak mi to pak sečti a odečti třeba na Telegramu ve zprávě.



And tonight we can truly say...
[92] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 13:11:04, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[76] Dratini: Dovol mi ještě takovou malou otázku. Proč sis dal tolik záležet na hodnocení toho, jak se které dítě chovalo? :) Přijde mi to trošku jako profesní deformace, protože mně to třeba nepřijde tolik podstatné, pokud vyloženě nevyváděli koniny :)

EDIT: ČD za velkou část zpoždění ani nemůže, jen tak na okraj. Čili s tou Českou Poštou bych to příliš nepřeháněl :D

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 16:32:18



img
[93] Vložil Dratini dne 29.07.2022 v 17:06:39, Odpovědět
IP hash: x81abf251d92a1bd8

[92] CoolGrovyle: Nevím, psal jsem tak nějak komplexně o všem. Z těch asi 6 stran textu jsem věnoval jeden (ne až tak velký) odstavec Morxově skupince, kde bylo dost dětí. Napsal jsem to spontánně, protože jsem chtěl psát o všem, co mě tak jako napadalo.

--

A kdybych psal jen o koninách, jak se mi snažíš navrhnout, tak by zákonitě cokoliv, co napíšu, muselo vždy pro děcka vyznít špatně (protože to hezké bych o nich napsat nemohl).

--

Jinak nedávno jsem koukal na Youtube kanál, kde jeden cestovatel zkoušel různé vlaky z celého světa - takže třeba z Kanady, USA, Číny, Japonska, Francie, atd. Žel, naše cestování po ČR vyšlo jako jedno z nejpomalejších na světě. Proč náš nejrychlejší vlak jezdí 160 km/h, kdežto TGV ve Francii mohou jezdit 300 km/h? Proč ve Švýcarku vlaky nemívají zpoždění (a když ano, tak lidem vrací jízdné), ale u nás je spíš vzácné, když vlak přijede včas?

 

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 17:16:02



And tonight we can truly say...
[94] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 17:17:10, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[93] Dratini: No tak narážel jsem spíš na to, že si nemyslím, že by se chování dětí takto mělo hodnotit a předkládat. Leda kdyby tobě osobně něco provedly, tak by sis mohl třeba postěžovat o tom, jak vznikla špatná situace (ani to mně nepřijde etické). Ale možná jsem jen divný, když si myslím, že by se toto hodnocení něčího chování nemělo veřejně vyvěšovat, těm dětem by to totiž mohlo vadit také :).

A ohledně ČD jsem narážel na to, že ČD se může snažit sebevíc a stejně obrovskou spoustu faktorů zpoždění prostě nemá šanci ovlivnit. V čele faktory způsobené řízením železničního provozu a výlukami (ty má pod správou čistě jenom Správa železnic a nikdo jiný, ČD je pouze dopravce) a faktory způsobené cestujícími (dlouhé časy nástupu do vlaku). Faktory, které zmiňuješ, že máme pomalou železnici, tak ano máme, ale znovu: ČD tu železnici nevlastní, vlastní ji Správa železnic. ČD dokonce má nemalý počet vlaků, které jsou schopny jet skutečně mnohem rychleji, než 160 km/h. Ale nemůžou, protože to infrastruktura a zabezpečení trati neumožňuje. Pointa mého poukázání na toto byla, že mě osobně třeba dokáže štvát, když lidé takto trousí "vtipy" na adresu Českých drah a podobností s Českou poštou, aniž by reálně věděli, kdo nebo co za to zpoždění v konkrétním případu může. Prostě České dráhy jezdí po kolejích, tak za to můžou :D. Mohly za to moct. Neříkám, že ne. Ale o tom mé poukázání nebylo, mé poukázání zde bylo proto, abych ti problém, který špatně interpretuješ, osvětlil. :3 Nic víc a nic zlého za tím nehledej :)



img
[95] Vložil Dratini dne 29.07.2022 v 18:21:15, Odpovědět
IP hash: x81abf251d92a1bd8

[94] CoolGrovyle: Smazal jsem to. Alles gute.



[96] Vložilo Lasičk dne 11.08.2022 v 08:46:51, Odpovědět
IP hash: ce3b7940b3f1d313

Jen tak mimochodem, když už se na čundru fotilo a natáčelo, kdy budou fotky z loňského čundru přidány do galerie v seznamu srazů? o.o



lisakVUK
[97] Vložil lisakVUK dne 25.08.2022 v 16:28:46, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Na výběru fotek se pracuje, zatím se ale můžete podívat na společnou fotku: TADY.



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky