Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Offtopic debata z tématu Brněnských srazů

lisakVUK
[1] Vložil lisakVUK dne 19.11.2019 v 20:00:00, Odpovědět
IP hash: -

Přesunutá offtopic debata z tématu "Brněnských srazů", která se rozvinula poté, co se Dratini zeptal Johna Beaka, zda by nezkusil uspořádat turnaj na "Předvánočním PokéSraze" v Praze (příspěvek [40]).

Prosím příspěvky k tématu Brněnského srazu 29. 11. 2019 pište SEM

a příspěvky k pražskému Předvánočnímu Pokésrazu 14. 12. 2019 zase SEM.

Děkuji ...




Příspěvky 4 – 23 z celkem 23. Zobrazit vše.

And tonight we can truly say...
[5] Vložil CoolGrovyle dne 20.11.2019 v 10:42:05, Odpovědět
IP hash: f9361f98461d6f6d

[4] Buizel: Dle mého osobního názoru (a NENESE na tom vliv jen má všeobecná nechuť k PoGO) takové věci jako Community Day, eventy a kompetitivní či nekompetitivní turnaje by měly mít zcela stejnou úlohu, jakou jsi těm turnajům přiřadil ty. Tudíž něco, co se příliš nehodí na setkání s Pokémony před Vánoci. Jak jsi sám řekl, community day je i v neděli. Čili o to víc bych se já osobně kdybych PoGO hrál soustředil na tu neděli a sobotu se plně věnoval Pokémonům na P5edvánočním Pokésrazu. Zvlášť když bych někdy někde veřejně tvrdil, jakou úlohu předvánočák vlastně má. Ale to jsem jen já, já nejsem ty a mám jiné chutě a jiné názory.



[6] Vložila Scyther mantis dne 20.11.2019 v 11:31:08, Odpovědět
IP hash: 397a315bc013309a

Však to nikam neuteče, v PoGO se pokémoni spawnují všude, ne? A Praha je velmi frekventované místo, tam jich je hromada. Hlavně se tu nebavíme o Praze, ale o Brně.



picture
[7] Vložil Buizel dne 20.11.2019 v 11:41:29, Odpovědět
IP hash: e618562097a0bb29

[5] CoolGrovyle: Tady není co říct, asi nepřijedu. Mohl by být návrh, který by uspokojil obě strany, ale ty seš král, máš svůj názor a tvrdohlavost především a nezajímají tě lidské možnosti od druhých a jediné co mě vadí je, že myslíš neustále negativně od prvního počátku, hmm. čekal jsem jinou reakci, ale tohle Pokémoni nejsou ani komunita co bývala dřív, lidi jsou zkažení, je to sekta. To je moje vyjádření.


[6] Scyther mantis: Pokud je předvánočňák v Brně - vím jen o štědrým dni, nikoli o předvánočňáku, tak to jsem nevěděl že se plánuje i tam. ? Myslel jsem, že se vždy koná jen jeden a to ve výsledku v Praze, ale sraz je něco jiného co se koná v Brně.

 

Zpráva byla změněna dne 20.11.2019 v 12:17:51



And tonight we can truly say...
[8] Vložil CoolGrovyle dne 20.11.2019 v 12:24:26, Odpovědět
IP hash: f9361f98461d6f6d

[7] Buizel: Tak teď seriozně nechápu, co jsi čekal, že řeknu. Nebo zda jsi čekal, že se nevyjádřím jenom proto, že nesdílím tvůj názor, ale budiž. Nechápu, co bylo tak hrozně negativního na tom, co jsem řekl, ale nebudu ti to brát. Snad jen řeknu, že mě mrzí, že to tak vidíš.



Моrx
モルックス
 
[9] Vložil Morx dne 20.11.2019 v 12:35:51, Odpovědět
IP hash: ae91b7e17c58e8e5

Prosím, malá odbočka k předvánočáku nevadí (stylem, zda se něco hodí spíš na BOS, nebo na předvánočák). Ale věci týkající se jen předvánočáku řešte prosím v příslušném tématu - tím myslím ten PoGO event, který nemá a ani nemůže mít nic společného s BOS. Díky.

Předvánočák je navíc v Praze

 

Zpráva byla změněna dne 20.11.2019 v 13:51:48



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[10] Vložil John Beak dne 20.11.2019 v 14:01:09, Odpovědět
IP hash: 3f4657d5d09f0cd8

[5] CoolGrovyle: Dovolím si malou vsuvku, když už jsi zmínil v jednom aspektu kompetitivní (a nekompetitivní) turnaje i sociální aspekt pokémoních komunit a srazy.

Jeden z hlavních důvodů, proč VGC hráče baví jezdit na turnaje, je, že to je pro ně vzácná příležitost setkat se s kamarády z internetu, se kterými společně vnímají Pokémony podobným způsobem, a sdílet s nimi to nadšení. Dost hráčů to dělá tak, že přijedou s ostatními už o pár dnů dřív, bydlí spolu na hotelu, prohlédnou si okolí (turnaje občas bývají v hezkých městech jako třeba když jsme byli začátkem roku v Lille), strávit čas s kamarády. A pak je k tomu navíc turnaj. Spousta hráčů tam jezdí ne za účelem vyhrát, ale hlavně za kamarády a protože je baví si zahrát.

V tomhle mi je trochu líto těch hráčů, co jako studenti hrotí každou korunu, takže chtějí ušetřit za hotel tím, že přiletí i odletí v den, kdy je turnaj. Samozřejmě každý má různé motivace a jsou i hráči, kteří jezdí na turnaje jen kvůli bodům (to je typické spíš pro některé lokální turnaje).

tl;dr srazy okolo data turnaje jsou fajn. Jen to chce, aby si lidi uměli zařídit víc dnů volno.

 

Zpráva byla změněna dne 20.11.2019 v 14:06:40



And tonight we can truly say...
[11] Vložil CoolGrovyle dne 20.11.2019 v 15:16:54, Odpovědět
IP hash: f9361f98461d6f6d

[10] John Beak: Tento aspekt mi třeba zůstal zcela skryt, neboť z toho mála kompetitivních hráčů, jejichž jednání jsem někdy viděl, mám spíš pocit, že si tam jedou poslat do boje svoje nuly a jedničky a že je příliš netankuje cokoli dalšího. Čili děkuji za osvětlení.



[12] Vložila Scyther mantis dne 20.11.2019 v 15:24:19, Odpovědět
IP hash: 24f57893ce165e5c

[7] Buizel: Tím, že se tu bavíme o Brně jsem myslela, že v tomto tématu se řeší BOS, který je v Brně, a ne předvánočák, o kterém jste se tu začali hádat, a který je v Praze.



img
[13] Vložil Dratini dne 20.11.2019 v 16:33:43, Odpovědět
IP hash: cecd0c6c69808ab5

[3] John Beak: Chápu. :-)

--

[4] Buizel: "Chápu, že je to Váš sen dělat všude turnaje a zápasy a v nedaleké budoucnosti i byznys" … WTF, to myslíš vážně? Když dělám nějakou soutěž, dělám to JEN pro pobavení ostatních.

--

(1) Člověku trvá odehrát Pikachu´s Beach jedna hra asi 2 minuty.

(2) Co se týká "organizování" - J. Beak by seděl, měl vedle sebe konzoli/notebook. Když by někdo chtěl soutěžit, odehrál by si hru, pak by J. Beak zapsal výsledek. A pak by se jen řeklo, pořadí, nic víc. Je to turnaj "for fun", nic vážně míněného.

(3) U toho by si všichni mohli povídat (kromě toho, co zrovna hraje)

(4) Jediná "nevýhoda" je nutnost přinést na to věci - což chápu, když se do toho Johnovi nebude chtít

(5) Je mi srdečně jedno, jestli to bude zrovna na předvánočáku, byl to jen nezávazný návrh, kdyby to nevyšlo 29. listopadu v Brně.

 

Zpráva byla změněna dne 20.11.2019 v 16:42:33



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[14] Vložil John Beak dne 20.11.2019 v 17:16:37, Odpovědět
IP hash: 3f4657d5d09f0cd8

[13] Dratini: Dráťo, a když ten turnaj tak chceš, nebylo by lepší, kdyby sis ho zorganizoval sám? Mohu Ti k tomu půjčit konzole a hry.

Když člověk něco chce, nefunguje to tak, že řekne, že někdo jiný udělá tohle a tamto a tím je to zařízené.



img
[15] Vložil Dratini dne 20.11.2019 v 18:11:18, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667

[14] John Beak: Já sám už něco připravuju, tak moc času mít nebudu. Z minulosti jsem byl zvyklý, že tyhle věci děláš rád, tak jsem předpokládal, že by ti to nevadilo. Každopádně nemusíme; chápu, že nemáš čas. ;-)

Požádám adminy o promazání příslušných off-topiců



lisakVUK
[16] Vložil lisakVUK dne 20.11.2019 v 22:49:24, Odpovědět
IP hash: 85ccf487d5aa6d9c

[7] Buizel: Zdá se mi to už poněkud zmatečné (míchá se sraz v Praze s Brněnským atd..), z čehož asi plynou různá nedorozumnění. Bylo by tedy dobré si vyjasnit, o čem je vlatně řeč.

Pakliže se hovořilo o možnosti "turnaje" na předvánočáku (což je sraz v Praze), nelze si ho představovat jako něco, kde se čeká fronta na registraci, účastní se ho desítky lidí a hraje se hodiny. Na mysli byl jen miniturnaj "for fun", kdy někdo vyzve okolosedící jestli by si chtělui spol něco zahrát a kdo bude mít chuť si zahraje. Představ si to spíš ve stylu "zazávodíme si v MarioKart?" kdy se odehraje 1 multiplayer a tím to končí. Takže taková akce nenarušuje sraz o nic víc než jiné, př. skupinka lidí jde nakupovat do konkrétního obchodu, vyraz na nějakou dobu na PokéGO nebo třeba do kina. Z pohledu těch, kteří nesdílí jejich zájem je to škoda - stanou se pro ně (alespoň na čas) nedostupní, ale s tím se nedá moc dělat a takhle to už léta stejně dopadá.

CoolGrovyle se vyjadřoval k tomu, jak si komentoval návrh toho "turnaje" a vyjádřil se ve smyslu, že pokud ti turnaj vadí (jakože omezuje možnost spolu nerušeně na sraze pobýt), odejít na event PokéGO bude fungovat podobně. Nenapsal to nijak konfliktně. Kdybych se já měl "urážet" kdykoliv se najde někdo, kdo se mnou nesouhlasí, jsem uražen neustále, neboť v početnější skupině se mnou všichni nesouhlasí nikdy.

Jinak právě proto, že nejsme žádná sekta, není dopředu nijak předurčen program akcí, jako je předvánoční pokésraz. Pokud tam přijdeš a rozhodneš se odskočit si chytat ven Pokémony, rozhodně tě nikdo nebude násilím držet a "nadávat" ti a to. Pravděpodobně se k tobě i někdo další přidá. Netřeba si dopředu získávat souhlas všech, ani na turnaj, ani na PokéGO, kino atd.. Je jen na tobě a domluvě s lidmi, se kterými bys ten čas rád trávil, jaký program zvolíte.

A k té větě že je "našim" snem dělat turnaje a dokonce "byznys" - to teda nevím, od koho si slyšel, ale pro mě a mé nejbližší jistě neplatí. Pokémoni jsou pro mě koníčkem, volnočasovou aktivitou, která nemá danou náplň a jde hlaně o to, být s podobně smýšlejícími lidmí - a to se s byznysem vylučuje. Jakmile začneš dělat něco jako byznys, narazíš. V případě značky jako je Pokémon ztratíš svobodu dělat akce podle sebe, pravidla určuje držitel práv ke značce. Ani ty turnaje by mě takto nebavilo dělat, pokud by se mělo za ně platit, pak hráči chtějí hrát formáty zařazené do celosvětového bodování, což znamené pravidla musíš převzít oficiální, včetně věkových kategorií hráču atd.. Žádná svoboda dělat věci po svém. Navíc byznys a kamarádství nejde dohromady. Jak jde o peníze, je problém, připomenout lze třeba Retrohernu, která nebyla sice žádným velkým byznys projektem, ale i zde už byly investovány nemalé peníze a každý měl trochu jiné představy, jak by to mělo fungovat a dopadlo to tak, že se rozhádali dlouholetí přátelé. Navíc jakmile něco děláš pro peníze (a to je byznys) tak se z toho stává povinnost. Už ne že můžeš když máš chuť, ale musíš, máš závazky. A tohle pro mě rozhodně není.. Nesním o tom a řekl bych, že ani většina lidí, které lépe znám.



picture
[17] Vložil Buizel dne 21.11.2019 v 00:59:26, Odpovědět
IP hash: e618562097a0bb29

Nemůžeme toto téma přesunout do předvánočňáku 2019? Zde není určitě vhodné pokračovat dál. [12] Scyther mantis má pravdu.


[10] John Beak: Přesně to také vidím tak, s tím Brnem přesně tak samo co teprv má proběhnout po odhlasování. Mě tu vadí, že si vůbec s kamarády neužiji a jedu jen na záskok a rozhodně moc dobrý pocit nemám, až na jednu věc - když jsem byl s Johnem Beakem v Brně, tak mě provedl městem, bylo to sice jednou za život, ale bylo. Co se týká hraní PoGO je neděle právě nevhodná, neboť budu ve velmi malém městě, a to nestojí za to ani hrát, určitě bych rád někde přespal, neboť Praha není zrovna moc dobré místo na ubytování, respektive pokud za jednu noc nedám spoustu peněz a obsazenost je také problém, ale klidně jsem ochoten zaplatit někomu z Prahy u koho bych přespal rozumnou cenou. Uražený mám právo být, protože mě to absolutně tento rok NEBAVÍ s tím co jsem si prožil. Neznám ani jeden RAID v Praze, který bych mohl s někým odehrát, neboť zatím doposud Nintendo Switch nevlastním, přiznám se (doposud pokud se nic nezměnilo) Chybí pojištění pro Nintendo switch (proti rozbití a proti krádeži s možností zálohované hry pro nový Switch při odcizení), tak jako u jiné elektroniky jako mobily a tablety co mají v krámu pojištění na cokoli, že jsou dva důvody proč - 1. Důvod je jasný - ohledně krádeže a odcizení a případného poškození v cizím prostředí - kdybych to musel všude nosit (do práce a na ubytovnu) a doma by to jen leželo bez využití, protože doma nejsem. 2. Čas ohledně off-line hry, který v mém věku je už ne nijak dostačující se věnovat těmto hrám, protože mám dospělejší záležitosti, které nelze už posunout, je to práce, záležitosti pro lidi ve volným čase a podobně. Napadlo mě, proč rovnou nepíšete jak dlouho nějaký ten turnaj si ohledně časové délky plánujete udělat hned na začátku? Proč se nejdříve soukromě nedomluvíte na všem a ve výsledku by fórum obdrželo jistě přesnou informaci, aby nedošlo z něčí strany k nedorozumění? Vzdálení lidi nemají šanci si o tom nějak jinak popovídat, když není jiné možnosti. Na začátku mi to nepřišlo vůbec pochopitelný - bylo psáno turnaj klasicky, protože si to nemám odkud vzít takovou informaci, až teď naposledy byla reakce cca 2 minut k odehrání mini turnaje. Bohužel za to mě nikdo nemůže trestat a ještě zdůrazňuji "NEJSEM Z PRAHY, A PŘESTO MÁM ZÁJEM SE SE VŠEMI SETKAT A VIDĚT KAŽDÉHO, KVŮLI TOMU NEMUSÍ NĚKDO BÝT ZLÝ A TADY SE UKAZOVAT, TO HRDINU NEVYTVÁŘÍ A ATMOSFÉRU KOMUNITY UŽ VŮBEC NE, TO SE PAK MÁM PRÁVO NETĚŠIT NA PŘEDVÁNOČŇÁK".

O lišákovi VUKovi tu nebyla vůbec řeč, tak to neplatilo na něj, nebylo na něj nic psáno ani o něm.

John Beak - jsem rád, že jsi to dobře vysvětlil - "Jeden z hlavních důvodů, proč VGC hráče baví jezdit na turnaje, je, že to je pro ně vzácná příležitost setkat se s kamarády z internetu, se kterými společně vnímají Pokémony podobným způsobem, a sdílet s nimi to nadšení." Vím, že to nepatří k PoGO, ale pro mě je určitě také vzácné po dlouhé době ostatní vidět a podle možností být spokojen na Předvánočňáku je hlavním cílem asi každého, mám přesně také chuť sdílet to nadšení k Pokémonům, jinak bych zde nebyl. 1 hodinové hraní PoGO mi nepřišlo jako špatný návrh, protože to někteří hrají a ti co to nehrají, o nich se nemluví že musí, ale je i většina co to hraje. Já třeba jízdné nemám zadarmo, do Prahy to mám za 35-47Kč + 120Kč na jednu jízdu, zpáteční taktéž a to se nepočítá metro. Procházkou po Praze jak píše John Beak by se spíš stalo vzácnou příležitostí a cílem nejen sedět, ale být i na čerstvým vzduchu, podívat se po městě a změna prostředí určitě prospěje.

CoolGrovyle by mohl se vyjadřovat trošku jinak - určitě pro většinu lidí nezní dobře "(a NENESE na tom vliv jen má všeobecná nechuť k PoGO)", protože jsou lidi a Pokémoni, co rádi hrají hru PoGO a přišlo by jim stejně ošklivé, kdyby psali oni v uvozovkách "(nechuť k Sword a Shield hře)" mě zajímá asi jako každého jiného slovo hraji, nehraji a to by bylo v pořádku, toto je až moc velký negativní pocit (nechuť k dané věci) a to by tu nemělo být především psáno veřejně, ale mělo by být slovo, který vyznačuje jednoznačné slovo hraji/nehraji. Vždyť vy si děláte reklamu sami na sebe, což je smutný ve výsledku zde. :(

 

Zpráva byla změněna dne 21.11.2019 v 10:22:49



And tonight we can truly say...
[18] Vložil CoolGrovyle dne 21.11.2019 v 10:40:22, Odpovědět
IP hash: f9361f98461d6f6d

[17] Buizel: Nikdo na tebe zlý není věř si tomu nebo ne. Ten příspěvek byl psán s naprosto klidnou hlavou a jediné, co jsem tam naznačil (cos mimochodem podle znění příspěvku 56 nezaznamenal) a co bylo trošku k zamyšlení byl fakt, že některá fakta, která jsi řekl si protiřečí. Mimo tuto jedinou "kličku v zákoně" jsem absolutně neřekl nic z čeho bys měl mít právo být uražený. Víš proč? Protože tato věta "(a NENESE na tom vliv jen má všeobecná nechuť k PoGO)" měla znamenat jediné: Že na to, co za tou větou následuje se NEPROJEVILA výše zmíněná nechuť. Zopakuji to ještě jednou - NEPROJEVILA. To znamená, že ji nemáš brát v potaz, chápeš? Kromě toho, vyjádření nechuti k té hře je čistě můj subjektivní pohled a ty by ses k tomu neměl vyjadřovat stylem, že já nějak strašlivě urážím tebe a všechny hráče PoGO. Podle toho, co jsi řekl to znamená, že když veřejně prohlásím, že tu hru nemám rád, nebo že mě znechucuje, tak tím veřejně urážím celou PoGO komunitu, všechny hráče i hru samotnou. Což není pravda. Vyjadřuji svůj osobní názor. Svůj osobní názor. Svůj. Ano? Chápeme se? Urážet se kvůli tomu, že - ještě jednou - svůj názor publikuji, není úplně něco s čím by kdokoliv počítal. Pravda je, že ten názor nepublikuji poprvé. Jenže právě vím, že PoGO tady hraje hodně hráčů a tak jsem v zájmu zdůraznění, že na tom moje subjektivní pocity z té hry NEHRAJÍ roli řekl, co jsem řekl. Tvoje poznámky o hrdinství pak naprosto nechápu, když někdo řekne názor, který jednak není předmětem diskuze (to o PoGO) a jednak je subjektivní, tak je.... hrdina a nafoukanec? Seriozně nechápu. Ale nevysvětluj mi to, nezajímá mne to. Jediné o co mi jde je uvést na pravou míru to z čeho mě ty obviňuješ, abys pochopil, že se ti nic zlého za co bys měl být uražený neděje a že to tak ani nikdo nemyslel. Ani já ani VUK ani John ani Dráťa. Čili prosím čti tento příspěvek pozorně, pomalu a s maximální měrou pochopení. Děkuji.

 

Zpráva byla změněna dne 21.11.2019 v 10:50:49



lisakVUK
[20] Vložil lisakVUK dne 21.11.2019 v 10:48:07, Odpovědět
IP hash: 8878d5e6dac6a1b0

Až budu mít čas, přesunu. Je to dost práce, musí se to dělat přímo v databázi, kde je nutné pro každý přesunovaný příspěvek manuálně přepsat ID téma, změnit číslo příspěvku a zeditovat automaticky generovaný "odkaz" používaný v odpovědích...



lisakVUK
[21] Vložil lisakVUK dne 21.11.2019 v 11:23:28, Odpovědět
IP hash: 8878d5e6dac6a1b0

[17] Buizel: Jinak k tomu cos napsal z mého úhlu pohledu (vím, že to není primárně určené mě, ale stránku provozuji a na veřejném fóru se může vyjádřit kdokoliv k čemukoliv co tam bylo zveřejněno).

Pokud by byl organizován seriozně turnaj pro veřejnost, máš pravdu, že tam patří informace o formátu atd.. Tady se však jen diskutovala možnost, že by se něco mohlo hrát, nic konkrétního nebylo dojednáno a jak se pak ukázalo, John Beak na předvánočáku ani turnaj pořádat nechce. Pokud si z toho získal pocit, že by se jednalo o velkou akci, která by změnila celý předvánočák na turnajové klání, pak chápu, že to by se ti nelíbilo, mě také ne. Zbytek vnímám jako nedorozumění, Cool jen ze svého úhlu pohledu zhodnotil možnost spojit s předvánočákem PokéGO (ale považoval za nevhodné i ty turnaje). Použitá slova mi nepřijdou nijak "agresivní" a navíc jimi hodnotí své vlastní pocity, neútočí na nikoho dalšího.

Obecně naše širší Poké komunita je založena na kamarádství, nějakém přístupu (filosofii) a obecném zájmu o Pokémony, nespojuje nás nějaká konkrétní činnost ve smyslu turnaje, PokéGO, sledování seriálu atd.. Na předvánočák chodí většina kvůli lidem, ke kterým něco cítí a chtěli by je vidět. Některé z nich už třeba ani Pokémoni nespojují, spíš staré kamarádství. Do nějaké míry tak funguje i čundr, který je určen lidem, kteří chtějí nějaký čas trávit spolu, baví je pobyt v přírodě kombinovaný s turistikou a nějakou tou "Pokézábavou", která ovšem nemusí mít podobu oficiálních her a turnajů.

Častější srazy se konají ve menších skupinkách. Jednak podle místa bydliště účastníků (je jasné, že někdo z Brna se nebude schopen každý týden scházet s někým z Prahy), pak podle zájmů. Pražská skupinka, jíž jsem členem, se specializuje na výlety do přírody, ale když je špatné počasí, nemáme problém si spolu zahrát třeba deskovou hru (většinou nebývá vůbec Poké) atd.. A někdy třeba po cestě někteří z nás vytáhnou i mobil s PokéGO. Nebo konzoli. Ale není to nic co je primární aktivitou, které se podřizuje program akce. Jiné skupinky to zase dělají podle sebe. Neber si to tedy tak, že "Pokémoni" jsou soudržná skupina lidí striktně sdílejících nějaké zájmy, pravidelně hrajících konkrétní hru atd.. To co nás spojuje asi nejvíc je chuť být spolu.

 

Zpráva byla změněna dne 21.11.2019 v 11:31:48



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[22] Vložil John Beak dne 21.11.2019 v 12:04:46, Odpovědět
IP hash: 3f4657d5d09f0cd8

Nemám nic proti tomu, aby se skupinka zájemců na předvánočáku odpojila a šla si na hodinu zahrát Pokémon GO. Já to nehraju, tak bych se na místě zabavil jinak nebo bych to využil k dřívějšímu odchodu a šel dělat něco produktivního jinde.

Pokémon GO jsem si ze začátku vyzkoušel a z principu jsem se rozhodl ho nehrát, protože nenaplňuje moje představy o tom, jak by měla vypadat hra, ani jak by měl vypadat Pokémon. Z vyprávění kamarádů, co hrají, mi chybí chození po venku s kamarády, ale zase taky říkali, že hodně lidí se na hraní Pokémon GO sejde a pak místo toho, aby vnímali okolí, hrotí co chtějí udělat ve hře a s nikým se nebaví. Takže je to opět o tom najít si správné lidi. Když jsme byli venku s kamarádkou, ona hrála Pokémon GO, já jí u toho držel deštník a povídali jsme si, bylo to fajn a ušetřili jsme za nápoje v kavárně, které bychom si museli dát, kdybychom chtěli celou dobu sedět.

Sorry za OT; reaguju na diskuzi výše, která se již stočila na téma předvánočáku. Osobně bych to nestěhoval, ať dává smysl co se vzalo odkud, ale nejsem tady admin a jsem rád, že to nemusím řešit ;)



Моrx
モルックス
 
[23] Vložil Morx dne 21.11.2019 v 12:52:02, Odpovědět
IP hash: c25023cc99493403

Cool se (z mého pohledu) nevyjadřoval nijak útočně,, ani nepříjemně. Naopal zdůraznil, že svůj náor dává obecně a nehraje v něm rolli jeho všehoobecně známá nelibost k PoGO konkrétně.

Mě osobně na předvánočáku vadí PoGO, i kino, prostě mi to přijde jako odlákání části lidí (musí se rozhodnout s kýmm chtějí v daný čas být), namísto, abychom byli všichni po kupě a mohli si povídat s kýmkoli. Ale je to dlouhodobě můj osobní názor, který nikomu necpu a nikomu nic nezazlívám...



[24] Vložila Scyther mantis dne 21.11.2019 v 16:30:48, Odpovědět
IP hash: 971aa5a6c08d8328

Navrhuji přízpěvky o předvánočáku přemístit do paralelního tématu. Pokud by to bylo příliš složité, navrhuji přejmenovat toto téma tak, aby odráželo skutečné téma diskuse.



*:*
[25] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 05.12.2019 v 09:24:34, Odpovědět
IP hash: 9d39465b58d610aa

Prosim, Buizele, napis jeste neco.



Téma bylo uzavřeno, nelze přispívat.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky