Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

! PPP / 3P srazy / Pravidelné pražské Pokésrazy !
Každé všední čtvrtky (= ne svátky, prázdniny)
(Výsledky hlasování: ZDE)

Моrx
モルックス

[1] Vložil Morx dne 27.09.2013 v 22:06:00, Odpovědět
IP hash: 5ccd8d8897a411fb

Ahoj,

již jsme to tu několikrát nadhodili, zmínili, rozebírali a slibovali, konečně je to tady. Rozhodli jsme se pokusit obnovit někdejší tradici pravidelného každotýdenního odpoledního setkání fanoušků a přátel Pokémonů v hlavním městě ČR - Praha. Zvání jsou všichni pražáci, okolňáci, přespolňáci, zkrátka všichni, kdo mají zrovna čas a chuť přijít. Nemusíte chodit pravidelně (byť za to budeme rádi), nemusíte se hlásit předem, můžete přijít a odejít kdykoli v průběhu.

Ve snaze vyjít vstříc všem s různými časovými možnostmi jsme se rozhodli udělat sraz spíše delší, nežli kratší. Občas také hrozí drobné změny - plánovaný přesun na jiné místo, výlet, nebo tak, proto pokud jste nebyli na minulém, jukněte raději sem do fóra, než na další PPP vyrazíte.

Teď už ale k základním informacím:

KDY: každé všední (ne svátky, letní prázdniny) čtvrtky (viz. název tématu)

KDE: Praha - (OC) Galerie Harfa (odkaz na mapu), Metro B - Českomoravská, tram Multiárena Praha, vedle O2 Arény

Nejvyšší patro (s občerstvením), povětšinou u kulatých stolů u BurgerKingu a zavřeného DinoStánku, v případě potřeby volejte (číslo na vyžádání soukromou zprávou - lisakVUK)

Je-li teplo a hezky, budeme venku, stále ale poblíž popsaného místa.

Informace:

Nejvíce Pokémonů na akci naleznete od cca 18h, s tím, že někteří stíhají někdy i dřív (ale nelze garantovat, že tam pokaždé někdo dřív bude). Náplní srazů je zábava všeho druhu (pokec, konzole, karty, deskovky, co libo....). Na akcích nepořádáme pravidelné turnaje, ale lze se dohodnout na zápase v Pokémon hrách pro konzole či v kartičkách (PTCG). Akce obvykle končí kolem 20h, ale někdy se i protáhne, v podstatě trvá tak dlouho, dokud nás to všechny nepřestane bavit, nebo nebude muset většina domů.

Na 3P srazech rádi uvítáme i PTCG, případně jakékoli netradiční hry na vyzkoušení. Doufáme, že se nám podaří vytvořit příjemné zpestření všedního týdne pro Vás všechny. Znovu připomínám, že je možno přijít kdykoli, pokud můžete třeba až od 20:00, neostýchejte se, my s vámi ještě pěknou chvíli pobudeme.

Dotazy ke srazům můžete směřovat sem do fóra. Novinky, změny a plány ohledně PPP se budete dozvídat rovněž zde.

Informace pro nováčky (a jejich rodiče):

Bojíš se, že si s partou cizích lidí nebudeš rozumět? Stav se třeba jen na pár minut, popovídat si, zahrát jendu bitvu, nebo třeba jen ukázat album.

Rodiče se neodvažují pustit tě jen tak mezi "lidi z internetu"? Kontaktuj mě (lisakVUK), dohodneme se na konkrétním čase kdy dorazíš a vem s sebou maminku, nebo tatínka, rádi je poznáme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proběhlo:

3.10.2013 - první sraz, rozpuštěn po 23:00, celkem 11 účastníků

10.10.2013 - vemte si PTCG (Pokémon hrací karty) - alba, balíčky, vše co doma máte. Jinak platí program, jak je řečen výše. Sraz rozpuštěn po 23:30

17.10.2013 - zatím bez specifik, pokračuje sběr víček od lahví, preferované jsou modrá a červená. Sraz rozpuštěn ve 22:45

24.10.2013 - beta-testing "Heroes of Pok&Mon", konzole, pokec. Přišel se na nás vůbec poprvé podívat Destiny. Sraz rozpuštěn v 22:39

31.10.2013 - jako vždy. U MarioKart jsme vymysleli hru se dvěma DS naráz, zatím testovali jen JB a Sanky, příště dáme ale turnaj. Sraz rozpuštěn v 23:20

7.11.2013 - program klasický, 2DS MarioKart turnaj. Vůbec poprvé nás z obchoďáku začli vyhazovat už čtvrt hodiny po 10.

14.11.2013 - Beholder přinesl novou hru, která se dá hrát s Dratiniho figurkami, testovlai jsme ji. Sraz rotozpuštěn ve 23:30

21.11.2013 - Sešli jsme se v komorním počtu max. 6 lidí naráz, celkem se nás prostřídalo asi 8. Přesto jsme narazili na nové striktní nařízení pro ochranku a sice zakaz posunu židlí a stolů Všechny stoly jsou po 4 a jakékoli přesuny jsou zakázány, i za 5. židli u stolu jsme dostali vynadáno. Seděli a povalovali jsme se tedy u stolu na zemi, to ochrance evidentně přišlo OK.

28.11.2013 - Po dohodě s vedením společnosti byly vyhrazeny a ohrazeny 3 kulaté stoly u BurgerKingu, sraz poběhl v poklidu a příjemné atmosféře, žel bez Dratiniho hry.

5.12.2013 - proběhlo

12.12.2013 - proběhlo

19.12.2013 - proběhlo

26.12.2013 - Sváteční 13:00 - 18:00, proběhlo v komorním počtu 4 lidí, hlavní náplň MarioKart DDS

2.1.2014 - první po novém roce, hojná účast více jak 10 lidí, dorazil i nováček Kolosus a 3Psrazový nováček Kirara. Hrála se Pokémon deskovka, MarioKart DDS (double DS, každý hráč hraje zároveň na dvou konzolích Nintendo DS) a mnoho dalšího.

9.1.2014 - Aktivně jsme hráli Dratiniho deskovku, vymysleli jsmenovou hru s MarioKart - navigaci, dvoučlenné týmy, jeden poslepu řídí, druhý kouká na obrazovku a naviguje, po kole se hráči v rámci týmu vystřídají. Poprvé nás navštívil Terrion. Z Harfy jsme (dobrovolně odešli v 22:30), sraz byl následně oficiálně rozpuštěn ve 23:03

16.1.2014 - Mimo jiné jsme hráli hacklou verzi MarioKart s upravenými tratěmi. Velice se ujalo PTCG, Steel přinesl předpřipravený booster a druhý tu koupil, Sanky a Beholder měli vlastní

23.1.2014 - PTCG a spousta zábavy

30.1.2014 - proběhlo v příjemné atmosféře

6.2.2014 - karty, konzole a krásných 15 účastníků zároveň přítomných na sraze. Jen tak dál :)

13.2.2014 - sraz plný odchodů a příchodů a dvojitých přítomností, začal výjimečně již ve 14:00, neboť touto dobou nás navštívila Misty. A Sanky konečně dostal svou nabíječku!

20.2.2014 - 20. sraz, JB dostal krabici a skončili jsme zase kdo ví kdy, hrál se závod v hraní Pokémon Gold (nebo nějaké podobné) a celkově fajn srazí, který jsme zakončili někdy kolem 23:30

27.2.2014 - sraz to byl fajn, moc toho o něm ale nenapíšu, pardon ^^

6.3.2014

13.3.2014 - Beholder přinesl novou hru (jinou než posledně :D) a tak jsme ji zkoušeli.

.... - srazy stále pokračují, ale nějak nestíhám psát rychloreporty, budiž tedy tato tradice prozatím přerušena :)

Moderátor upravil zprávu dne 23.10.2017 v 09:25:37

Příspěvky 809 – 828 z celkem 828. Zobrazit vše.

Hafii
[814] Vložila Hafii dne 17.10.2017 v 16:40:36, Odpovědět
IP hash: 60219bbbd40c4bd6

:D koukám že neumím hlasovat. Ach ty čtvrtky. Snad se mi někdy podaří dorazit.

lisakVUK
[815] Vložil lisakVUK dne 19.10.2017 v 10:40:01, Odpovědět
IP hash: ca0607948e6e49a6

Gaff ;)

Zpráva byla změněna dne 19.10.2017 v 11:05:42

picture
[816] Vložil Dratini dne 01.11.2017 v 15:11:46, Odpovědět
IP hash: b894a7f3f563c54

Zítra nebudu.

lisakVUK
[817] Vložil lisakVUK dne 01.11.2017 v 16:28:15, Odpovědět
IP hash: 294c196c98e73b4b

U mě to také zatím vypadá že spíš nebudu, ale ještě zítra dopoledne upřesním.

John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | IcyTower.cz
[818] Vložil John Beak dne 02.11.2017 v 07:58:08, Odpovědět
IP hash: 84707dfe4b44e2f0

Taky nebudu.

lisakVUK
[819] Vložil lisakVUK dne 02.11.2017 v 15:08:06, Odpovědět

Takze definitivně dneska nedorazím..

...
[820] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 03.11.2017 v 16:23:27, Odpovědět
IP hash: f5ba22cbedad472

me so mocinki libi, jak to tady umrelo :)

picture
[821] Vložil Dratini dne 03.11.2017 v 17:06:52, Odpovědět

Ono to tu nebylo moc aktivní už posledních pár měsíců, ale ještě tu byly aspon Plány smíšeného lesa. Ted už tu není fakt skoro žádná aktivita, je to trochu tristní. Na PJZ jsem byl už jako malý kluk a pak jsem se sem před 5 lety vrátil. Je škoda, že už to moc už poslední měsíce jako platforma pro pokéfandy neslouží, přestože by mohla. Holt je trochu jiná doba, než za mého dětství, no... Tehdy byly komunitní weby a forum hrálo naprosto ústřední úlohu, co se týká předávání informací, diskuzí, výměny názorů a vůbec všeho. Dneska už to rozhodně není mainstreamový přístup. A problém vidím i v tom, že na PJZ není rozumný chat, což lidi nutí používat externí aplikace a pak přetahují poké-fandy tam. Co se týká 3P, ty pořád nějak fungují. Problém je, že lidé rostou, přibývají jim povinnosti a naopak ubývá volný čas. Já osobně jsem na 3P jeden z těch častějších návštěvníků, ale taky už se mi mění volný čas a život a holt to trochu ustupuje do pozadí. A chodím tam spíš kvůli lidem, na které se těším, než kvůli frančíze, přestože pokémony mám pořád rád, občas kouknu na seriál, film, zahraju si hru, apod.

Zpráva byla změněna dne 03.11.2017 v 17:16:12

picture
[823] Vložil Dratini dne 08.11.2017 v 23:05:50, Odpovědět

Omlouvám se, ale ani zítra nedorazím. Čtvrtky jsou pro mě dost špatný den. Příští týden ale bude 3P pro mě mít vysokou prioritu.

John Beak
the Nearly Ultimate One
[824] Vložil John Beak dne 08.11.2017 v 23:36:02, Odpovědět

Vzhledem k tomu, jak se vyvinul tenhle týden, opět nebudu.

Nebudu ani příště, protože letím do Londýna na mistrovství Evropy v Pokémonech.

Nicméně přespříští čtvrtek bych měl být a mít s sebou Ultra Moon.

lisakVUK
[825] Vložil lisakVUK dne 09.11.2017 v 17:03:20, Odpovědět

[824] John Beak: Já bych dneska měl dorazit. Jinak mám už předobjednanou Ultra Moon na US konzoli, píše mi to, že release bude za 8 dní..

picture
[826] Vložil Buizel dne 11.11.2017 v 09:42:50, Odpovědět
IP hash: c467eef5d7fc3745

[821] Dratini: Ohledně aktivit několika lidí to vidím třeba i u sebe, kdy musím víc dělat pro firmu o víkendech na schématech a přehledném osazováku desek spojů. Vzhledem k náročnosti je to na dlouhé časy, nesmí být chyby samozřejmě. Uvedl jsem pravdivý příklad daného problému volného času při práci. Ve firmě nám změnili tento týden pravidla sobot a přesčasů, takže se zrušily, ale o to víc musí člověk za 8 hodin stihnout, aby se to vyrovnalo snížením o soboty, kdy se to jinak dorovnávalo, aby bylo splněno vše co se má vyrobit v limitu. Na jedné straně jsem rád, že mám práci, ale časové volno opravdu nemám. Vraťme se k Pokémonům:

Když už člověk čas nemá a nemůže dělat své výtvory v Pokémonů a na ubytovně to mít nemohu - různé věci k vytváření něčeho, tak by člověk si rád něco koupil, ale je tu s tím hodně problémů, když chci něco z Japonska, tak poslední dobou hlavně tento rok 2017 u ne moc drahých věcí to oni kazí tím, že nasolí dvojitou cenu za věc a poštovné napíšou jako free (zdarma) a často to teď prodejci dělají, což je proti České Poště v Praze při odbavení balíku nebo zásilky, když ti to vezmou tak, že si naúčtují ještě navíc cenu vlastní za poštovný, který bylo tam zdarma, nehledí na cenu - že je v ceně předmětu, a tak to ještě zdaní navíc o vlastní vypočítanou cenu poštovnýho, která nebyla a daní k tomu ještě za předmět kde bylo v tom poštovný dohromady, prostě platím 2x za poštovný a to je hnus a o to se to prodražuje nehorázně. Proto ustupuji od Pokémonů. Proč? Je divné, že k PC věcem mi daň nepočítají, koupil jsem si značkové Samsung paměti do Notebooku za 1100Kč, kde bylo poštovný zdarma a nic se nedanilo a neclilo, protože bylo to z Číny. Jestli to je kvůli jiným zemím mimo EU a Číny v určité ceně, je to špatný vůči lidem. Zatím zjištěno a vysvětleno. Co se týká srazů, právě je problém v čase, kdy když má člověk práci nemá čas, když práci nemá tak nemá peníze a určitě bych někdy rád dělal jinde, než kde jsem kvůli zkušenostem a praxí v Pokémonu, her a hraček, asi ano, jenže tady v ČR tento duch spíš mizí, než aby lidi učil a zvykal k tomu co Pokémon je. Obyčejný člověk smrtelník nejen jako já, ale i kdokoli jiný nemá na to, aby zafinancoval ČR a změnil systém škol a obchodů, trhů a kultury lidí, aby uvěřili v něco jiného a zbavili se špatných návyků, které v lidech pořád zůstávají. Vím to moc dobře, protože jsem prováděl výzkum. Asi vše k mému vyjádření. Jsem rád, že kdo má ten čas, věnuje trochu Pokémonům.

picture
[827] Vložil Buizel dne 11.11.2017 v 09:58:18, Odpovědět

Jo a v Českých obchodech poslední dobou nic pořádnýho s Pokémony není, skutečně tomu letos v roce 2017 je v ČR. Pro příklad se prodává jen nějaký drahý plyšový batoh pouze Pikachu a snad nějaké karty, no být obyčejným člověkem, co pro příklad třeba nezná Pokémony, a vzhledem k době obtížností bych šel tam, kde to význam má. Jenže význam je to, co hodně lidí vede a to bohužel nejsou Pokémoni. John Beak je na samém začátku práce, bude ve firmě 3 roky a více, pozná jak mu zvýší nároky na práci a povinnosti v ní, čas mít nebude tak jako každý jiný. Práce je především jistý stanovený cíl se spousty úkolů co musí člověk za daný čas zvládnout a v dnešní době to rozhodně není jednoduchý když už někdo v práci je delší dobu a zvýšili se mu nároky, ony ty nároky se zvyšují neustále nahoru. :( Promiňte mi, že to sem píšu, ale týká se to tématu práce VS volný čas na Pokémony.

John Beak
the Nearly Ultimate One
[828] Vložil John Beak dne 11.11.2017 v 10:14:58, Odpovědět

[826] Buizel: To, co píšeš o zboží z dovozu, nesouhlasí s mými zkušenostmi.

Zda-li bude na zboží uvalená DPH nebo clo se určuje podle evropských nařízení v závislosti na hodnotě nákupu přepočtené do EUR. Do 22 EUR je to zadarmo. Od 22 EUR do 150 EUR se platí DPH 21 %. Od 150 EUR se navíc platí ještě clo, které je myslím 25 %. Navíc když to jde Českou poštou, nasolí Ti jednorázový poplatek 96 korun za vyřízení celního řízení (mimochodem, ten jsem musel platit i u zásilky pod 22 EUR, když na ni odesílatel zapomněl napsat hodnotu).

V ceně nákupu se nerozlišuje mezi tím, která část je cena zboží a která je poštovné. To je protože dřív chytří Číňani prodávali zboží za 0.01 a poštovné za cenu zboží, čímž obcházeli placení DPH a dovozního cla, které se tehdy počítalo jen z ceny zboží. Tahle změna je už ~5 let.

-

Občas, když máš štěstí, to na celnici projde kontrolou a neplatíš nic, i kdybys měl. Jaké zásilky zastavují není úplně jasné, ale vím, že hodně závisí na tom, co je na zásilce napsané, že to je druh zásilky (jestli třeba elektronika nebo tak).

Taky mám zkušenost, že když to nejde Českou poštou, ale nějakým kurýrem, často to projde bez kontroly.

Navíc některé firmy, jako třeba Amazon, nebo i eBay pokud se to platí přes jejich exportní systém (ale skoro nikdo to tam tak nemá nastavené), vyřídí daně už při placení zásilky a pak to přijde rovnou a už nejsou žádné další poplatky.

picture
[829] Vložil Buizel dne 11.11.2017 v 15:01:48, Odpovědět

[828] John Beak: Budeš se divit, a možná i jiní, ale asi nemáš tak úplně pravdu Odklikni zde kde tě to odkáže co mám na mysli. Mohu se mýlit, protože ty zákony nedělám já a ani jsem to nenapsal - jsou to informace z internetu, a co je informativní na webu nemusí být úplnou pravdou, každopádně jsou to nějaké informace, které v danou chvíli něco znamenají a platí. Pokuď-li má s tím někdo zkušenosti, ať zde napíše, nebo spíš prosím radši ať založí nové téma zde ohledně toho na PJZ. Ty věci mají souvislost i s Pokémony, protože o internetový obchod jde, ovšem s Pokémonní tématikou, neboť tady to tak platí.

Zpráva byla změněna dne 15.11.2017 v 01:07:12

picture
[830] Vložil Buizel dne 11.11.2017 v 16:35:41, Odpovědět

U mě to byla a je vždy Česká pošta vzhledem k eBay, ale dnes jsem se nějak domluvil a ti Japonci nakonec stejně napsali poštovné rozepsané na balíku zvlášť, tak jsem to nějak vyřešil a také děkuji moc Japoncům, velmi dobrá spolupráce v komunikaci a dost mi pomohli, zboží už mám doma nakonec bez navýšení ceny.
Další věcí je můj volný čas vůči dálce, tento týden mám cestu do Prahy, tak asi na chvilku přijedu cca něco málo přes hodinu - konkrétněji se vyjádřím pro všechny tady na PJZ, John Beak bohužel nemůže, protože tady tento čtvrtek nebude - mluvím o 3P srazu.

[832] Yanp: Vzhledem k naší Republice se asi nic nezlepšilo celkově v postavení škol a obchodů je to jen horší s kvalitou a výběrem co je vůbec dobrý - těžko najdeme to, co nám pasuje, tím nemyslím dostupností, to bylo kdysi horší a na vše se čekalo poměrně dlouho, ale přijde mi to dnes ještě víc horší v kvalitě a kvantitě těch věcí, než za starých časů, kdy lidi se něčemu aspoň věnovali, akurát s tím, že lidi mají ještě méně času a přecházejí na to co je vlastně přesvědčí a čekají a čekají jako u voleb a pak zase změní na něco jiného, není-li to něco zcela nového - novinky na určitou dobu vždy zaujmou, pokud jde o určitý věk, nebo to tak aspoň vnímám, třeba se mýlím.

Na PJZ moc lidí již není a když jsem tu dal ty odkazy, tak to sotva četlo 20 lidí a o to vcelku šlo. Potom sdílím s tebou tu myšlenku si to nechat pro sebe. Musím si to hodně promyslet než do něčeho půjdu, ale tady radu asi nenajdu a rozhodnutí je pouze na mě samotným, spamovat jsem nechtěl a nebylo to vůbec úmyslem.
K tomu co bylo předtím vůbec nešlo o to, že někdo něco vlastní a nebo aby to mělo negativní dopady. Odkazy byly z různých států, kde lidi mají různou kulturu a také pro to nějaký smysl ještě něco tvořit, nebo-li vnitřního svého Ducha, který poslední dobou v Českém státě u lidí není, lidi se neumějí bavit a jen to kouří, sedí v hospodách, jí nezdravě a je toho víc, a nic mě poslední dobou opakem ještě skutečně nepřesvědčilo tady kde nyní v roce 2017 posledně jsem. Já zůstávám samozřejmě u Japonců a budu podle možností volného času studovat nadále více tu Japonštinu, to vlastně taky dělám jak to jde a nezměním to. Třeba to bude mít někdy využití, prostě jsem se tak rozhodl. Omlouvám se za svůj život na ubytovně, kde mám poprvý s tím takové špatné zkušenosti, kdy po vykradení jsem přestal v lidech důvěřovat, protože se mě to nikdy dřív nestalo a hodně se mě to dotklo, protože jsem přišel o svých 5 her, o Notebook a o všechny disky. To je můj závěr...

Zpráva byla změněna dne 15.11.2017 v 01:14:36

picture
[831] Vložil Buizel dne 13.11.2017 v 23:35:24, Odpovědět

Rozhodnu se, zda bude mít význam v něčem pokračovat, neboť kdysi jsem měl trošku víc nápadů, a nepotkalo mě něco, co nikdo necítí a nezažije, když musí jít nějakým směrem a obává se, aby se to neopakovalo, protože jsem vlastně o všechno přišel a byly to i fotky a jiné rozpracované věci, bohužel je to minulost a dost mě to trápí, protože jsem tam stále, kde se to stalo a přihodilo. Musel by to někdo pochopit, je těžké to vysvětlit.

Zpráva byla změněna dne 15.11.2017 v 00:10:12

[832] Vložil Yanp dne 14.11.2017 v 10:52:40, Odpovědět
IP hash: e5d2098dbd11fc8b

[830] Buizel: Promiň, ale píšeš kraviny a protiřečíš si. Už jenom věta "Bez hlasu tady jako bez ducha PJZ, kdo neSdílí názor je proti Pokémonům, protože volby a názor to je důležitý projev lidstva" ukazuje, že vůbec nemáš páru o čem mluvíš.

Každopádně pokud chceš vědět můj názor, tak mně je situace Pokémonů v Česku celkem ukradená. Já je mám rád a stačí mi, že jsou tu lidi, kteří je mají také rádi. Vůbec nevidím důvod, proč bych měl ostatní nutit, aby se jim také líbili a říkat jim, jak je jejich názor špatně. Osobně se radši soustředím na mezinárodní stránky, kde je větší osazenstvo než důchodce, pár trollů a děti (berte prosím s nadhledem :) )

A [831] mi zní jako jedna velká výmluva. Pokud bys vážně něco chtěl udělat, tak si najdeš cestu. Najít stránku, kde by všechny staré díly byly s českým dabingem mi netrvalo ani minutu.

Každopádně myslím, že tohle je velký OT, takže pokud bys chtěl v debatě pokračovat, založ téma nebo mě kontaktuj přes PM.

lisakVUK
[833] Vložil lisakVUK dne 20.11.2017 v 23:43:15, Odpovědět
IP hash: e2edd86ec4d4121

Dopředu upozorňuji, že tento čtvrtek (23.11.) nebudu.

lisakVUK
[834] Vložil lisakVUK dne 30.11.2017 v 18:38:03, Odpovědět

Omlouvám se, zkysnul jsem neplánovaně v práci a do teď, takže se už neobjevím.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2017
Webdesign by Akela Taka 2001-2017
Novinky
Credits Novinky