Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémonní hádanky

img
[1] Vložil Dratini dne 30.04.2013 v 18:11:16, Odpovědět
IP hash: 54f9c2bc8ee3bffe

Zdravím.


Napadlo mě založit téma, ve kterém se budou vyskytovat různé hádanky z oblasti pokémonů (hry, seriál). Nechci ovšem, aby se to zvrhlo ve znalostní kvíz. Samozřejmě znalosti by při řešení hádanek měly být potřeba, ale pokud to bude jen o znalostech, tak lepší řešitel = lepší uživatel googlu, což bych nerad. Hádanka typu "Na kolikátém levelu se vyvijí Charmeleon v Charizarda?" je špatná, protože stačí zajít na Bulbapedii a výsledek si najít. Příklad dobré hádanky: "Doplňte písmenka tak, aby slovo tvořilo název pokémona L_ _ T _ _ N". [odpověď - LANTURN] Samozřejmě i tohle se dá vygooglit, ale dá trochu víc práce projít seznam existujících 650 pokémonů (a to beru jen prvních 5 generací).


Struktura tématu:

- autor (registrovaný na PJZ) sem do tématu zadá (očíslovanou) hádanku

- autor k hádance také připojí termín, dokdy ještě je hádanka aktuální (tj. dokdy přijímá řešení)

- ostatní uživatelé mu posílají soukromé zprávy do PJZ schránky, pokud si myslí, že to uhodli (vždy s číslem hádanky)

- autor jim skrz schránku může a nemusí odpovídat (obecně však platí, že správný autor hádanky by měl být ochotný tvor, který reaguje jak na správné odpovědi, tak i na ty špatné (třeba vysvětlením, proč je řešení špatně, popřípadě nějakou malou nápovědou))

- jakmile je po závěrném termínu, autor by měl zveřejnit seznam řešitelů + správné řešení (vždy s příslušným číslem hádanky)

- autor má samozřejmě možnost záverný termín oddálit, uzná-li to za vhodné (například pokud se mu zatím sešlo jen málo řešení)

- pokud si autor všimne, že jeho zadání je nepřesné, měl by ho do tématu dodatečně upřesnit, aby nedocházelo ke zmatení řešitelů

- pokud někdo hádanku nepochopí, nebo mu bude připadat moc těžká, může dotyčný požádat o nápovědu. Ideální je dotazy pokládat přímo v tématu, protože stejná nejasnost může trápit víc lidí.

- rozhodně se nestyďte sem hádanku dát, netřeba se ptát, každá aktivita bude vítána


Poznámka: dříve zde fungoval jiný systém, řešení se psala obvykle přímo sem do tématu. Teprve od příspěvku [107] se to změnilo do nynější podoby. Proto se nedivte, pokud předchozí příspěvky nebudou z hlediska současného systému dávat smysl... :-)


HÁDANKA ČÍSLO 1: Existuje pokémon jedového typu, který by po ukončení souboje mohl být ve stavu Poisoned (otrávený)?

 

Zpráva byla změněna dne 18.03.2014 v 15:59:36




Příspěvky 405 – 424 z celkem 424. Zobrazit vše.

[406] Vložila Scyther mantis dne 09.10.2019 v 20:39:53, Odpovědět
IP hash: 43b88d42a95bab8d

HÁDANKA ČÍSLO 77:


Představme si, že existuje ostrov, na kterém jsou jen dva typy pokémonů: Mew a Ditto. Mew jsou velmi vzácní, a proto žádaní, zatímco Ditto jsou běžní.

Zároveň se tyto dvě skupiny pokémonů dělí na podvodníky a spravedlivé, podvodníci lžou a spravedliví mluví pravdu.

Takže se tímto pokémoni, žíjící na ostrově, dělí do 4 skupin:

Ditto, kteří lžou

Ditto, kteří mluví pravdu,

Mew, kteří lžou a

Mew, kteří mluví pravdu.

Ale všichni jsou zamaskovaní za různé jiné pokémony, takže nejde na pohled zjistit, kdo je kdo.


Na ostrov přišel trenér, kterého chce mít každý pokémon z toho ostrova za trenéra. Ale ten trenér chce mít jen spravedlivého Mew, aby se mu dalo věřit při zápasech.

Proto vymyslel takový konkurz na pokémona, kterého si chytí.

Pokémon musí říct jeden výrok, kterým trenéra přesvědčí, že právě on je spravedlivý Mew.


Jak tento výrok zní?



img
[407] Vložil Dratini dne 10.10.2019 v 23:07:34, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667



[408] Vložila Scyther mantis dne 11.10.2019 v 21:30:06, Odpovědět
IP hash: 9110ef33c687c9bd

[406] Dodatek k mojí hádance:

Mew a Ditto jsou sice proměnění na jiné pokémony, aby je nebylo rozeznat, ale to nezmanená, že všichni Ditto tak vypadají, jako Mew, a všichni Mew nabrali podobu Ditta.

Bylo tím myšleno, že se promění na jakékoliv jiné pokémony, kromě Mew a Ditto, aby se prostě nedali rozeznat.


Takže dodávám, že jsou proměnění na jiné pokémony, kromě Mew a Ditta.



lisakVUK
[409] Vložil lisakVUK dne 11.10.2019 v 23:49:46, Odpovědět
IP hash: 342aaf3ab190c81

[408] Scyther mantis: A ti Pokémoni samotní mají přehled kdo je kdo?

Příklad: Jsem třeba třeba Mew v podobě Charmandera a vidím vedle sebe Magicarpa, ale já vím, že to je proměněný Ditto co lže?



[410] Vložila Scyther mantis dne 12.10.2019 v 01:49:45, Odpovědět
IP hash: 9110ef33c687c9bd

[409] lisakVUK: To k vyřešení hádanky není potřeba vědět, jinak bych to uvedla hned na začátku.



lisakVUK
[411] Vložil lisakVUK dne 14.10.2019 v 23:22:58, Odpovědět
IP hash: 342aaf3ab190c81

[410] Scyther mantis: Díky za odpověď. Inu, zatím mě spolehlivé řešení nenapadlo, ale ještě se nad tím ve volném čase zkusím víc zamyslet.



[412] Vložila Scyther mantis dne 25.10.2019 v 21:24:58, Odpovědět
IP hash: a241033df5d625b3

Po dlouhé době tápání zájemců o vyřešení hádanky 77 jsem si řekla, že to bude potřebovat nápovědu.

Klíčem k řešení je nalezení výroku, který může říct jen a pouze pravdomluvný Mew a nikdo jiný. Co může říct jenom Mew a co by nemohl říct lživý pokémon?

Řešení je víc, když se to rozepíše, dá se k nim pomocí logiky dojít.



[413] Vložila Scyther mantis dne 25.12.2019 v 15:33:08, Odpovědět
IP hash: 971aa5a6c08d8328

Kvůli příchodu nových a důležitějších témat jsem uzavření hádanky 77 nechala na později.

Teď, když je na fóru klid, můžu oznávit, že svoji hádanku uzavřu za týden, na Silvestra.

Takže případní zájemci mají ještě čas, za týden vypíšu řešení.



awsom
[415] Vložil Gaff dne 30.12.2019 v 14:56:00, Odpovědět
IP hash: f388fce3a43ee4d7

Řešení hádanky č. 73:

Because they can peek at you.

[Bikoz dej ken pikaču]

Správní řešitelé: John Beak a Scyther Mantis



awsom
[416] Vložil Gaff dne 30.12.2019 v 14:56:29, Odpovědět
IP hash: f388fce3a43ee4d7

Řešení hádanky č. 73:

Because they can peek at you.

[Bikoz dej ken pikaču]

Správní řešitelé: John Beak a Scyther Mantis



awsom
[417] Vložil Gaff dne 30.12.2019 v 15:15:15, Odpovědět
IP hash: 70eb01638786422

Hádanka č. 79

Co bylo dříve: Taillow nebo vajíčko? Myslím pokévajičko.



awsom
[418] Vložil Gaff dne 30.12.2019 v 16:49:50, Odpovědět
IP hash: 70eb01638786422

Dostatek k hadance: správně je jen jedna varianta, možnosti jsou vůči sobě ve vylučovacím poměru.

V opačném případě by první byl Turtwig, který z logického hlediska správně napsal, že první byl Taillow nebo vajíčko.



awsom
[419] Vložil Gaff dne 30.12.2019 v 16:50:21, Odpovědět
IP hash: 70eb01638786422

Prosím odpovědi posílejte i s odůvodněním.



[420] Vložila Scyther mantis dne 13.01.2020 v 21:00:02, Odpovědět
IP hash: 971aa5a6c08d8328

Řešení hádanky 77:

Pravdivý výrok se dá získat kombinací dvou výroků, které o pokémonech známe. Víme, že pokémoni mohou být Mew, nebo Ditto, zároveď lžou, nebo mluví pravdu.

Výroky, které může říct pouze pravdomluvný Mew jsou tyto:

Nejsem pravdomluvný Ditto

Jsem Mew, nebo jsem lhář

Pokud mluvím pravdu, jsem Mew

Pokud jsem Ditto, lžu


Tyto výroky se dají odvodit pomocí výrokové logiky.

Správné řešení se dalo dopátrat všemožně, někteří řešitelé použili i jiný výrok, který zastupoval výrok "Jsem Mew".

Hádanku správně vyřešili: Dratini, Siria, Pikachu voní jako jarní louka

O řešení se dále pokusili: Lišák VUK



Terryck

[421] Vložil Terryck dne 28.01.2020 v 14:59:56, Odpovědět
IP hash: b43780495f1785a

Hádanka číslo 80. (Snad správně) xD

Na základě počtení zdejšího "hádankového" fóra jsem se nechal inspirovat kultovním soubojem hádanek mezi Glumem a Hobitem Bilbem z legendárního Tolkienova díla.

Nejsem žádný básník, ani znalec Pokémonů, takže případné facky přijmu. :-D Nicméně jsem si připravil 3 veršované hádanky, které vystihují vzhled a vlastnosti 3 různých Pokémonů. Odpověď je na každou báseň jen jedna správná.

Odpovědi posílejte do SZ do půlnoci 29. 2. 2020. Následně 1. 3. vypíšu výsledky a správné odpovědi odůvodním. O případnou nápovědu se hlaste do SZ.

Zde jsou hádanky:

A.

Sladký to pohled mu chceš dát,

trenére, nedej se však zmást.

Jeho duše skrývá věčný žár,

ohon mu zdobí trojitý pár.

Ještě víc jich umí vytvořit,

mocný kámen stačí přiložit.

B.

Pán noci, pán měsíce,

při útoku září nejvíce.

V rodině ze všech největší,

i on vyniká svou unikátností,

Pokud utrpení mu nachystáš,

spolu s ním ho vychutnáš.

C.

S tykadlem broučím a bez rukou,

s ocasem pavím a bez nohou.

Před vývojem jako těžký kámen,

pak ho nazveš elegance králem.

 

Moderátor upravil zprávu dne 28.01.2020 v 22:23:27



img
[422] Vložil Dratini dne 30.01.2020 v 15:49:03, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667

HÁDANKA ČÍSLO 78:


Před několika lety vznikla díky Sankymu česká překladatelská aktivita přeložit pokémon Red (1. generace) do češtiny - a to včetně názvů postav, pokémonů, atd. Projekt Kapépří nedoběhl do konce (co není, může být :-) ). Nicméně když nic jiného, může posloužit jako docela hezká hádanka, kdy se pokusíte z českých překladů uhodnout, o kterého pokémona by se mohlo jednat. Je to spíš "for fun" hádanka, asi neexistuje jediná "správná" odpověď, přesto si myslím, že by to mohlo zaujmout. Řešení se pochopitelně dá snadno najít přímo na webu Překapávače, ale připravíte se tak o příslušnou zábavu. Současně se jedná o malý implicitní test toho, jak dobře se vlastně tehdy ty názvy podařilo přeložit. :-)


Pan Tomim, Jiskvík, Planík, Bahnůj, Jedúza, Ještěrost, Strachapoud, Devěštec, Pštrojka, Kostěj, Nosaurus, Vosenka, Takytak, Žulovka, Moř


Řešení mi posílejte do konce února do mé PJZ schránky.


P.S.: Sanky se zmínil, že na webu Překapávače jsou nějaké chyby, takže se čeká na malou údržbu a až bude hotová, můžete to brát jako malou reklamu na zapojení se do tohoto projektu. ;-)


P.P.S.: Pokud se divíte číslování hádanky, tak se předtím nějak vynechalo "78", protože Gaff neumí počítat. :-D

 

Zpráva byla změněna dne 30.01.2020 v 16:05:35



img
[423] Vložil Dratini dne 28.02.2020 v 21:50:56, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667

Blíží se deadline...



Terryck

[424] Vložil Terryck dne 21.04.2020 v 21:50:44, Odpovědět
IP hash: b43780495f1785a

Řešení mé hádanky číslo 80.

Zdravím. Přihlásil jsem se dnes na stránky, protože jsem doufal, že tu bude ke stažení novější verze, za kterou velmi, velmi děkuji. Za neaktivitu se omlouvám, nicméně nebudu spamovat vlákno vysvětlováním, které není podstatné.

Podstatné jsou odpovědi a vítězové.

Zde jsou hádanky:

A.

Sladký to pohled mu chceš dát,

trenére, nedej se však zmást.

Jeho duše skrývá věčný žár,

ohon mu zdobí trojitý pár.

Ještě víc jich umí vytvořit,

mocný kámen stačí přiložit.

B.

Pán noci, pán měsíce,

při útoku září nejvíce.

V rodině ze všech největší,

i on vyniká svou unikátností,

Pokud utrpení mu nachystáš,

spolu s ním ho vychutnáš.

C.

S tykadlem broučím a bez rukou,

s ocasem pavím a bez nohou.

Před vývojem jako těžký kámen,

pak ho nazveš elegance králem.

Správné odpovědi jsou Vulpix, Umbreon a Milotic.

Jako první správně odpověděl Dratini, který ovšem bojoval s Miloticem. Jinak chválím Scyther Mantis, která na první pokus uhádla všechny možnosti. Nikdo další se neúčastnil.

PS.: Za zadání Milotica se omlouvám. Znám ho pouze z hraní Emerald verze a popisoval jsem ho dle obrázku. Neznal jsem nějaký přesný popis.

Hezký večer všem.



img
[425] Vložil Dratini dne 13.06.2023 v 21:35:29, Odpovědět
IP hash: 86665b8fe7de8d83

HÁDANKA ČÍSLO 81

--

Vyzkoušíme, jak moc na PJZ ještě chodí lidi. Tentokrát dám něco fakt hodně jednoduchého, aby se chytil každý:

--

Poznejte siluety pokémonů, každý byl zabrán ze třech různých úhlů (po řadě: zepředu, z boku, seshora)

--

Siluety

--

Pokud byste rádi nápovědu, ozvěte se.

--

Odpovědi mi posílejte do soukromých zpráv do konce června.

 

Zpráva byla změněna dne 13.06.2023 v 21:35:56



Všudezdejší
[426] Vložil Gadžo dne 14.08.2023 v 20:37:04, Odpovědět
IP hash: f63a7ad43c13e339

1) Omanyte

2) Hoothoot

3) Ampharos

4, 5, 6 neznam, moc nové generace.



Moderátor: Odpovědi se mají posílat do soukromých zpráv proto, aby mohl hádat případně někdo další a nebyl ovlivněn tipy toho před ním. Upraveno.

 

Moderátor upravil zprávu dne 14.08.2023 v 22:45:30



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky