Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémonní hádanky

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[1] Vložil Dratini dne 30.04.2013 v 18:11:16, Odpovědět
IP hash: ba12271d7e4f3872

Zdravím.

Napadlo mě založit téma, ve kterém se budou vyskytovat různé hádanky z oblasti pokémonů (hry, seriál). Nechci ovšem, aby se to zvrhlo ve znalostní kvíz. Samozřejmě znalosti by při řešení hádanek měly být potřeba, ale pokud to bude jen o znalostech, tak lepší řešitel = lepší uživatel googlu, což bych nerad. Hádanka typu "Na kolikátém levelu se vyvijí Charmeleon v Charizarda?" je špatná, protože stačí zajít na Bulbapedii a výsledek si najít. Příklad dobré hádanky: "Doplňte písmenka tak, aby slovo tvořilo název pokémona L_ _ T _ _ N". [odpověď - LANTURN] Samozřejmě i tohle se dá vygooglit, ale dá trochu víc práce projít seznam existujících 650 pokémonů (a to beru jen prvních 5 generací).

Struktura tématu:

- autor (registrovaný na PJZ) sem do tématu zadá (očíslovanou) hádanku

- autor k hádance také připojí termín, dokdy ještě je hádanka aktuální (tj. dokdy přijímá řešení)

- ostatní uživatelé mu posílají soukromé zprávy do PJZ schránky, pokud si myslí, že to uhodli (vždy s číslem hádanky)

- autor jim skrz schránku může a nemusí odpovídat (obecně však platí, že správný autor hádanky by měl být ochotný tvor, který reaguje jak na správné odpovědi, tak i na ty špatné (třeba vysvětlením, proč je řešení špatně, popřípadě nějakou malou nápovědou))

- jakmile je po závěrném termínu, autor by měl zveřejnit seznam řešitelů + správné řešení (vždy s příslušným číslem hádanky)

- autor má samozřejmě možnost záverný termín oddálit, uzná-li to za vhodné (například pokud se mu zatím sešlo jen málo řešení)

- pokud si autor všimne, že jeho zadání je nepřesné, měl by ho do tématu dodatečně upřesnit, aby nedocházelo ke zmatení řešitelů

- pokud někdo hádanku nepochopí, nebo mu bude připadat moc těžká, může dotyčný požádat o nápovědu. Ideální je dotazy pokládat přímo v tématu, protože stejná nejasnost může trápit víc lidí.

- rozhodně se nestyďte sem hádanku dát, netřeba se ptát, každá aktivita bude vítána

Poznámka: dříve zde fungoval jiný systém, řešení se psala obvykle přímo sem do tématu. Teprve od příspěvku [107] se to změnilo do nynější podoby. Proto se nedivte, pokud předchozí příspěvky nebudou z hlediska současného systému dávat smysl... :-)

HÁDANKA ČÍSLO 1: Existuje pokémon jedového typu, který by po ukončení souboje mohl být ve stavu Poisoned (otrávený)?

Zpráva byla změněna dne 18.03.2014 v 15:59:36

Příspěvky 382 – 401 z celkem 401. Zobrazit vše.

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[383] Vložil Dratini dne 25.06.2019 v 11:39:00, Odpovědět
IP hash: d5c77353d1f44e

Řešení hádanky číslo 67 :

Rozčleňme pokémony podle evoluční fáze na baby, basic a plně vyvinuté. Podle typů na vodní, ohnivé a psychické. Všechny pokémony, které by Aleš mohl teoreticky mít v pokéballu, přehledně zapišme do tabulky:

psychický ohnivý vodní
baby Magby
basic Drowzee Ponyta
plně vyvinutý Espeon Seaking

Dále provedeme následující úvahy:

- kdyby byl pokémon plně vyvinutý a Bob dostal tuto informaci, mohl by mít obavu, že se jedná o Seakinga, což je jediný vodní pokémon v nabídce. Kdyby se tato obava potvrdila, Cyril by snadno tohoto pokémona určil.

- jenže Bob si je jistý, že Cyril to (v dané chvíli) určit nedokáže. Proto Bob nemohl dostat informaci, že je pokémon plně vyvinutý.

- nemohlo se tedy jednat o Espeona, ani o Seakinga. Zbývají jako možnosti pouze Drowzee, Ponyta a Magby. (+)

- Cyril důvěřuje logickému myšlení Boba, a protože má sám logické myšlení, dokáže na informaci (+) přijít stejnou úvahou, jakou jsme na ni přišli my.

- Kdyby se jednalo o ohnivého pokémona, tak přestože by Cyril dostal informaci (+), pořád by (i v tuto chvíli) váhal mezi Ponytou a Magbym.

- Jenže Cyril už nyní pokémona dokáže určit. Nemohlo se tedy jednat o ohnivého pokémona.

- Jediný zbývající pokémon je tedy Drowzee - jedná se tedy o něj

Hádanku úspěšně vyřešili: Misa Raichu, scyther-grovyle, Sanky

O řešení se pokusili: Lišák VUK, Mňau, Scyther Mantis, Buizel

Zpráva byla změněna dne 25.06.2019 v 11:47:46

picture
[384] Vložil Buizel dne 25.06.2019 v 21:53:29, Odpovědět
IP hash: 8f3b3812bd4b71

[383] Dratini: Jediný problém je pro většinu lidí vyčlenit z výběru Drowzee a Ponytu, neboť každý pochopí z této hádanky, že 1.Seaking je hned na poprvé vyřazen, to jsem také udělal i já, ale už jsem jej nedával zpět což je asi chyba základní, dále jsem postupoval když už jsem věděl co je Baby Pokémon vyřazení Baby a Plně vyvinutých Pokémonů - 2 další (Magby, Espeon), kde mi zbyli pouhý dva basic Pokémoni a to Drowzee a Ponyta. Hodně lidí asi vyřadila na začátku Seakinga, nepočítalo se tedy s tím, že je stále v počtu Espeon a Seaking, já rozhodně počítal již s Espeonem a Magbym 1 kus Baby a 1 kus plně vyvinutý, ne každý si udělal nějakou tabulku jako to má Dratini, proto bez tabulky to bylo hodně těžší, protože se vyřazovalo postupně podle posloupného textu, který následoval postupně z vrchu. Inu tohle je spíše pro lidi co studují kompletně školu a zabývají se hodně matematikou, bohužel maturita se prvně skládá z češtiny a z oboru, proto ne každý dělá hlavní předmět matematiku, ale je třeba lepší v jiném oboru. Pokémoni podle mě by měli být stejně těžcí bez ohledu na obor školy a praxe, pokud-li někdo nedostane nápovědu od druhýho, kdo matematice víc rozumí.

Na závěr chci zdělit informaci podle toho jak to cítím a vnímám, že víc by se mělo klást otázek na výuku znalostí Pokémonů, než na matematické chytáky, a tři lidi ve výsledku není žádný dobrý počet pro vyřešení hádanky, není se čím chlubit. Až bude 20 a výš, jistě to bude trošku lepší. Tím chci říct na závěr, že je to moc těžká hádanka pro obyčejné smrtelníky co nejdou matematickým směrem.

Zpráva byla změněna dne 25.06.2019 v 22:00:28

[385] Vložil Dratini dne 25.06.2019 v 22:07:58, Odpovědět
IP hash: 8d702552116925c

[384] Buizel: Příště dám něco, kde se nemusí tolik přemýšlet, tahle hádanka byla jedna z těch dost těžkých a na logiku orientovaných.

--

Jinak účelem tématu není "výuka znalostí pokémonů", beru to spíš jako formu hry, u které se člověk občas něco dozví. Mým hlavním cílem je, aby to lidi bavilo a aby to nebylo zase úplně snadné.

--

Matematiku mám moc rád, proto občas dávám takto orientované hlavolamy, ale ne všechny jsou takové. A tak trochu počítám, že jiní lidi sem budou dávat jiné typy hádanek, aby to bylo co nejvíc různorodé!

Zpráva byla změněna dne 25.06.2019 v 22:09:05

lisakVUK
[386] Vložil lisakVUK dne 25.06.2019 v 22:26:14, Odpovědět
IP hash: dac14a9b26cbd59e

Mě na tom zmátlo to zadání - tedy popis situace, která je prostě celá daná a máme vymyslet co za Pokémona by to musí být, aby byla pravdivá.

Já to bral tak, jakobych ten Cyril byl já.. tudíž ty indicie + "moje" znalost typu stačila, abych na to přišel.

Kromě toho jsem se ale dopustil i dalších chyb, ku příkladu kromě Seakinga (jediný vodní, takže kdybych věděl že se jedná o vodní typ, neměl bych nad čím přemýšlet) jsem vyřadil i Magbyho, neboť to byl jediný baby Pokémon a vycházel jsme mylně z toho, že ani Bob nemůže vedět, co za Pokémona to je (což by v případě, že by dostal jako nápovědu typ "baby" vědět musel).

Je to holt typ hádanky, na který nejsem moc zvyklý..

simavok
[387] Vložil simavok dne 07.07.2019 v 21:57:50, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

Hádanka č. 68 (aka Jarda Jágr)

Uveďte jméno jediného Pokémona se dvěma typy, který se vyvíjí v Pokémona s jen jedním typem (nepočítám megaevoluce).

[388] Vložil Dratini dne 23.07.2019 v 21:13:58, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

HÁDANKA ČÍSLO 69:

Poznejte pokémona podle útržku z jeho obrázku:

(řešení posílejte do soukromých zpráv do 31.7.)

Zpráva byla změněna dne 07.08.2019 v 12:36:50

[389] Vložila Behold3r dne 23.07.2019 v 21:27:28, Odpovědět
IP hash: f21f18a62dc81cd7

[388] Dratini: tvůj příspěvek porušuje pravidla fóra

"Přímo zobrazované obrázky v příspěvcích (img src=), nesmí přesahovat povolené hodnoty: šířka max. 300 bodů a velikost souboru max. 60k. Na větší obrázky se lze jen odkazovat prosřednictvím a href=."

[390] Vložil Dratini dne 23.07.2019 v 21:40:45, Odpovědět

[389] Behold3r: Opraveno.

simavok
[391] Vložil simavok dne 26.07.2019 v 10:02:33, Odpovědět

Hádanka číslo 70

Další poznávačka, něco jako dělal předtím Dratini, tentokrát ale možná těžší. Mějte na paměti, že obrázky mohou být pootočené. Nedával jsem tam Pokémony ze sedmé generace, protože je tady možná ještě někdo nezná.

Poznávačku najdete tady: https://imgur.com/vQD7kOh

Díky za účast!

simavok
[392] Vložil simavok dne 01.08.2019 v 13:34:47, Odpovědět

Řešení hádanky č. 70:

1. Cherrim

2. Arceus

3. Luxray

4. Beedrill

5. Tyrantrum

6. Swellow

7. Umbreon

8. Basculin

9. Vulpix

[393] Vložil Dratini dne 07.08.2019 v 12:58:16, Odpovědět

HÁDANKA ČÍSLO 71 (Hledání min)

Zlí rakeťáci ve svém doupěti vybudovali speciální arénu. Má rozměr mřížky o velikosti 10x10. Její specialita tkví v tom, aréna je podminovaná - pod jedním z políček je ukrytý Koffing a pod jiným ještě Voltorb. Když Koffing vybuchne, zasáhne každé políčko do vzdálenosti 3 od něj. Voltorb způsobuje ještě silnější výbuchy - jejich dosah je 5 políček. Při jedné bitvě proti poké-policii se stalo, že Voltorb vybuchnul. Svým výbuchem zasáhl i políčko, pod nímž byl ukrytý Koffing, který rovněž vybuchl. Celková detonace měla tyto viditelné efekty:

1) Rattata byla zasažena výbuchem od Voltorba.

2) Jigglypuff byl zasažen výbuchem od Koffinga.

3) Magikarp se také obával, že bude zasažen ... but nothing happened.

Otázky zní:

a) Byl detonací smeten i Pikachu?

b) Byla detonací smetena i Eevee?

c) Určete, pod kterými políčky se mohl Voltorb a Koffing nacházet.

Vysvětlení pojmu vzdálenost:

Pohybem rozumíme krok v mřížce směrem nahoru/dolů/doprava/doleva o jedno políčko. Dvě místa A, B mají od sebe vzdálenost x, pokud se lze z místa A do místa B dostat posloupností x pohybů, ale na menší počet pohybů to provést nelze (například políčka 8A a 9D od sebe mají vzdálenost 4).

Řešení mi (i se zdůvodněním své odpovědi) posílejte do 15.8. do mé soukromé schránky na PJZ!

Zpráva byla změněna dne 07.08.2019 v 23:48:02

simavok
[394] Vložil simavok dne 11.08.2019 v 14:06:31, Odpovědět

HÁDANKA ČÍSLO 72 - Poznejte Pokémona podle názvu v jiných jazycích

Napíšu vám pro každého Pokémona japonský název, poté německý název a po vás budu chtít ten anglický. Vybral jsem japonské názvy, protože jsou to ty původní, a německé, protože němčinu u nás ovládá hodně lidí, takže to nebude úplná španělská vesnice.

(japonsky, německy)

1)Lizardon, Glurak

2)Kabigon, Relaxo

3)Laglarge, Sumpex

4)Hassam, Scherox

5)Lucky, Chaneira

6)Mumargi, Traunmagil

Odpovědi posílejte v příštím týdnu do zpráv.

awsom

Slovo VOLE jednou nahradí tečku!!!
[395] Vložil Gaff dne 12.08.2019 v 21:38:13, Odpovědět
IP hash: a1dd58fffdb65a65

Hádanka č.73 (Anglická)

Why do you never bring a Pokemon into the bathroom with you?

(Proč s sebou do koupelny nikdy nepřinesete Pokémona?)

[396] Vložil Dratini dne 19.08.2019 v 10:33:14, Odpovědět

Na požádání jsem se rozhodl ještě nechat hádanku č. 71 viset do 25.8. Řešení se objeví pak.

[397] Vložil Dratini dne 27.08.2019 v 20:24:20, Odpovědět

Řešení hádanky číslo 71:

- protože Rattata dostala zásah od výbuchu Voltorba, někde ve vzdálenosti nejvýše 5 od něj musí být Voltorb (možné výskyty jsou vyznačené zeleně)

- protože Jigglypuff dostal zásah od Koffinga, někde ve vzdálenosti nejvýše 3 od něj musí být Koffing (možné výskyty jsou vyznačené šedě)

- Protože Magikarp zásahy přežil, tak do vzdálenosti 5 od něj nemohl být Voltorb (na políčkách je vyznačen červený křížek)

- protože výbuch Voltorba zasáhl políčko, pod nímž je ukrytý Koffing, je jejich vzdálenost od sebe nejvýše 5.

- hledáme tedy šedé políčko a zelené nepřeškrtnuté políčko, které jsou od sebe ve vzdálenosti nejvíce 5. Okometricky zjistíme, že se jedná o políčka 1D (Koffing) a 1I (Voltorb).

- Z toho vidíme, že Pikachu by dostal od Voltorba zásah, ale Eevee by se nic nestalo.

Hádanku vyřešili: Míša Raichu, Buizel, Scyther Mantis, John Beak, Milhaus

O řešení se dále pokusili: Gaff, simavok

Zpráva byla změněna dne 27.08.2019 v 22:46:55

[398] Vložil Dratini dne 01.09.2019 v 23:05:46, Odpovědět

HÁDANKA ČÍSLO 74:

Následující útržky tvoří části příběhu. Seřaďte je do logického celku tak, aby příběh dával smysl. Odpověď si představuju jako posloupnost příslušných písmenek odpovídající jednotlivým částem.

Řešení posílejte do 9.9. ke mě do soukromé schránky

A: "Poučit se z ní. Vsadím se, že příště už bys nikdy takovou hloupost neudělal", vlídně se na něj usmála. "Ne, to teda neudělal", odpověděl tiše, ale rozhodně Chris. Chvíli seděli a mlčeli. Ticho najednou přerušil pípavý zvuk. Sestra Joy konečně vyšla ze dveří. Vypadala velice unaveně a pohlédla mírně pohoršeně směrem k mladému trenérovi. "Chudák Charmander, naštěstí bude v pořádku. Bylo to od tebe pěkně nezodpovědné!". V tu chvíli se ho ale nečekaně zastala Misty: "už ho prosím nechte, dostal hodně už vyhubováno ode mě".

B: "Charmandere, použij škrábavý útok!", nařídil mladý vyzyvatel. Ohnivý pokémon se rozběhl proti Staryu, přeskakoval po plovoucích plošinkách ve staze dostat se na kontaktní vzdáelnost. "Použij vodní dělo!", odvětila trenérka stadionu. Než se Charmander stihl zaútočit, zasáhl ho mocný proud vody a shodil ho do bazénu. Charmander se snažil vyplavat, ale nešlo mu to. Zoufale se snažil ocásek udržet nad hladinou, aby mu nezhasnul, ale plavání mu činilo velké problémy.

C: Trenérka vodních pokémonů se na něj usmála a řekla: "no, udělal jsi velký pokrok a jsem hrdá, že ti tento vodopádový odznak mohu předat. Jsem si jistá, že teď budeš pokračovat na své cestě dál a bude z tebe dobrý trenér pokémon". A jak se ukázalo, příliš se Misty nespletla. Ale to už je jiný příběh a ten si budeme vyprávět jindy...

D: O chvíli později už Chris pokládal na recepční pult pokéball. "Co se stalo?", zeptala se setra Joy. "Bojovali jsme na stadionu a protože jsem bojoval neopatrně, Charmander spadl do bazénu", vysvětlil spěšně, ale stydlivým tónem mladík. "Tak to patří mezi urgentní případy! Pošli ho na JIP, Chansey", začal Joy operativně řešit situaci. Rychle něco naťukala do počítače a poté odběhla do střediska. "Teď nemám čas ti nic vysvětlovat, víc ti řeknu později", spěšně jen houkla na Chrise, než se za ní zabouchly dveře do ordinace. Mladému trenérovi nezbylo, než čekat, co se bude dít dál.

E: Misty seděla nahoře na skokanském můstku a věnovala se tréninku vodních pokémonů - zrovna se snažila Horsea naučil bublinkový útok, takže si ani nevšimla nově příchozího. "Ahoj, ty jsi Misty, místní trenérka stadionu?", zeptal se Chris. "Jasně, ty jsi další vyzyvatel?", usmála se na něj Misty. "Ano, jmenuju se Chris a přišel jsem z Šafránového města", odvětil mladík. "Nu, uvidíme, jestli jsi lepší trenér, než ten před tebou, ten pro mě nebyl žádnou výzvou".

F: Když oba vylezli z vody, Misty rázovala směrem ke Chrisovi. Ten začal koktat: "Já za to ale nemohl, to tvoje Staryu použila vod...", ale už větu nedokončil, protože dostal od Misty pohlavek. Protože to nečekal, spadl na zem. "Ty jeden sobecký pitomče! Za prvé: to tys byl dost hloupý na to, abys riskoval Charmanderovo zranění a povolal jsi ho na vodním stadionu". Kdyby její oči mohly šlehat blesky, Chris už by schytal zásah. "Ale...", začal nesměle. "Nepřerušuj mě! Za druhé: je úplně jedno, kdo za to mohl. Ale když je tvůj pokémon ohrožený, měl ses starat hlavně o jeho bezpečí, a nikoliv o výsledek zápasu!"

G: Toho dne bylo zamračeno a hrozilo, že se každou chvíli spustí déšť. Pro Chrise však takové podružnosti v dané chvíli nebyly důležité. Potřeboval získat svůj 2. odznak. Rozrazil dveře stadionu v Blankytném městě. Jak očekával, tento stadion neměl žádnou klasickou "arénu", ale místo toho se jednalo o velký plavecký bazén.

H: "Tak se trochu snaž, ne? Použij plamenomet! Dělej něco, jinak prohrajeme!", křičel na něj Chris. Pochopitelně to ohnivému pokémonu příliš nepomohlo. "Tak z toho bazénu vylez, ne?", povykoval. V tu chvíli ho ale přerušila Misty: "ty pitomče, nevidíš, že ten Charmander se topí? Jestli mu zhasne plamínek, umře. Musíme mu rychle pomoct", křikla a skočila do bazénu. Kraul jí pomohl překonat vzdálenost za několik vteřin. Položila si Charmandera na ruce a pomohla mu držet ocásek nad vodou.

I: Toho rána svítilo sluníčko. Chris učinil nové rozhodnutí. Společně s Charmanderem se rozhodli, že se na stadion vrátí později a ještě nejdříve budou více trénovat, aby společně zesílili. Taky chtěl v přírodě chytit jiné pokémony, kteří by mohli v boji proti vodním pokémonům mít výhodu. O dva týdny později se na stadion vrátili. Detaily zápasu nebudeme popisovat (zúčastnil se i Charmander), ale po napínavém a urputném měření vzájemných sil se nakonec podařilo Chrisovi a jeho pokémonům odznak získat.

J: Chris hypnotizoval pohledem hodiny na zdi, ale čas se vlekl jako týden před výplatou. Čím více hodin uběhlo od chvíle, kdy Charmandera předal, tím větší o něj měl starost. Měl ze sebe hrozně mizerný pocit - jako trenér naprosto selhal. Jistě - že nějaký trenér zvolí občas špatnou strategii, to se prostě stává. Ale tady ohrozil život svého pokémona, navíc úplně prvního. A navíc si to v zápalu boje ani neuvědomil. Najednou se ozval skřípavý zvuk. Chris se otočil, jestli se vrací sestřička, aby mu řekla něco víc. Nebyla to však Joy.

K: "No, je dobře, že tě to aspoň mrzí. Viděla jsem, jak jsi celou cestu do střediska sprintoval. Toho si cením", promluvila už trochu smířlivějším tónem. "Ne, měla jsi pravdu, jsem hrozný pitomec!", praštil vztekle Chris do stolu, až se celý rozechvěl. Misty přišla ke Chrisovi a položila mu ruku na rameno. Jejich pohledy se setkaly. "Chrisi, každý někdy udělá chybu. Víš ale, co je nejdůležitější?". Chris chvíli zaraženě mlčel.

L: "No dobrá, předám ti ho zítra ráno, teď Charmender ještě bude odpočívat. A já si taky musím jít zchrupnout, dneska jsem to měla fakt náročné". Chrise to ale v tu chvíli už moc netrápilo, protože mu právě spadl kámen ze srdce. Měl radost, že Charmande je v pořádku. "Mockrát vám děkuju a nezlobte se, prosím". Druhý den se s Charmanderem setkali. "Promiň, Charmandere, je mi to moc líto", pohladil ohnivého pokémona po hlavičce. "Čáááár!", odpověděl mu úsměvem jeho svěřenec.

M: O několik minut později už stáli Chris a Misty na opačném konci stadionu. "Volím si tebe, Charmandere!", povolat Chris do zápasu pokémona vypadajícího jako oranžová ještěrka. "No, to není moc chytré, vzít si na vodní stadion ohnivého pokémona. Nechceš si to ještě rozmyslet?", zeptala se Misty. "Ani ne, díky", ušklíbl se Chris. "V tom případě já povolávám Staryu!", zvolala dívka se zrzavými vlasy a v bazénu se objevil pokémon ve tvaru pěticípé hvězdice.

N: Chris vypadal šokovaně. "Moc mě to mrzí, já jsem to tak nemyslel", pohlédl MIsty bázlivě do očí. "No, mě se neomlouvej, to Charmander je na tom zle. Rychle ho odnes do pokémonského střediska, je vážně zraněný", úsečně Misty rozhovor ukončila. Chris Charmandera vrátil do pokéballu a ve spěchu opustil stadion. Venku se mezitím spustil déšť a ještě více umocňoval pochmurnou náladu celého dne. Chris se rozběhl a snažil se co nejrychleji překonat vzdálenost mezi stadionem a poké-centrem. Misty se za ním z okna ustaraně dívala.

O: Byla to Misty. Nesla tři pokébally a šla rovnou k recepčnímu pultu. Tvářila se ale zmateně, když zjistila, že sestřička ani Chansey tu nejsou. Trochu nejistě se rozhlížela. "Není tu, pořád ošetřuje mého Charmandera", promluvil tiše Chris, aby vysvětlil situaci. Misty se otočila směrem k němu. "Kdyby neměl tak hloupého trenéra pokémonů, nikdy by se to nestalo", řekla nasupeně. "Jo, já vím", svěsil Chris hlavu a rozplakal se. Misty na něj zaraženě koukala.

Zpráva byla změněna dne 01.09.2019 v 23:31:46

simavok
[399] Vložil simavok dne 06.09.2019 v 19:02:27, Odpovědět

Odpověď na hádanku 68: Gloom, když se vyvine na Bellossom. Z Grass/Poison se stane Grass.

Odpověď na hádanku 72:

1) Charizard

2) Snorlax

3) Swampert

4) Scizor

5) Chansey

6) Mismagius

68 vyřešili Gaff a Scyther mantis

72 vyřešili Gaff, Scyther mantis, Buizel a John Beak

[400] Vložila Scyther mantis dne 06.09.2019 v 22:54:17, Odpovědět
IP hash: e8ce6b3793807346

HÁDANKA ČÍSLO 75:

Na své cestě za dalším odznakem jste narazili na dvě jeskyně.

První je plná Zubatů a zlých Rakeťáků a vám už došly všechny repelenty.

Ta druhá je prázdná a vede do dalšího města.

Uviděli vás dva Slowkingové, kteří se vám rozhodli pomoct. Vědí, která jeskyně kam vede a vy se jednoho z nich můžete zeptat jednu otázku, na kterou se dá odpovědět ano/ne, aby jste zjistili, kterou jeskyní se vydat.

Ale má to háček. Jeden ze Slowkingů vždy mluví pravdu, zatímco druhý věčně lže.

Jak zní otázka, kterou bezpečně zjistíte, která z jeskyní vede do města?

Řešení otázky mi posílejte do soukromých zpráv. Termín uzavření hádanky je 22.9.

Za správné řešení se považuje takové, ve kterém je i postup, kterým jste k řešení přišli.

[401] Vložil Dratini dne 12.09.2019 v 20:04:44, Odpovědět

Řešení hádanky 74:

G, E, M, B, H, F, N, D, J, O, K, A, L, I, C

Správně hádanku vyřešili:

CoolGrovyle, Milhaus, Buizel, Scyther Mantis, simavok

Zpráva byla změněna dne 12.09.2019 v 20:06:41

[402] Vložil Dratini dne 14.09.2019 v 15:46:12, Odpovědět

HÁDANKA ČÍSLO 76:

Z cest po Johtu získal jeden nejmenovaný trenér pokémonů následující snímky. Dokážete poznat, z jakých konkrétních míst pochzázejí? (po kliknutí na název se příslušný obrázek zobrazí - zde jsem nechtěl obrázky dávat, aby příspěvek nezabíral příliš mnoho místa a neporušoval pravidla webu).

A B C D E F G H I J K L

Řešení odesílejte do konce září do mé soukromé schránky.

Zpráva byla změněna dne 14.09.2019 v 15:48:12

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2019
Webdesign by Akela Taka 2001-2019
Novinky
Credits Novinky