Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Silverovo putování (napsal: Dratini)

Pro přidávání komentářů musíte být registrován a přihlášen.


Jméno: CoolGrovyle
Ad kapitola č. 4 4.5.2017 – Začátek kapitoly o tom, jak Gold věří, že se Silver změní je velice chudá až na mě působí dojmem zbytečným. Dá se to řešit tím, že taková úvaha jako je na začátku této kapitoly bude ještě navíc obalena v nějaké konkrétní situaci. Takhle se v podstatě dovídáme jen to, že Gold věří, že se Silver změní a tato informace je roztažena na neúměrně velkou délku. Co se týče zbytku kapitoly i tam mi trochu vadí, že se skoro nic neděje, ale aspoň je zde více informací, které jsou pro děj skutečně důležité. V novinovém článku je kromě několika stylistických nedostatků také jeden dle mého názoru velice nechutný nerdgasmus a to v tom, že je zde literálně okopírovaná fráze z bulbapedie a dost možná i ze hry. Taktéž je ve článku zbytečně brutální myšlenka uřezaných ocasů Slowpoků. To, že to je ve hře, prosím pěkně není pro mě dostatečným argumentem, protože hra jednak není svatá ani neomylná, za druhé přejímání z her v nadbytečné míře mi vadí a za třetí existuje důvod přejmout něco z hry i přesto, že o tom máme pochybnosti, případně se nám zdá, že je to nevhodné? Dratini nic podobného nepotvrdil, popisuju to na základě toho, jak bych to řešil já. A na závěr, v kapitole je opravdu velké množství filozofování. Kromě toho, že tato přemíra filozofování podle mého názoru dost škodí, všechny tři filozofické proudy, které jsem tam našel jsou vedeny v dosti podobné, či přímo stejné konstrukci a to i přesto, že každá ta filozofie patří někomu jinému. Soudě podle toho nefilozofuje ani jedna z těchto postav, ale Dratini :)

04. 05. 2017, 06:43:54

Jméno: CoolGrovyle
Ad kapitola č. 3 23.11.2016 – První část třetí kapitoly je celkem ještě v pohodě, pak se však kapitola naprosto nepochopitelně přesouvá jinam, bez jakéhokoliv předchozího vysvětlení, bez jakéhokoliv předchozího Silverova úmyslu. A to do budovy, která je od základů po střechu celá nelogická (údajně je to podle hry, ale to není žádná omluva). Co mě však zklamalo nejvíce byly souboje, které byly jen o něco málo lépe popsány než u osoby, která si říkala Quilawa a již se na těchto stránkách nevyskytuje. Simplistický souboj na tři řádky fakt není nic pro mě, obzvlášť, když doprovodné okolnosti jsou více než absurdní, o Gastlym, který okamžitě byl loajální a Silver okamžitě znal všechny jeho schopnosti, ani nemluvě. Druhá část kapitoly mě vůbec nenadchla a nenašel jsem nic, co bych vyloženě pochválil. Líbilo se mi však, že se Silver konečně začal nějakým způsobem posouvat k lepšímu zacházení s Pokémony. Přestože jsem v druhé části rozdal hodně hříchů na jeden problém, tato kapitola si vysloužila méně hříchů než její předchůdkyně, které měly obě 48. Tato kapitola měla 47. Pokud neznáte definici hříchu v mém podání, kontaktujte mě ve zprávách.

23. 11. 2016, 08:46:05

Jméno: CoolGrovyle
Ad kapitola č. 2 17.11.2016 – Druhá kapitola mi přišla o něco málo lepší, byť stále jsem narážel na to, že bylo něco nechutně odvozeno ze hry. V druhé kapitole jsem však narazil na jiný problém. Silverův charakter byl prosazován velice přehnaně a nerealisticky. Kdyby se tohle stalo v reálu, tak by si člověk o něm řekl, že je to prostě neskutečně hloupý a omezený člověk. Což bezesporu je i tak, ale až tak moc? O.o. Ne připadá mi, že Silverovy invektivy jsou naprosto nerealistické.

17. 11. 2016, 20:37:53

Jméno: CoolGrovyle
Ad kapitola č. 1 14.11.2016 – K tomu chci říct jen to, že jsem zklamán, protože jsem nečekal přímý literal přepis hry a to včetně různých klišé a nerdgasmů. Ale tak nepředbíhejme, třeba to bude lepší v dalších kapitolách :)

14. 11. 2016, 00:01:06
|<<oddelovac <<oddelovac < oddelovac
1/1
oddelovac >oddelovac >> oddelovac >>|
Zpět na Fan Fiction  
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky