Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Report ze 4. PokéČundru od Suicune Wolf
Pondělí 25.7. 2005
Ano, nastalo pondělí, začátek dalšího PokéČundru, v pořadí už čtvrtého. Odjíždět se mělo až někdy ve dvanáct z Hlavního nádraží v Praze, takže jsem měla ještě dostatek času si vše doma dobalit a dopřipravit. Dokonce jsem stihla doběhnout i dva kilometry na poštu pro DSko, které mi přišlo právě včas. V půl jedenácté už jsem nastupovala do CupTouru a mířila směrem ku Praze, a v půl dvanácté jsem se na Hlavním nádraží hugala s prvními Pokémony. Letos byla účast na čundru doopravdy obrovská, a odrazilo se to i na skupince Poké, kteří odjížděli z Prahy - Bleký, Bubák, Celebi, Ian, Ender, Gardi, Glut, Laties, Lišák VUK, Yena, Morx, Poky, Kuřeto, já, TK, Toto a TR. Jeli jsme nejprve vlakem a pak autobusem, cesta to byla celkem pohodová. K pozdnímu odpoledni jsme pak dorazili do hospody v Písařově, kde jsme se setkali s většinovým zbytkem účastníků. Naše batohy jsme na dvě várky odeslali auty přímo na hájenku, abychom se s nimi nemuseli tahat, a sami jsme došli pěšky.

Na hájence jsme se rychle ubytovali. Každý si pro sebe uzmul kousek prostoru, buďto nahoře či dole na palandě, a nebo nahoře na půdě, kde bylo sice více prostoru, ale podle mého názoru to tam bylo více fuj. Takže já byla dole nahoře na palandě ^^ Ian nám rozdal předtištěné trenérské ID karty, které jsme si každý měl vyplnit, aby nám sloužily doopravdy jako identifikace pro ty, kteří jsou na sraze poprvé a ještě se tolik nevyznají v tom kdo je kdo. Svoji jsem si hned vyplnila, a nakreslila jsem si svojí šestku Pokémonů do příslušných políček (Ani nevím, kde ta kartička nakonec skončila...). Když to ostatní viděli, utvořili ohromnou frontu, a já pak už jenom kreslila a kreslila X-D Nakreslila jsem je pro Bluea, En-cu-koua, Celebiho, Vuka, Kuřeta a další, a po chvíli jsem toho už měla vážně plné Zuby, takže jsem s tím praštila, že budu pokračovat zase příště. Mezitím na hájenku dorazili i Wolfest s Meiling, tak jsem se s nimi přivítala.

Večer jsme zasedli k ohni, a už si ani moc nepamatuji, co se dělo. Možná už jsme zpívali PokéPísničky, ale rozhodně se povídalo a Pokémonilo, jako ostatně skoro každý večer poté. Spát jsem šla hádám asi v jednu, protože to byl takový průměrný čas, kdy jsem chodila spát. Respektive do postele jsem zalehla mnohem dříve, ale ještě jsme byli na PictoChatu spolu s Blueem, En-cu-kem, Gardi a asi Kochtou z půdy, a hráli jsme kreslení a hádání Pokémonů, což byla celkem sranda. Takže se usnulo doopravdy asi až tak v jednu, možná ve dvě hodiny v noci.

Úterý 26.7. 2005
Druhý den ráno jsem vstala a ihned jsem musela vyfotit každého, kdo ještě chrněl. Nikdy se mi sice nepovedlo vstát jako první (už kvůli tomu, že někteří snad ani nešli spát ^^;), nicméně vzhůru jsem byla mezi prvními, takže mám spoustu fotek spáčů na samostatnou sekci fotek na Pokésrazy ;) Ian vyvěsil na dveře PikaFórum, kam se od této chvíle mohly přidávat příspěvky. Nejpilnější jedinci už nám připravili snídani - namazali spoustu chlebů s máslem.

Dopoledne jsem uspořádala výuku kreslení pro zájemce. Účastnili se samozřejmě Gardi, Yena a Bubák, kteří jsou v kreslení už tak velmi dobří, a povinně také En-cu-kou, jehož talent byl odhalen v noci na PictoChatu, kde nakreslil mimo jiné úžasného Laprase. Lekce byla sice taková provizorní, ale kdo ví, třeba někomu něco dala. Když už nic jiného, tak alespoň předkreslený obrázek od Sui ^^;

V jednu hodinu jsme hráli karetní hru, kterou jsme nazvali PokéMariáš. S mariášem má sice společného pouze to, že je to také hra karetní, ale budiž. Kolem dvou už byl připraven oběd - Riza-do, a odpoledne proběhla veliká akce výroby PokéTriček. Bubák si vytvořil tričko s Tygříkem. Já si namalovala Suicuna, Yena Mightyenu a Gardi Gardevoir. Když jsme měly naše trička hotová, mohly jsme pokračovat na dalších - předkreslily jsme Pokémona fixem na tričko a každý už si to pak sám vybarvil. Yena nakreslila Kuřeti Jukaina (Já stále zapomínám jeho anglický název ^^;), Gardi Charizarda Blueovi (podle Enderova Pokétrička :)) a já En-cu-koua En-Cu-Kouovi :) Dále jsme společnými silami s Gardi nakreslily i Charizarda pro Charlu, a měly jsme všechny dost, takže jsme nechaly prostor těm, kteří si svá trička nyní vybarvovali. Pokračovat že budeme zase zítra.

Večer byl opět rozdělán oheň a každý, kdo na sebe přes den myslel a udělal si dostatečné zásoby, mohl si nyní opéct párky, špekáčky a cokoliv. Já s TRdrakem a Totodilem jsme se pustili do rodinných párků se slaninou. My jsme jako rodina jedli každý večer, ale vždycky nám něco zbylo, takže se z našeho soukromého dostalo většinou i na ostatní.

Po večeři jsme nahoře na půdě hráli úžasnou společenskou hru Activity. Trvala velice dlouho (zvláště závěrečná část), ale užili jsme si u ní jistě všichni spoustu zábavy. Já, TRdrak a En-cu-kou, kteří jsme byli v jednom týmu, jsme nakonec zvítězili (jak také jinak ;)), a šli jsme spát. Tedy, všichni asi ne, ale někteří z nás rozhodně. I když já s En-cu-kouem jsme ještě chvíli PictoChatili, byla jsem ale unavená a nevydržela jsem dlouho, čili kolem jedné už jsem usínala.

Středa 27.7. 2005
Ráno (poté, co jsem opět všechny nafotila ve spánku) jsme hráli chvíli PTCG, a pak po snídani jsem opět pokračovala v předkreslování triček, neboť jich bylo vážně dost. Na řadě byli Takeru Týkej se svým Pavůčkem Spinarakem, PePek se dvěma Pichu a Ash s Ashachu. Gonbe se dočkal obrázku od Mightyeny a já ještě dále pokračovala tričkem pro TRdraka (Shiny Umbreon) a Vuka (Vulpix). Daní Pokémoni si svá trička vybarvovali. Opět akce trvající celý den, neb ten čas na tom čundru tak rychle utíká... ^^;

K večeru jsme vyfotili společné foto, a pak nás Mightyena učila tancovat Poruku-o-doruku. To bylo naprosto úžasné, všichni jsme celkem zvládli tancovat na celý refrén. Dále už to bylo složitější, tak už jsme toho nechali, ale myslím, že to bylo ku vší spokojenosti. Všechno bylo natočenou En-cu-kouovou kamerou, takže se, Pokémoni, těšte X-D

Po ohníčku a po večeři se nahoře na půdě strhla Fujtajblíková válka. Létali fujtajblíci na všechny strany, zvláště čerstvý fujtajblík do vlasů byl velice yummy. Mám pocit, že nakonec létalo všechno, povalující se sušenky a láhve, a snad dokonce i DSka, protože to Kochtovo to nehezky odneslo roztříštěním horního displeje. (Ale všichni jsme se mu ochotně složili na opravu, někteří dokonce vyšší částkou, než byla dohodnuta, takže to snad nebylo zase tak tragické...)

Následovala další akce, na kterou mnozí z nás hned tak nezapomenou (hlavně třeba Kirarovy kalhoty budou vzpomínat asi celý život... jestli jim tedy ještě nějaký zbývá ^^;) Ianův temný gym! Ve tmě nás Ian odvedl do lesa a tam jsme měli sledovat tenkou nitku a podle ní se prodírat křovím a stromy. Cesty byly dvě, jedna byla "Cesta Temnoty" a druhá "Cesta Krve", ale stejně každý už na začátku zapomněl, která je vlastně která, a tak jsme po dvojicích vyšli prostě po provázku, který nám zrovna padl do ruky. Uprostřed cesty jsme však zjistili, že provázek je přetržený, a tak jsme se prodírali lesem vcelku na slepo. Naštěstí byla docela jasná noc osvětlena silnou měsíční září, a tak jsme se neztratili a došli jsme do cíle živí. Tam nás čekalo světlo pochodně a dvě záludné otázky, na které jsme měli každý odpovědět Ianovi v přestrojení za Kocht... ehm, prostě za něco :) Jen Ender dostal zvláštní otázku, všichni jistě víte, jak zní... "Endere, kdy bude Nové Pika?" ;) Každý byl oceněn temným odznakem a všichni jsme se odebrali zpět k ohništi. Ještě chvíli jsme si tam povídali v malých skupinkách (já se snažila Bluea osvítit modrým světlem klidu a míru), a pak jsme se opět odebrali na kutě. Tentokrát však bez Pictochatu, místo toho jsme šli spát pod širák. Tu noc nás bylo pod širákem docela dost, ale i tak jsme našli klidné místo, kde jsem mohla soukromničit s En-cu-kouem, opodál soukromničili zase Blue s Gardi. Docela dlouho jsme ještě pozorovali hvězdy a hledali PokéSouhvězdí, než se nám zavřela očka až do rána.

Čtvrtek 28.7. 2005
Na tento den byl naplánován celodenní výlet do Králík. Kolem deváté jsme doopravdy vyrazili. Nešli jsme všichni, ale většina z nás ano - Ash, PePek, Charla, Gilmux, Eliv, Wolfest, Meiling, Glurak a asi Poky zůstali na hájence, ostatní se chození nebáli, ani když byla před námi neuvěřitelná vedra.

Cesta do Králík byla věru pohodová, dělali jsme spoustu PokéPauz, občas jsme někde sezobli nějakou berry, nebo si nakoupili zmrzlinu či pití. V Králíkách jsme si pak dali konečně pořádný oběd (Mňamy... Kuřeto s broskví a americkými bramborami, hmmm!). Všechno je zdokumentováno na fotografiích a na videu.

Na zpáteční cestě už se u některých projevovala únava (já, Totodil, Celebi.. ^^;), zatímco jiní byli v čele bez sebemenší známky unavenosti (BlackChar, Blue, Wartortle), a tak mi Blue zdrhl s pitím ^^; Ale všichni jsme nakonec společnými silami na hájenku dorazili ve zdraví, a myslím, že se nám všem cesta líbila, mně tedy rozhodně ano. Příště více takových!

I když pravda je, že po malém pokusu o umytí jsem hnedka mrtvá zalehla do první volné "postele", která byla Kuřetova, protože ta byla nejlépe situována (u mě na palandě bylo plno, koukali tam na Anime ^^;). Pak mě ale přišli vzbudit Vuk s Celebim, a tak jsem se rozespalá docourala k ohni, kde jsem dostala kousek pečeného kuřete na oblíznutí. Mightyena dostala všechny kostičky, takže se z nás najedla asi nejlépe, občas těm mrchožroutům vážně závidím. Ale tak já byla ještě najedená od oběda, čili mi to zase tolik nevadilo.

Ještě před půlnocí jsem šla opět s En-cu-kouem soukromničit ven pod širák a usnuli jsme vcelku brzy, protože já byla vážně mrtvá ^^;

Pátek 29.7. 2005
Přibyly mi nové fotečky spáčů do sbírky, a pak násedoval malý úklid. V tento den byla naplánována cesta někam do termálních lázní, či kam, zkrátka na koupání. Nic pro vlčici, zůstala jsem na hájence spolu s mnoha dalšími Pokémony.

Nablendovali jsme nějaké berry na Gameboyích, a pak Bluea napadlo, že bychom si mohli dát zápas šesti Pokémonů na třetím levelu. A protože to je nápad naprosto šílený, samozřejmě jsme ho museli uskutečnit. Takže jsme celé dopoledne chytali Pokémony na třetím levelu a učili je šílené utoky. Potom Blue, TR, BlackChar a nevím-jestli-ještě-někdo šli nakoupit, tak jsem se pustila do dokončování poslední várky triček. Nakreslila jsem Wartortla pro Michala a Lapráska na Wolfestovo tričko pro Lapráska, ale to bylo tak nekvalitní, že se fixka celá rozpila, takže z toho trička asi nic nezbylo (nevím, nechala jsem ho svému osudu na stole a dál se o něj nestarala). Mightyena s Gardi zase připravovaly hru sbírání berry na večer.

Když se TR a spol. konečně vrátili (po mnoha a mnoha hodinách, nějak jim to trvalo ^^;), dali jsme si konečně ten zápas trojek. Nejdřív TR porazil Bluea, pak Blue mě a nakonec mě porazil i TR, to navíc byla Double Battle, a já měla naprosté šitky Pokémony, protože jsem je nenaučila ani pořádné útoky, se mi nechtělo plýtvat TMky a ta TMka, která se dala koupit, se tito Pokémoni zásadně neučili ^^; No nic, sranda to byla :D

Když se k nám vrátili plavci z bazénu, hráli jsme společně Twister, někdo hrál PTCG a tak různě panovala všude hezká PokéNálada. Nakonec přišel zlatý hřeb večera, a to hra na ptáky a sbírání berry. Týmy představovaly Taillow, Pidgey, Murkrow a... Swablu, myslím? Pomocí "zobáčků" (čili pouze pomocí tlamek) jsme měli sesbírat berry, které byly umístěny všude možně po lese, na stromech i v mechu a křoví. Mohli jsme si pomáhat také dolními pařátky. Jiné berry byly jinak vzácné, a přesto, že se našemu Taillow týmu podařilo uzmout dvě ty nejvzácnější, tak jsme se umístili až na druhém místě.

Naše aktivita pokračovala dále na travnatém kopci v čele s Gardi, kde jsme vyzkoušeli Donphanův vražedný kolotoč. Chytili jsme se za ruce a dělali kotrmelce tak, že jsme se krásně točili v kruhu. To se těžko popisuje, ale je to také zaznamenáno na fotkách a na videu ^^ Dále jsme vyzkoušli ještě jednu hru, kde jsme si v kruhu házeli s Celebim, taky moc fajn.

Večer jsme skončili jak jinak než u ohně, ono se to ani jinak nedá, když máme po celém dni hlad. Rozdělili jsme se o rodinné párky a naplnili své žaludky. Tentokrát jsem však odmítala jít pod širák, protože to doopravdy vypadalo na déšť (a DOBŘE jsem udělala ^^), takže jsem zalezla k sobě na palandu, kde jsme se jen trošku prohodili, takže místo Gardi nahoře spal En-cu-kou a naopak dole spala Gardi s Bluem. Mightyena spala na okenní římse, aby nás měla všechny pod dohledem ^^

Sobota 30.7. 2005
Sobota nebyla.

Neděle 31.7. 2005
Neděle, nejsmutnější den čundru, odjezd. I když nás už zbylo "jen" 14, i tak nás bylo celkem hafo. Ráno byl obrovský zmatek a úklid, každý něco dělal, balili jsme, vyhazovali odpadky, zametali, umývali nádobí. Nakonec jsme to tak tak stihli (i když se TR ještě dvakrát vracel, aby pozavíral okna, která jsme nechali otevřená), správce Ender zamčel chalupu a vypnul elektriku a odešli jsme obtěžkáni batohy na autobusovou zastávku. Tam jsme se po chvíli čekání rozloučili s Elliem, který jediný jel jinudy, a zbytek nás odjelo autobusem někam, kde jsme čekali na další autobus. Cestou jsem chytala Pokémony v TRdrakově Fire Red, chytila jsem si Deoxyse a Ho-oha. Taky jsme se snažili chytit Suicuna, ale to se nám hned tak nepovedlo, to až když jsme přestoupili do vlaku, nicméně chtělo to doopravdy hodně trpělivosti. V Praze jsme se konečně rozpadli, každý se rozutekl domů, jenom já, TR, Toto a Bubák jsme ještě jeli na základnu, kde jsme utratili poslední TRdrakovy stravenky a trochu se najedli. V půl šesté mi pak jel autobus, ani jsem se nestačila s ostatními pohugat (zrovna jsem totiž zjistila, že se mi v batohu vylila červená barva na Akelí tričko ^^;). Bylo to krásné, ale bylo toho dost. Za rok na shledanou.
 
Hlavní stránka akce

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2021
Webdesign by Akela Taka 2001-2021
Novinky
Credits Novinky