Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Hyjé, malý Pokémone
(Get Along Little, Pokémon)

Naši hrdinové se plazí po poušti Mandarinkového ostrova. Ještě jim zbývají nejméně tři dny do města, ve kterém se Ash utká s dalším trenérem a získá (jistě že získá, to už všichni vědí :-) další odznak Pomerančové ligy. Jak rádi by si kamarádi odpočinuli, alespoň chtějí zajít zatím do nejbližšího města, které je vzdálenno jeden den cesty.

Ash a Misty padnou k zemi vyčerpaní, když tu se obrovskou rychlostí přiřítí bouřkové mraky a spustí se strašlivý liják. Všichni se utíkají schovat před deštěm, když tu spatří hejno Magnemitů, jak se hemží okolo blesků z bouře. Za chvíli zahlédnou dokonce Jolteona... a nakones i pána v povozu se dvěma Taury. Ten pán kamarády schová pod plátěnou střechu svého vozu, aby byli uchráněni před bouřkou. To on je majitelem všech těch Magnemitů a Jolteona.

Jakmile bouře ustala, ten pán našim hrdinům povídá, kdo je vlastně zač. Se svými Magnemity, kteří na zapískání na píšťalku přiletí, vyhledává bouře. Z blesků vydávaných těmito bouřemi poté nechá nabít všechny Magnemity. Když mají dostatek energie, jede s nimi do měst, která energii potřebují. Ashovi, Misty i Traceymu se toto povolání zdá nesmírně zajímavé. Později jedou všichni v povoze dál pouští.

Když odpočívají, dostane se jim zprávy od policistky Jenny, že v nejbližším městě den cesty od nich včera vypadla elektrika. Zdejší Pokémonové středisko je napájeno jen energijí z Magnemitů tam pobývajících... ale ne! I těm už energie došla a spojení bylo ztraceno. Pán ihned chtěl do města odjet, když tu se objevili Rakeťáci: S ohromným magnetem přitáhli všechny Magnemity ke svému balónu, a pak ještě chňapli Pikachu a Jolteona takovou chňapkou vzdornou elektrice. Jolteon zaútočil s Pin Missile (Kdo si pamatuje, jak ten útok nazvali česky?) a osvobodil tak sebe a Pikachu ze zajetí. Poté ze sebe vydal nějakou elektrickou vlnu, která Magnemity odlípla od magnetu a přitáhla zpět k Jolteonovi. To si však Rakeťáci nenechali líbit. Jessie povovlala Arboka. Arbok Jolteona porazil, a jak Jolteon pod Arbokovým nárazem odletěl, dopadl akorát na svého pána, který si tak ošklivě poranil levý loket. Pikachu pak jedinou elektrickou ranou dokázal, že Rakeťáci alespoň nyní odletěli ze scény.

Jenže co si počít? Pán má zraněný loket, tváří se, jako kdyby mu do zadku vlezli mravenci (:o). Ash tedy důležitý úkol jet do města s Magnemity dodat elektrický proud vzal na sebe. Osedlal jednoho Taura a i s Pikachu se vydal na cestu.

Ash už je skoro ve městě, když se mu všichni Magnemiti rozutíkají. Pikachu je elektrickou ranou přižene nazpět, ale... jeden chybí! Ash ho jde hledat. Ale jakmile ho najde a chytí, objeví se opět Rakeťáci! Všechny Magnemity chytili do pytle přístrojem, který využívá statické elektřiny, kromě toho jednoho, kterého Ash pevně držel. Pikachu byl už celý oslabený, ale přece se pokusil Magnemity zachránit. Elektrickým šokem je chtěl přilákat zpět. Ale Rakeťáci byli silnější. Nyní se do boje mezi Rakeťáky a Pikachu vložil poslední Magneton, který nebyl chycený, a zalezl akorát na místo, kde se střetávala elektrika od Rakeťáků a od Pikachu. Tím sám získal tolik energie, že se vyvinul v Magnetona! Silný Magneton už pak hravě osvobodil všechny své kamarády ze zajetí Rakeťáků a všichni električtí Pokémoni pak společně svým bleskovým útokem rakeťáky odehnali pryč. Nyní už Ashovi nic nebránilo v cestě do města, kde potřebují elektriku.

Večer k městu dorazil i povoz s Traceym, Misty a pánem. Uviděli, že se ve městě svítí... Ash tedy svůj quest splnil. Příštího rána všichni poděkovali Ashovi. Pán mu dokonce nabídl, jestli nechce být jeho společníkem a chytat také blesky v bouři. Ash ale odmítl, protože kdyby v každém díle seriálu jen hledal bouřky, brzy by seriál ztratil sledovanost :-) Takže zůstane u svého dosavadního cíle, stát se mistrem Pomerančové ligy. A odpočatí kamarádi se vydávají dál po stezce do dalšího města.

Devět poslušných Magnemitů odpočívá Jolteona a Pikachu chytili Rakeťáci! Vyvinutý Magneton má sílu Rakeťáky porazit


Suicune Wolf
Zpět na seznam obsahů dílů
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky