Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Skleněný Onix
(The Crystal Onix)

Tentokrát se Ash s přáteli zastavili na Růžicovém ostrově, protože v moři našli v láhvi vzkaz od nějaké Melissy, aby ji někdo pomohl najít Skleněného Onixe. Růžicový ostrov je vyhlášen tím, že tam vyrábí spoustu nádherných skleněných věcí, skleniček, misek, sošek Pokémonů a podobně.

Na ostrově Ash, Misty a Tracey zahlédli malou holčičku, která prodávala v jednom z obchůdků se sklem, jak se jí vysmívá mladík z konkurence od vedle. Samozřejmě se do toho vpletli, aby se dozvěděli co nejvíce. Právě ta malá holčička byla Melissa, která odeslala na moře tu láhev, a tak byla trošku zklamaná, když zjistila, že nikdo o Skleněném Onixovi nic neví. Ash a spol. se dozvěděli, že s obchůdkem Melisse pomáhá její bratr, který vyrábí skleněné sošky Pokémonů. Avšak jemu moc ta výroba nešla, sošky byly sice hezké, ale nebylo to ono, byly bez života, bez pohybu. Bratr malé Melissy potřeboval zkrátka inspiraci, bez ní nikdy nevytvoří tak krásné sošky, jako jeho děd, po kterém krámek zdědili. Jejich děda kdysi spatřil Skleněného Onixe a od té doby měl spoustu inspirace, takže dvěma dětem nezbývalo, než Onixe najít, jinak obchůdek zkrachuje... a tak se Ash, Misty a Tracey nabídli, že pomohou s hledáním tohoto legendárního Onixe.

Mezitím se o Skleněném Onixovi dozvěděli též Rakeťáci a tak se i oni vydali ho najít.

Tracey vypustil svého Venonata, aby svým radarovým okem našel Onixe někde v okolí. Ten je však zavedl pouze k hromadě kamenů, které Onixe zdánlivě připomínaly. Proto Tracey zvolil jiného Pokémona, svého Marilla. Ten svým sluchem dokáže zachytit i nejvzdálenější zvuky, a tak hravě našel jeskyni, ve které se skleněný Pokémon vyskytuje. Když však všichni přišli na místo, spadli do díry nastražené Rakeťáky. Rakeťáci díky tomu získali náskok a do jeskyně se mohli vydat jako první. Po chvíli se všichni kladní hrdinové z díry vyšplhali ven a uháněli za Onixem. Cestou potkali Rakeťáky - Meowth visel přivázaný za nohu ke stromu, Jessie byla uvězněná v kleci a James se jen tak tak držel, aby nespadl do jámy... zkrátka se Rakeťáci chytili do svých vlastních pastí, nastražených na Ashe a spol. Ti však Jessii a Jamese nehodlali vysvobodit a sami se konečně vydali do Onixovy jeskyně.

V jeskyni byla spousta krystalů. Všichni dorazili k podzemnímu jezírku. Marill se na chvíli potopil a poté opět vyskočil na břeh. K údivu všech se z vody vynořil obrovský Pokémon celý ze skla. Náhle přispěchali Rakeťáci, kteří se jakýmsi divákům neznámým způsobem dostali ven ze svých vlastních pastí. Rozzuřený Onix je však porazil a oni opět zmizeli ze scény.

Melissin bratr se s Onixem pustil do souboje. Poslal proti němu Cloystera, vodního Pokémona, protože ten vždycky na kamenného Onixe platil. Ovšem tomuto skleňenému voda neublížila ani v nejmenším. Poslal proti němu tedy Charmeleona. Ten svým ohněm Onixovo tělo rozžhavil a nadobro ho porazil. Bratr se ale nepokusil ho chytit; Onixe viděl, inspiraci už má...

A tak se všichni vydali zpět k obchůdku těch dvou. Melissin bratr vytvořil jako dík Ashovi maličkou skleněnou podobiznu Pikachu. Jeho výtvory nyní už byly perfektní, sošky krásné, jen obživnout. A tak byl malý obchůdek se sklem zachráněn před krachem, kamarádi se rozloučili a šli dál svou vlastní cestou.

Ash a přátelé našli dopis v láhvi Křišťálový Onix není pouze legenda... Inspirace je spousta a skleněný Pikachu je jako živý


Suicune Wolf
Zpět na seznam obsahů dílů
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky