Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Nebezpečné plavby
(Fit To Be Tide)

Ash společně s Misty a Traceym jedou na svém novém kamarádovi Laprasovi pryč z Grepového ostrova. A protože mají Misty a Ash hlad, jedou se podívat na Majkanový ostrov. Je tam také stadion Pomerančové ligy, což zvláště Ashe hodně zajímá...

Když dorazili na pevninu, vydali se rovnou na stadion. Tam Ashe nachytal nějaký malý náfuka: Jakmile Ash sebral ze země kokos, vylil se na něj a na Pikachu kýbl s vodou :-). Brzy se ukázalo, že ten malý kluk je bratrem trenérky zdejšího stadionu. Ash ji tedy vyzval na souboj.

Pravidla stadionů Pomerančové ligy jsou ale zcela odlišná - Pokémoni spolu nezápasí, ale soutěží, který je v té které věci lepší. Trenérka zvolila Seadru, Ash Squirtla. Chvíli soutěžili tak, že svými vodními děly shazovali plechovky, nebo se trefovali do létajících předmětů. Že ale byli oba Pokémoni stejně dobří, soutěž skončila nerozhodně.

Další kolo soutěže bylo takové, že měli Pokémoni doplavat i se svými trenéry na zádech daleko do moře k bójce a zpět. Kdo bude rychlejší, zvítězí. Ash zvolil Laprase, trenérka stadionu zvolila Blastoise. Už už se chystali vystartovat, když tu se před nimi z moře vynořila rakeťácká ponorka ve tvaru Magikarpa. Jessie, James a Meowth chytili do sítě Blastoise a už s ním pádili pod vodu, avšak Blastois si s nimi hravě poradil a tak Rakeťáci opět zmizeli ze scény :-(.

Soutěž tedy mohla začít. Blastois se svoji trenérkou dorazil k bójce s malinkým náskokem, ale při cestě zpět se za všemi zvedla veliká vlna, která by je mohla hravě smést. Lapras použil svůj ledový paprsek (Ice beam) a vlnu za sebou zmrazil, takže smetla jen Blastoise a Lapras s Ashem měli náhle náskok. Jejich soupeři je ale po chvíli dohnali, ba i předehnali a tak Lapras opět na Ashův příkaz použil svůj ledový paprsek a zmrazil s ním cestu k pobřeží, na kterou si poté vyskočil. Na kluzkém ledě byl rychlejší, dorazil do cíle a Ash vyhrál. Získal tedy Korálový odznak.

A jak díl začal, tak také skončil... kamarádi se vydávají na Laprasovi za dalším dobrodružstvím.

Seadra a její vodní dělo Lapras proti Blastoisovi: Kdo bude rychlejší? Ash získal korálový odznak


Suicune Wolf
Zpět na seznam obsahů dílů
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky