Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat


Informace ke hře Pokémon Go

Pokémon Go je hra určená pro smartphony (chytré mobilní telefony) a byla vypuštěna první prázdninový týden 6. 7. 2016. Přestože je prozatím vypuštěna oficiálně pouze pro Austrálii a Ameriku (v Evropě a Japonsku prozatím datum uvedení aplikace nebylo stanoveno, resp. se odkládá), i u nás se dá hrát, jak dokládá článek v Hospodářských novinách (tam rovněž hledej odkaz pro stažení).

Hra běží na operačních systémech iOS a Android. Je využíváno rozšířené reality, díky které může hráč REÁLNĚ chodit po světě a chytat pokémony (= ano, opravdu - můžeš si chytit svého pokémona u sebe na ulici či třeba v parku). Rozšířená realita je kombinací normální klasické reality, co vidíme kolem sebe a virtuální reality (generované počítačem - viz. např. počítačové hry). Díky využívání geografické lokalizace telefonu (rozuměj GPS) tak můžeme hru využívat i v reálném světě.

Lze také využít speciálního přístroje s názvem "Pokémon Go Plus", který člověk nosí u sebe a který ho upozorní, je-li nedaleko pokémon. Tato věcička však bude k dispozici v Americe až od 31. 12. 2016 a bude stát okolo 900 CZK + poštovné.

Hra ovšem vyžaduje neustálé připojení přes 3G/4G síť či wifi (pozn. zkoušel jsem, že chytání pokémonů funguje i přes Edge).

Obrázky ze hry lze shlédnout např. zdezde.


Co je potřeba?

Zařízení s operačním systémem iOS Zařízení s operačním systémem Android
Vyžaduje verzi iOS 8.0 či pozdější. Android ve verzích: 4.4 až 6.0.1
Je kompatibilní s verzí iPhone 5 a novějšími. Doporučované rozlišení displeje je 720x1280 px.
Vyžaduje internetové připojení (3G, 4G, wifi) Vyžaduje internetové připojení (3G, 4G, wifi)
GPS a polohovací služby GPS a polohovací služby
Pozn.: Smartphony s Intel CPU nefungují!


chudst
Zpět na seznam návodů
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky