Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat


Jak rozjet hru a jak ji uložit

  • Stáhni si emulátor VisualBoy Advanced (k dispozici zde).
  • Stáhni si hru. (Na našich stránkách jsou k dispozici pouze přihlášeným osobám v sekci ROMky - konkrétně zde. Je jedno, jakou si stáhneš verzi hry - jestli anglickou nebo německou (japonská je jen pro labužníky :)), v emulátoru pojede všechno.)
  • Hry i emulátor jsou zabaleny, takže si je musíš rozRARovat. Pokud to neumíš, mrkni se sem na tento návod.
  • Otevři si emulátor.
  • Pro nastavení českého jazyka zvol: Options/Langugae/System. Naskočí ti čeština. (Viz obrázek #1). Dej Soubor/Otevřít. (Viz obrázek #2). Najdi si tu hru, kterou sis rozbalil (v našem případě je to Pokémon Emerald). (Její přípona bude končit na *.gb, *.gbc nebo na *.gba.) Klikni na hru a dej Otevřít. (Viz obrázek #3).
  • Hra se ti spustí a ty můžeš začít hrát. Ovládání je defaultně nastaveno následovně:
  • Pokud chceš hru uložit, máš dvě možnosti. Buď přes hru, nebo přes emulátor. Pokud si vybereš možnost přes emulátor, pak až nastane chvíle, kdy si chceš hru uložit, zmáčkni: shift a jednu z funkčních kláves F1F9. (Jsou to ty klávesy úplně navrchu klávesnice.) Každá reprezentuje jednu ukládací pozici, takže máš devět možnosti uložení. Nahráváš hru ještě jednodušeji - zmáčkneš danou klávesu F1F9 a hra se načte.
    Pokud chceš ukládat přes hru, pak se dostaň do menu hry stiskem klávesy Enter. Najeď si na SAVE (obr #1), zmáčkni Y nebo Z. Zeptá se tě to, jestli chceš opravdu uložit hru, dej opět Y nebo Z a hra se uloží (obr #2). (Pokud se tě to zeptá, jestli chceš přepsat uloženou pozici, dej YES (obr #3). Nyní, když si budeš chtít hru znovu nahrát, musíš jí otevřít znovu a v menu, kde jsi měl NEW GAME a OPTION, ti nově přibude CONTINUE (obr #4).


chudst
Zpět na seznam návodů
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky