Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum ChatPokémon Gold

Pokémon Gold je mix adventury, RPG, tahové strategie a tak trochu i akce a logické hry. Adventury proto, že chodíte a plníte různé zapeklité úkoly, prvky RPG jsou skryty zejména ve výcviku vašich Pokémonů, tahová strategie je obsažena v jejich soubojích. Akce přichází na řadu právě tehdy, když máte vymlátit základnu Rakeťáků. Logiku budete potřebovat v případech stiskávání vypínačů, shazování šutrů do děr atd. Věřte, že se vám z toho pořádně zavaří mozek :o)

V čem se liší tato verze např. od verze Blue? Na první pohled prakticky vším. Je zde o hodně lepší grafika, jsou tu noví Pokémoni, vy nehrajete za Ashe, proti vám není Gary, ale kluk s piercingem, prvního Pokémona nedostanete od prof. Oaka, ale od prof. Elma, jste v jiné části světa a v těchto výčtech bych mohl pokračovat. Když se ale podíváte podruhé, zjistíte, že se tyto dvě verze zas tak moc neliší. Chytáte Pokémony, zápasíte s jinými trenéry, na stadionech i mimo nich, život vám znepříjemňují Rakeťáci atd. atd. Co se týče Oaka, toho ve hře také potkáte...

Co přináší tato hra nového? Především je to nesmírně užitečná věcička jménem Pokégear. V ní je ukryta mapa, hodinky, telefonní seznam a v pokročilejším stádiu hry na něm můžete chytit i Pokémonové rádio. Gold verze je i lehčí na pochopení a má lehčí ovládání (když tedy chcete porazit strom, stačí stisknout tlačítko A a když některý z vašich Pokémonů sekat stromy umí, strom prostě zmizí, hledání techniky CUT v seznamu vašich Pokémonů známé z minulých verzí tedy odpadá).

Kdo si ale myslí, že Pokémon Gold je hra lehká, ten se hluboce mýlí -je to hra poměrně obtížná. Hlavní je pozorně číst dialogy, protože když dostanete nějaké významné HM nebo TM a nevšimnete si ho, zbytečně na několik dní zakysnete. Toto je také špatná zpráva pro lidi nemluvící anglicky, protože pochybuji, že by si někdo dal tu práci a přeložil hru do češtiny. Když ale hrajete dobře, hra vás odmění mnohými skrytými místy, kde můžete najít mnoho užitečných předmětů.

Svět v této hře si žije svým životem. Stane se, že vám zavolá nějaký maník, který vám povídá, jak se daří jeho Pokémonům, že jeho Gloom je velmi energický a spousta dalších keců. Obchody mají otevřeno jen některé dny v týdnu a střídají se v nich různí lidé (např. v Pokémonním kadeřnictví se střídají 2 bratři). Nad výroky některých trenérů, kteří s vámi právě prohráli, se opravdu zasmějete.

Je tu i Daycare Center, kde, když vynaložíte nějaké prachy, můžete nechat své Pokémony na vycvičení na vyšší levely. Můžete tu také křížit Pokémony, např. Taurose a Mareepa (ovčí elektrický pokémon)! Kdo teď zajásal, že může zkřížit např. Gastlyho (duch) a Magmara (ohnivý typ) tak se mýlí, protože tyto dva typy k sobě nejdou dohromady. Lze křížit jen příbuzné typy (měl by tedy jít zkřížit Pidgey se Spearowem-oba ptačí typy). A důležitá poznámka: ke křížení je potřeba samec a samice, jinak to nejde :o)

Můžete zde narazit i na vzácné Pokémony, jako třeba Ditto, ... sakra, já bych vám tady vykecal obsah celý hry a pokazil bych vám skvělej zážitek. Tak to teda ne!

Co říci na závěr? Kdo tuto hru nemá na Game Boyovi, ať si ji honem rychle kouká stáhnout i s emulátorem z těchto stránek, je to opravdu BOMBA! Pokud máte jen trochu zájem o Pokémony (asi máte,jinak byste nečetli tuhle recenzi :o), tak vás Pokémon Gold chytne a pěkně dlouhou dobu vás nepustí. Přeju krásný hraní!

Feraligatr
Zpět na seznam recenzí
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky