Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum ChatPokémon Go! Go!

Jednoho krásného dne jsem zabrouzdal na Pikachu.cz, abych tzv. omrknul konkurenci. Probíral jsem rubriky, četl příběhy na pokračování, popisky dílů a nějak jsem se dostal do rubriky download-gameboy (nebo tak nějak). Probíral jsem seznam položku po položce: "Emulátor už mám, Gold jsem dohrál. Blue mám staženej, ve verzi Yellow jsem před Pokémonovou Ligou, a ty další verze se mi teď rozehrávat nechce." Projížděl jsem tedy seznamem dál. Najednou vidím nápis Pokémon Go!Go!Go! Říkám si: "Co to je? To jsem ještě neviděl! " A pustil jsem se do stahování. Ještě chvíli jsem brouzdal po Internetu a pak (nevím čím to bylo, snad náhodou, nebo že mě máti seřvala, že jsem u Internetu za její prachy) jsem ho vypnul a začal hrát.

Hned po zapnutí hry jsem byl trochu v rozpacích. Hra nemá žádné intro ani to, co známe ze všech gameboyových her, např. u Pokémon Gold, logo autora (v tomto případě Game Freak presents..., nebo na začátku tři názvy firem a letopočty). Hned jsem měl pocit, že hra není originální, ale jen tak někým naprogramovaná. Objevilo se přehledné menu o dvou položkách (Start+Option). Kouknul jsem se tedy do nastavení. Je tam položka obtížnost (lehká nebo těžká), položka hudba (zapnuto nebo vypnuto) a password, to když se náhodou dostanete do dalšího kola. Nic jsem neměnil a pustil jsem se do hraní. Tato hra má být sice pro barevný Game Boy, ale jediná barva která se zde nachází, je modrá až šedá (Nejvíc barev je v Menu). Na začátku se objevil Meowth a vedle něj bublina, kde se psalo něco o tom, že v jeho snech mě vidí a cítí, ať překonám vzdálenost, mezi námi a že jsem jeho noční můra. Pak zmiznul a objevila se jakási vesnička. A na jejím konci jsem stál já, hrdinný Pikachu. Došel jsem si pro první klíč, který byl hned přede mnou a šel jsem do domku. No, on to nebyl jen tak obyčejný domek. Byl to takový chrám se satanistickým pentagramem (výborný námět do dětských her, že?) na dveřích. "Dobrá tedy," řekl jsem si "asi tam mám svými blesky vyvraždit hordu satanistů." Jenže vraždění se nekonalo. Místo satanistů tam byli Bellsprouti, Meowthové a něco jako Ditto, ale ruku do ohně bych za to nedal. Byl to spíš takový šedý skákající plivanec s jedním okem. Chtěl jsem použít elektrický útok, ale kde nic, tu nic. Jediný způsob, jak se zbavit nepřítele je tím, že se na něj skočí. Cílem hry je posbírat všechny blesky v levelu a na konci asi zabít Meowtha. Proč říkám asi? Protože jsem udělal první kolo, ale na další mi prostě nezbyly nervy. Tu stupiditu jsem vypnul a pak jsem jí ze svého počítače vymazal.

Radím vám: Pokud si chcete pořídit nějakou hru s pokémony, rozhodně nevolte Pokémon Go!Go! Jestli vás přeci jen popadne nutkání, vlepte si několik facek, popřípadě ani rána pěstí mezi oči neuškodí. Pokud vás i tak nutkání přemůže, hru si stáhněte. Upozorňuji ale, že je to na vlastní nebezpečí a že v pohodě můžete skončit v blázinci.

Feraligatr
Zpět na seznam recenzí
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2023
Webdesign by Akela Taka 2001-2023
Novinky
Credits Novinky