Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Off-topic dotaz

img
[1] Vložil patrik1177 dne 15.04.2023 v 06:17:13, Odpovědět
IP hash: f07c016015f9b68e

Zdravím, předem se omlouvám za off-topic prosbu/otázku. Ze zoufalství zkouším už i takový způsob.

Je tu někdo kdo by byl ochoten mi přes zásilkovnu přeposlat zásilku? Vysvětlím o co jde. Již delší dobu sháním jednu knihu, která se objevila na portálu megaknihy.cz jako antikvariátní kus. Bohužel doručují jen do Česka, a já jsem Slovák. A protože v Česku nemám žádnou rodinu, resp. známých, a doteď se mi nepovedlo nikoho sehnat, tak mě napadla taková možnost zda by se nenašel někdo ochotný, že bych knihu koupil a zaplatil, a dal doručit přes zásilkovnu jemu a daný člověk by pak přeposlal zásilku přes zásilkovnu mně na Slovensko (samozřejmě poštovné bych zaslal předem na účet).

Pokud můžu poprosit nechat topic na fóru alespoň 1 den. Pokud je to pro zdejší komunitu moc nepatřičné, samozřejmě pochopím i okamžité smazání. Případný kontakt poprosím soukromou zprávou. Děkuji.



img
[2] Vložil Terjón dne 15.04.2023 v 06:23:42, Odpovědět
IP hash: xd505d8cfa4a9d2ef

Ahoj Patriku, není problém. Klidně mi napiš to zpráv, o jakou knihu se jedná.



img
[3] Vložil patrik1177 dne 15.04.2023 v 06:29:01, Odpovědět
IP hash: f07c016015f9b68e

Díky, napsal jsem.



img
[4] Vložil patrik1177 dne 15.04.2023 v 11:12:06, Odpovědět
IP hash: f07c016015f9b68e

Takže problém vyřešen. Tímto chci i veřejnĕ poděkovat Terjónovi za pomoc a ochotu.



img
[5] Vložil patrik1177 dne 19.04.2023 v 06:50:03, Odpovědět
IP hash: 7f87dea4d3e37827

Ahojte, nejdu zakládat nový topic, tentokrát chci požádat o názor v souvislosti s Pokémony. O TCG jsem se zajímal vždy jen okrajově. Posledních pár dní se ale snažím seznámit s touto problematikou poněkud hlouběji. Rozhodl jsem se, že bych na začátek pár desítek eur investoval do TCG prostřednictvím sledování aukcí na ebay.

Stanovil jsem si následující kritéria: musí jít výlučně o karty hodnocené PCA nebo CGC s hodnocením 8 a výše. Musí jít o nabídky z Evropské unie (nejsem ochoten platit vysoké poštovné a clo ze třetích zemí) a zároveň cena za 1 kartu včetně poštovného musí být max. 20€.

Vím, jsou to přísná kritéria a na základě těchto kritérií nabídek není mnoho, ale jsou (aktuálně mám ve watchlistu cca 15 nabídek). Zrovna dnes v noci končily první 4 aukce, kde jsem přihazoval... u 2 karet jsem sice už pár hodin před koncem věděl, že na 95% nevyhraju (prodali se s dost vysokým rozdílem oproti mému maximu)... u zbývajících 2 karet byla situace odlišná, nakonec jsem prohrál u jedné karty s rozdílem 1,50€ a u druhé 2,50€.

Jde mi spíše o formu trávení volného času a o vzrušení z aukcí. Je mi jasné, že na základě mých kritérií mám šanci na úspěch velmi nízkou, ale pořád existuje. V případě úspěchu si plánuji alespoň 3 karty ponechat řekněme že i na 20 let, abych viděl jak poraste hodnota, případné další koupené plánuji dál prodat v aukci (vyvolávací cena by byla taková, za jakou jsem kartu koupil).

Tímto v podstatě žádám o názor lidí, kteří s tím mají zkušenosti, jestli taková forma trávení části času (a zároveň investování) má smysl. Je mi jasné, že některým se můj přístup asi líbit nebude... ale já rád poprvé zkusím i něco takového a s tématikou, která mě baví.



img
[6] Vložil Terjón dne 19.04.2023 v 07:06:39, Odpovědět
IP hash: xe12ad9c076a2b74d

[5] patrik1177: Když víš, do čeho investovat, má to smysl. Slepě přihazovat na aukce moc smysl nemá.

Nízké desítky eur nejsou dostatečný kapitál, aby mělo smysl to brát jako investici. Pokud chceš sbírat pěkné karty, stačí to. Ale jinak to moc smysl nemá.

Zkus kouknout na Cardmarket, ceny tam jsou typicky nižší než aukce z eBaye.

Krom toho existují na fb velké kartičkářské skupiny jako "Pokemon - CZ & SK", kde se diskutují turnaje, akce, začátečníci a podobné jevy, a "Pokemon karty prodej/výměna", kde najdeš denně desítky inzerátů i aukcí pokemon karet. Úmyslně nedávám odkaz a doufám, že nevadí, že tu fb zmiňuju...



img
[7] Vložil Terjón dne 19.04.2023 v 07:08:13, Odpovědět
IP hash: xe12ad9c076a2b74d

[6] Terjón: Ups, odkaz nefunguje :D

Zkusím to znovu



[8] Vložil scyther-grovyle dne 19.04.2023 v 10:11:57, Odpovědět
IP hash: xb74b8366c3cc311f

Obecně pokud nevíš velmi přesně co koupit, tak je mnohem lepší možnost kupovat levné kolekce a gradovat karty z nich. Když už má karta známku, tak je hodnota poměrně stabilní. Ale když koupíš za pár šupů něco, co pak dostane devítku, tak tomu narostla cena ohromně.



img
[9] Vložil patrik1177 dne 19.04.2023 v 15:58:38, Odpovědět
IP hash: f07c016015f9b68e

Díky za názory. Něco na tom je, teď v podstatě bezcílně přihazuji na různé nabídky... ačkoli vždy si před příhozem zkontroluji přibližně jakou reálnou cenu karta má. Možná jsem měl doplnit, že to beru jen jako doplňkovou formu investice. Na začátek zkusím postup jaký jsem si určil, časem bych možná vyzkoušel i varianty, které navrhujete. Těžko říct, možná za pár týdnů zjistím, že to vůbec není nic pro mě, ale tak chci to alespoň zkusit.



lisakVUK
[10] Vložil lisakVUK dne 20.04.2023 v 21:19:57, Odpovědět
IP hash: 85e5d9f463226efa

Znám lidi, kteří už PTCG cíleně kupují s vidinou zhonocení investice, osobně nevím. Ano, nyní lze velmi výhodně prodat některé karty ze starších edicí, ale jedním z důvodů je podle mě i to, že v té době ty karty asi nikdo nekupoval jako investici, hráč je hráli, sběratelé byli většinou mladší a nechránili náležitě karty před poškozením, takže sehnat "starou" vzácnou kartu skutečně v dobrém stavu je nesnadné. Nyní už Pokémon Company počítá o s lidmi, kteří chtějí do Pokémonů investovat, vydává všemožné "limitky" (nejen karet) a je otázkou, zda po tom vznikne poptávka, která nějak zajímavě zvýší cenu.

Jelikož jsem karty přestal sbírat, rozhodl jsem se některé karty ze sbírky rozprodat a pár jsem prodal za zajímavé peníze (př. Shiny Rayquaza se myslím prodala nějak za 1500EUR na CardMarketu, prodávala Sui, tak přesně nevím), ale že bych začal sbírat karty pro peníze tak to ne ;).



img
[11] Vložil patrik1177 dne 21.04.2023 v 07:08:17, Odpovědět
IP hash: 1da7aa67242b68be

[10] lisakVUK: Souhlasím s názorem. Začínám se orientovat alespoň v základech této problematiky, sleduji videa, čtu články a každým dnem co se tomu věnuji, začínám vnímat některé věci jinak.

Avšak musím říct, že mě překvapuje jaký je o karty zájem, zatím jsem přihazoval na 12 nabídek, všechny jsem prohrál... z toho 4 v podstatě těsně, zbylé nabídky s výrazným rozdílem oproti mému maximu. Všiml jsem si, že lidi nejvíce přihazují těsně před koncem.

Jako nejlepší investice vypadá asi Charizard. Jsem překvapen, jak relativně vysokou cenu si drží i novější vydání Charizarda, a to nemluvě o starých kartách. Přesto považuji Charizard karty za overrated. Ano, Charizard je populární a znají ho i nefanoušci Pokémonů, patří do mé TOP 10 Pokémonů, ale i tak docela nechápu ten hype kolem TCG Charizarda.



lisakVUK
[12] Vložil lisakVUK dne 21.04.2023 v 09:21:03, Odpovědět
IP hash: 85e5d9f463226efa

[11] patrik1177: Přihazování přes koncem aukce mám také v oblibě. Když někdo něco chce a dlouho před koncem někdo překoná jeho nabídku jen o pár $, má hodně času zvažovat, zda tedy taky nepřihodí a obvykle to zkusí, navíc ukazuje zájem a další zájemce si dává o to větší pozor a zvýší třeba hranici. Proto je rozumné přihazovat až ke konci aukcí. Hloupé je, že většina aukcí zavedla takzvaný "plovoucí konec", kdy každý příhoz před koncem posune konec aukce třeba o 10 vteřin. Což je podle mě škoda, "snipování" aukcí mělo cosi do sebe :D

Co se týká Charizardů, ano, je o ně obecne vělký zájem, také si říkám, že až přehnaný, ale holt je to tak. Ale také jiní Pokémoni, třeba Lugia z Neo serií, která se už kdysi tady v Česku prodávala docela draho (za 1000Kč), se dá dneska prodat kolem 1000 EUR. Nejvíc zkušeností by asi měla Suicune Wolf, prodává karty na CardMarketu dlouhodobě, takže už tam má i dobré hodnocení, což je také důležité, pokud chceš prodávat drahé negradované karty. Na eBay je spousta podvodníků, pozor také na lidi, kteří prodávají kopie karet, už se i stalo, že někdo vynměnil kartu zavařenou v pouzdru od gradovací firmy (ono když jde o tisíce, někdy i desetitisíce dolarů, není divu, že to láká i podvodníky).

 

Zpráva byla změněna dne 21.04.2023 v 09:25:49



img
[13] Vložil patrik1177 dne 24.04.2023 v 06:23:41, Odpovědět
IP hash: 5d702a87905f6417

Čaute, vím, že otravuji, ale chci se zase poradit. Nikdy jsem nekupoval, neotvíral a nesbíral boostry. V posledních dnech jak se dívám na videa na youtube, tak jsem se rozhodl, že bych zkusil vyskládat si nějaký set. Nemám ale chuť cpát i stovky eur do klasických setů se 100+ kartami, spíš mě napadlo poohlédnout se po nějakých menších, resp. speciálních setech do max. 50 karet. Přemýšlel jsem nad Celebrations, ale v konečném důsledku vyskládání Celebrations by bylo také drahé. Potom mě napadlo zkusit např. McDonald set.

Včera jsem ale narazil na speciální americký set Trick or Trade, který sice dorazil i do Evropy, ale spíše jen tak okrajově, běžně se neprodává. Jedná se o set s 30 kartami, který lze vyskládat docela levně, rychle a snadno. Zajímal by mě Váš názor co si o tomto setu myslíte. Nebral bych to jako investiční set, ale prostě si chci alespoň jednou v životě vyzkoušet otevírání boosterů.

P.S. Pokud by vás zajímalo jak mi jdou aukce, za ten týden jsem přihazoval na cca 30 gradovaných karet a vyhrál jsem až jednu Abru 43/102 1999 za 9,50€ včetně dopravy.



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky