Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

21. Pokétábor/čundr (2022)
(16.7. - 23.7.)

Organizátoři
[1] Vložila Organizatori dne 17.02.2022 v 20:45:17, Odpovědět
IP hash: 5613a73230496fbc

Letos to bylo s rezervací vhodného ubytování hodně komplikované. Poté, co jsme se konečně v lednu dohodli s jedním z kempů na ubytování a byli několikrát ujištěni, že dohodnuté platí, nám v dubnu zavolali, že naši rezervaci ruší, protože jiná skupina navýšila počet míst a jsou to jejich tradiční hosté, kteří si to dohodli s majitelem. Bylo tedy třeba najít rychle jinou alternativu. Bohužel s naším počtem lidí (30+) to není snadné, místa v kempech jsou na prázdniny často rezervována s velkým předstihem. Po velkém úsilí jsme uspěli, ale museli jsme slevit se svých požadavků (nemáme žádné chatky s příslušenstvím a některé chatky jsou v kempu dál od dalších našich).

Kdy: od 16.7. do 23.7. 2022

Kde: Autokemp Babylon, (mapa)

Možnosti ubytování (k dispozici máme celkem 9 chatek):

F11 (6 lůžek): Vuk, Infernape, Jára-Jolty, PikaDavid, Turtwig, +1 (Tomas/Martin, ...)

F12 (4 lůžka): Kimimari, Morx, Světluš, Ron, Zyra

F13 (4 lůžka): Flareontyš, Mewja, ELaprásek, Niki

F14 (4 lůžka): Aomori, Ghori, fiflik, Áďa

F15 (4 lůžka): Yamato, Cool, Kulička, Fenek

H13 (2 lůžka): Lugia, Verča, Kili

H14 (2 lůžka): Lugiak, Kochta

H15 (2 lůžka): Dratini, Scytherka

H16 (2 lůžka): Sui, Taiki

L07 (3 lůžka): Raichu, Scyther, (Marek/Šimon...)

Rozmístění chatek v kempu:

Ceny za týden:

Vychází to cca 1800Kč/os/týden + rekreační poplatek u osob nad 18 let (platit se bude až na místě)

- další poplatky:

Pes: 350,- Kč

Auto: 350,-Kč

Za osobu nad 18let: 120,- Kč

PLATBY ZÁLOH

500Kč/osobu co nejdříve (museli jsme uhradit obratem zálohu)

Číslo účtu 5542255/0300 (ČSOB), do poznámky uveďte svůj nick

Označení účastníků:

podtrženě = záloha (500Kč) uhrazena

tučně = celá částka (1800Kč) uhrazena

malým = psi

Souhlas se zpracováním osobních údajů, audiovizuálních materiálů, souhlas s pravidly akce: Úhradou nákladů na čundr souhlasí účastník s pravidly akce, která zahrnují zejména dodržování nočního klidu a slušného chování v průběhu akce. Zároveň účastník souhlasí s tím, že v průběhu celé akce mohou být pořizovány jeho audiovizuální záznamy a souhlasí i s jejich následným zveřejněním na stránkách pjz.cz. Zálohy a doplatky jsou nevratné ode dne nejzazšího termínu jejich úhrady. Na akci je dále zakázáno konzumovat drogy, tvrdý alkohol a obtěžovat nezvládnutým pitím své okolí - pivko u dospělých k obědu či večeři není žádný problém, ale nestojíme o opilé lidi. Organizátoři si vyhrazují právo na místě účastníka s okamžitou platností vyloučit z akce, v případě porušení pravidel.

Naše chatky v kempu:

"Dvojchatka" (2 lůžka ve 2 pokojích v rámci jedné chatky) Hanyka (H chatky)

Třílůžková Lada (L chatky)

Čtyř/šesti lůžková Flora (F chatky)

Společný odjezd z Prahy, Mostu a Děčína:

Praha - Domažlice

Most - Domažlice

Ústí nad Labem - Most

Boletice/Děčín - Ústí nad Labem

Moderátor upravil zprávu dne 18.07.2022 v 20:56:17

Příspěvky 75 – 94 z celkem 94. Zobrazit vše.

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[76] Vložil Dratini dne 23.07.2022 v 20:22:17, Odpovědět
IP hash: 2ee8a9804f6b161d

Poké-čundr 2022

--

Sraz byl na hlavním nádraží v Praze. Raichu měl den předtím noční směnu, tak chudák zaspal. S naší skupinou se setkala Scytherka a společně jsme nastoupili do vlaku. Cesta uběhla docela pohodově a rychle; jeli jsme vlakem z Prahy do Plzně a odtud do Domažlic (přestup asi 20 minut, takže cajk). Uběhlo nám to rychle zejména díky Mario Kartům, co jsme na Switchi pařili. V Domažlicích jsme si zašli na drobný nákup, zašli jsme si na jídlo. sCZther nám začal povídat o jeho oblíbené hře (na Switch) jménem Disco Elysium a podařilo se mu Raichua natolik zaujmout, že tuhle hru pařil většinu čundru. Ostatně, sCZther do té hry byl tolik ponořený, že mluvil hodně času právě o ní, takže jsem si z něj potom dělal srandu.

--

Poté jsme se dopravili autobusem do Babylonu a odtud pěšky do kempu. Měli jsme se Scytherkou poměrně obsáhlé kufry, takže bych rád poděkoval Járovi Jolteonovi, že nám s nimi ze své iniciativy přispěchal pomoct. Nakonec jsme úspěšně dorazili do kempu Babylon.

--

Několik slov ke kempu: prostory kempu byly poměrně rozsáhlé, obsahovaly různé druhy chatek (a tedy s různou kapacitou). Například já bydlel v chatce, která byla defacto rozdělena na dva menší ubytovací prostory se dvěma separátníma dveřma zvenku. Zato VUK s vučaty bydlel ve vícepatrové chatce, kde v podkroví se víceméně hlavně spalo, spodní podlaží bylo vhodné i pro společné aktivity (třeba hraní deskovek). Na kvalitu chatek si nemohu moc stěžovat, asi mi tam ale trochu chyběl záchod a umyvadlo - ale to byla spíš drobnost. Společné záchody a společné sprchy se totiž nacházely uprostřed kempu (viz mapka v úvodním příspěvku). Kemp taky obsahoval společnou kuchyňku, odkud si lidé mohli půjčit erární věci na vaření a servírování. Já zde ponejvíc využíval rychlovarnou konvici, příbory a hrnečky, ale byly zde i plotýnky, talířky, mikrovlnná trouba a více věcí. A dalo se zde i sednout a pojíst. Kuchyňka byla sice zastřešená, ale venkovní, což mi přišlo jako fajn řešení. Kromě toho byl ještě v kempu bufet s občerstevním (a za rozumnou cenu). Většina pokémonů to, pokud vím, využívala hlavně na pivo nebo limču, přes den jsme chodili na oběd do místních restaurací. Párkrát poblíž bufetu seděla nějaká místní kapela a hrála country písničky, které hezky doprovázely letní atmosféru kempu. Co se týká sportovního vyžití - bylo zde nějaké hřiště, stolky na ping-pong, cesty vhodné pro koloběžky (nejsem si jistý, jestli šly i zapůjčit), takže se rozhodně šlo vyblbnout i v tomto směru.

--

Vzhledem k tomu, že různí pokémoňáci preferovali různý typ chatek, byly jsme roztroušeni po celém kempu. Nicméně největší koncentrace pokémonů se nacházela poblíž chatek F11 až F15, takže zpravidla když jsem chtěl někoho přes den potkat a nebyl u sebe, byla velká šance, že ho najdu někde tam. Navečer jako výborné shromaždiště fungovalo i ohniště (o tom později).

--

V kempu už na nás čekala Morxova skupina (která se, jak koukám, za poslední roky rozrůstá geometrickou řadou). Hodně dětí i pejsků.

--

Co se týká pejsků – Morxův zvěřinec se měl rozrůst o nový příspěvek – pejska jménem Luna. Bohužel se projevoval trochu útočněji a přenášel to chování i na další psy Rona a Zyru, kteří předtím byli vcelku hodní. Takže ho naneštěstí druhý jel museli Morx s Kimimari jet vrátit zpátky. Jednou u táboráku jsem si taky všiml, že když Zyra začala štěkat a vyjíždět, že ji Morx zalehl a donutil, aby se zklidnila, což na mě udělalo docela dojem.

--

Když už se zmiňuju o psech, tak nelze nezmínit, že Verča s Lugiou přivezli maličkého pejska jménem Kili (doufám, že to jméno píšu dobře). Ten, ač se nezdál, tak dokázal vrčet i na psi, kteří byli vzrůstem třeba 10krát větší. Dělal u toho takový charakterickický zvuk "Krrrr!", což přišlo Fennkovi hrozně vtipné a začal to pak zbytek čundru napodobovat. Jinak Verča mi ukázala překrásnou pokémonní hru (Kanto+Johto), kde se jen hází kostkou a posouvá figurkou, no ale bylo to tak hezky nakreslené, že jsem měl hned chuť si to zahrát. Mrzí mě, že na to nevyzbyl úplně čas. :-( Taky jsem si všiml, že Verča upekla výtečný borůvkový koláč. Chtěl jsem jí pomoct nasbírat borůvky, no a pak mě přepadla nemoc. Škoda...

--

Do kempu dorazila na jednu noc (hned tu první) taky Thes, dále přiletěl drak (Lugia) se svým drako-busem a dovezl Akelu, Taikiho a Raichua (ti byli celou dobu). Lugiakovi bych rád poděkoval, že nás vozil na nákupy a že mě zavezl ve čtvrtek na vlak. I když naštěstí neřídil jako drak, přesto to srdcem drak rozhodně je! Taky jsem rád, že jsem si s nimi jedno odpoledne zašel do restaurace a trochu víc si s nimi popovídal a něco víc o něm po těch letech zjistil. Je to milé. Těším se na příště!

--

A konečně večer se k nám v noci připlížil pod rouškou tmy Ian (mimochodem, tenhle noční příchod jsem už s Ianem zažil na vícero čundrech, pomalu se z toho stává taková místní tradice).

--

Místo u ohně už první večer moc bohužel nebylo, všechno obsadili ostatní návštěvníci kempu. Všechny následující dny jsme ovšem už místo u ohniště měli. :-) Obecně sezení u ohně považuju za jednu z nejlepších částí tohoto čundru a chtěl bych za to poděkovat. Děly se tam různé zajímavé věci – od diskuzí ohledně pánského kiltu nebo zda viteály lze vytvořit „omylem“, přes napodobování Taichi (pokud jste někdo viděli Avatara, tak v podstatě pohyby při ovládání vody), až po hraní na tzv. „luntátko“ – tedy hudební nástroj připomínající mini-loutničku, ale místo strun tam byla taková klička, kterou se otáčelo a fungovalo to na principu hudební skříňky. Celou dobu nám společnost dělal Robert, opravář fasád (Fenkův obušek, který Yamato jednou takto označil po vzoru Mafie a už mu to zůstalo).

--

Video k Robertovi:

https://www.youtube.com/watch?v=0oD5LhRmDpU

--

Za zorganizování a přípravu večerních ohníků se sluší poděkovat Ianovi, Scytherce, Fenkovi, Járovi Jolteonovi a dalším (kteří měli tu smůlu a zrovna jsem je neviděl :-) ), že nanosili z místního lesíka popadané dřevo na podpal.

--

Scytherku bohužel ještě trápily povinnosti ze školy, tak dodělávala nějaké protokoly z chemických měření (Fennek tomu pak omylem řekl „fraktály“, takže od té chvíle dál to byly fraktály). Žel bohu, studium na vysoké škole vyžaduje značné nasazení, což jsme pak později koneckonců viděli i ve filmu PhD Movie. To ji bohužel vyloučilo z některých našich společných aktivit, což mě mrzí. Určitě to příští rok bude lepší.

--

Taiki mi nakreslil docela funny obrázek, který mě fakt potěšil. Navíc nám celý pobyt zpříjemňoval svými pubertálními popěvky. Taky bylo milé udělat si Fruitissimo-pokétým-fotku ve složení já-Taiki-sCZther.

--

Turtwig si na čundr přivezl ke konci kamarádku Mari. Infernape si příští rok plánuje pozvat svou dívku Barču. Zdá se, že je obecný trend obsazovat poké-čundr více dívkami, než to bylo v předchozích letech. :-)

--

Předposlední den se také krátce přijel podívat Miky.

--

Pobyt na čundru nám okořenila divná bába, což byla nějaká senilní paní, která šla do společných sprch očumovat, jak se děti sprchují, odhrnula závěs a začala se jich vyptávat, co tam dělají a kde mají rodiče. Protože to bylo velmi podivné chování, šla to Kimimari řešit se správcem kempu. Ten se bohužel zastával spíše druhé strany a tvrdil, že se tam šla ta divná stará ženská šla dívat, protože děcka tam dělaly napořádek a cákaly tam po sobě vodu. Ne, že by to snad vysvětlovalo, proč musela odhrnovat závěsy, aby jim to řekla, atd. (z toho důvodu jsme jí říkali posměšně „pedo-bába“). No, každé místo musí mít své strašidlo (třeba na Pražském Hradě stále straší Zeman), tak my jsme měli to štěstí a narazili jsme na strašidlo z Babylónu. Zřejmě to patří k místnímu Genius Loci.

--

Ian (snažil jsem se mu pomáhat, ale vesměs to na 99 % vymyslel on) přišel s nápadem udělat pokémonní táborovou hru. Chtěl, aby byla na kartičkách ve tvaru čtverečku. Já mu řekl napůl v žertu řekl, proč by to neměly být obdélníčky a Ian souhlasil a jako recesi jsme tu hru pojmenovali „Pokémon - Obdélníčky“. O co v této hře šlo? Zjednodušeně řečeno – ligoví trenéři zneužívali místní pokémony pouze k soubojům. Poté však došlo ke vzpouře a útěku pokémonů. Ty se nyní nacházeli v areálu kempu. Kromě nich se zde ještě nacházely různé ability jako „chytrý, chlupatý, přerostlý“ nebo dokonce „disco“ – což byl zase příspěvek od Scythera, který také pomáhal vymýšlet. V této hře tedy šlo o to najít pokémona + abilitu (nebo i dva různé pokémony, když člověk dost dlouho hledal). Vše bylo na malý papírcích ve tvaru obdélníčku. A my, mírumilovní trenéři, jsme chtěli pokémonům ukázat, že nemusí vždy jen bojovat, ale mohli spolu intereagovat i jinými způsoby (spřátelení nebo odpuzení). Nejdřív se náhodně vybralo, o jaký typ interakce půjde, následně se na základě vlastností u daného statu rozhodlo, který pokémon v dané interakci je lepší.

--

Když jsme společně vymýšleli herní mechaniku (byl u toho ještě Raichu a Sui), bylo potřeba vymýšlet generátor náhodných čísel, který by ani jedna strana nemohla ovlivnit a z hlediska pravděpodobnosti se jednalo o rovnoměrné rozdělení (diskrétní). Problém byl, že Raichu měl problém pochopit mou vcelku jednoduchou myšlenku (on neustále chtěl do generátoru násilím cpát nulu a nechtěl si nechat vysvětlit, že tam nemusí být). Když jsem se mu snažil vyhovět, tak se mu zas nelíbilo cosi jiného. Následně Sui řekla něco o tom, že „to zas bude nějaká složitá algebra“. Tak jsem je pak nechal, ať si to vymýšlí sami a už jsem se nerozčiloval (i když připouštím, v tu chvíli mě to dopálilo). Pobavilo mě, když se o tom dohadavali půl hodiny a nakonec přišli přesně s tím řešením, co jsem jim chtěl říct na začátku. Bylo by fajn, kdyby lidé občas trochu míň mluvili a víc poslouchali. Na druhou stranu, vymysleli to i beze mě. :-)

--

Jinak pointa Ianovy hry byla tuhle interakci typu „boj/spřátlení/odpuzení“ provádět s pokémony jiných hráčů a následně o tom napsat příběh. Napíšu nástřel ze svého úhlu pohledu – našel jsem nejdřív Voltorba, pak Rattatu. Následně jsem našel abilitu „přerostlý“. Protože jsem se (jak říkal Ian) snažil věnovat hodně jednomu pokémonovi, tak jsem se rozhodl, že mým pokémonem bude pouze přerostlá, top percentage Rattata. Sehnal jsem si šortky, Mewja mi půjčil kšiltovku (díky!) a mohl jsem jít role-playit. Rattata byla přerostlá, protože se ligovým trenérům zřejmě v soubojích velmi osvědčila, a tak ji hodně krmily steroidy. Ale potřebovala kamaráda a já, Youngster Joey, jsem jí asi padl do oka. A jako správný Joey jsem taky volal všem, koho jsem porazil a říkal jim důležité informace (jako že třeba moje Rattata právě skoro porazila Pidgeyho). Bylo zajímavé mít konečně záminku k prank-callům. Rattata byla spokojená, že se s ní pokémoni chtějí kamarádit (a ti, co nechtěli, ti nás prostě odpudili a ani nám to nebylo líto). :-)

--

Kdo nezná legendární Rattatu od Joeyho:

https://www.youtube.com/watch?v=h_8Wg3vXHfg

--

Yamatova skupinka hrála půlku čundru rozsáhlé Dračí Doupě. Na jednu stranu je asi zážitek si něco takového zahrát a obdivuju Yamata, že to všechno dokáže nastudovat a řídit komplexní chod hry (to ostatně dělá u stovek dalších deskovek, ale Dračák je v tomto obzvlášť náročný). Pomáhá v tom, jak jsem zjistil, že své dobrodružství zasadí do už vymyšleného existujícího světa (který si mohou i hráči dopředu nastudovat). Nicméně je to hra velmi dlouhá a asi by mi bylo líto zaplácnout tím třeba půlku čundru.

--

Co se týká jiných deskovek – koukal jsem, jak hrají Return to Dark Tower; hra s luxusně vyrobenými rekvizitami – věží, lebkami, krásně vyrobenými figurkami, hezky ilustrovanými kartičkami, aplikací na mobil pro simulaci průchodu dungeonem, atd. Pak taková oddechovka Hibachi, kde jsme si zahráli na japonské šéfkuchaře a úkolem bylo něco dobrého uvařit. Přístup k nákupu/prodeji surovin ale byla bitva, při které jsme na hrací pole házely žetony a snažili se trefit zadanou oblast se surovinou a ideálně odtud vyrazit soupeře. A konečně jsem zahlédl, že se hrají Kartografové a mrzí mě, že jsem to ráno musel na nákup, jinak bych si zahrál taky (už jsem to jednou hrál a je to fakt hezká, zábavná hra). Celkově bych rád Yamatovi poděkoval, že nám své deskovky vozí, trpělivě vysvětluje a celkově dělá čundr v tomto směru zábavnějším místem.

--

Deskovky se však hrály i jinde - například obrázková Krycí jména ve VUKově skupince, kde se přidali Sui a Taiki.

--

Byl jsem na dvou VUKových výletech. První byl pohodový a moc se mi líbil. Taky byla fajn možnost zkratky pro lidi, kteří nepotřebovali do vesnice si nakoupit. Zato druhý výlet byl poněkud náročnější. Dojeli jsme do Domažlic a odtud jsme šli pěšky do kempu. Myslím, že většině by stačilo těch 7 km, ale VUK záměrně vybral delší trasu, abychom tam nedošli moc brzo a víc si užili místní krajinu. Naštěstí ten den ještě nebylo tak horko (ty další dny pak už ano). Takže jsme si užili asi 13 km a to trochu náročnějším terénem (byla tam plno skopců a dokopců). Za mě byl ten druhý výlet taky v pohodě, ale někteří účastnící (nebudu jmenovat) skřípali zuby, že už je to moc. A i já už navečer byl rád, když jsme úspěšně došli do cíle. Na druhou stranu – žádné šílenosti v podobě Onixe zapadajícího do bažiny kolem půlnoci se neděly. :-)

--

Co mi možná lehce chybělo, byly VUKovy noční procházky. Jednu udělal ve čtvrtek večer, ale to už jsem byl kvůli nemoci pryč.

--

Zato v nějvětším vedru se VUK rozhodl jít na nejvyšší horu v okolí - Čerchov. Nikomu kromě Raichua se nechtělo, tak si to ti dva pořádně užili. Obdivuji jejich odhodlání, já bych tam nahoru šel s vyplazeným jazykem a stal by se ze mě Lickitung. A aby toho nebylo málo, tak když konečně vylezli nahoru, místní občerstvení bylo zavřené. Nicméně aspoň zde byly nějaké automaty s pitím a jídlem, jako cena útěchy.

--

Protože některé dny bylo opravdu VELMI horko, chodili jsme se k vodě koupat. Místní koupaliště nevybíralo za vstup peníze, což nás pochopitelně potěšilo. Měli zde i zmrzlinárnu, občersvtení, pláž, záchody, převlíkárny, nějaké stromy (a jejich příjemný stín), takže většina featur, které by člověk mohl od koupaliště očekávat. Většina pokémonů brzy skočila do vody, mně se ze začátku tolik nechtělo, tak jsem hlídal ostatním věci. Jakmile se ale někdo vrátil z vody, tak jsem tam vlezl i já. Ve vodě jsme si užili mimojiné házení míčkem, kohoutí zápasy a zájemci si mohli vyzkoušet i skákání do vody z místního skokánku z větší výšky (mě se moc nechtělo, ale ostatní to hojně využívali). Žel, na druhém koupání jsem už nebyl, protože mě přepadla druhou půlku čundru nemoc.

--

Yamato taky uspořádal výlet do míst, kde Komunisté postavili falešné hranice a stříleli/zatýkali lidi, kteří se za ně dostali – a mysleli si, že už jsou v bezpečí v Německu. Protože jsem (kvůli nemoci) na výletě přímo nebyl, tak neumím posoudit, jak to působilo, ale dle Yamata z toho místa běhal mráz po zádech. Kdyby si to někdo chtěl náhodou googlit, tak nejblíž je vesnice Všeruby a konkrétně ta hranice byla poblíž Myslívského rybníka, poblíž už dnes zaniklé obce Myslív.

--

V pátek, poslední den čundru před odjezdem, se VUK rozhodl udělat výlet za Buizelem (Chikoritou) do Stodu. Buizel se letos nakonec rozhodl na čundr nejet, tak byla snaha se aspoň jeden den potkat. Výlet byl trochu zkomplikován po cestě tam (Scytherovi se udělalo zle a raději odjel domů, což pozdrželo příjezd do Stodu), a pak i po cestě zpátky (České Dráhy se zřejmě snaží napodobit co do kvality Českou Poštu, nebo já nevím... Prostě zpoždění jako vždycky). Nebýt toho, že přiletěl drak, tak by asi VUKova skupina asi měla problém dojet pak zpátky.

--

Moje nemoc se začala projevovat ve středu ráno - bolesti hlavy a zejména krku. Nakoupil jsem si sice Coldrexy a pil jsem čaje, ale moc to nepomáhalo. Druhý den jsem se probudil a bylo to ještě horší, tak jsem se rozhodl, že navečer raději pojedu domů, abych si ještě stihl před víkendem zajít k doktorovi. Nakonec se u doktorky ukázalo, že jsem měl angínu, takže teď, když tohle píšu, beru antibiotika a sedím doma.

--

Kvůli mému předčasnému odjezdu jsem bohužel neochutnal Morxův Sakuráč (sakurové pivo) a je mi to hrozně líto. :-( Aspoň se ale mám na co těšit na příště. :-)

--

I ostatní (Fiflík, Jurášek, Aomori, Scyther) kosily nějaké nemoci. Akela Taka z toho byla nervózní a raději z čundru společně s Taikim odjela, což je mi trochu líto. Udělali jsme si nakonec covid test a vyšel nám všem negativní, tak aspoň tak. Na druhou stranu, Sanky měl test pozitivní a právě proto se za námi bohužel na čundr nemohl přijet podívat, že byla velká škoda.

--

Kromě nemocí se odehrál ještě zdravotní jeden incident, který stojí za zmínku. Turtwig se pošťuchoval (v přátelském duchu) trochu drsněji s Ianem a rvačka přerostla v to, že Turtwig si zlomil dva prsty. Kvízová otázka: hádejte, která dobrá duše ho vezla do nemocnice. Ruku měl od loktu výše tedy po zbytek čundru v sádře (naštěstí levačku). Turtwig sám ale o den později řekl, že to zase tak moc díky bohu nebolí.

--

Ianovi děkuju za to, že jsem si s ním hezky popovídal, pomalu se s toho stává naše každoroční tradice. Ian se do komunity vrátil s mým prvním poké-čundrem a od té doby každý rok jezdí (někdy víc, jindy míň dní). Letos to byl můj desátý poké-čundr.

--

Scytherce děkuju, že o mě měla starost a chtěla mi dát pusu i když věděla, že jsem nemocný (odmítl jsem, ale je to moc milé).

--

P.S.: průběžně tu ještě budu dopisovat nějaké věci, na které si vzpomenu, a budu opravovat gramatické chyby.

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 17:35:22

And tonight we can truly say...
[77] Vložil CoolGrovyle dne 23.07.2022 v 20:41:54, Odpovědět
IP hash: c97f6f5972fff71b

[76] Dratini: Obušek na vopice byl Fenkův pokud vím :)

lisakVUK
[78] Vložil lisakVUK dne 23.07.2022 v 21:11:56, Odpovědět
IP hash: 835d784855cecdb4

Obušek na opice :D

Jinak noční procházka byla, ale až ve čtvrtek. Taky něco napíšu, ale později. Dratiniho popis je ale dost vyčerpávající, tak spíš jen doplním.

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[79] Vložil Dratini dne 23.07.2022 v 21:22:11, Odpovědět
IP hash: 2ee8a9804f6b161d

[78] lisakVUK: Vůbec ne, ještě to zítra dopíšu. :-D

[80] Vložilo Růžaču dne 23.07.2022 v 22:20:35, Odpovědět
IP hash: 3c28633fee630b64

Robert je opravář fasád a luntátko dobře luntá xD

Čundr jsem si moc užil a rád jsem pomohl nosit dřevo na táborák, kde jsme se pak do pozdních hodin hřáli a kde jsme potkali přátelské němce.

Většinou jsem pendloval mezi chatkami, táborákem a hospodou a občas jsme dělali noční akce v lese. Na koupališti jsem bohužel nebyl, ale i tak jsem se nenudil.

Všichni byli moc fajn a já už se těším na další čundr.

P.S. Víc Morxího piva, prosím :)

Моrx
モルックス

[81] Vložil Morx dne 24.07.2022 v 16:59:32, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

Svůj pocit, z celého letošního čundru shrnu do jediného meme:

Moderátor upravil zprávu dne 24.07.2022 v 20:17:06

lisakVUK
[82] Vložil lisakVUK dne 25.07.2022 v 17:01:18, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Abych taky přispěchal svou "troškou" do mlýna, přidám svůj stručný popis:

Odjezd na čundr letos proběhl poměrně v pořádku, zpoždění nebyla přehnaná, takžte byl dodržen plán. Jediné překvapení přichystal Raichu, který po noční směně zaspal a odjezd nestihl, podařilo se mi ale ad-hoc dohodnout, že pojede s Lugiakem, který měl už vézt Kochtu a Sui s Taikim. Pražská výprava se setkala s Děčín - Ústí - Mosteckou skupinou v Plzni, spolu jsme pokračovali osobákem do Domažlic. Tam jsme si dali obědo-večeři a vyrazili posledním autobusem, který jel někdy kolem 18h směr Babylon. Nijak jsme nespěchali, neboť Morx hrozil, že s brněnskou skupinou dorazí až kolem 20h a jelikož měl s sebou doplatek (peníze vybíral on), domníval jsme se, že stejně bude nutné na něj počkat. Leč situace se nějak změnila, Morx dorazil nakonec dříve, s kempem vše vyřídil a my už jsme si šli jen pro ložní prádlo. Jinak bylo už pozdě, takže jsme se jen stihli zabydlet a brzy šli spát.

V neděli byl v plánu první, kratší výlet. Zúčastnili se ho i Sui a Taiki, Mewja a také Ian, který mezi tím do kempu potají dorazil. Šlo se docela pomalu a dělaly PokéPauzy, první větší v obci Pec. Měl jsem úmyslu udělat nějaký okruh okolím a uvažoval jsem, jak ho vézt, když Ian přišel s návrhem, že by bylo možné se vracet kolem vyhlídky Chodovské skály, což mi přišlo dobrý nápad, takže jsme se vydali touto cestou. Byli jsme poněkud roztahaní a část skupiny bohužel vyhlídku minula a pokračovala dál s cílem najít nějaký otevřený obchod v blízké obci (myslím, že se jmenovala Chodov) a neměla se již zájem k vyhlídce vracet. Já, Dratini, Ian a Raichu jsme ale z vyhlídky shlédli a pak se dohodli na rozdělení (já jsem spěchal za první skupinou) a opětovném setkání. Zazněl i názor, že pravděpodobně již žádný otevřený obchod nenalezneme, ale naštěstí se obavy nevyplnily a narazili jsme na otevřenou večerku, kde jsme nakoupili. Pak jsme se připojili ke zbytku výpravy a společně dorazili do kempu.

Na pondělí jsem plánoval již delší výlet a to z Domažlic až do kempu. Jak již psal Dratini, úmyslně jsem zvolil trasu delší než nejkratší možnou (po zelené značce). Šli jsme po modré, až na Nevolice, kde jsem to hodlal stočit zpět k zelené, ale nakonec jsme šli až na Mrákov a pak přes Tlumačov. Cestou se dělalo pár PokéPauz, ale pro některé členy výpravy již byly nedostačující a počasí moc horké a když jsme pak cca po 12km dorazili do kempu, byla znát únava.

Úterý bylo vyhraženo koupání, takže jsme většinu dne strávili u vody a pak v kempu.

Na středu byl plánován větší výlet na Čerchov. Podle předpovědi to měl být jeden z nejteplejších dní a logicky by se hodil přesun na další den, nicméně termín byl předem zvolen s ohledem na Turtwiga, který chtěl od čtvrtka trávit více času v kempu, protože na čundr dorazila Mari. Původním plánem bylo vyjet do Domažlic, kde bychom se naobědvali (a doplnili hotovost v bankomatech) a následně jeli do obce Černá Řeka, ze které měla vézt pohodlnější trasa na Čerchov. Leč člověk míní a Pán Bůh mění. První zádrhel vznikl hned na autobusové zastávce - autobus měl zpoždění. Při té příležitosti jsme zjistili, že IDOS autobusy ukazuje poněkud zvláštně - jako spoj do Domažlic totiž našel (bez přestupu) i autobus, který mířil do České Kubice a následně se vracel. Nemělo tedy cenu trávit (a platit) dalších 40 minut v autobuse, abychom se dostali do bodu, ze kterého jsme vyjížděli (jen na druhou stranu silnice), rozhodli jsme se tedy počkat na jeho návrat a mezitím se najíst v Babylonské restauraci. Cestou k restauraci se Raichuovi rozbily sandály, které koupil u Vietamců v Domažlicích a nastala potřeba výměny bot. To celé nás zdrželo natolik, že bylo jasné, že nestihneme ani navracející se autobus a ad-hoc jsem vymýšlel, jak cestu přeplánovat. Bohužel to byla poslední kapka pro většinu členů našeho týmu, kteří měli pocit, že počasí není úplně vhodné na tůru a ukecávali mě, abych to odpískal úplně. To jsem ale nechtěl a mimo to Raichu také na výletě trval, takže jsme se nakonec dohodli, že většina skupiny pujde k vodě, zatímco já a Raichu vyrazíme na Čerchov sami. Vzhledem k času a možnostem dopravy jsme volili vyjít pěšky od kempu (po zelené, pak modré značce). Někde za obcí Pec jsme narazili na prašnou cestu a oznámení, že cesta je uzavřena z důvodu kácení kvůli kůrovcové kalamitě, což jsme se rozhodli nerespektovat a cestou přesto pokračovat. Cesta vedla poměrně strmě nahoru, což se neslučovalo s mojim astmatem a tak jsem musel zpomalit (a rychlejší Raichu na mě občas čekat). Z důvodu kácení navíc cesta vedla poměrně dlouho mýtinou, takže jsme měli dost příležitostí vychutnat si letní sluníčko. Po nějaké době jsem "vychytal" optimální tempo a vysupěl k nějakému odpočívadlu, kde uz na mě čekal Raichu a stínily nějaké stromy. Po kratší PokéPauze jsme se vydali dál a došli na rozcestník pod vlastní vrchol, od kterého cesta pokračovala ještě více strmě. Jelikož mi bylo jasné, že to stejně "neudýchám" a cesta vedla trochu klikatě, říznul jsem to přímo zkratkou, která sice byla ještě strmější, ale moje tempo bylo stejně pomalé, jako bych šel regulérní cestou, čímž jsem získal trochu času oproti rychlejšímu Raichu. Ten na mě nakonec čekal jen pár minut. Nu a pak ještě jedno již přijatelnější stoupání a konečně vrchol. Na vrcholu byla věžička s vyhlídkou a jakési občestvení vybavené nápisem "otevřeno" za oknem, avšak reálný stav byl jiný. Bylo zavřeno, naše zásoby tekutin vyčerpané a čekala nás cesta dolů. Naštěstí byl kousek stranou ještě další (zavřený) bufet s venkovními stolky a za rohem částečně skryt nápojový automat, který akceptoval pouze mince. Dílem náhody jsme s Raichu nějaké dali dohromady a koupili 3 0,5l láhve Coly (měli tam jen pivo a colu). Já vybíral první, padla mi Cola Zero, Raichu druhý, vypadla mu normální s cukrem. Pak jsme kupovali ještě jednu a to byla zase Zero. Domněnku, že automat je vydává na přeskáčku, jsme již nemohli potvrdit, protože došly mince. Udělali jsme tedy ještě pár fotek na vrcholu a vydali se zpátky do kempu (tentokráte po zelené, ze "spoda"). Už jsme byli poměrně uondaní, místy to klouzalo a nutnost brzdění místy velkého sklonu namáhala moje nohy, ale nakonec jsme zdárně dorazili do kempu.

Ve čtvrtek bylo původně v plánu koupání, ale počasí nám nepřálo. Od rána bylo zataženo s přeháňkami, občas i bouřkami. Ve čtvrtek se měl rovněž na nás přijet podívat Miki. Zároveň ráno (neplánovaně) odjeli Sui a Taiki, kteří se zalekli nebezpečí Covidové nákazy a v průbehu dne nás opustil ještě Dratini, který onemocněl a bylo mu zle. Letošní čundr obecně provázely zdravotní problémy. Scyther jel na čundr zesláblý po nemoci, nemocní byli v chatce s Fiflíkem, onemocněl Dratini (později se ukázalo, že angínou). Příznaky některých lidí nevylučovaly Covid (později Morx dovezl antigenní testy, které všem vyšly naštěstí negativně). Nicméně zpátky k programu dne. Dorazil tedy Miki, který přijel z Domažlic na kole a šli jsme společně s ním na oběd. Počasí bylo neuspokojivé, ale Miki navrhl, že bychom mohli spolu zajít k "Čertovu kameni", což je jakýsi balvan nedaleko Babylonu. Nikomu se moc nechtělo, tak jsem poslal zbytek do kempu a šel s Mikim sám. Úspěšně jsme dorazili na místo, udělali pár fotek a vydali se na cestu zpět, kde nás chytla docela vydatná bouřka, kterou jsme částečně přečkali schovaní pod stromy. Pak jsme už zůstali v kempu až do večera, kdy jsme se rozhodli udělat si menší procházku za tmy (počasí se mezi tím umoudřilo).

Poslední den před odjezdem, pátek, byl v plánu výjezd do Stodu. Chtěli jsme se setkat s Buizelem/Chikoritou, který letos s osobních důvodů na čundr nemohl. Fyzicky neměla být akce moc náročná, provázelo ji ale delší cestování. Cesta do Stodu proběhla podle plánu, jeli jsme autobusem s přestupem na další v Domažlicích. Jel s námi i Scyther, který potřeboval odjet z čundru do Prahy dřív (a plánoval to s touto akcí spojit). Bohužel se mu ve Stodu udělalo natolik špatně, že na výlet s námi nemohl. Doprovodili jsme ho tedy alespoň na nádraží, ze kterého odjel do Prahy. Zbytek výpravy se vydal pod vedením Buizela/Chikority na Křížový vrch. Protože jsme se ale zdrželi vyprovázením Scythera, nestíhali jsme dojít až k cíli, neboť bylo v plánu stíhat autobus tak, abychom se do kempu dokázali vrátit bez nutnosti obtěžovat někoho s autem. Nicméně cesta vedla hezkou přírodou, povídali jsme si a bylo to i tak docela fajn. Vrátili jsme se tedy včas na zastávku autobusu, kde už čekali i další lidé ... a autobus nejel. Ač figuroval v jízdním řádu, našel ho IDOS, který neukazoval žádné zpoždění, čekali jsme 10 minut, 20 minut, 30 minut .. a pořád nic. Hledal jsem tedy ad-hoc náhradní řešení a zjistil, že ze Stodu do Domažlic má jet za cca 25 minut vlak (25 minut to bylo po cca 30 minutovém čekání na bus - jinak jel oproti regulérnímu času v jízdním řádě za hodinu). Vydali jsme se tedy na nádraží, neboť další čekání přestalo dávat smysl. Na nádraží jsme zjistili cca 10 minut zpoždění vlaku, který ale nakonec konečně přijel a mohli jsme se pohnout do Domažlic. Mezi tím mi volal Morx, že by potřeboval nějakou hotovost (v kempu došlo k rozbití okna chatky) a do Babylonu už nic nejelo, takže jsme poprosili Lugiaka o svezení (tímto mu ještě jednou za odvoz děkuji).

Sobota byla pak ve znamení balení a odjezdů. Jelikož Sui a Taiki odjeli z kempu již ve čtvrtek, měl Lugiak poloprázdné auto a domluvil jsem s ním odvoz všech "Vučat" (Infernape, PikaDavid, Jara-Jolty, Raichu) do Dobříše, odkud se již skupina dopravila do Prahy a dál podle mnou dodaného plánu do svých destinací. Sám jsem vyrazil vlakem ve 12h z Domažlic, který měl jet přímo do Prahy. Tato cesta se ukázala být rovněž dobrodružná. Už do Domažlic přijel vlak s 20 minut zpožděním a pak v Plzni prostě ohlásili, že vlak zde mimořádně končí a máme vystoupit. Po přestupu na jiný (notně narvaný, neklimatizovaný) vlak jsme konečně dorazili asi se 40 min zpožděním do Prahy.

Co se týká kempu, volili jsme ho ad-hoc z nouze, ve chvíli, kdy nás vypekla "Melchiorova Huť". Od toho se odvíjela i volba ubytování a trochu roztříštěnost - některé chatky byly dál od jiných. Obecně mě ale přišel kemp a ubytování odpovídající ceně, v podstatě není nic, co by mě tak vyloženě vadilo. Lidé v kempu za mě také bezproblémoví, nezažil jsem žádné opilecké vylomeniny, nám také nikdo nenadával za hluk, který jsme občas vytvářeli. A dokonce se k nám přidávaly děti některých dalších návštěvníků na míčové hry atd..

Čundr byl samozřejmě rozskupinkovaný, ale to je již standard posledních let. Lituji toho, že jsem neměl možnost trávit delší dobu pokecem u ohně a se členy mimo užší skupinu jsme spíš popovídali během výletů, nebo pak soukromě, ale holt tohle beru již jako důsledek cesty, kterou jsme si zvolil. Jelikož Vučata jsou v pubertě, bylo to někdy náročnější. Snažil jsem se to nějak uklidňovat, ale ne vždy jsem uspěl. Na druhou stranu nikdo si mi přímo nestěžoval, takže doufám, že se mi alespoň podařilo na venek filtrovat to nejhorší. Méně už však jejich ne vždy vytříběný slovník, který používali mezi sebou a vzájemné popichování. Nějaké problémy byly i v jiných skupinách, ale to asi nemá cenu psát do reportu.

Trochu mě mrzelo, že Morx tentokráte neuspořádal nějaký celočundrový výlet, já se snažil rozhlašovat, když jsme někam vyráželi, ale úspěch nebyl moc velký.

Sečtu-li všechny plusy a minusy, za mě to byla pořád akce poměrně zdařilá na které jsme byl rád. Děkuji Lugiakovi za občasné "taxikaření", Verče za koláč, Ianovi a Dratinimu za Pokéhru (něco málo mám sepsaného a snad se dokopu k "učesání" a zveřejnění) atd... atd.. všem pak za účast a doufám, že se příští rok sejdeme na čundru znova.

Zpráva byla změněna dne 25.07.2022 v 17:19:57

[83] Vložil CoolGrovyle dne 25.07.2022 v 18:46:23, Odpovědět
IP hash: ce32c906bf5c5ac2

[82] lisakVUK: Na "rozhlašovací službě" tedy ještě zapracuj :D :D Protože ačkoliv jsem plánoval být spíše uvolněný a trávit čas méně aktivně než obvykle, nedoneslo se ke mně ani zblo zpráv o tom, kdo kam půjde na výlet :D :D Mohl jsem se to pouze domýšlet na základě již vyrazivších Pokémonů :D Takže za tuto službu, VUKu, 2/10, proveď aktualizace, najmi betatestery :D :D

lisakVUK
[84] Vložil lisakVUK dne 26.07.2022 v 09:24:00, Odpovědět

[83] CoolGrovyle: Informace se šířily ode mě směrem k Morxovi a jeho dětem, Dratini a Sui to dávali tak nějak vědět Kochtovi & spol (Kochta s námi dokonce šel na ten větší výlet z Domažlic) a nahoře Raichu a Scyther. F14 jsem usoudil že zájem chodit s námi nemá (a posléze tam byli nemocní), z osazenstva vaši chatky, Yamato byl přítomen několikrát, když jsem řešil odchod na výlet (což bylo třeba koordinovat s jeho deskohraním). Je pravda, že tebe jsem se nikdy speciálně neptal, tak nějak jsem usoudil že výlety s Vukem není tvůj šálek čaje už od dob minulých akcí, pokud si měl zájem, je mi to líto.

Obecně, na čundrech vždy děláme nějaké výlety, bylo by dobré s tím počítat a v případě zájmu se proaktivně ozvat, neboť upřímně nedávám, ptát se každého zvlášť. Navíc je to někdy i technicky problematické, když vstaneme, část lidí je v tahu někde na nákupech atd..

Určitě máš pravdu, že na tom procesu je co vylepšovat, na druhou stranu třeba ke mě se vůbec nedostávaly informace o akcích jiných skupin a to včetně nákupových, když jsem něco chtěl, musel jsem se sám zajímat...

Zpráva byla změněna dne 26.07.2022 v 09:28:08

kochta
[85] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 26.07.2022 v 10:43:00, Odpovědět
IP hash: 484a4f1638a8b39b

[83] CoolGrovyle: Z chatky se nic nedozvíš, nehledě na to jak je to nepříjemné nejlepší cesta jak se něco dozvědět a něčeho se účastnit je vylézt a socializovat se s ostatními. To říkám jako umělě vypěstovaný asociál.

picture
[86] Vložila Thes dne 26.07.2022 v 19:15:24, Odpovědět
IP hash: x752ccd6f1a4851a3

Skoro by to chtělo ranní nástupy, kde by každý, kdo něco na ten den plánuje, mohl říct co a kdy, že? :) oni to ti skauti nevymysleli špatně :)

Моrx
モルックス

[87] Vložil Morx dne 26.07.2022 v 20:18:45, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

Jinak, kdo jste mi neplatil rekre poplatek, poprosím ještě doposlat 120,- Kč :)

[88] Vložil Dratini dne 27.07.2022 v 00:45:08, Odpovědět
IP hash: x76629e3a4287a903

[86] Thes: Už to vidím, jak někteří lidé, co hrají deskovku do 2 do rána, budou v 7 ráno vstávat, aby se zúčastnili rozcvičky. :-D

[89] Vložil Lugiak dne 27.07.2022 v 08:42:08, Odpovědět
IP hash: 6a2b25de5826320a

Nástup v Pika krojích k slavnostnímu vyvěšení vlajky pokemní ligy.

lisakVUK
[90] Vložil lisakVUK dne 27.07.2022 v 10:19:59, Odpovědět

[86] Thes: Se vstáváním někdy v 8 a ranní rozcvičkou bych měl problém i já :D

[91] Vložilo Lasičk dne 28.07.2022 v 21:02:23, Odpovědět
IP hash: ce3b7940b3f1d313

[87] Morx: Btw piva ti zaplatím tak asi jedenáctého srpna. Mínus těch 80 korun, tak mi to pak sečti a odečti třeba na Telegramu ve zprávě.

[92] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 13:11:04, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[76] Dratini: Dovol mi ještě takovou malou otázku. Proč sis dal tolik záležet na hodnocení toho, jak se které dítě chovalo? :) Přijde mi to trošku jako profesní deformace, protože mně to třeba nepřijde tolik podstatné, pokud vyloženě nevyváděli koniny :)

EDIT: ČD za velkou část zpoždění ani nemůže, jen tak na okraj. Čili s tou Českou Poštou bych to příliš nepřeháněl :D

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 16:32:18

[93] Vložil Dratini dne 29.07.2022 v 17:06:39, Odpovědět
IP hash: x81abf251d92a1bd8

[92] CoolGrovyle: Nevím, psal jsem tak nějak komplexně o všem. Z těch asi 6 stran textu jsem věnoval jeden (ne až tak velký) odstavec Morxově skupince, kde bylo dost dětí. Napsal jsem to spontánně, protože jsem chtěl psát o všem, co mě tak jako napadalo.

--

A kdybych psal jen o koninách, jak se mi snažíš navrhnout, tak by zákonitě cokoliv, co napíšu, muselo vždy pro děcka vyznít špatně (protože to hezké bych o nich napsat nemohl).

--

Jinak nedávno jsem koukal na Youtube kanál, kde jeden cestovatel zkoušel různé vlaky z celého světa - takže třeba z Kanady, USA, Číny, Japonska, Francie, atd. Žel, naše cestování po ČR vyšlo jako jedno z nejpomalejších na světě. Proč náš nejrychlejší vlak jezdí 160 km/h, kdežto TGV ve Francii mohou jezdit 300 km/h? Proč ve Švýcarku vlaky nemívají zpoždění (a když ano, tak lidem vrací jízdné), ale u nás je spíš vzácné, když vlak přijede včas?

Zpráva byla změněna dne 29.07.2022 v 17:16:02

[94] Vložil CoolGrovyle dne 29.07.2022 v 17:17:10, Odpovědět
IP hash: bfd302ef4e4264b

[93] Dratini: No tak narážel jsem spíš na to, že si nemyslím, že by se chování dětí takto mělo hodnotit a předkládat. Leda kdyby tobě osobně něco provedly, tak by sis mohl třeba postěžovat o tom, jak vznikla špatná situace (ani to mně nepřijde etické). Ale možná jsem jen divný, když si myslím, že by se toto hodnocení něčího chování nemělo veřejně vyvěšovat, těm dětem by to totiž mohlo vadit také :).

A ohledně ČD jsem narážel na to, že ČD se může snažit sebevíc a stejně obrovskou spoustu faktorů zpoždění prostě nemá šanci ovlivnit. V čele faktory způsobené řízením železničního provozu a výlukami (ty má pod správou čistě jenom Správa železnic a nikdo jiný, ČD je pouze dopravce) a faktory způsobené cestujícími (dlouhé časy nástupu do vlaku). Faktory, které zmiňuješ, že máme pomalou železnici, tak ano máme, ale znovu: ČD tu železnici nevlastní, vlastní ji Správa železnic. ČD dokonce má nemalý počet vlaků, které jsou schopny jet skutečně mnohem rychleji, než 160 km/h. Ale nemůžou, protože to infrastruktura a zabezpečení trati neumožňuje. Pointa mého poukázání na toto byla, že mě osobně třeba dokáže štvát, když lidé takto trousí "vtipy" na adresu Českých drah a podobností s Českou poštou, aniž by reálně věděli, kdo nebo co za to zpoždění v konkrétním případu může. Prostě České dráhy jezdí po kolejích, tak za to můžou :D. Mohly za to moct. Neříkám, že ne. Ale o tom mé poukázání nebylo, mé poukázání zde bylo proto, abych ti problém, který špatně interpretuješ, osvětlil. :3 Nic víc a nic zlého za tím nehledej :)

[95] Vložil Dratini dne 29.07.2022 v 18:21:15, Odpovědět
IP hash: x81abf251d92a1bd8

[94] CoolGrovyle: Smazal jsem to. Alles gute.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2022
Webdesign by Akela Taka 2001-2022
Novinky
Credits Novinky