Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Předvánoční PokéSraz 19
(11. 12. 2021)

Finální místo: Praha, Nuselská 66, od 11:00h

lisakVUK
[1] Vložil lisakVUK dne 15.11.2021 v 12:34:21, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Rok se s rokem sešel a nastal čas na další, v pořadí již devatenáctý Předvánoční PokéSraz! Bude se konat v termínu dlouhodobého plánu v sobotu 11.12.2021.

Tradičním pořadatelem bývá Suicune Wolf, ale letos jsme se spolu dohodli, že ho vyhlásím já, neboť Sui se pravděpodobně nebude moct zúčastnit.

Z důvodu platných anti-covidových opatření a uzavření stravovacích prostor v obchodních centrech proběhne jinde

Místo: Nuselská 66 (klik ukáže pozici na mapě)

Možnosti spojení:

(cílová zastávka Kloboučnická pro busy, Horky pro tramvaje)

autobus č. 139, 196 ze stanice metra Kačerov

autobus č. 124 ze stanice metra Budějovická

autobus č. 188 ze stanic metra Pankrác a Želivského

tramvaj č. 14 ze stanice metra Karlovo náměstí

tramvaj č. 11 ze stanice metra I.P.Pavlova

Čas: Od 11:00, konec otevřený

Program: Víceméně volný; předávání vánočních dárků, hraní konzolových, karetních a jiných her, pokéc.

Všichni jste zváni a vítáni, nepřítomnost se neomlouvá :) Určitě se dostavte a nezapomeňte s sebou přinést dobrou vánoční náladu! Kdo máte, berte též 3DS a Switch pro případný multiplayer, a kdo můžete, přineste vánoční cukroví. Za Pokémonskou tématiku cukroví budou body navíc! ;)

Další předvánoční PokéSrazy se budou konat následující termíny a to na Floře, nebude-li dodatečně stanoveno jinak:

#18 12.12.2020

#19 11.12.2021

#20 10.12.2022

#21 16.12.2023

#22 14.12.2024

#23 13.12.2025

#24 12.12.2026

#25 11.12.2027

#26 16.12.2028

#27 15.12.2029

#28 14.12.2030

 

Zpráva byla změněna dne 09.12.2021 v 14:52:05




Příspěvky 15 – 34 z celkem 34. Zobrazit vše.

Моrx
モルックス
 
[16] Vložil Morx dne 06.12.2021 v 14:17:41, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

[15] lisakVUK: Uvidíme,viděl bych to jako nouzovou variantu, kdyby neklapla čajovna, ani žádná z pražských klunoven :). Nejpozději do zítřka (úterý) by se to mělo upřesnit.



lisakVUK
[17] Vložil lisakVUK dne 06.12.2021 v 20:36:15, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

[16] Morx: Přemýšleli jsme o tom docela dost a klubovna, za kterou by se platilo, by nebyla vhodná. Vím o několika lidech, kteří by za "vstup" platit nechtěli/nemohli. Navíc není jasný počet účastníků a tudíž ani zřejmé, kolik by to vůbec jednotlivce vyšlo.

Co se týká čajovny, je to "komornější" prostředí, ne vhodné pro každého. Ty fastfoody mě přijdou takové otevřenější, s možností courat ven atd.. a být míň pod drobnohledem personálu. Samozřejmě je i otázkou kolik nás na předvánočák dorazí - příliš moc lidí by mohlo vadit personálu i ve fastfoodech. Další otázkou je, zda všichni zájemci mají očkovací certifikát. Pokud by někdo neměl a měl zájem na sraz přijít, je to další důvod, proč hledat prostory, kde by nehrozila kontrola. Jinak bych preferoval navrženou možnost.

Samozřejmě další možnosti na výběr jsou vítáné, ale jelikož už se mě někteří ptali, jak to teda bude, postavil bych to teď tak, že platí co jsem psal s možností ještě ad-hoc změny (ale alternativa by musela být představena a odsouhlasena tak nejpozději ve středu). Sraz bude každopádně (převážně) sedací...

 

Zpráva byla změněna dne 06.12.2021 v 20:41:19



And tonight we can truly say...
[18] Vložil CoolGrovyle dne 07.12.2021 v 02:30:06, Odpovědět
IP hash: 5d6fdc7b8f24b420

[17] lisakVUK: Dotaz, jak se liší KFC/Mekáč od čajovny nebo klubovny, co se týče "povinnosti platit" nebo pravděpodobnosti, že začneme být na obtíž? Tento problém mi přijde zcela netknutý, když porovnám čajovnu a KFC/Mekáč.



Моrx
モルックス
 
[19] Vložil Morx dne 07.12.2021 v 02:52:47, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

[17] lisakVUK: Moc nechápu argument s platbou. Povinnost koupit si jídlo a pití za několik stovek (za ten den rozhodně, zvlášť, když chceš odcházet a znovu se vracet, nebo se přesouvat mezi fastfoody), nebo zaplatit 100Kč za "vstup" a pak si dát Colu ze sámošky za 20Kč a obložený rohlík za dalších 20? To mi nepřijde zásadní rozdíl.

Ve fastfoodu reálně hrozí, že bude personál hrotit např. rozesazení. Moc se to neví, ale stále platí "max. 6 lidí u stolu" a 1,5m rozestupy mezi stoly.

Dále reálně hrozí, že jim bude vadit, že tam jsme dlouho a moc si toho nedáváme. To navrhuješ řešit přesunem do "sousedního" podniku, jenže tím se to, jak už jsem zmínil prodražuje... To mi přijde fakt jako naprosto nouzové řešení a ne dobré, jako řešení primární...



lisakVUK
[20] Vložil lisakVUK dne 07.12.2021 v 21:39:58, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

[18] CoolGrovyle: [19] Morx: V případě klubovny by šlo o placení za rezervaci (tedy vlastně vstup), nikoliv jen konzumaci. To se nezdá být ideální, zejména když není jasné, kolik by to bylo, protože částka pro jednotlivce by se určila až podle počtu účastníků, který není předem známý.

Co se týká čajovny vs. fast foodů. FastFoody (zejména ty navrhované provozovny na Florenci) jsou poměrně kapacitní a bez obsluhy. Není neobvyklé, že místa zasedne skupinka lidí a konzumují z ní třeba jen 2. Navíc v KFC lze koupit bezedný nápoj a tak posedět delší dobu jen u pití. Nějak zvlášť za to nelobbuju, přijde mi to ale jako rozumná konkrétní možnost. Přičemž požadavky jsou tyto:

- Kapacitní prostory (nevíme dopředu, kolik lidí dorazí, ale z pražáků a spol.. je šance na 10 lidí o kterých vím osobně: já, Dratini, Raichu, Turtwig, Infernape, Jára, David, Gaff, Fanda, Totodil, Chikorita). Volil bych tedy provozovny, kde je více stolků a netřeba místa dopředu rezervovat. Nevíme kolik nás nakonec bude, ale také ne všichni dorazí ve stejný čas.

- Pokud možno bez obsluhy, aby nebylo nutné konzumovat, nebo bylo možné u jedné konzumace vydržet dlouho a zároveň si tam třeba zahrát nějakou deskovku.

- Ideální je určitá "volnost". Zkušenosti ukazují, že ne každý vydrží hodiny na jednom místě, v případě OC se odskakovalo do různých samoobsluh, hračkářství atd.. a Florenc má nedaleko těch fast foodů možností dost (obchodní pasáž kousek za KFC naproti Bílé Labuti, Bílá Labuť, Palladium, Kotva..). Jinak courání ven a dovnitř třeba z čajovny je podle mě daleko více obtěžující pro hosty i personál, než z KFC nebo Mc.D., které jsou vždy tak trochu "průchoďák".

Asi nemá cenu se dohodovat proč tak a ne jinak. Pokud je jiný konkrétní návrh, dejte ho sem a pujdeme tam, kde to podpoří většina. Jen se nesmí stát, že bude dohodnut jen daný počet míst a někdo další by se už nevešel. Předvánočáky bývají vždy, co se týče účasti, trochu překvapení.

Jinak tam co navrhuji jsem byl (v Mc.D tuto neděli) a žádné rozestupy tam nehrotili, obecně moc neřeší skupinky lidí, kteří jsou evidentně spolu.

 

Zpráva byla změněna dne 07.12.2021 v 21:55:16



And tonight we can truly say...
[21] Vložil CoolGrovyle dne 07.12.2021 v 22:36:36, Odpovědět
IP hash: 5d6fdc7b8f24b420

[20] lisakVUK: Vždyť ti Morx ve své zprávě vysvětlil, že to cenově odhadem vyjde prostě mnohem výhodněji než KFC. Nebo máš problém s tím, že se tam "platí za vstup"? Fakt na tom tolik záleží, za co ty prachy utratíš? Navíc bod číslo 2 není pravdivý. Nevím jak v KFC ale v Mekáči obsluha je a návštěvníci si ji mohou objednat prostřednictvím "stanů". Nehledě na to, že strašně moc zaměstnanců tam stejně prochází kolem s úklidem atd. Čili je tam ještě možná živěji než v restauraci kde máš číšníky. Co se deskovek týče, nemyslím si, že si pamatuješ, jak prostor uvnitř Mekáče vypadá, když to říkáš. Protože ten prostor se na hraní deskovek absolutně nehodí. Není tam dost prostoru na deskovky ani omylem. Nevím tedy jestli Mc florenc zavedli nějaké větší stoly, ale co si já pamatuju, je to jako každej druhej mekáč z úzkými stolky, kde se člověk vejde tak akorát s táckem. Další věc "volnost" je tam vyloženě jen sporadicky, protože ano, ty můžeš ven, ale jak už jsem zmínil, když se budem sesedávat nad kapacity stolů a v jednym kuse se přesouvat (protože asi nechceme pořád jenom kecat s jedněmi co jsou u stolu ale i s jinými, kteří sedí vedle), tak je prostě budeme srát, to je zcela neudržitelná věc v tomto ohledu. Za mě tvá možnost je jen a pouze konkrétní, ale rozumná pro účely, které zmiňuješ naprosto není. Nebo alespoň mně by vadilo, kdybych si z Mekáče dělal to, co jsme si dělali z posezení na Floře. Bylo by mi to strašně blbý vůči těm zaměstnancům, co tam dělají. Jestli tobě nevadí být na obtíž, pak je to asi rozumná varianta pro tebe.

P.S.: Nějak zvlášť za to nelobuješ? Proč tedy máš problém s tím, že by se někde zaplatila stovka na osobu za prostory? Za stovku si u mekáče nekoupíš ani meníčko.

EDIT: Pokud tedy se ptáš, co bych já navrhoval, klidně bych šel s tím plánem klubovny. I ten mekáč by si tam kdokoliv mohl přinést. Zaplatí se nějaký vstup (který by se stejně utopil v předraženosti mekáče) a nikomu nebudeme překážet :)

 

Zpráva byla změněna dne 07.12.2021 v 22:55:59



lisakVUK
[22] Vložil lisakVUK dne 08.12.2021 v 11:20:59, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

[21] CoolGrovyle: Aby bylo jasno, s Morxem spolupracujeme a řešíme to ještě soukromě mimo téma, takže bych nerad, aby to vypadalo, že se tady nějak přes fórum dohadujeme.

Co se týká "vstupného", tady nejde o stovku a o mě. A jídlo by si stejně většina chtěla dát, takže to neni vstupné vs. jídlo, ale vstupné + jídlo vs. případně i nic, nebo jen jídlo.

Ad klubovna, je to stále v možnostech a tvou preferenci beru na vědomí. Kromě ceny je důležité i kde, protože pro mimopražské je dostupnost vlakového/autobusového nádraží velké +. Ale je jedna, které by byla teoreticky možná.

Jinak jsem to, myslím, tady už vysvětlil dost a nechci tady psát další dlouhé litanie dokola, takže mi klidně napiš soukromě, pokud máš ještě nějaký dotaz/připomínku.



Моrx
モルックス
 
[23] Vložil Morx dne 08.12.2021 v 19:36:13, Odpovědět
IP hash: bb4c6de447954752

Přátelé. Aktuální situace je takováto. Čajovna je ze hry (nebudou mít patrně v sobotu otevřeno). Ve hře zůstává na prvním místě klubovna u Pankráce (adresa Nuselská 66) - pán mi během zítřka (čtvrtek) potvrdí, zda bude schopen nám ji předat a večer ji převzít.


Alternativa pak zůstává Vukem zmíněné KFC / Mekáč.


Dáme brzy vědět. Takto postupujeme ve shodě s Vukem



Kochta
[24] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 09.12.2021 v 07:48:16, Odpovědět
IP hash: a098cf33a8f298a7

[23] Morx: je tu moc textu a sem linej hledat, jak je to s obcany druhe kategorie(neockovani) a fastfoody?



Моrx
モルックス
 
[25] Vložil Morx dne 09.12.2021 v 10:48:36, Odpovědět
IP hash: 1cb5d24e89d5d851

[24] : Ještě se neví, jestli to bude ve fastfoodu, ještě vyčkej :D.



Моrx
モルックス
 
[27] Vložil Morx dne 09.12.2021 v 11:31:15, Odpovědět
IP hash: ca386e9db766236

Přátelé, po dohodě s VUKem proběhne letošní sraz v klubovně na adrese Nuselská 66, Praha. Mapu a MHD trasu doplníme během dne.


POZOR změna - začátek až v 11:00


K dispozici budou 3 stoly, nějaké židle, kuchyňka i toaleta.

 

Zpráva byla změněna dne 09.12.2021 v 11:43:16



Моrx
モルックス
 
[28] Vložil Morx dne 09.12.2021 v 11:42:00, Odpovědět
IP hash: ca386e9db766236

Co se týče ceny, nevíme kolik lidí přesně dorazí, nicméně očekávám dobrovolné příspěvky od účastníků v hodnotě do 100Kč od lidí s příjmy (dospělí) a do 50Kč od lidí bez příjmů (děti).



lisakVUK
[29] Vložil lisakVUK dne 09.12.2021 v 11:44:14, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

Po pravdě jsem v to už moc nedoufal, ale podařilo se. Jelikož cena není nijak závratná, v nejhorším to zaplatím za ty, kteří by měli s náklady navíc problém. Jinak závisí na to, kolik nás dorazí, pokud nás bude víc, bude stačit od každého "pár desetikorun".

Klubovna má své výhody, ale i nevýhody. Budeme mít relativní klid a soukromí za cenu, že na jídlo se bude muset zajít jinam, nebo si ho objednat. Na to upozorňuji všechny, kteří mě poukazovali na výhodu FastFoodu jako místa, kde se lze i najíst. Nicméně v okolí klubovny jsou různé restaurace, měla by být i pizzerie atd..., takže to by nemusel být takový problém.

Dále, pokud někdo (zvláště z mimopražských) plánuje návštěvu OC kvůli nákupům, lze se dohodnout a společně k některému zajet, ale je to kousek dál, žádné není jen pár minut chůze od klubovny.

Jinak s klubovnou s mění i čas začátku akce, máme ji mít od 11 hodin.



lisakVUK
[30] Vložil lisakVUK dne 09.12.2021 v 11:52:50, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

Jinak pro všechny, kteří by na místo nechtěli jet sami, navrhuji sraz na Florenci a společnou cestu k cíli (budu tam stejně vyzvedávat pár mimopražských). Čas srazu bych ještě upřesnil podle toho kdo, jak, čím pojede.



lisakVUK
[31] Vložil lisakVUK dne 10.12.2021 v 18:42:12, Odpovědět
IP hash: 1e682062457137ad

Sraz pro spolecny odchod do klubovny bude zitra v 11h na Florenci (u Mc.Donalds) odviji se od prijezdu autobusu s casti ucastniku z Mostecka.

Zatim jsou "prihlaseni" ja, Infernape, DavidPikachu, JaraJolty, Turtwig.

 

Zpráva byla změněna dne 10.12.2021 v 18:44:25



img
[32] Vložil Dratini dne 12.12.2021 v 13:22:59, Odpovědět
IP hash: 82651f7313fcf3d8

Sraz proběhl v trochu větším počtu, než minulý rok. Loni byl předvánočák pojmut formou výletu, letos jako sezení v klubovně. Ukazuje to, obecně lidem víc vyhovuje možnost si sednout a povídat si, než chodit venku. Velký dík patří Morxovi, nebýt jeho iniciativy by to muselo být v Mekáči, odkud by nás po hodině a něco asi vyhodili, pokud bychom si neustále něco nekupovali. A i tak mi to prostředí není moc po chuti - klubovna byla oproti tomu super.

--

Klubovnu jsme našli bez větších potíží (přijeli jsme z nádraží ve složení já, Scyther Mantis a Buizel). Sraz proběhl poklidně, hezky jsem si s mnoha lidmi (Cool, Morx, Mňau, Fiflík, VUK) popovídal o životě, o pokémonech, o politice, o filosofii, a tak dále. Jinak se na sraze hrály nějaké hry (Raichu, Jára, Infernape, David, Maty), Kimimari kreslila lidem na obličeje různé obrazce (zejmána Kochta a Nika vypadali zajímavě :-D ). Taky bych chtěl poděkovat Chikoritovi, který na ostatní myslel a přivezl na 3D tiskárně vytištěné figurky Chikority.

--

Tak snad zase za rok. :-)

 

Zpráva byla změněna dne 12.12.2021 v 13:29:32



lisakVUK
[33] Vložil lisakVUK dne 13.12.2021 v 17:18:41, Odpovědět
IP hash: ba92b32d726c040a

Předvánoční sraz proběhl ve složení: já, Morx, Kimimari, Infernape, PikaDavid, JaraJolty, Flareontyš, Adyk, Raichu, Dratini, Scytherka, Buizel/Chikorita, CoolGrovyle, Kochta, Niki (pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se a doplňte se). Klubovna byla fajn snad s výjimkou faktu, že se vcházelo do vchodu domu, který byl zamčený a bylo třeba při návratu obtěžovat někoho, aby zašel otevřít. A v případě většího počtu účastníků by byl trochu probklém s místy, počet židlí byl limitovaný (11 + nějaká místa na zemi).

Jinak z mého pohledu to bylo fajn, popovídali jsme si, něco spolu zahráli. Příští rok se snad již doufejme sejdeme v době bez Covid omezení, přesto letos zazněly názory, že pronájem klubovny by se i tak mohl zopakovat.

 

Moderátor upravil zprávu dne 15.12.2021 v 20:44:53



Моrx
モルックス
 
[34] Vložil Morx dne 15.12.2021 v 20:47:32, Odpovědět
IP hash: bb4c6de447954752

Židlí bylo 14, včetně těch našich rozkládacích. A druhá místnost byla prakticky prázdná, takže by se vešlo bez problému kolem 30 lidí, kdyby se používaly obě místosti. Jinak na příští rok může být židlí samozřejmě více, jen si musíme vzpomenout že chceme klubovnu dříve, než 3 dny před akcí :D

Za mě super prostor, nikdo nás nerušil a my nerušili nikoho, rozdělili jsme se trochu na hlučnější a klidnější místnost. K dispozici byla toaleta, sprcha i skromná kuchyňka (možnost udělat si čaj, nebo něco ohřát, příští rok bychom všem mohli dělat tousty, ať je občerstvení na místě a taky koupit třeba Kofolu a rozlévat - ať to má nějaký šmrnc a nemusí se kvůli všemu courat pryč). Za mě supr.



And tonight we can truly say...
[35] Vložil CoolGrovyle dne 15.12.2021 v 21:41:31, Odpovědět
IP hash: 5d6fdc7b8f24b420

[34] Morx: Souhlasím, že soukromý sraz takto v klubovně je supr. Zvlášť když se tam dotáhne i občerstvení a tak. Nicméně s VUKem souhlasím v tom, že systém vstupování do klubovny je v tomto ohledu na prd, protože ne vždy jsi slyšel, že ti někdo píše nebo volá a tak na to vpuštění třeba nějakou dobu čekal.



Моrx
モルックス
 
[36] Vložil Morx dne 15.12.2021 v 22:22:33, Odpovědět
IP hash: bb4c6de447954752

[35] CoolGrovyle: Do pristiho roku treba opravi zvonek :D



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky