Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Nuzlocke Challenge

simavok
[1] Vložil simavok dne 07.05.2020 v 20:19:14, Odpovědět
IP hash: 6582fa10510177e9

https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Nuzlocke_Challenge

Zkoušel někdo hrát Pokémony stylem Nuzlocke? Jak vám to šlo?



And tonight we can truly say...
[2] Vložil CoolGrovyle dne 07.05.2020 v 21:03:31, Odpovědět
IP hash: 7d1dbab62a6d85e

[1] simavok: Ve fóru na to je i téma. Já osobně hodně nerad to, jakým způsobem Nuzlocke má fungovat. Že poražení Pokémoni umírají. Ti, kteří Nuzlocke hrajou mi na toto většinou říkají, že si je můžu schovávat do boxů a jen je nepoužívat, nicméně ten backstory tam pořád je. Ten challenge spočívá v tom, že mají Pokémoni umírat. Z toho důvodu Nuzlocke nehraju. Mimo to ještě z toho důvodu, že Pokémoni nejsou právě hra, kterou by mě bavilo hrát znovu od začátku. Jsou hry u kterých mi to vůbec nevadí. Ale Pokémoni mezi ně nepatří.



Raikou
[3] Vložil Raikou dne 10.05.2020 v 14:29:58, Odpovědět
IP hash: 3dda0328ae9e6843

Též tímhle způsobem Pokémon hry nehraju, příčí se mi opouštět Pokémony, se kterými hraji. Chceš-li vyšší obtížnost, doporučuji sáhnout po nějakém remaku. Existují i remaky pro Gen VI. Většina z nich nabízí nejenom vyšší obtížnost, ale často i možnost chytit všechny Pokémony. Remake si můžeš zahrát buďto na konzoli, najdeš-li způsob, jak si vypálit ROMku (určitě to bude existovat), nebo na emulátoru (pro Gen VI funguje skvěle Citra).



[4] Vložil Yanp dne 12.05.2020 v 16:49:24, Odpovědět
IP hash: 1be2f8626c02b5e0

Od roku 2013 jsem už dohrál desítky Nuzlocků a jeho odnoží. V podstatě nic jiného už nehraju, kromě nějakých Mono runů. Takový ten "normální" Nuzlocke hraju většinou na ROM Hackách od Drayana (Blaze Black, Volt White, Sacred Gold, Storm Silver, ...) a dalších autorů (Eternal X, Wilting Y , Photonic Sun, Prismatic Moon, ...), což jsou těžší verze původních her, protože na nich už je to po tolikáté celkem nuda.

Osobně mi přijde, že přináší do her nový rozměr. Hlavně u těch těžších verzí Nuzlocku (žádné itemy v bojích, nepřelevlovávání se a podobně) už musí člověk opravdu zvažovat každý krok. Navíc se kolikrát dostane na světlo nějaký Pokémon, kterého byste nikdy i nepoužili.

V současné době mám rozehraný 2. pokus Wonderlocku na Ultra Moon, 5. pokus SETlocku na Blaze Black 2 a normální Nuzlocke na Fire Red (na oddych). Wonderlocke má kromě základních pravidel Nuzlocku pravidlo, že každý chycený Pokémon je vyměněn s někým přes Wonder Trade. SETlocke omezuje váš tým na dvě trojice, kde každá trojice má nějaký společný znak (pohlaví, typ, povahu, atd.).

Tenhle rok byl zatím mým největším úspěchem poražení Heart Gold, včetně Reda, jenom pomocí Sunkerna bez toho, abych jedinkrát umřel (smrt znamenala restart celé hry od začátku).

Co se týče Pokémonů ze všech runů, já osobně si vedu záznamy o tom koho jsem kdy použil a kdo mi kde umřel. Některé Pokémony mám dokonce ještě u sebe a většinou je mám v boxech vedle sebe, aby celý tým byl pořád pohromadě. Zrovna nedávno jsem začal lovit shiny Bulbasaura a jako "matku" jsem zvolil Lenu, Venusaurku z mého prvního Nuzlocku z X někdy z července 2013. Kromě ní ještě hodně rád vzpomínám na Anduli - Audinu, která zvládla sama porazit Ghetsise poté, co mi N zabil Una (Eelektrosse). Andule je z Wedlocku v Black někdy z února 2014. Osobně mi přijde, že si ty Pokémony pamatuju mnohem lépe a občas mají i větší emocionální význam, než Pokémoni z klasických runů.



lisakVUK
[5] Vložil lisakVUK dne 13.05.2020 v 11:33:51, Odpovědět
IP hash: eec184fb2a861f66

Když to někoho takto baví hrát, proč ne.

Nemyslím, že pro tato pravidla hry je nějak podstatné, že Pokémon "umře", s tím bych měl problém také. Místo toho ale může klidně po porážce utéct trenérovi posilovat do divočiny (nebo cokoliv jiného, co vás napadne) a na pravidlech hry se tím nic nezmění, takže nechuť spojovat Pokémony se zabíjením, lze řešit.

Osobně mám ale v posledních letech sotva čas dohrávat oficiální hry standardně, takže začínat hrát úmyslně složitějším způsobem mě neláká...



simavok
[6] Vložil simavok dne 13.05.2020 v 14:17:16, Odpovědět
IP hash: 6582fa10510177e9

[4] Yanp: Porazit Reda se Sunkern bez knockoutnutí, to bych ani neřekl, že jde :D. To klobouk dolů.



And tonight we can truly say...
[7] Vložil CoolGrovyle dne 13.05.2020 v 15:45:39, Odpovědět
IP hash: 7d1dbab62a6d85e

[5] lisakVUK: Někdo se přes tu originální backstory dokáže přenést, já nikoliv :)



img
[8] Vložil Dratini dne 14.05.2020 v 10:10:09, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667

[4] Yanp: Tak to docela smekám. Poslední rok jsem záznamy z LP podobných hráčů sledoval, bylo to dosti zajímavé. Zajímalo by mě, jak jsi bez itemů dokázal porazit se Sunkernem Charizarda u Reda. Podle mě je rychlejší a dá ti OHKO s Flamethrowerem, nebo ne?



[9] Vložil Yanp dne 14.05.2020 v 20:03:40, Odpovědět
IP hash: fd5afe2031fcf556

Předem se omlouvám za dlouhý post.


[8] Dratini: Já se nejspíš špatně vyjádřil, promiň moje chyba. Zrovna tenhle run jsem hrál s itemy, protože to podle mě dovoluje použít zajímavější strategie. Navíc jsem sám věřil, že bez itemů je to nemožné. Na Youtube většinou tyto sóla hrají s tím, že po smrti se jim nic nestane, takže mají nekonečně pokusů na to prolomit nějaký souboj čirou náhodou. Moje verze se občas v zahraničí nazývá No Faint Solo. A tam každá smrt bolí, protože i přes to, že jsem se přes nějaký souboj jednou dostal, není jisté, že se přes něj dostanu znova. Z toho vyplývá, že strategie musí být hodně agresivní, rychlá a účinná.


Ale něco málo k mému runu. Hrál jsem Heart Gold a místo Chikority jsem nastavil Sunkerna, takže Silver dostal Cyndaquila pro trochu těžší run. Pokud bys chtěl, můžu ti přes PM poslat odkaz na fórum, kde mám celý postup se všemi pokusy popsán, jenom je to v angličtině.

Moje strategie v early game byla celkem jednoduchá. Sunkern má takhle na začátku celkem dobrý moveset - Mega Drain, GrassWhistle, Ingrain/Leech Seed a Growth. Takže každý souboj začínal s GrassWhistle, což už sám o sobě byl celkem risk, ale dovolil mi použít 6x Growth a pak porazit cokoli pomocí Mega Drain. Falkner byl celkem jednoduchý, ale bylo na něj potřeba víc Mega Drainů. První pokus skončil hned na Bugsym. Jeho Scyther byl rychlejší a STAB U-Turn znamenal OHKO. Druhý pokus jsem měl větší štěstí a povedlo se mi Scythera uspat a porazit ho pomocí Leech Seed. Tenhle run pak pokračoval celkem dlouho až do Chucka, kde GrassWhistle minul a jeho Poliwrath měl možnost nerušeně použít OHKO Focus Punch. Taky bych měl zmínit, že někdy po Whitney jsem přesedlal na Razor Leaf a Swords Dance. Každopádně třetí a čtvrtý pokusy skončily celkem rychle. Jeden na Bugsym a druhý na Falknerovi. Pátý pokus se mi zase celkem začalo dařit a dokonce jsem porazil i Chucka. Jasmine byla otravná a už jsem se připravoval na šestý run, ale štěstí stálo při mně a přežil paralyzovaný, zmatený a s 5 HP. Před Prycem jsem dokončil svůj finální moveset se Seed Bomb a Return. Až souboj s Clair byl moment, kdy jsem byl nucen použít mimo léčící itemy i X itemy a zvýšit si rychlost. Od té chvíle jsem v hlavních soubojích začal používat X itemy celkem hojně, ale pořád v co nejmenším množství.


Co se týče Reda, tak ten šel následovně: První kolo jsem přežil Iron Tail s půlkou HP a uspal Pikachu. Stihl jsem použít 2x X Defense a X Sp. Defense, než se Pikachu probudil, ale jeho útoky už skoro nic nedělaly, takže jsem namaxoval X Defense a X Sp. Defense a použil 3 X Speed, než se Pikachu knockoutnul pomocí Volt Tackle. Další Pokémon byl Charizard a jeho Blast Burn ubral okolo 85 % HP a pak se za pár kol knockoutnul pomocí Flare Blitz. Dál Red vyslal Laprase a tomu se povedlo zmrazit Sunkerna. Vzhledem k tomu, že jsem měl +4 v útoku, +6 v obou obranách a rychlosti a aktivovaný Dire Hit, tak jsem přešel do ofenzívy a porazil Laprase a Venusaura. Snorlax jeden Seed Bomb přežil a zmrazil Sunkerna pomocí Blizazrdu. Což mu moc nepomohlo a Sunkern celkem rychle porazil zbytek Redova týmu.

 

Zpráva byla změněna dne 14.05.2020 v 22:49:51



img
[10] Vložil Dratini dne 22.05.2020 v 10:30:12, Odpovědět
IP hash: 955c8ceebaae667

[9] Yanp: Takže víceméně doufáš, že první trenérův pokémon bude v nějakém smyslu slabší a že na něm můžeš spamovat X itemy, abys pomocí těchto boostů pak dokázal rychle sundat silnější pokémony, případně přežít nějaký ten útok...

Jak moc jsi u toho grindil?

Mimochodem, když už jsi zmiňoval ty šílené formáty, viděl jsem třeba "without taking hit" formát, kdy ti v průběhu celé hry nesměli ubrat ani 1 HP, případně "no damage", ve kterém jsi naopak ty nesměl použít žádný útok, který by přímým efektem ubíral HP.



Aura is...

...with me
[11] Vložil Ash493 dne 22.05.2020 v 19:11:14, Odpovědět
IP hash: a1afe69960bf584c

[10] Dratini: Without taking hit by mě zajímalo jak se povede na začátku při fightu s rivalem.

 

Zpráva byla změněna dne 25.05.2020 v 18:53:59



img
[12] Vložil Dratini dne 22.05.2020 v 20:17:50, Odpovědět
IP hash: e75b8eac70777c76

[11] Ash493: Modlíš se, aby používal jen Tail Whip, nebo missnul a hodněkrát restartuješ. Naštěstí je to hned na začátku hry, tak to tolik netrvá to dohrát na stejné místo. ;-)



simavok
[13] Vložil simavok dne 24.05.2020 v 20:31:58, Odpovědět
IP hash: 6582fa10510177e9

[11] Ash493: Viděl jsem No Damage Challenge z Platinum, kde hráč bral každej Badge jako checkpoint, aby nemusel hru hrát odznovu. Začátek byl smaozřejmě nejtěžší, musel grindit, aby všechny protivníky dal OHKO.



Irys
[14] Vložila Irys dne 12.12.2020 v 10:54:15, Odpovědět
IP hash: 55fe7602e45f6c7

S nuzlocke formou hraní her sice teprve začínám, ale už teď si to náležitě užívám. Teda, jestli by se to dalo nazvat zrovna takto. Je to určitě příjemné osvěžení, jak učinit tyto hry těžší a zajímavější. Nemluvě o tom že to alespoň člověka donutí používat i pokémony, kterého by ho normálně samo od sebe nenapadlo použít, ať už kvůli tomu, že by mu mohli přijít jako užiteční, anebo kvůli tomu že je nemá prostě rád.

V současnosti hraji nuzlocke v SoulSilver, které je zároveň moje první. Jako startovního pokémona jsem zvolila cyndaquila a pojmenovala ho Flame, i když ho sama moc nemusím, ale totodila jsem používala při posledním hraní SS a chikoritu jsem riskovat nechtěla. S ním jsem rychle prošla cestu k prvnímu gymu, během čehož se vyvinul s quilavu. Po cestě jsem chytila pidgeyho se jménem Sam a geoduda jménem Safíra, které jsem byla odhodlaná dal používat. Bohužel oba dva padli za oběť na route 32. Sam podlehl kritickému zásahu od rattaty a Safíra zase od bellsprouta, před kterým se nepodařilo utéct.

V tu chvíli jsem věděla že začíná jít do tuhého, protože jsem postupovala dál hrou a blížila se k části, kde jsem musela bojovat se svým rivalem při opouštění azalea town. Problém byl v tom, že jsem měla jenom svého Flama a žádného pokémona, který by se mohl postavit croconawovi. Naštěstí se nade mnou arceus smiloval a při opuštění union cave jsem narazila na spearowa, kterého jsem tématicky pojmenovala Naděje. Problém byl v tom, že byl jenom na lvl. 6 a žádné trenéři na expení už v podstatě nezbývali, přičemž to byla moje jediná naděje, kterou jsem mohla vyslat proti croconawovi. Nadešlo tak zdlouhavé expení až na lvl. 17 především jenom skrz divoké pokémony, aby se naučil aerial ace. Ovšem se to ve finále vyplatilo a sám skolil celý nepřítelův tým. Někdy mezitím se vylíhl i z vajíčka togepi, který dostal jméno Mango.

Arceus se nade mnou naštěstí smiloval i podruhé a v Ilex forestu mi nadělil oddishe pojmenovaného Essix po jedné knižní postavě, díky kterému jsem mohla začít uskutečňovat plát na poražení Whitney s nulovými ztrátami. První zastávka tak činilo departmen store, kde jsem na tombole získala TM 60 Drain punch a následně vyhrála i první místo v Bug catching contest v National park. Bohužel, oddish byl jenom na lvl. 5, takže následovalo další zdlouhavé expení na lvl. 21, kdy jsem použila vyhraný sun stone a vyvinula ho v bellosom, kterou jsem pak naučila i drain punch. Následovalo tak utkání v Whitney, jejíž gym vlastně celý zvládla bellosom sama a já tak bez jediné ztráty na životě zvládla největší noční můru v nuzlocke ve hrách HG/SS. V současnosti mířím ke čtvrtému gymu a celkově mám nahráno přibližně 7 hodin a 30 minut.

Jaký je zatím můj závěrečný verdikt? Pokud se rozhodnete hrát nuzlocke v HG/SS, potřebujete mít hodně trpělivosti, protože vás tu bude čekat hodně expení. A tím hodně myslím opravdu hodně. Úrovně divokým pokémonů získávají po většinu času v podstatě beze změny a tak se hra může zvrtnout v repetitivní zabíjení pokémonů jen aby jste získalo to málo expů a oddálili vidinu omdlení svého vlastního pokémona. Myslím že jsou i lepší hry na kterých začít hrát nuzlocke, ale když začnete s těmito remaky z generace 4, neprohloupíte.



awsom
[15] Vložil Gaff dne 18.12.2020 v 09:11:02, Odpovědět
IP hash: 4f36bd5e8092fea9

Na pokémonech mě vždycky nejvíc bavilo breedování a ruku na srdce, jsou lepší hry než pokémoni, které bych upřednostnil. Rozhodně bych rád vyzkoušel a zjistil, kolikrát jsem porušil pravidla (=

Rozhodně se jedná o již zažité úpravy a pokémoni nejsou jediná hra s takovými výzvami. Jen tak pro zajímavost připomeňme třeba convoy ride na ETS2, CHIMPS na BTD6, NSH na GTA V a další... (nemohu vyloučit správnost některých výzev)



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky