Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémon showdown turnaj

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[1] Vložil Dratini dne 22.03.2020 v 12:02:55, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

Zdravím.

Když je teď situace, jaká je (koronavirová karanténa), napadlo mě, že bychom si mohli zkusit zpříjemnit čas doma a udělat turnaj v pokémonech přes simulátor. Chci se zeptat:

1) kteří lidi by o to případně měli nějak zájem

2) o jaký formát by byl zájem? Nemusí to být žádný z dosud existujících formátů. (můj návrh - 7gen, NU - never used)

--

Účast má tu výhodu, že není vázán na konkrétní čas a konkrétní místo, turnaj by probíhal kontinuálně po nějakou delší dobu. Pokud tedy zrovna týden nebudete mít čas na žádný zápas, nic se neděje. :-)

Zpráva byla změněna dne 22.03.2020 v 12:04:27

John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[2] Vložil John Beak dne 22.03.2020 v 13:32:14, Odpovědět
IP hash: d1adb27487dba5bb

Singles neznám, mohlo by to být zajímavé cvičení. Kdyby se hrál nějaký formát co se hraje i někde jinde, zvážím účast.

Rozhodně nejnovější generaci.

Osobně preferuju konzolové formáty před Smogonem (takže asi Battle Stadium Singles), pokud Smogon formát tak OU.

[3] Vložila Scyther mantis dne 22.03.2020 v 17:55:03, Odpovědět
IP hash: e8ce6b3793807346

Moc ráda bych zkusila Little cup, ještě jsem ho nehrála. A taky bychom třeba mohli uspořádat GEN7 OU bez legend, osmá generace nemá všechny předchozí pokémony a mohla by to být škoda.

Never used neznám, dá se někde najít seznam?

[4] Vložil MisaRaichu dne 23.03.2020 v 01:08:41, Odpovědět
IP hash: 919a157c9cb666cb

Klidně bych si zahrál. A ohledně pravidlech nemám žádný požadavky. Jen hrál by se celý turnaj jenom s jedním teamem?

[5] Vložila behold3r dne 23.03.2020 v 08:05:41, Odpovědět
IP hash: 4890987037645583

Pokud bych se účastnila, tak spíš nějakého skutečného formátu než výmyslů smogonu. Pokud něco jiného tak třeba některý random? Alespoň bych nemusela vymýšlet tým na neexistující formát.

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[6] Vložil Dratini dne 23.03.2020 v 09:12:59, Odpovědět

[3] Scyther mantis: Přímo na pokémon showdown, případně na webu smogonu.

[4] MisaRaichu: Asi by mi dávalo smyl, kdyby týmy byly neměnné. Nebo myslíte, že bychom měli povolit během turnaje změny?

[5] behold3r: Jaký skutečný formát by se ti líbil? Podle mě by se moc nelišil od kategorie OU, ale musel bys upřesnit...

[7] Vložila behold3r dne 23.03.2020 v 14:08:22, Odpovědět
IP hash: 4890987037645583

Něco, co existuje jako ruleset ve hrách, ať když se budu namáhat složit nějaký tým, tak i potom v praxi k něčemu je a ne jen na jeden turnaj.

[8] Vložil Dratini dne 23.03.2020 v 14:37:36, Odpovědět

[7] behold3r: Když budeš zápasit proti třeba 10 lidem, s každým 3x, tak to máš 30 zápasů po řekněme deseti minutách, to je 5 hodin zábavy. Za cenu půl hodiny (kreativní) práce, kdy ten tým edituješ. Takže i kdyby "za moc nestál", není to taková ztráta času. ;-)

Porovnej to třeba s cosplayema. Ty vyrábíš několik týdnů a pak con trvá 2 dny a je po všem. A znám lidi, kteří to potom už nikdy znovu nepoužijí. :-)

[9] Vložila Scyther mantis dne 23.03.2020 v 16:14:01, Odpovědět
IP hash: e8ce6b3793807346

Já už pár hezkých týmů mám, stačí to jen rozjet. Snad jen vybrat formát, mám je na 7GEN OU, Little cup a 7GEN UBER.

lisakVUK
[10] Vložil lisakVUK dne 24.03.2020 v 11:36:44, Odpovědět
IP hash: 89cb49e140f06b29

[1] Dratini: To je dobrý nápad. Nevím, jetsli se zúčastním, ale mohlo by to spetřit tuhle nepříjemnou dobu.

Jsme teď takový utlumený, potřeboval bych dobít energii nějakým pořádnm výletem do přírody, ale tomu nepřeje ta karanténa, ani počasí..

John Beak
the Nearly Ultimate One
[11] Vložil John Beak dne 24.03.2020 v 12:17:04, Odpovědět

[4] MisaRaichu: Pokud to má být rozložené do delšího časového období, bylo by lepší umožnit mezi koly měnit tým.

Kdyby se to hrálo jedno odpoledne, naopak by bylo lepší tým neměnit.

-

Organizátorům doporučuju od hráčů před turnajem/koly vyžadovat pastu (copypaste týmu) buď přes pokepast.es nebo přes Cryptobin (kde je možné tým zašifrovat, aby nikdo nemohl okoukat cizí tým).

-

V případě turnaje za jedno odpoledne doporučuju organizovat to přes společný chat. Na Showdownu jde založit groupchat. Nepamatuju už jak. Alternativa je nějaká platforma, kterou mají všichni, třeba na to založit jednorázovou Telegram skupinu.

-

Na párování lze použít Challonge nebo BattleFy. Šetří to čas a úsilí a v případě BattleFy to dokonce může přihlášeným hráčům posílat notifikace, když je připravené další kolo a proti komu mají hrát.

Doporučuju si v aplikaci proklikat fiktivní turnaje nanečisto a vyzkoušet, jak se to chová v různých scénářích (obzvlášť co se týče problémů typu že je potřeba opravit výsledek a přepárovat kolo, vypozorovat jaká akce uzavře kolo apod.). Je dobré předem znát omezení, ať to nezdržuje během samotného turnaje.

Taky mě napadlo to dělat přes TOM (software na ofiko Pokémon turnaje), ale ten je pro tuto situaci nevhodný, protože podporuje pouze Swiss. A hlavně si ho smí stáhnout jen certifikovaný Professor.

-

[8] Dratini: Nepoužíval bych půl hodiny na přípravu jako argument. Je to minimální odhad. Funguje to pouze pro hráče, kteří (jak předpokládám jako Ty) přistupují ke hře tak, že přípravě věnují minimum a baví je zákonitosti hry objevovat v praxi až při samotném turnaji.

Existuje i velká skupina hráčů, kteří preferují se věnovat přípravě detailně. Pro ně je poměr času přesně obrácený. Mnohem víc času je stráveného ve fázi přípravy, turnaj samotný je pak ve srovnání velmi krátký. Počáteční fáze přípravy je úplně stejná - na začátku povrchové analýzy dostupných pokémonů v kombinaci se zkušenostmi z jiných formátů a svými oblíbenými pokémony nastřelím naivní tým. Pak jdu a hraním objevuju zákonitosti hry. Rozdíl je v tom, že je objevuju nikoli v turnaji, ale před ním.

Hraním získám informace navíc, které by na teoretické úrovni nešlo (řádově tak efektivně) vymyslet, jako například co funguje na papíře vs v praxi, jaké strategie používají soupeři, které by mě třeba nenapadly atd. Na základě toho pak tým obměňuju dokud nejsem spokojený.

tl;dr: Turnaj nepořádáš pouze pro kopie sebe, ale pro hráče s různými preferencemi. To, že něco přijde schůdné Tobě, neznamená, že to bude vyhovovat všem. Proto není dobré tímto způsobem argumentovat. Přijde mi, že za dvě desetiletí v téhle komunitě tohle ještě nikdo nepochopil.

Je dobré pokusit se porozumět potřebám hráčů a je krásné snažit se vyjít vstříc. Je možné že preference budou mezi jednotlivými hráči protichůdné a nepůjde vyhovět všem. Od toho je tady diskuze, abychom poskytly příležitost se bavit více skupinám hráčů.

[12] Vložil Dratini dne 24.03.2020 v 13:16:02, Odpovědět

[11] John Beak: Pokud by se hrálo třeba v rozsahu několika týdnů, mohl by to klidně odehrát každý s každým. Je někdo, kdo by radši nějaký sofistikovanější systém? (pokud ano a bude dost zájemců o turnaj, zkusím to nějak nastudovat)

--

Jinak nějak nechápu ten argument s šifrováním. Pokud bude někdo chtít soupeře potopit, tak poté, co okoukal jeho tým, tak to stejně může soukromě sdělit ostatním přes chat a nikdo mu v tom nezabrání. Takže mi přijde, že jistá dávka férovosti i důvěry vůči ostatním je tak jako tak nezbytná a žádným šifrováním se to nevyřeší. V čem je to šifrování lepší?

--

Pokud se někdo chce přípravě věnovat detailněji a strávit tám řádově desítky až stovky hodin, nikoho od toho samozřejmě neodrazuji. Já jen říkám, jaké jsou možnosti, dá se to připravit za 30 minut až hodinu. A pokud člověk má vizi, jakou strategii by zhruba chtěl hrát, tak něco použitelného vytvoří.

--

Psal jsem to mimojiné proto, abych dodal odvahu lidem, co si myslí, že by tím museli nutně trávit moře času a tento samotný fakt by je odradil (například pracující lidi, co i v době karantény musejí dělat z domova; často to bere paradoxně víc času než v kanceláři).

Zpráva byla změněna dne 24.03.2020 v 13:22:00

lisakVUK
[13] Vložil lisakVUK dne 24.03.2020 v 13:21:31, Odpovědět
IP hash: 89cb49e140f06b29

[11] John Beak: "To, že něco přijde schůdné Tobě, neznamená, že to bude vyhovovat všem. Proto není dobré tímto způsobem argumentovat. Přijde mi, že za dvě desetiletí v téhle komunitě tohle ještě nikdo nepochopil." - znamená to tedy, že když pořádáš něco ty, bereš ohledy i na lidi, kteří se tím z nejrůznějších důvodů nechtějí zabývat tak do hloubky a umožníš jim zahrát si spolu v nějaká skupině, s pravidly, ktreá zohlední i jejich přístup?

John Beak
the Nearly Ultimate One
[14] Vložil John Beak dne 25.03.2020 v 12:43:48, Odpovědět

[12] Dratini: Pokud budeme mít hodně času a málo hráčů, je lepší hrát round robin (každý s každým). I tak je lepší losovat hráčům kola, protože když jim dáš volnost v pořadí hraní zápasů, hráči k tomu budou přistupovat různě zodpovědně a skončíš s půlkou co dohrála rychle a půlkou na kterou čekáš až se nedočkáš.

-

Šifrování předchází vzniku možných problémů. Mezi jeho výhody patří:

- Hráči, kteří si svoje nápady úzkostlivě střeží, se nebudou cítit špatně, protože by museli někde zveřejňovat svůj tým.

- Organizátor, kterému všichni důvěřujeme, nemůže informace ani teoreticky zneužít. Takže můžeme důvěřovat nejen organizátorovi, ale i systému, který narozdíl od organizátora nedělá lidské chyby.

- Když omylem někde unikne odkaz, tým si nebudou moci prohlédnout všichni, kdo se k odkazu dostanou.

Osobně mi to je jedno. Zastávám teorii, že musím být tak dobrý, abych vyhrál, i když soupeř zná můj tým.

-

Souhlas, základní příprava je pouze cca na půl hodiny až hodinu a není potřeba se ji bát. Ideální je předem rozumět herním mechanikám a EVčkům. Pokud nevíš, vždycky můžeš nastřelit 252/252/4.

Koneckonců většina spreadů tak začíná a složitější spready vznikají na základě toho, že víš, že se často setkáváš s konkrétním pokémonem a chceš si vylepšit matchup, aby to např. bylo 2HKO místo OHKO (tedy že máš jistotu že přežiješ jeden útok a svým útokem si se soupeřem poradíš). Tyhle věci vznikají na základě zkušeností ze zápasů, jen málokdy již na papíře. Snad jediná výjimka je když je v metě něco fakt domininantního a víš předem, že se na to musíš připravit.

[15] Vložil Dratini dne 28.03.2020 v 15:04:00, Odpovědět

Dobrá, dosavadní potenciální zájemci jsou:

J.Beak, Raichu, VUK, Scyther Mantis, Beholder a já. To je 6 lidí, což by byl takový hodně komorní turnaj. Chtěl by se ještě někdo připojit?

[16] Vložila Scyther mantis dne 30.03.2020 v 14:52:05, Odpovědět
IP hash: 7ffb0a924da2e4d2

Napadl mě nový formát zápasu!

Je to čistě for fun, pokud by na někoho padli příliš silní pokémoni, a na druhého slabí, bylo by jasné, kdo by zvítězil, ale napadlo mě tohle:

Každý, kdo sledoval i jiné anime, než jen pokémony, si vybere svoje oblíbené anime, a podle něj si naedituje tým.

Byla by povolena maximálně jedna legenda, maximálně dvě mega evoluce, a tým by nesměl obsahovat více pokémonů stejného druhu.

Kromě výhry, nebo prohry, by se bodovala i originalita a výstižnost týmu pro dané anime.

Co říkáte? Mohla by to být docela sranda ^^.

simavok
[17] Vložil simavok dne 01.04.2020 v 15:18:48, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

Taky bych se přidal, pokud možno.

[18] Vložil Dratini dne 01.04.2020 v 21:50:02, Odpovědět

Super, tak to máme zatím 7 zájemců. :-)

[19] Vložila Scyther mantis dne 01.04.2020 v 22:43:32, Odpovědět
IP hash: 7ffb0a924da2e4d2

Čekat můžem kdykoliv, co si takhle zítra dát zápas?

Beru jakýkoliv formát, zatím mám připravené týmy na formáty, o kterých jsem psala v mých předchozích přízpěvcích.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2020
Webdesign by Akela Taka 2001-2020
Novinky
Credits Novinky