Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémon teorie

simavok
[1] Vložil simavok dne 15.08.2018 v 22:25:25, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

Ahoj! Zajímalo by mě, co si myslíte o tomhle:

https://www.youtube.com/watch?v=5N9EEH_iDXU

Podle mě to rozhodně má hlavu a patu. Třeba se nějakého vysvětlené ohledně té Pokémon War dočkáme v Let's Go Pikachu.

And tonight we can truly say...
[2] Vložil CoolGrovyle dne 16.08.2018 v 01:20:51, Odpovědět
IP hash: 5d937061538a8084

Podle mě to rozhodně hlavu a patu nemá, protože v Pokémon GO je tolik věcí, které jsou oproti normálním hrám jinak nebo jsou zcela nelogické a hloupé, že to prostě nemůže být jakkoliv canon IMHO. Je to prostě jenom produkt toho, jak Pokémon hru udělat hloupější, snadnější na pochopení, jak k ní přilákat lidi, které ani Pokémoni nezajímají, a jak shrábnout vaše peníze za mikrotransakce a podobné kravinky. Video jsem neviděl celé, protože podle mě teorie až po Rare candy theory visí na tomtéž problému - v tom, že Niantic jsou nekompetentní packalové, kterým vůbec nejde o to, že hra má tématiku Pokémonů. Jim jde jenom o to na té hře vydělat a přilákat k ní lidi a ta tématika je jenom bait a nic jiného. Jednoduše udělali druhý Ingress. Tam je tolik věcí, které "prostě neexistují, protože ještě nebyly vynalezeny" že to celé působí jako teorie která je "made to work" neboli (ano napsal jsem to anglicky protože je to výstižnější) "postavena tak aby fungovala" bez nějakého skutečného teoretického důkazu. Dám příklad. V Pokémon GO se Pokémoni vyvíjí pomocí bonbonů. PAk podle teorie jim přišlo příliš kruté vraždit Pokémony kvůli bonbonům. A tak se bonbony staly vzácnými. Kladu však otázku: KDE se vzala schopnost Pokémonů se vyvinout přirozeně nebo pomocí kamenu? Je to podle mě docela zásadní část jejich genomu jejich identity jejich anatomie i fyziologie. Jak je možné, že by se v takzvaném prequelu Pokémon GO, nemohli Pokémoni takto vyvíjet? Nebo je biologové přetvořili aby to uměli? Nezdá se vám to jako mnohem brutálnější a hlavně nákladnější řešení předělávat DNA Pokémonů za účelem toho, že je získávání candies moc kruté? A to ani nemluvím o tom, že jeho Ditto->Mew teorie je oficiálně kompletně mimo, protože Ditta je dnes již možné ve hře chytit a není to zas o tolik složitější než chytit normálně Pokémona na ulici. Nehledě na Raidy, které vám umožňují chytit i některé legendy.

Výsledek? video jsem neviděl celé a to mě možná připravuje o spoustu "přesvědčivých důkazů" že jsem jen hater a že ta teorie je možná. Jenomže Pokémon GO je tak rušivě odlišné a cizí od zbytku celého Loru, že jakékoli teorie o spojitosti jsou pouhými výkřiky do tmy stejně jako teorie o potopení Titanicu, které jsou mnohdey ještě nesmyslnější. Odmítám uvěřit tomu, že se anatomie a fyziologie Pokémonů příhodně mění podle toho, jak teoretici potřebují a podle mě na to neexistuje vysvětlení, které by si neprotiřečilo s tím, co jsem ve videu slyšel, takže tak.

simavok
[3] Vložil simavok dne 16.08.2018 v 20:00:08, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

[2] CoolGrovyle: Chápu, ale na vývoj hry Pokémon GO určitě dohlížela i Pokémon Company. Jinak GO s hlavními hrami nemá samozřejmě vůbec nic společného, není pro fanoušky "core series". Samozřejmě se zde ale mohly záměrně vyskytovat odkazy, jako třeba profesor Willow.

Ale to je jen můj názor a ten tvůj ti neberu.

PS: GO -> G0 -> generace nula ;)

[4] Vložil CoolGrovyle dne 16.08.2018 v 20:50:43, Odpovědět

[3] simavok: GO -> G0 -> generace nula (nejsem idiot, stačilo to napsat zkratkou.... ostatní by se IMHO taky chytli :) ) je dle mého jen konstrukce "made to work". Já jsem epik, já ti takových teorií můžu vymyslet kolik budeš chtít :D. Ale nebudu to dělat, protože narozdíl od psaní epik to považuji za zbytečnost, díky které můžou vnikat lorové deziluze.

Zpráva byla změněna dne 16.08.2018 v 20:52:03

lisakVUK
[5] Vložil lisakVUK dne 20.08.2018 v 12:07:04, Odpovědět
IP hash: 91f07e099925517c

Myslím, že kvůli Pokémon GO jsou zbytečné emoce. Hra šla dlouho dost mimo mě. Nejsem příznivcem aplikací na mobil obecně, Pokémony mám spojené s hardwarem od Nintenda, takže tohle už je pro mě první minus.

Srovnávat ale každou Pokéhru s principy nastavenými hlavní serií her a do jisté míry i seriálem a negativně hodnotit vše co vybočuje mi přijde přece jen přehnané. Konec konců takových her je více, ku příkladu serie Rangers, Dungeon, Rumble nebo i Pokémon Conquest (úmyslně vynechávám hry bez příběhu, které jen využívají Pokémon grafiku jako Shuffle, Trozei atd..).

Je pravda, že první verze Poké GO se stadiony ve stylu věží až o 10 místech byly hodně mimo. A navíc se to špatně hrálo, díky tomu počtu bránících Pokémonů vzniklo dost stadionů, které prostě nešlo pořádně vybojovat a uzurpovalo si je pořád dokola několik lidí. Změna k nynějšíí podobě stadionů pro max. 6 Pokémonů byl pro mě asi hlavní důvod, proč jsem GO zase začal alespoň "svátečně" hrát.

Největši nevýhodou GO se mi jeví přílišná orientace na města. Jako turista, který rád vypadne ve volném čase do co nejméně zalidněné přírody, si GO moc neužiju. Nejsou tam ani stadiony, Pokéstopy velmi zřídka a potkávám jen ty nejobyčejnější Pokémony. Nepřijde mi to logické. Silní a vzácní Pokémoni by se měli vyskytovat právě v divoké přírodě, ve městech tak maximálně nějaké domestikované Rataty, Pidgey atd...

Jinak ale mezi hráči Poké GO je dost těch, kteří znají Pokémony právě z minulosti jak z her hlavní serie tak seriálu a baví je se znova setkávat s oblíbenýmui postavičkami. Hra je samozřejmě komerční (na druhou stranu ani hry hlavní serie pro Nintendo nevznikaly jako charita), GO lze hrát do značné míry i bez nákupů, samozřejmě kdo zaplatí, je ve výhodě. Nevadí mě, že ve hře nelze soupeřit přímo s konkrétním trenérem a ani absence výměn mě nijak zvlášť nevadila, protože je mezi hráči dost podvodníků a takto alespoň nebylo možné šířit nelegitimně pochytané Pokémony, což se nyní bohužel změnilo. Nicméně před tím bylo uvedeno do provozu zabezpečenější API, které vyřadilo různé automatické boty takže dnes snad zbývá už jen možnost falšovat GPS lokaci a i ta se dá do jisté míry zjistit a hrozí nebezpečí banu.

Jinak systém hry.. mobilům chybí tlačítka, takže 2 útoky jsou tak akorát (v Rumble máte také pouze dva). Navíc hra podobně jako Rumble není tahová strategue, takže protivník neečeká, než si zvolíte útok a klidně to do vás šije, což je další argument pro méně útoků.

Osobně bych GO nesrovnával s jinými Pokéhrami, je to prostě něco "vedle", co si našlo své fanoušky a to i z řad Pokéfandů původních her, kde by leccos mohlo fungovat lépe a jinak, ale tak ber nebo nechej být. Nějaké vyhrocené "hatování" je podle mě zbytečné...

[6] Vložil CoolGrovyle dne 20.08.2018 v 13:30:50, Odpovědět

[5] lisakVUK: Nemám co říci na tvůj rozbor Pokémon GO, nicméně tě poprosím, abys můj příspěvek negeneralizoval pokud možno. Já Rumble World hraju taky a taky je to Spinoff. Pokémon Mystery Dungeon hraju taky a taky je to Spinoff. A i kdybych neměl rád Spinoffy in general, co tě vede k tomu označovat mou preferenci jako přehnanou reakci? Je to úplně stejné, jako kdybych já označil za přehnané tvé pohrdání sociálními sítěmi. Ano, připadá mi to takové trochu zvláštní, ale upřímně je mi to dost jedno, protože je to tvá preference a tvůj názor :).

Pokud bys rád namítl, že jsi mluvil o mé negativní kritice, tak mi dovol zdůraznit, že moje kritika není založená na tom, že Pokémon GO je spinoff (přičemž z tvého tvrzení vyplývá, že já kritizuji Pokémon GO proto, že je to spinoff - což není pravda). Moje kritika je subjektivní, to ano. Ale nezakládá se jen na tom, že se Pokémon GO liší od normálních her. Jde mi o to, že mi nezájem tvůrců o Pokémon lore přijde evidentní s výlučným zaměřením na zisk a jenom na zisk. Podobně jako sedmá generace Pokémonů, mám na to stejný názor: sedmá generace je odfláknutá bez jakéhokoliv zájmu a kreativity. Jsou tam světlé momenty, které se mi líbí ale je jich hodně málo. Mám přesně vyjmenovávat věci, které se mi na Pokémon GO nelíbí, aby byla brána v potaz i alternativa, že se mi na té hře něco nelíbí a neodsuzuji ji jen principielně kvůli odlišnosti? :D Ale jdi :D

(Pokud se chystáš mi říci, abych to nevztahoval na sebe, dovol mi připomenout, že já jsem zatím jediný kromě simavoka, kdo diskutoval, čili tam je jasné kam tím míříš, něco tě k tomu "donutit" muselo :D )

Jinak původní motivace pro to, abych psal tu reakci vůbec nebylo to, že Pokémon GO je pro mě osobně naprostý debakl, ale to, že ta teorie, co tam v tom videu je, podle mě netěží žádné relevantní fakty, ale pouze to sděluje tak, aby to do sebe zapadalo co nejlíp, načež vznik Ditta je vysvětlován na základě nekanonické teorie... je to stavení teorií na teoriích :D :D Jako když chrobák valí kuličku :D (S malým K, zkuste prosím odolat pokušení. Vážně.)

lisakVUK
[7] Vložil lisakVUK dne 20.08.2018 v 16:36:07, Odpovědět
IP hash: 91f07e099925517c

[6] CoolGrovyle: Můj názor nebyl vztažen k žádnému konkrétnímu postu od konkrétní osoby, to co tady tvrdím, myslím obecně. Toto téma mě motivovalo pouze k tomu, abych také přispěl svou "troškou do mlýna".

Tvá reakce asi vychází z nedorozumění, kdy si omylem usoudil, že můj názor je přímou reakcí na tvůj post. Jelikož tomu tak nebylo, jsou tvé dotazy ohledně mé motivace nějak označovat tvé preference bezpředmětné - nic takového jsem totiž nikdy neudělal.

Chci-li konfrontovat něčí názor, nechodím v náznacích kolem horké kaše, ale dám to jasně a zřetelně najevo. Proti tomu cos tady napsal nic nemám. S mnohým i souhlasím. Skutečně drsné "hatování" PokéGO jsem zažil jinde.

[8] Vložil CoolGrovyle dne 20.08.2018 v 17:31:17, Odpovědět

[7] lisakVUK: Nemůžeš se divit, že v diskuzi s jedním diskutujícím, který negativně hodnotí Pokémon GO a zmiňuje spinoff-ovitu hry, je vyjádření o negativních hodnoceních Pokémon GO a zaměření na odlišnost hry vztaženo právě k tomuto diskutujícímu. Ale explicitní reakce je vždy lepší, pokud tedy se vyjadřuješ vždy explicitně, určitě to tak vždy dělej při komunikaci se mnou, já to uvítám :3

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2019
Webdesign by Akela Taka 2001-2019
Novinky
Credits Novinky