Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Úpravy na PJZ

lisakVUK
[1] Vložil lisakVUK dne 04.05.2018 v 10:26:23, Odpovědět
IP hash: 7f1b9ba83f24c418

25.5. 2018 vstoupí do platnosti zákon "GDPR" zpřísňující ochranu osobních údajů. Nejsme komerční subjekt a naše registrace nevyžadují osobní údaje uživatelů jako jméno, příjmení, adresa atd.. , avšak za "osobní údaj" se považuje i e-mail adresa a teoreticky by nás někdo mohl napadnout za její zveřejnění bez výslovného souhlasu uživatele. Provedl jsem tedy na stránce následující změny:

1. Ve všech účtech byly nastaveny e-mail adresy jako skryté.

2. Registrační formulář byl změněn tak, že standardně přednastavuje e-mail jako skrytý, přibylo poučení.

 

Zpráva byla změněna dne 04.05.2018 v 10:27:08



lisakVUK
[2] Vložil lisakVUK dne 04.05.2018 v 16:20:51, Odpovědět
IP hash: 7f1b9ba83f24c418

Ještě doplnění:

Zakázal jsem i zobrazení všech rozšiřujících informací o uživateli vyjma přezdívky a HTML avataru. Stačí však vstoupit do nastavení vašeho účtu a uložit (bez nutnosti tam cokoliv měnit) a informace se opět začnou zobrazovat.

Důvodem je potřeba pořešit staré účty, kam někdo mohl napsat informace, které by třeba již nyní nechtěl veřejně zobrazovat...



[3] Vložilo Sanky dne 04.05.2018 v 16:25:52, Odpovědět
IP hash: 4af6c1fc5e6f4ef3

[2] lisakVUK: Navrhl bych umožnit zobrazování těchto informací pro přihlášené.



lisakVUK
[4] Vložil lisakVUK dne 04.05.2018 v 16:48:02, Odpovědět
IP hash: 7f1b9ba83f24c418

[3] Sanky: Tak je to možnost, ale nevím, zda rozumná. V praxi by to řešilo asi jen boty, scanující weby, jinak by si kdokoliv mohl bez problému zřídit free registraci a informace by měl přístupné. A znepříjemnilo by to situaci lidem, kteří sem moc často nechodí, takže nemají registraci a chtějí třeba jen kontaktovat někoho z nás mimo PJZ (e-mailem, na IM atd...). Ale netuším kolik takových případů je.

Jinak by se asi i dalo nechat volitelné uživatelem, která z informací by měla být zcela veřejná a která jen pro přihlášené, ale znamenalo by to trochu větší úpravy v databázi a konfiguraci, takže kdyžtak v budoucnu...

Ještě budu muset pořešit e-maily v "Knize návštěv".

 

Zpráva byla změněna dne 04.05.2018 v 17:01:34



lisakVUK
[5] Vložil lisakVUK dne 30.04.2019 v 00:18:19, Odpovědět
IP hash: 342aaf3ab190c81

V souvislosti s úpadkem ICQ, které nejenže (už nějakou dobu) vyžaduje při nové registraci povinně telefonní číslo, ale nedávno začalo vynucovat nový protokol, čož znemožnilo funkčnost většiny alternativních klientů, mě napadlo rozšířit uživatelské informace na PJZ o další pole, týkající se IM. Přidal jsem tam výslovně Telegram (aktuálně asi nejpoužívanější IM lidí spojených s PJZ), Jabber a položku "Další IM", kam lze napsat libovolné jiné (Skype atd..).

Třebaže je to už drtivé většině lidí stejně fuk, občas tady ještě něco upravím. Před tím se dočkal začátkem roku větších úprav chat, kde jsem aplikoval pár změn, které jsem nastudoval v souvislosti s pomocí se školní prací kamaráda (podrobnější informace jsou v "Novinkách" stránky)..



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky