Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

16. Pokétábor/Pokéčundr (2017)

Organizátoři
[1] Vložila Organizatori dne 16.11.2016 v 16:40:54, Odpovědět
IP hash: ca0607948e6e49a6

Čundr 2017 se blíží a s ním i potřeba alespoň předběžně oznámit místo/čas konání. Vzhledem k tradičnímu střídání pobytů v Čechách a na Moravě a ubytování v chatách a kempech nám to nyní vychází na Moravu kemp. Takže:

Kdy: 29.7. - 5.8.2017

Kde: Autokemping Hovězí "U Splavu"

Možnosti ubytování:

A) Chatky:

- od 945 do 1225Kč, závisí na typu chatky (viz níže).

chata číslopočet lůžekcena za chatucena za lůžko
1 - 64 + 4700,- ( 1400,- Kč)175,- Kč
76 1050,- 175,- Kč
82310,- 155,- Kč
9,102320,- 160,- Kč
11, 123495,- 165,- Kč
14 - 162270,- 135,- Kč
17 - 234640,- 160,- Kč
246960,- 160,- Kč
25, 264640,- 160,- Kč
27, 283480,- 160,- Kč
29, 302270,- 135,- Kč

B) Stany:

- 60 Kč/stan + 80 Kč/os. za noc, případně 50Kč/os. za noc pro mladší 15ti let

Předběžné rezervace:

Chatka 1 (4+4): Vuk, Raichu, Scyther (+1) (2450), Infernape, Jara-Jolteon + někdo ze skupiny (Charmy, Pikachu, Miky/Maty)

Chatka 7 (6): Dratini, Chikorita, Fiflik, Ian (900), ...

Chatka 9 (2): Suicune Wolf, Taiki

Chatka 10 (2): Yamato (1120), CoolGrovyle (1200)

Chatka 24 (6): #pokecz: John Beak (1120), Sanky (900), Terrion (900), Behold3r (900),

Laira

Tučně napsaní zaplatili zálohu (částka je v závorce).

Rezervace pobytu:

Prosím všechny zájemce o ubytování v chatce, aby (pokud možno) do konce března poslali zálohu 900Kč na účet 7189400017/4000. Do poznámky k transakci prosím zadejte slovo CUNDR a vaši přezdívku, aby se to lépe hledalo. Poznámku zadávejte bez diakritiky (háčků a čárek). Záloha je potřeba pro závazné potvrzení rezervací chatek v kempu.

Stravování:

Standardně snídaně, obědy, večeře, možné i svačiny (zvláště pro mladší účastníky). Snídaně buď ve stravovacím zařízení kempu, nebo je možné dovézt potraviny hromadně z nejbližší prodejny, podle přání účastníků. Obědy probíhají obvykle společně v restauracích a jídelnách (plánuje se hodně výletů, takže obvykle obědváme po cestě). Večeře buď v kempu z nakoupených surovin (formou opekání u ohně, grilování atd..), nebo ve stravovacím zařízení kempu.

Co se týká úhrady, jsou možné 2 způsoby. Starší účastníci si jídlo objednávají a platí sami, v případě mladších se obvykle dohodneme s rodiči, kteří poskytnou peníze na stravování nám a my pak z toho hradíme jídlo podle jejich přání a požadavků (včetně případených svačin atd..). Co se týká ceny, závisí na nárocích každého účastníka. Obvykle postačí 140-170Kč/den (30-40Kč snídaně a 30-40Kč večeře, cca 80-90Kč oběd), ale samozřejmě pokud někdo vyžaduje nějakou dietu, svačiny navíc atd.. bude cena vyšší.

Samozřejmě si lze v kempu i něco ukuchtit, případně se může více lidí dohodnout na nějakém společném vaření/jezení, jako bylo obvyklé na posledních akcích.

Program:

Klasika známá z předchozích akcí, výlety, hry, koupání atd.. Jelikož se jedná o společnou akci, lze předpokládat větší počet účastníků a z toho plynoucí rozskupinkování (př. skupinka se vydá na výlet, zatímco jiná skupinka pujde na koupání, případně zůstane v kempu a bude se věnovat společenským hrám).

Akce není klasicky organizovaný tábor, ale společný pobyt fanoušků Pokémonu. Obvykle bývá účast tak půl na půl co se týká dospělých a nezletilých. Na akci budou tradičně přitomni lidé působící jako vedoucí (Morx, Vuk, případně kdokoliv jiný z dospělých, komu rodiče nezletilou osobu výslovně svěří), kteří budou na nezletilé dohlížet a dbát na dodržování režimu, stravování atd.. podle přání jejich rodičů

Informace pro nováčky (případně jejich rodiče):

Tábory/čundry již pořádáme 15. let. Pro představu jak to asi vypadá se můžete podívat na:

Fotografie z předchozích akcí

Pro více informací kontaktujte: lisakVUK, mail: lisakvuk@yandex.com, buď zprávou přímo tady na stránce nebo e-mailem (Morx je nyní velmi vytížen, takže by byl rád, kdyby se organizace tentokráte obešla bez něj).

V případě mladších zájemců je možné osobní setkání s rodiči z Prahy, Brna, Plzně, Ústí nad Labem, Ostravy a okolí. S ostatními místy je to komplikovanější, ale snažili bychom se také vyjít vstříc, závisí na tom, kam by bylo třeba jet...

Moderátor upravil zprávu dne 28.07.2017 v 23:06:27

Příspěvky 71 – 90 z celkem 90. Zobrazit vše.

[72] Vložil Behold3r dne 02.08.2017 v 09:35:52, Odpovědět
IP hash: a859134ce7aa919e

Na poké táboře je moc hezky. Vuk mi dal peníze a Terrion snědl osminohé kuře.

Zabíjení je špatné. A taky zlé. Pro zabíjení by měl existovat nějaký lepší výraz jako špatnézlé nebo špatzlé. To je ono, zabíjení je špatzlé. A já budu ctít opak zabíjení. Élztapš.Ahoj, já jsem Terrion
[73] Vložil Terrion dne 05.08.2017 v 17:39:05, Odpovědět
IP hash: eea62ee7e8c8a6df

Děkuji za čundr. Pokud se příští bude odehrávat ve stejném stylu, již se účastnit nebudu. Volného času rád využiju k odpočinku, a vrátit se po týdnu psychicky naprosto vycuclý není můj šálek Čaje.

lisakVUK
[74] Vložil lisakVUK dne 05.08.2017 v 21:41:15, Odpovědět
IP hash: 534ab744f649bd6e

Abych to zhodnotil z mého pohledu:

- Kemp: obstojný. Chatky slušné, domluva s majitelem (nechtěl zálohy a dokonce jsme se dohodli na tom, že se platila pouze obsazeá místa) dobrá.

Horší už byli správci kempu a kempový poněkud příliš nekompromisní řád. Ze společenské místnosti vyháněli striktně o půlnoci i v případě, že osazenstvo negerenerovalo hluk, kemp se ve 22h zamykal a pokud jste správci předem neoznámili pozdější příchod, nastal problém se tam pak dostat. Možnost vjezdu návštěvy s autem neexistovala, možnost vzít do kempu návštěvu se psem rovněž ne. Pak se ovšem nelze divit, že jsme dali přednost ohni mimo kemp (na což pak správce po návratu reagoval významnou poznámkou, že o auto návštěvy - zaparkované mimo kemp a před zákazem vjezdu - se zajímala policie a že rozdělávání ohně mimo speciálně povolená místa je zakázáno - snad aby nás odradil od toho akci v budoucnu zopakovat).

- Okolí kempu: rovněž obstojné. Zažil jsem horší i lepší. Trochu mě vadila poměrně frekventovaná silnice ve směru ze Vsetína do Karolínky (a dál), která vedla blízko kempu, leč nebyl problém se dostat do poměrně hezké přírody a nepotkávat na každém kroku skupiny lidí (což mě, jako turistovi, vždy dost vadí).

- Počasí: jedním slovem SUPER. Pravé letní teploty a minimum srážek.

- Program: pro mě je důležitá turistika a letos jsme se docela vyžil. Přitom až na první poznávací krátkou procházku večer v sobotu a nedělní výlet jsme se snažili o našich akcích informovat i členy jiných skupin. Žel ne každý si chce dát na čundru pořádně do těla, takže málokdy se k výletu přidal i někdo mimo naši užší skupinu. Nicméně to vynahradil středeční plán Dragonaira Iana, který začal sprvu nevinně koupáním na místním "Balatonu" po němž měla následoval středně těžká túra. Ta se však změnila ve velké dobrodružství (které zde nechám popsat někoho jiného, neboť sám jsem si trasu zkrátil s ohledem na účastníky z mé skupiny, pro které byl už i tak ten výlet už příliš náročný a nechtěli ho prodlužovat). Je to škoda, protože dobrodružná túra s blouděním by byla podle mého gusta a někteří z účastnků si ji velmi chválili (zatímco jiní ji proklínali). Každopádně vše dopadlo dobře, všichni přežili, ale ty méně fyzicky zdatné to stálo dost sil (které jim chyběli následující den). Následovala čtvrteční akce plánovaná Morxem a Kimimari, jejíž účast ovlivnila jednak předešlá náročná tůra a ranní část i místa v autech. Zúčastnil jsem se prostřední části s prohlídkou jeskyní v Teplicích nad Bečvou, propasti a zříceniny a i to stálo za to. Následoval páteční výlet na vrchol Kohútka, který doporučil Dratini a byl přizpůsoben potřebě vrátit se do kempu rozumně na společné focení a Dratiniho pěveckou soutěž. Nu a dnešek už byl jev ne znamení balení, úklidu a cestování domů.

Osobně se mi letošní čundr líbil. Počasí fajn, hodně výletů, nezaznamenal jsem žádný větší problém (proto mě trochu udivují slova Terriona v [73]).

Vzhledem k absenci Morxe a Pokébusu jsme se snažili být co nejvíce soběstační a neobtěžovat lidi s auty (kteří mají traké právo si čundr užít a nedělat ostatním závozníky a taxikáře), i dnes jsme se dopravili i se zavazadly na nádraží sami.

Speciálně bych chtěl poděkovat Johnu Beakovi, Terrionovi a spol.. za organizaci soutěží (Mario Kart 7, Pokémon Rumble ...), Dratinimu za pěveckou soutěž, Sui za Poké tetování a vlastně všem, kteří se rozhodli dělat i něco pro druhé. Těším se příští rok na další akci ;)

Zpráva byla změněna dne 07.08.2017 v 00:52:08

スイクン おおかみ
*** There are more worms unattached to hooks than impaled upon them, therefore, on the whole, says Nature to her fishy children, bite at every worm and take your chances! ***
[75] Vložilo Suicune Wolf dne 06.08.2017 v 20:31:27, Odpovědět
IP hash: 4d66423974b2745

Tak jsem se překonala a udělala jsem report z čundru. Ale Vuk není online a protože přesto, že se s reportem z čundru čeká každý rok na mě, protože (minimálně pokud jsem na čundru byla přítomna) nikdo jiný ho jaksi není schopen udělat (vizte report z 15. čundru), Vuk mi nevyrobil možnost ten report dát na PJZ. Takže report nebude :(

スイクン おおかみ
*** There are more worms unattached to hooks than impaled upon them, therefore, on the whole, says Nature to her fishy children, bite at every worm and take your chances! ***
[76] Vložilo Suicune Wolf dne 06.08.2017 v 20:34:00, Odpovědět
IP hash: 4d66423974b2745

Jinak ještě bych ráda připomenula výjimečnost tohoto Pokéčundru. Byl to v historii první Pokéčundr, kdy si nestěžovali mudlové na Pokémony, ale Pokémoni na mudly!

lisakVUK
[77] Vložil lisakVUK dne 06.08.2017 v 21:33:27, Odpovědět
IP hash: 320c56198bd0683f

[75] Suicune Wolf: Budu, ale pozdeji vecer. Bohuzel jsem musel k rodicum.

lisakVUK
[78] Vložil lisakVUK dne 07.08.2017 v 00:35:07, Odpovědět
IP hash: 534ab744f649bd6e

Fotoreport od Sui naleznete TADY.

Jinak prosím všechny účastníky, kteří fotili, aby mě kontaktovali do soukromé Zprávy, pošlu jim heslo na FTP server, kde by mohli své fotografie uploadovat (a postahovat si ty od jiných účastníků).

Zpráva byla změněna dne 07.08.2017 v 00:51:19

[79] Vložil scyther-grovyle dne 08.08.2017 v 20:00:42, Odpovědět
IP hash: fadea40219dba60a

[78] lisakVUK: Děkuji za zpracování fotek, snad se ještě objeví nějaké od dalších členů, i když se tento rok moc nefotilo.

Mě se na čundru také líbilo. Program byl alespoň pro mne ve znaku vycházek, učástnil jsem se všech možných a jsem tak určitě tenhle rok nejprochozenějším pokémonem. Škoda bylo malé účasti, kterou ještě ovlivnilo to, že mnozí přijeli později, či se objevili jen na chvilku.

Kemp mi nebyl sympatický, ale problémy nebyly takové, abych si musel stěžovat. Počasí bylo pěkné, i když občas trochu moc horké, ale nakonec jsem vše ušel. Příroda okolo byla hezká, moc jsem si užil chození v ní bosky ^^

Zajímavé bylo stravování, kdy jsem se snažil méně jíst v restauracích a více si nakoupit něco "na svačinu" a došlo i na pochybné pokusy o vaření. Rád bych v tom trendu pokračoval klidně i společneji.

Program byl tento rok trochu jiný než obvykle. Nestihlo se moc turnajů, nebyly stadióny ani žádná opravdu větší soutěž. Hrálo se dost deskovek, což bylo fajn a děkuji Yamatovi, Vukovi, Raichuovi a Chikoritovi, že je přivezli. Tetování od Sui bylo příjemné překvapení. Karaoke od Dratniniho bylo super, taková posledňovečerní pohoda, i když vím, že někteří to víc hrotili. Ale alespoň to byla nějaká víc společná aktivita. Moc jsem si užil i ranní ptákosraz, hezká procházka v na pokéakci netradiční hodinu. Prohlídka jeskyně a propasti byla fajn, bohužel jsme se horzně rozkouskovali na "auta" a nakonec se nedělo nic moc společného, to byl obecně problém tento čundr.

Cítil jsem "ve vzduchu" že lidé měli s některými věcmi problémy a obecně moc nefungovala komunikace, to spojeno s tím, že bylo málo lidí způsobilo vlastně existenci dvou hlavních skupin - Vuk vždynavýletě a #pokeczvkempu a byl bych rád, kdyby se to podařilo na případných dalších akcích zlepšit, nevím v čem přesně je problém. Prostě aby to bylo tak nějak víc komunitní.

Nejlepší zážitek bylo rozhodně koupání a navazující Ianův výlet, dlouhá trasa pro náročné a noční ztracení se v lese. Moc jsem si to užil, asi jako minulý rok "borůvkový výlet" a byl bych moc pro nějakou krutěji přírodní pokéakci. Jinak doufám, že i ostatní si našli na čundru nějakou zábavu a příští rok bude všechno lepší. Určitě pomůže, když pro to každý něco udělá, připravit něco hezkého pro ostatní není zas tak složité ;)

[80] Vložil CoolGrovyle dne 08.08.2017 v 21:27:47, Odpovědět
IP hash: 5d937061538a8084

[74] lisakVUK: [79] scyther-grovyle: Asi mi něco fakt šeredně uniká, ale já osobně vůbec nechápu, jak je pozitivní věc ztratit se uprostřed lesa, nevědět, kudy jít a (v případě mě a Chikority) být vyčerpaný úplně na dno do toho všeho...

[81] Vložil scyther-grovyle dne 09.08.2017 v 00:14:48, Odpovědět
IP hash: fadea40219dba60a

[80] CoolGrovyle: To, že jste byli vyčerpaní mě mrzí, samozřejmě mě nijak netěšilo, že jste se trápili. Za mě, baví mě být v přírodě, baví mě užít si trochu volnosti a mít pocit jakéhosi bezstarostného rizika. Jsem v lese, jde o to najít cestu, najednou nemá nic jiného cenu. Je to takové až primální, animalistické potěšení z toho, že najednou dělám něco, na co se moji předci adaptovali milióny let a čeho si ve víru velkoměsta nikdy neužiju. A ve společnosti podobně naladěných lidí, když jste prostě fyzicky znavení, totálně ztracení, v krásné přírodě a s usměvem na tváři, tak je to fajn. a je fajn podělit se o poslední sušenku, nebo najít hezký výhled, nebo spousta jiných věcí, kterých si běžně ani nevšimneme, protože mají najednou úplně jinou hodnotu.

[82] Vložil CoolGrovyle dne 09.08.2017 v 00:23:39, Odpovědět

[81] scyther-grovyle: Rozumím tvému stanovisku. Nicméně minimálně půlka z toho mi zní jako totální oxymórony. :)

lisakVUK
[83] Vložil lisakVUK dne 09.08.2017 v 16:07:40, Odpovědět

[80] CoolGrovyle: Z mého pohledu je to dobrodružství, situace, kdy se musíš vypořádat s nečekanou překážkou. Přitom jsi v přírodě a chodíš, což mě baví. V české přírodě, pokud právě nezdoláváš vrcholy hor, nebo není kritické počasí nejde o život a v dnešní době, kdy má kde kdo (i já) s sebou nejen mapu ale i mobil s GPS vlastně ani nejde nějak fatálně zabloudit. Na akcích jako čundr je navíc výhodou, že není třeba tolik hrotit čas.

Samozřejmě to není pro každého. Kdo se necítí dobře ve tmě, má omezenou energii chodit, atd... pro toho jsou pak takové události utrpením, což je mi líto. A v pozici organizátora se snažím na to brát ohledy. Proto jsem se také na tomto výletě vydal se svou skupinkou kratší cestou. Žel nemohu být zároveň vepředu i vzadu, pokud mám čekat na pomalejší členy výpravy. Takže ti, kteří nechtěli na pomalejší čekat a šli dopředu svižnějším tempem, nemohli být v této skupině a museli s Ianem delší cestou.

[84] Vložil CoolGrovyle dne 09.08.2017 v 16:30:24, Odpovědět

[83] lisakVUK: No máš pravdu, až teda na ten čas. Neříkám, že je potřeba ho hrotit, ale to, že ty ho nehrotíš neznamená, že jiným na čase nezáleží a je jim jedno, kdy dorazí (ne, toto jsi neřekl a já to vím, uvádím extrém). V ten den jsem taky chtěl být nějak rozumně v kempu a i jindy prostě jsem rád, když vím, co kdy kde jak bude alespoň přibližně trvat. Když jde člověk na výlet s vědomím, že plánovaný návrat je dejme tomu kolem dvou hodin, ale taky že se stejně nedá spolehnout na to, že se zpozdíme třeba dejme tomu o max další dvě hodiny, tak je to fakt nalevačku :/ Případně, že se řekne, že dopoledne je výlet s tím, že kolem poledne budem zpátky. Vyklube-li se z toho výlet na celý den, s tím, že někdo časově počítal s tím, že budou nejpozději třeba ve tři zpátky, skutečně to není časově optimální a v této oblasti se pak není co divit, že člověk, který plánoval odpoledne dělat něco jiného, třeba zahrát deskovku, odpočívat, nahrávat, povídat si s jinými atp, je pak rozmrzelý a vidí výlet jako negativum. Nemluvím teď o žádném konkrétním případu z tohoto ani jiného čundru a neuvádím zde příklad toho, jak jsem se někdy třbea skutečně cítil, to v žádném případě. Jen toto celé uvádím jako kontra-příklad na to, že není třeba hrotit čas, protože se domnívám, že ho v některých situacích je potřeba brát aspoň trochu vážně.

Zpráva byla změněna dne 09.08.2017 v 16:31:10

picture
[85] Vložil Dratini dne 09.08.2017 v 17:05:59, Odpovědět
IP hash: 9b06b0da9211825

Plánuju sepsat něco jako report, kde se pokusím den po dni popsat své zážitky.

--

V kostce:

- kemp byl průměrný, jako výhodu vidím ochotu ze strany majitelů pronajmout menší chatku, než půdovně byla rezervovaná - tím se mě i VUKovi ušetřilo dost peněz. Jako horší vidím různá omezení (placené ohniště, omezené návštěvy, problémy s parkováním). Jako horší vidím i vybavení v kuchyňce, kde mi chyběly určité věci, jako například příbory nebo cedník. Na chatkách málo zástrček, ale to mi nepřišlo jako takový problém. Na druhou stranu kemp byl uprostřed krásné přírody (mám Zlínský kraj a Valašsko velice rád).

- program byl takový, jaký jsme si ho udělali. Já osobně jsem se snažil hodně chodit na výlety (a po Scytherovi jsem byl nejspíš druhý v celkovém počtu nachozených kilometrů) s VUKovskou skupinou. Nicméně jsem se snažil čas trávit i s jinými a až na výjimky jsem si snad na každého našel nějaký čas. Pokoušel jsem se účastnit se i společných akcí (turnaje, deskovky, ...), a sám jednu uspořádat - soutěž ve zpěvu ke karaoke pokémonním písničkám. Organizace čehokoliv v takovém chaotickém prostředí je ale dosti náročná věc a maličko jsem z toho měl stres. I přesto jsem si to ale užil. Byl bych rád, kdyby příští rok zase někdo něco udělal. Jinak mi program přišel dostatečně různorodý a rozhodně ne nudný. Výlety, hry, povídání si s ostatními je přesně to, co od čundru očekávám. :-) Některé věci se bohužel úplně nestihly, což je škoda.

- jídlo bylo pro mě spíš stravování po resturacích, ale byla snaha si občas i něco uvařit.

- účastníci byli fajn, ale byl tam určitý problém oddělenosti skupinek. Nutno dodat, že to ale letos nebylo tím, že by se naše skupinka sbalila, nikomu nic neřekla a šla si samostatně na výlet. Problém vidím spíš v tom, že některým lidem náš charakter "méně plánovaných výletů" nesedí, a tak než aby to risknuli a vyzkoušeli, raději zůstanou v kempu. Já osobně jsem často běhal mezi různými skupinkami, abych si to s každým užil aspoň chvíli.

- počasí bylo bezva, hezky slunečno. Přišlo mi škoda, že v jeden ten den nevyšlo to koupání (a ten důvod mi přišel wtf, ale podrobněji v reportu).

- co se týká mega-výletu, celý jsem jej neabsolvoval, ale jeho velkou část ano. Rád bych si 42 km zkusil taky (já mohl ujít tak 32 ten den), ale v noci po tmě svažitým lesem bych se asi bál a příjemné by mi to nebylo. Musel to být poměrně unikátní zážitek a je mi líto, že jsem na tu nejvíc hardcore část chyběl. Podrobnosti viz report.

Zpráva byla změněna dne 09.08.2017 v 17:10:22

lisakVUK
[86] Vložil lisakVUK dne 09.08.2017 v 17:08:19, Odpovědět

[84] CoolGrovyle: Jasně, to chápu. Klasický "vukovský" výlet vypadá tak, že se nestřelí přibližně směr, cíl a čas, ale vše z toho lze během cesty modifikovat. Neboť když jdeš neznýámým terénem samozřejmě dopředu nevíš podrobnosti a z mapy nelze odhadnout vše, takže ku příkladu když se zjistí, že cesta vede špatným terénem atd.. klidně v průběhu výletu změním trasu atd.. Přesněji se dá plánovat jen to, co už znáš. Samozřejmě když děláme výlet o běžném víkendu, musím rámcový plán připůsobit časovým možnostem účastníků a nelze až tak experimentovat.

Ian po dohodě přeplánoval podle mapy trasu, která sice měla být delší než původní, ale neměla být zase nijak "tragická". To, že se narazí na překážku v podobě oploceného vojenského prostoru nemohl předpokládat. To by se podle mě stalo každému, kdo tam ten les neznal. A zase omezovat se jen na značené cesty je dost svazující. I moje "zkratka" vedla neznačeným terénem a měl jsem štěstí, že jsem na žádnou podobnou překážku nenarazil...

Do fotoreportu jsme přidal společnou fotku od Terriona.

[87] Vložil CoolGrovyle dne 09.08.2017 v 17:27:00, Odpovědět

[86] lisakVUK: Ian nevěděl o vojenském prostoru a podle všeho ani nevěděl, jaký je skutečný profil cesty, páč ta cesta po hřebenu byla všecko jen ne snadná. Ale jako chápu, že když tu krajinu člověk nezná a spoléhá se jen na spádnice a vrstevnice, tak je o dost těžší odhadnout profil terénu, o vojenském prostoru ani nemluvě :D

Zpráva byla změněna dne 09.08.2017 v 17:27:37

lisakVUK
[88] Vložil lisakVUK dne 10.08.2017 v 17:07:37, Odpovědět

Písničky z Dratiniho soutěže nazpívané na čundru naleznete TADY.

3. písnička byla "Mezase Pokémon Masuta" od Suicune Wolf, která však výslovně odmítla nahrávání, takže zde není.

picture
[89] Vložil Dratini dne 10.08.2017 v 19:20:04, Odpovědět
IP hash: 9b06b0da9211825

[88] lisakVUK: Auč. :-D

picture
[90] Vložil Buizel dne 12.08.2017 v 15:36:53, Odpovědět
IP hash: c467eef5d7fc3745

Rád také přidám svůj osobní názor a příspěvek ohledně tohoto Pokéčundru, bohužel jsem se časově dostal k tomu až dnes. Na začátku uvedu, že mě těší, že jsem letos byl na Pokéčundru po celou dobu jeho konání, až na poslední sobotu, kdy jsem musel odcestovat již brzo ráno za nepatrné tmy a všichni ještě spali včetně Vuka, až na Dratiniho, se kterým jsem se těsně rozloučil hned po vzbuzení sobotního rána a šli jsme s Fiflíkem poté hned na autobus. Důvodem bylo, abych se zbalil ještě doma a vyjel daleko kvůli své práci. Takže cestování po vlacích jsem měl opravdu nadměrně dosti během soboty a neděle.

První den v sobotu odpoledne byl docela příjemný a slunečný, neboť každý přijel postupně čas od času a zřejmě jsem byl mezi prvními, kdo přijel do autokempu Hovězí. Víceméně takové seznámení s novým prostředím a ubytování v chatce + zaplacení na místě v kempu bylo bezproblémové a jsem rád, že se chatky s místy vyřešily a našli každému řešení. O něco později po ubytování v chatkách následoval kratší výlet po okolí do kopce v blízkosti okolí kempu. Na první den nemám nic proti a jsem docela rád, že všechno dobře proběhlo, to ještě Sui a Ian a někteří v tento den nebyli přítomni, takže nás bylo o něco méně.
Následující den v neděli byl už mnohem náročnější na chození v subtropických podmínkách a počasí zvýšilo výrazně na teplotě, to si moc dobře vzpomínám, ve dni kdy jsem se značně opálil sluncem na krku a rukou a jelikož jsem měl na sobě nové černý boty (crocsy), kde se mi udělaly puchýře po neděli v nich. Přiznám, že tyto boty jsem nikdy dřív nenosil a koupil je těsně před čundrem ve čtvrtek. Zkušenost mi ukázala své a možná to chtělo rozchodit dřív, než na Pokéčundru, než si noha zvykne na novou obuv, kterou jsem dřív nenosil, protože Crocsy jsem měl úplně poprvý. Co se týká nedělního výletu přes les do města Vsetín, ve kterým jsme chvíli pobyli tak všehorůzně od obchodu Lidl po náměstí s vodní zábavou a nedaleké restaurace, takže jsem využil Pokémony v chytání Pokémon GO, což mě trošku mrzí, že se tento Pokéčundr nehrály hry na Nintendu 3DS, ale dal jsem přednost ostatním a hrál to samý. Pokévysílačky byly docela úspěšné, neboť bylo slyšet z daleké restaurace až na jiné náměstí a Vuka bylo slyšet dobře, hodně záviselo na terénu překážek signálu. Zpětně jsme jeli vlakem ze Vsetína do Hovězí, takže si vše pamatuji dobře. Vzhledem k puchýřům to bylo v neděli na rozhodování, zda půjdu v pondělí na nějaký výlet, či ne, ovšem to se značně změnilo ve větší bolest, asi ve fázi hojení těch puchýřů na noze, ani mastička mi nepomohla a nic víc jsem s sebou neměl.
V pondělí jsem zůstal v kempu a hrál deskovky, které byly od jiných Pokémonů. Rád jsem si tuto možnost vyzkoušel a netoužil jsem nijak vítězit, ale spíše pochopit základní pravidla celé hry. Jediná věc, co mě nejvíc vadilo a nic se s tím nedalo dělat byla naše chatka totálně uvnitř nedýchatelná a rozpálená po celý den i večer při západu slunce, takže narozdíl od Vukové chatky se značně lišila touto překážkou, kdy u Vuka bylo v celém dni mnohem příjemněji a dalo se cokoli podniknout k zábavě ve hraní.
Úterý btw asi obdobně den probíhal, jedině jsem se dopoledne zmohl si vyzkoušet zplav před chatkou, kde jsem si ve vodě odpočinul, co mě asi vadilo nejvíc byly kameny ve vodě na mé bolavé nohy a příliš studená voda na začátku, než jsem se do ní ponořil celý, pak už to bylo fajn a užil jsem část úterního dne, krátce večer bylo opékání buřtů a sýrů u splavu, kde z ničeho nic nastal problém se sýry, kdy někdo vzal jeden můj navíc z ohniště - já hlavně nepostřehl kdo to byl, protože jsem si rukama své dva sýry poctivě obalil a dali se mezi kameny u ohně a těžko bez informací kolik sýrů bylo celkem, jsem prostě nevěděl, kdo si jeden úmyslně vzal z ohniště, nebo proč se aspoň neozval - nejsem vlastnověděc a neumím číst myšlnky druhých přímo z hlavy, takže moje chyba to nebyla rozhodně a zachoval jsem se férově a zeptal se - kdo si ten jeden sýr vzal, neboť mi na začátku zbyl jen jeden po vytáhnutí z ohniště z obou, které jsem si přichystal a dal si najednou do ohně, nakonec mi Vuk dal navíc sýr a zachránil mě tak. Sýr, který měl ze svého počtu a pomohl mi tím, což se omlovám, ale po diskuzi jsem zjistil, že Vuk na sýr nezapoměl, tak si ho z Pokétvorů někdo vzal (mě šlo spíš v tom dni o upřímnost, aby se někdo ozval a pak nemám tu věc někomu ubližovat, takže jen šlo o upřímnost, protože kdyby se někdo přiznal, bral bych tento omyl za vyřešený problém, ale to se nestalo) a já si nový sýr musel znova obalit a dát do podruhý do ohně. Později u ohniště se plánovalo co bude další den a to v 11 hodin výlet, kdy se počítalo s možným půlhodinovým opožděním se vstáváním u ostatních Pokémonů, já trochu s tím počítal a i když jsem se snažil vstát dřív, v umývárce jsem se opozdil o pár minut v následujícím dni (středa viz. následující popis).
Středa, to jsem se účastnil zas celého výletu, který začal cestou autobusem do koupaliště na opačné straně Vsetína, aspoň podle mapy mi to přišlo tak. Začátek byl tedy příjemný a rád jsem byl zas ve vodě, i když mě nohy ještě bolely, tak jsem se přemohl tam být na určitou dobu, hráli jsme si s míčky a s míči ve vodě. Poté jsme šli cestou pěšky směrem k nějaké restauraci, kde kromě mě byli se všichni najíst, mimo toho jsem nebyl ani v tom krámě předtím, co byl jako obchod před restaurací a podcenil jsem pití i jídlo v tento den, kdy později po různých cestách v lesích ve skupinkách mi to prostě chybělo, docela jsem chtěl udržet tempo a nebýt poslední, tak jsem se rozhodl jít dopředu, nebylo to úmyslně a schválně, ale uznejte sami, být s puchýřama na konci a dejme tomu pozadu mi také nepřišlo řešením mého problému, který by nystal, kdybych se takto rozhodnul. Toužil jsem v tento den ujít do kempu pár km, ne 30 až 40, takže jsem se na to těšil, dojít rozumně co nejrychleji do kempu ještě za světla. Bohužel po rozdělení a Vukovou a rychlou skupinu s Ianem to nakonec dopadlo opačně a terén byl hodně do kopce a cesta nebyla moc příjemná a dost byla kamenitá po celou cestu, kde jsme pak zabloudili do vojenského prostoru, co nás obklopovaly samé ploty, které bránili nám jít dál a muselo se kolem těch plotů přes kopřivy a přes hodně zarostlé cesty do kopce strmě hodně vysoko, kdy ze skupinky skoro každý botama klouzal po té nepříjemné cestě, která byla různorodá, vedla do kopce, pak z kopce strmě dolů a zase strmě nahoru, místa mimo turistickou cestu po značce, neboť jsme bloudili bez značek v lese a docela v husté tmě, kde pár lidí mělo nabité mobily a nějakou svítilnu k dispozici. Na tuto noční cestu jsem rozhodně nebyl vybaven a ani připraven, a kdybych neměl bolavé nohy, tak by to šlo, ale zážitky s puchýřama na noze v těchto podmínkách byly nejhorší, neboť když klasicky nohy bolí jen od únavy, to se dá překlenout, ale když se šlape po nepříjemné cestě s takovýma puchýřama, tak to opravdu je bolestivý hodně. Jen vysvětlení proč ohledně toho dne, jsem rád, že jsem to za těchto podmínek ušel a že nás na okraji Vsetína Glurak odvezl svým autem, ale asi nikoho z nás netěší, že jsme byli někteří odrovnaní a nedal se využít čtvrtek v jeskyních, kde jsem určitě chtěl jít a z tohoto důvodu to prostě na 100% nebylo možný ani na 5%.
Následoval čtvrtek, kde u mě v kempu po celý den jsem odpočíval s bolestmi nohou, zahrál jsem si i tak deskovku s těmi co zůstali v kempu v dopoledních hodinách až po druhou hodinu, kdy po 14 hod. jsem se zmohl a připravil jsem poté několik vlastních palačinek ze svých surovin pro mě i ostatní Pokétvory, rád kuchtím, ale časově nejvíc zabralo nošení surovin, nošení nádobí k umývání a zpět, neboť kuchyň neměla teplou ani horkou vodu a muselo se chodit směrem na záchody, což je nevýhoda tohoto kemou, navíc kuchyň byla společná a kde kdo tam chodil i z neznámých lidí, kteří nechali i neumité nádobí hrnce z brambor atd. Také mě přišlo, že tato kuchyň zrovna nebyla po čistotné stránce ta nejlepší a snažil jsem se i nádobí před palačinkami ještě umýt pro jistotu navíc, aby to bylo čistý, v tento den chci poděkovat velmi Raichu za pomoc při palačinkách a byl jsem opravdu moc rád, že jsem v tento den s ním v kempu pobýval a následně s ním pobýval ve Vukově chatce, kde jsme trávili zhruba zbytek času do příjezdu ostatních. Večer pak Dratini rozdal texty pro soutěžní Karaoke, kde jsem si vybral 2 písničky. Den uběhl dost rychle. Následuje pátek, kdy jsem znova podruhý usmažil palačinky s povidlovou příchutí a náplní. Jsem rád, že všem chutnalo a pro příště zase něco vymyslím, co, to bude překvapení.
Pátek byl poslednám dnem, kdy jsme se všichni viděli, užili vlastního volna a fotili se na hlavní Pokéfotku z Čundru. Jsem rád, že vyšla i časově od Dratiniho soutěž ve zpívání, i když to bylo hodně zajímavé v místě, ve kterém se to konalo a to u ohniště u splavu u kempu Hovězí, kde při rušném splavu a za tmy nebylo moc slyšet ani hudbu, ani u některých zpěv, ale mě to nevadilo, jen to bylo takové neobvyklé místo, které Dratini zvolil, ale zřejmě s ohledem na čas se to nedalo uskutečnit jinak, neboť už byl poslední den (pátek) na Pokéčundru a shánět soutěžící po dálce by nebylo zřejmě moudrý, takže to chápu. :) Škoda, že Dratini tu soutěž neudělal dřív, abych zakomponoval i to své zpívání, ale na to opravdu takhle nezbyl čas a místo. Třeba příště. Jsem rád, že tento den se šichni tak nějak bavili a byl takový klidnější a závěrečný.
V sobotu jsem se chtěl rozloučit s Vukem, který bohužel měl chatku zamknutou, ale byl jsem to aspoň zkusit. Asi zhruba ode mě popsáno, není tu úplně vše do podrobna napsáno a pár věcí jsem neuvedl kvůli obsahu a času, k tomu slouží report, který možná do týdne zpracuji. Vyjádřil jsem se podle pravdy a aspoň mám nějaké zkušenosti z tohoto Pokéčundru. Určitě se budu těšit zase příště. :)

Buizel

Zpráva byla změněna dne 13.08.2017 v 09:45:40

[91] Vložil Behold3r dne 13.08.2017 v 17:19:25, Odpovědět
IP hash: c3380e00d5c04a58

Já jsem to přečetl.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2017
Webdesign by Akela Taka 2001-2017
Novinky
Credits Novinky