Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémon Diamond a Pokémon Ruby

[1] Vložila Behold3r dne 20.07.2016 v 18:09:40, Odpovědět
IP hash: 5c553b514ef6e639

Všiml jsem si, že jsou teď na PJZ povolená témata o hrách, co nemají kromě názvu nic společného s Pokémony. Rozhodl jsem se proto založit téma o hře, která také souvisí s Pokémony jen názvem, ale narozdíl od jiné takové teď populární hry jde o dobrou hru.

Tato hra vyšla původně v Japonsku pro Game Boy Color a jmenuje se 携帯電獣テレファング. U nás se objevila na stáncích a v obchodech pod názvy Pokémon Diamond a Pokémon Jade (na Jade ale narazíte méně často). Diamond a Jade jsou ale nelicencované releasy, které pouze přilepily název Pokémon na herní sérii, která je ve skutečnosti v mnohém lepší, a tyto osekané a špatně přeložené "pokémoní" verze nedoporučuji nejen já, ale i všichni ostatní fanoušci.

Cílem hry 携帯電獣テレファング, nebo-li Telefang, je přetelefangovat ostatní telefangery. K tomu vám pomáhají 電獣, což jsou vaši kamarádi, kteří mají rádi mobilní telefony.

Chcete-li si テレファング zahrát, nejlepší je importovat si hru z Japonska a spustit si ji na vašem handheldu Game Boy Color. Pokud by vám vadilo, že je hra v japonštině, tak si můžete hru ze svojí cartridge dumpnout a na získanou romku aplikovat tento patch, na kterém dělal kromě jiných také Sanky, což je Pokémon. Pozor, tento patch je určený pro verzi RedPower a ne pro verzi BlueSpeed.

Kromě prvního dílu na GBC vyšel také druhý díl, nazvaný 携帯電獣テレファング 2, pro GBA. Tato hra se vyznačuje tím, že je ve všech aspektech lepší než Pokémon hry na tu samou konzoli. Opět se dočkala nelicencovaného vydání s Pokémon názvem, a tentokrát se v ČR prodávala jako Pokémon Ruby (neplést s Pokémon Ruby). Podle všeho vyšla i pod jinými názvy, ale ty jsem na vlastní oči neviděl.

携帯電獣テレファング je moc dobrá pokémonsky relevantní herní série a budu rád, když si touto cestou najde další fanoušky. Vřele ji doporučuji všem fanouškům Pokémonů.

Zpráva byla změněna dne 20.07.2016 v 18:13:55

[2] Vložil Steeldude dne 20.07.2016 v 18:28:07, Odpovědět
IP hash: aa4e35a35712a5ee

[1] Behold3r: Můžu potvrdit, Jade/Diamond je super hra, mám jí na kazetce pro GBC společně s anglickým Crystalem a dohrál jsem jí hned několikrát. Sice je to bootlegg verze s otřesným překladem do angličtiny, ale hratelnost je dobrá, příšery vypadají víceméně dobře a hra je i dostatečně dlouhá a plná měst, oblastí, záporáků a bossů. Mapa je velká a objevování celého světa je příjemná zábava. Některé dungeony jsou opravdu dlouhé a neúprosné.

Druhý díl pro GBA mě ovšem nezaujal.

Zpráva byla změněna dne 20.07.2016 v 18:32:16

[3] Vložilo Terrion dne 20.07.2016 v 18:38:10, Odpovědět
IP hash: 8bf6ac22be711b8a

Kdybyste někdo náhodou měli cartridge na prodej, vřele rád ji odkoupím

[4] Vložilo Sanky dne 20.07.2016 v 19:20:04, Odpovědět
IP hash: 6f97631754141db

Na světě Telefangu se mi líbí, že místní stvoření, Denjuu, jsou stejně inteligentní, jako lidé. Zatímco pokémoni žijí divoce, neumí se vyjadřovat, a lidé je chytají do Poké Ballů, ve kterých potom tráví většinu svého života, Denjuu si staví vesnice a domy a žijí kultivovaný život. Když lidé objevili Denjuu svět, tak do něj se sebou přitáhli i mobilní telefony. Denjuu, jakožto sociální stvoření, se jich velmi rychle chytli a mobily se staly nedílnou součástí jejich života.

Denjuu mezi sebou rekreačně bojují a když jeden druhého porazí, často se s ním podělí o své telefonní číslo jako znak cti. Tak si budují přátelství. Stejně tak člověk si může vybudovat přátelství s Denjuu, a když je potom v nesnází, může brnknout svému Denjuu kamarádovi, co je poblíž, a on přijde na pomoc.

[5] Vložilo Sanky dne 20.07.2016 v 19:37:29, Odpovědět

Pokud jste nikdy neviděli žádného Denjuu, tady jich pár máte.

Crypto nebo Fungus se stane Tvým prvním Denjuu přítelem. Jak naznačují názvy verzí, Crypto je silný, zatímco Fungus je hbitý.

Puneedle je jeden z mnoha vývojů Punicy, divné růžové věci která kompuzlivně na konci každé věty říká "puni".

Sugulai je členem rodiny tygrokun. Útočí rychle a vidí dobře v noci.

Quetzaking je prostřední forma řady hadů, u kterých se možná děje možná věcí naráz, ale upřímně, ubrali byste jednu z nich?

Tohle je Musa. Je to stařec a šéf vesnice Toronko. A pod svým krunýřem skrývá rakety, kdo by to věděl? Jeho telefonní číslo je 05*-#492-634*1, můžete mu zavolat.

Papaver, můj oblíbený Denjuu. Říká se, že Papaveři mají rádi pneumatiky. Možná jim připomínají jejich díru na čele?

Další z mých oblíbenců, Gamazumi (japonsky Viburnum - ale tohle jméno už má jeden jiný Denjuu s trochu jiným zápisem, tak jsme si dovolili ho přejmenovat). Jeden z nepodařených experimentů zločince Sanaeby.

V Telefang 1 je celkem 174 Denjuu - zahrajte si a můžete je poznat všechny! (většinu) (možná tak půlku). Telefang 2 má taky spoustu skvělých Denjuu, třeba je představí Behold3r.

Za obrázky děkuji RacieB

Zpráva byla změněna dne 20.07.2016 v 19:42:25

Breathe Fire Everyday
[6] Vložil Gimic dne 20.07.2016 v 19:49:27, Odpovědět
IP hash: 4c9366a2b79566f6

Najs! Koukal jsem na youtube na pár videí a vypadá to fakt dobře :-)

[7] Vložila Behold3r dne 20.07.2016 v 20:10:53, Odpovědět

[2] Steeldude: Na druhém díle je podle mě největší tahákem, že rozšířili soubojovou část na tolik, že jsou samotné souboje zábava, zatímco v jedničce o ně nešlo tolik, jako o přípravu na ně. Ve dvojce je to hodně o taktice, zatímco v jedničce po přípravě svých dendžú už v samotném souboji ovlivní víc štěstí než jak hraješ (pokud se vyloženě nesnažíš prohrát).

Potom je taky super, že mají v soubojích (ale i mimo ně) všechny příšerky příslišné framy animace pro příslušné akce, takže jen nestojí jak solné sloupy jako pokémoni ve všech 2D inkarnacích.

Taky se mi líbí víc možností pohybu po mapě, což taky přidává hře na hloubce. A co se týče samotného rozložení map a světa, a taky příběhu, co tě skrz to vše vede, tak mi to nepřišlo v ničem horší. A dungeony mě bavily víc než v jedničce.

John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | České stránky VGC
[8] Vložil John Beak dne 20.07.2016 v 23:18:51, Odpovědět
IP hash: 84707dfe4b44e2f0

Bootlegu Pokémon Diamond jsem se před cca patnácti lety nahrál hodně na emulátoru. Hra mě velmi bavila, ale nedokázal jsem ji dohrát, protože jsem se nikdy nedostal přes místo jménem Kagutes Site. Akorát mě mrzelo, že nefunguje ukládání a hra přes link kabel. Líbilo se mi, jak mi ve hře, která mě nenechala si svoji postavu pojemnovat, říkají Bek. Představoval jsem si, že je to překlep z Beak. Hru jsem v té době mylně považoval za hack Zeldy kvůli podobnému pohybu mezi obrazovkami a stylu mapy.

Diamond a Jade jsem tehdy viděl prodávat v Holešovické tržnici, ale nekoupil jsem je, čehož s odstupem času lituji.

-

Keitai Denjuu Telefang (mobilnětelefonové elektricképříšery telefang) jsem v originálu nikdy nehrál, ale rád bych si ho zahrál.

[9] Vložila Behold3r dne 20.07.2016 v 23:56:19, Odpovědět

[8] John Beak: Telefang je činnost. Podobně jako Pokémon.

[10] Vložila Behold3r dne 21.07.2016 v 01:19:41, Odpovědět

Když mě k tomu teda [5] Sanky vybídnul, tak tu je pár zajímavých dendžů z druhého dílu. Druhý díl narozdíl od prvního nemá specifická jména pro různé vývoje té samé příšerky, takže je občas potřeba specifikovat, o který vývoj jde (což působí zajímavě vedle těch, kteří se vrací z prvního dílu a ponechávají si svá jména). A nemám pro všechny tak hezké obrázky, jako jim vybral Sanky, a tak tu máte místo toho sprity přímo ze soubojů:

příšerka :3

Akvatický Gyuun - vodní vývoj původně vzdušného dendžů, co používá křídla jako ploutvičky

Kagu - hlavice mopu, která žije v poušti, nosí na zádech obří lebku a hraje si s jedy a černou magií

příšerka :3 příšerka :3

Coronet a akvatický Coronet - létající elektromagnetická koule, která se může vyvinout na rybu!

Phoebe - malý upírek s :3 výrazem

Vyvinutý Chakor a horský Chakor - zajímavá čtyrnohá zvířátka vyvinutá ze zvířátka s rukama a nohama

Tectus - elektricky nabitý anomalocaris s tapířím chobotem; IDK co víc chcete

Parrlot - na první pohled to vypadá jako pštros, ale když se kouknete pořádně, tak najdete, kde to má obličej

Diabolos - kuře, které se nejprv vykrmí a pak upeče v mikrovlnce (tu poslední fázi jsem sem nedal protože moc spoiler)

Zpráva byla změněna dne 21.07.2016 v 10:10:06

kytii
[11] Vložil kytii dne 21.07.2016 v 09:24:41, Odpovědět
IP hash: f5ba22cbedad472

[1]: diky za velmi pokemoni prispevek, jehoz souvislost s pokemony je zcela nepochybna!

vypada to jako super hricka, skoda, ze jsem o ni neslysel driv, zkusil bych v japonsku nejakou kazetku poridit .)

krome toho bych jeste hrozne rad sehnal Kakutou Ryouri Densetsu - tam jsou uplne nejlepsi pokemoni:

[12] Vložilo Sanky dne 21.07.2016 v 11:40:29, Odpovědět

[11] kytii: To je Bitro Recipe, neboli Fighting Foodons. Hra mě nechytla, ale designy super. Každopádně je tohle téma o Telefangu, takže si založ svoje :P

...
[13] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 21.07.2016 v 14:17:05, Odpovědět
IP hash: f128790eba665e6b

[12]: tsk, tohle je jednoznacne tema o pokemonech

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2019
Webdesign by Akela Taka 2001-2019
Novinky
Credits Novinky