Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Ruleset pro VGC 2016





Breathe Fire Everyday
[1] Vložil Gimic dne 21.12.2015 v 18:55:37, Odpovědět
IP hash: 142bab73c218f53a

Zdravím hlavně kompetitivní hráče,

ačkoli na klasické 3DS hře jsem se do competitive ještě nepustil, mám odehraných pár her na Showdownu a dost jsem si zvykl na systém VGC 2015. Byl rychlý, zaměřený spíše na rychlé útočné Pokemony (i když... Solosis, Creselia, Rotom-W) a hlavně nebyl tolik zaspamovaný legendárkama.

Před +- dvěma týdny byla ohlášena pravidla VGC pro příští rok:

http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/the-2016-video-game-championship-format-has-been-announced/

Po ohlášeníjsem skoro přestal hrát. Legendy při hraní moc nemusím a nový formát mi proto moc nesedí. Vím, že i proti legendám se dají nasadit encountery, ale každý tým má Groudona, Kyogreho, Yveltala, Rayquazu... Jasně, i ve 2015 bylo spousta opakujících se Poké (dívám se na vás, Taloflame, Kangaskhan a Landorusi), ale i tak mi meta přišla daleko různorodější než je teď.

Jak jste se se změnou popasovali vy, kteří hrajete tento formát?



[2] Vložilo Terrion dne 21.12.2015 v 19:01:29, Odpovědět
IP hash: 24592636406c566a

První moje myšlenka, když jsem si to přečetl: To jsou ale hloupá pravidla, proč to proboha dělají? V každém týmu teď bude legendárka

Moje druhá myšlenka: Už se těším, až budu porážet legendárky svýma "UU" pokemonama







Breathe Fire Everyday
[3] Vložil Gimic dne 21.12.2015 v 19:13:46, Odpovědět
IP hash: 142bab73c218f53a

[2] Terrion: Koukl jsem na list Poké v UU tieru (ve Smogon tierech se ještě tak moc nevyznám :D ) a je tam pár docela dobrých hitterů, třeba Hydreigon mě překvapil (že by 4x weakness vůči fairy?).

Rozhodně souhlasím s tím, že legendárky sweepnutelné jsou. Taky doufám, že s tím množstvím zkušených hráču počet legend klesne a vytvoří se podobné schéma jako loni (ačkoli nemůžu očekávat, že vymizí úplně -.-)



[4] Vložil DK dne 22.12.2015 v 18:41:19, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[1] Gimic: Vůbec se mi ten ruleset nelíbí. Teď bude v každém kompetitivním týmu Groudon nebo Kyogre (nemluvě o té létající hrůze bořící veškeré iluze rovnováhy).

To znamená, že spousta zápasů se zvrhne v souboj o to, kdo nastaví výhodnější počasí (Desolate land / Primordeal Sea). Jediné, co se mi na tom líbí, je to, že dostanou šanci zazářit dosud přehlížení pokémoni jako Golduck nebo Lickilicky s abilitou Could Nine. Budou mít teď nově využití s bouráním podobných taktik.

Jinak co se týče legend jako takových, taky nejsem zrovna nadšený. Sám používám jenom jednu legendu... teď jich bude najednou všude moc.







Breathe Fire Everyday
[5] Vložil Gimic dne 23.12.2015 v 08:56:37, Odpovědět
IP hash: 555b6697c53b5770

[4] DK: Já osobně uvažoval o zařazení (Mega) Altarie, má Cloud Nine jako HA, navíc v mega formě dostane fairy typ a Pixilate. Umí docela tvrdě trefit physical i special útokem, což se hodí jak proti Groudonovi tak Kyogremu. Jen si nejsem jistý, jestli se Desolate Land/Primordial Sea znovu neaktivují, když Cloud Nine zmizí...

Každopádně je jisté, že tým, který jsem před pár týdny začal stavět, když se mi na Showdown začalo dařit, jde do kytek :-(



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[6] Vložil John Beak dne 23.12.2015 v 12:08:10, Odpovědět
IP hash: 5e9547743a81956b

Cloud Nine pouze neguje efekty počasí; neruší počasí samo o sobě. Takže po změně ability začne počasí účinkovat.

To samé s Air Lock u Rayquazy. Akorát tam se to nahradí něčím, co má jiný efekt.

-

Ano, ta pravidla vypadají hrozně debilně. Nejlepší byla VGC2014, kde (a protože tam) skoro nebyly legendy.



[7] Vložil DK dne 23.12.2015 v 17:08:41, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[6] John Beak: Pravda, pro mě to je jenom detail, protože budu používat Golducka - abilita zůstane... Ale pokud někdo chce použít (Mega) Altarii, tak je to samozřejmě zásadní rozdíl.

V lednu se pokusím sestavit tým okolo Golducka a uvidíme. Ale už teď mám obavy, že mě to brzy přestane bavit a Groudona/Kyogre začnu nesnášet ze stejného důvodu jako Landoruse-T ve VGC 2015.



lisakVUK
[8] Vložil lisakVUK dne 23.12.2015 v 17:27:28, Odpovědět
IP hash: 24ede23519b4d7a1

Tak někdo hraje legendy rád, jiný ne. Žádná pravidla se nezavděčí každému.

Každopádně dobře, že tady na to upozorňuješ, PJZ Mistrovství ČR v Pokémonu organizované Morxem přebírá oficiální pravidla, takže si takhle zahrajeme začátkem příštího roku. Což mi připomíná, že bychom se měli s Morxem dohodnout na vyhlášení termínu..



[9] Vložila behold3r dne 23.12.2015 v 17:45:07, Odpovědět
IP hash: f675c0ba9727d9a5

[8] lisakVUK: Ono nejde tolik o hraní legend jako o to, že s těmihle pravidly bude úplně každý tým mít 1x Mega Rayquazu a 1x Primal Groudon/Kyogre, takže celá třetina výběru pokémonů v každém souboji bude úplně stejná. Ze 721 existujících druhů.



lisakVUK
[10] Vložil lisakVUK dne 23.12.2015 v 17:53:59, Odpovědět
IP hash: 24ede23519b4d7a1

V pravidlech nic není o tom, že by byla POVINNOST je hrát ;)



[11] Vložila behold3r dne 23.12.2015 v 18:03:52, Odpovědět
IP hash: f675c0ba9727d9a5

[10] lisakVUK: Takhle se to prostě hrát nemá! Když jsem loni viděl pár zápasů, chtělo se mi blít! Charizard! Jak někdo může hrát na MISTROVSTVÍ Charizarda když je podle Smogonu v Never Used? A ještě k tomu je z 10ANIV eventu a má mizerný útoky jako Blast Burn.



[12] Vložil DK dne 28.12.2015 v 08:29:20, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[10] lisakVUK: To je pravda, jenže kompetitivní hráči hrají na výhru, takže logicky použijí nejsilnější pokémony, které jim pravidla umožní. Na to že jejich soupeř je nemá nebo nechce mít nebudou brát ohled.

Pokud někdo nechce hrát legendy (můj případ), má tedy na výběr - buď se smířit s tím, že ostatní hráči je používat budou, protože na to mají právo - anebo hrát jiné, neoficiální formáty.



lisakVUK
[13] Vložil lisakVUK dne 28.12.2015 v 09:37:48, Odpovědět
IP hash: 24ede23519b4d7a1

[12] DK: To je pravda a je mi to jasné. Jen poukazuji na to, že možnost volby tu je a pokud mám zásadu něco hrát (či nehrát), měl bych ji dodržovat i když to pro mě není zrovna nejvýhodnější. Pokud se najde takto smýšlejících lidí víc (a věřím, že jich není málo), pak to může být docela zábava a zároveň impuls pro organizátory příštích turnajů.

Jinak tyhle vrcholové turnaje budou mít vždy nevýhodu, že se jich budou účastnit lidé hrající "na doraz". Takže pokud náhodou pravidla zakazujou legendy, promptně si zjistí množinu jiných "nejpoužitelnějších" Pokémonů a ti se rovněž opakují. Ano, je to trochu širší množina než jsou legendy, ale stále velmi omezená, oproti celkovému počku Pokémonů.

Myslím, že na turnaj může jít i člověk jehož primární cíl je "to vidět", pobavit se, zahrát si, ale nemá ambice na "pohárová" místa.

Jinak pevně doufám, že se stále snadnější možností vytrénovat "perfektního" Pokémona legitimním hraním velmi prořídnou řady podvodníků, kteří nejrůznějším způsobem cheatovali a kteří bohužel tvořili v minulosti podstatnou část hráčů, umísťujících se v "top" pozicích. Někteří z nich i sami přiznali využívání zneužítí vlastnosti generování pseudonáhodných čísel hry, breedování s cheatovaným Pokémonem atd..



[14] Vložil DK dne 28.12.2015 v 19:15:52, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[13] lisakVUK: Legitimní IV breeding a EV trénink je v generaci VI natolik zjednodušený, že vůbec nedává smysl jakkoli podvádět. EV trénink je dokonce podporován a propagován in-game v XY i ORAS ("Super training" vedle Pokémon Amie a PSS na spodní obrazovce).

Stále je to časově náročný, piplavý proces - ale ani zdaleka ne tolik jako v předchozích generacích (zejména díky předmětu Destiny Knot). Každý kdo má hru, konzoli a čas přečíst si volně dostupné informace na netu, dokáže během několika večerů sestavit tým šesti "perfektních" monů. Já to vím, protože loni touto dobou jsem takhle taky začínal :)

Zpátky k tématu... hodlám dát VGC16 šanci a sestavit si tým s Cloud9 Golduckem. Uvidíme, jak to dopadne.

 

Zpráva byla změněna dne 28.12.2015 v 20:21:05



lisakVUK
[15] Vložil lisakVUK dne 28.12.2015 v 21:51:47, Odpovědět
IP hash: 8bfeac1de2c5f3d

[14] DK: Souhlasím s tebou. Přesto jsem narazil na nešťastíky, co museli i zde cheatovat (používali cheatovaného Ditta se všemi max. geny pro breeding atd..). V případě hraní legend je nebezpečí cheatů ještě o něco větší, protože ty nejdou breedovat.



[16] Vložil DK dne 28.12.2015 v 22:30:26, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[15] lisakVUK: Aha. Ale i 6IV Ditto a "perfektní" legendy jdou získat legálně. Ditto ve Friend Safari má automaticky 2 max IV a všechny legendy v 6.generaci mají automaticky 3 max IV. Takže prostě stačí resetovat hru tak dlouho, dokud člověk nechytí perfektního nebo témeř perfektního jedince.

Zrovna včera jsem si chytil Thunduruse s 31/31/25/27/31/31 asi po 20-30 setkáních, ale stálo to za to.

Znám hráče ochotné trávit touto aktivitou celé *dny nebo týdny*, takže nemusí jít nutně o podvodníka, pokud má podezřele dokonalý tým včetně legend.

Někteří dokonce resetují tak dlouho, dokud nemají určitou konkrétní kombinaci IV, která jim dává specifickou Hidden Power, nebo dokud se legenda neobjeví v shiny formě...



lisakVUK
[17] Vložil lisakVUK dne 28.12.2015 v 23:23:06, Odpovědět
IP hash: 8bfeac1de2c5f3d

[16] DK: Třeba po chytani Groudona/Kyogre je pomšrně dlouhá animace/texty kterými je třeba projít než se na ně vůbec můžeš podívat. A nevím, zda přímo na místě je někdo schopen jen ze statistik zjistit přesně geny. Pokud by musel ještě zaletět k té postavě, co o těch statistikách hovoří, pak je to další zdržení. Takže to zase vždy ažtak snadno a rychle nejde..

Ale samozřejmě máš pravdu, lze získat i téměř perfektní legendu bez cheatů, to šlo konec konců vždy, ale nyní to jde už i v dostupném čase.



[18] Vložil DK dne 28.12.2015 v 23:48:39, Odpovědět
IP hash: 9b0a07006e1ec8a4

[17] lisakVUK: Ano, přesně proto se mi nechce to podstupovat :) Ale nepotřebuješ IV zjišťovat na místě. Bez uložení zaletíš to battle resortu, kde ti NPC řekne, kolik statistik je perfektních; pokud nejsi spokojen, následuje reset a svým předchozím savem se dostaneš zpět těsně před setkání s Groudonem/Kyogrem.

A pak tento proces opakuješ znovu... a znovu... a znovu :(

To samé platí o získání dvojčat - tam je taky nějaká ta scéna a hromady textu na proklikání...

Já bych tohle absolvovat nechtěl, ale lidi, kteří seriózně uvažují o VGC2016 nejen že to dělají, dokonce resetují celou hru a začali hrát znova jen aby mohli znovu potkat legendu a soft resetem získat (téměř) perfektní IV.

Je mi jasné, že se najdou tací, kteří se tento bolestivý proces budou snažit obejít, ale s tím asi nic nenaděláme.



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky