Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

pokémoni na internetu

slim 'the pepper'
[1] Vložil slim dne 07.05.2015 v 10:39:39, Odpovědět
IP hash: c99e747a43d493bd

na internetu je nejvíc tématiky pokémonu. třeba si napíšu do intrnetu slovo ifernape a napíše mi to všechno o infrnapovi nebo si třeba napíšu klang a napíše mi to včechno ao klangovi a takhle píšu všechny pokémony a pak to čtu a je toho tam extrémně množství a to je fakt dobrý. si myslim že internet je nejdůležitější a proto je tak populární pro všechny a všechno je hlavně kvůli internetu a televizi kde se opravdu pozná populárnost. a hlavně internet spojuje fanoušky a fenomény takže bez internetu by to nešlo.



[2] Vložil ajvín dne 07.05.2015 v 10:44:34, Odpovědět
IP hash: b18f12e4284c1e6

Internet je prostě fenomén.



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[3] Vložil John Beak dne 07.05.2015 v 11:02:12, Odpovědět
IP hash: 5e9547743a81956b

Je pravda, že internet dal fenoménu Pokémon ještě další rozměr.

 

V dřevních dobách šlo zápasit a měnit jen lokálně přes link kabel, pokud někdo měl. Informací o pokémonech bylo jen poskrovnu, což dávalo příležitost šíření fám a mystifykací, jako třeba že pod náklaďákem se skrývá Mew. Na uvěřitelnosti jim dodávalo mystično vznášející se nad hrami v podobě různých glitchů. Třeba Missingno. si mohl ve hře vyzkoušet každý.

Ale taky to dalo prostor vydávání tiskovin jako Pokémon Magazín nebo různé encyklopedie pokémonů, kde se byť nestrukturovaně, ale přesto objevovaly reálné informace. Vidláci totiž neuměli anglicky a báli se vyhledávat v mezinárodních zdrojích, které už tehdy - byť v malé míře srovnáno s dneškem - existovaly.

Bylo zajímavé je objevovat. Škoda, že jsem si ty weby tehdy neuložil. Teď již většina z nich buď neexistuje, nebo se plynule vyvinuly ve weby moderní.

 

V současnosti je Pokémon úplně o něčem jiném díky možnosti zápasit a měnit online. Tím propojuje podobným způsobem, jakým kdysi propojoval hráče na lokální úrovni, virtuálně na úrovni globální. Gen VI hry jsou koncipované tak, že de facto od začátku hrajete s internetem (byť se to dá vypnout).

Rovněž informace o pokémonech včetně spoilerů jsou dostupné na mnoha místech. Někde obsah tvoří sami uživatelé; jinde stránky aktualizují nadšenci, kteří nemají nic lepšího na práci. Výsledkem je velké množství relativně spolehlivých zdrojů.

A v neposlední řadě existují komunitní stránky, kde se spojují vlastnosti Pokémonů a internetu a fanoušci spolu mohou interagovat přímo, ale nikoli hraním, ale konverzačně.



[4] Vložil ajvín dne 07.05.2015 v 15:41:47, Odpovědět
IP hash: b18f12e4284c1e6

[3] John Beak: Pokémon Magazín byl super časopis. Akorát ke konci už se dost pokazili, pak už to vlastně ani nebylo moc o Pokémonech, ale obecně o filmech, hudbě, Harry Potterovi, Digimonech a na pár stránek ještě Pokémoni. Někde mám chované skoro všechny čísla, chybí mi jenom obě dubnová vydání.




[5] Vložil Steeldude dne 07.05.2015 v 15:49:11, Odpovědět
IP hash: 44a5d002b5ae33c6

[4] ajvín: Přesně, byl super do momentu, než se změnila redakce a začali tam přidávat hry na PC, čímž podstatně stoupla cena. O Pokémonech pak v těch posledních číslech už nebylo vůbec nic, místo toho tam byl samý Pán Prstenů... :D



Aura is...

...with me
[6] Vložil Ash493 dne 07.05.2015 v 16:05:12, Odpovědět
IP hash: 2e0180dcef113e09

[2] ajvín: Nemám co dodat.



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[7] Vložil John Beak dne 08.05.2015 v 11:30:48, Odpovědět
IP hash: 5e9547743a81956b

Pokémon Magazínu mám taky spoustu doma. Je to takové nostalgické.

Já to ke konci přestal odebírat, takže si ten úpadek přiliš nepamatuju. Ale musím vám v tom dát za pravdu. Když už se to jednou jmenuje takhle, tak by tomu měl odpovídat i obsah. Snaha zalíbit se širšímu publiku nemohla pod tímhle názvem v době, kdy byl Pokémon zprofanovaný, fungovat.

 

Nyní je naštěstí už jiná doba. Společnost si už víceméně zvykla na to, že Pokémon je kulturní fenomén, který přetrvává a je relevantní napříč generacemi. U nás to je ještě trochu opožděné, ale v Japonsku nebo třeba i v USA a obecně všude, kde je internet, se s tím už běžně pracuje.

Pokémon proniká i do jiných sfér kultury a do mainstreamových médií. Například známý rapper Snoop Dogg vydal předloni video inspirované Pokémony.



Nemo
[8] Vložil Nemo dne 08.05.2015 v 13:08:45, Odpovědět
IP hash: 243e25af30ed34f2

[7] John Beak: Proč ne? Oni se přejmenovali na "Magazín" a z Pokémonů se přesunuli na širší geek témata (Digimon, Harry Potter) - časopis v téhle podobě mě bavil mnohem víc, než jen poké (kde navíc logicky po několika číslech nebylo o čem psát).



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling je umnění | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[9] Vložil John Beak dne 08.05.2015 v 13:45:52, Odpovědět
IP hash: 5e9547743a81956b

[8] Lenny: OK, takhle s přejmenováním to dává smysl. To už jsem nevěděl, že se to přejmenovalo. Ale když to takhle říkáš, něco podobného si pamatuju.

Každopádně se tím fanouškovská základna i změnila. Protože mě tehdy zajímali z těch témat jen Pokémoni, ztratilo to pro mě význam.



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2024
Webdesign by Akela Taka 2001-2024
Novinky
Credits Novinky