Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Vtipné postřehy z Kalosu

[1] Vložil Yamato dne 14.09.2014 v 17:44:02, Odpovědět
IP hash: f22712aaf061e19c

V rámci poznávání pro mě zatím nového regionu i nového herního prostředí (naposledy jsem hrál Pokémon Gold) jsem se rozhodl podělit o své zážitky z Kalosu. Berte to jako svého druhu komentovaný Lets Play.

Komentáře budu přidávat průběžně, jak se dostanu ke hraní a jak mě něco překvapí. Snad se budete bavit tak dobře jako já. ^^

[2] Vložil Yamato dne 14.09.2014 v 18:00:41, Odpovědět

#0001) Au, moje opička (Pansear) právě jedné předškolačce rozdrápala Piču... V češtině to zní vážně strašně... :D

#0002) - WTF, právě jsem dostal Vivillona na 12 lvl... Má pokéballovou kresbu na křídlech.

- Od koho?

- Co já vím, recepční v Pokéstředisku mi dala. Double-sense intended... :D

#0003) Z čeho jsou financovaná Pokécentra? Vždycky mi vrtalo hlavou, proč si můžou dovolit léčit zadarmo.

#0004) Kakunu nejde krmit zákusky? ^^ To bude asi tím, že je to kukla... :D

#0005) Hmmm, právě mi jedna slečna prozradila, že jestli se mi nelíbí nabídka v obchodě, mám si pořídit odznaky. Čím víc odznaků trenér má, tím víc se obchodníci můžou přetrhnout se sortimentem. ^^

#0006) Kurňa, proč všude inzerují to kafe s mlíkem, horkou čokoládu a sodovku, když se to nedá koupit a pít? V Santalune jsou tři kavárny (?) a na nápojovém lístku mají: Café au lait, Chocolat chaud, Limonade. Akorát nemají žádný dveře, kterýma by se dalo jít dovnitř...

#0007) - Neee, já dostal brusle... :/

- Proč "neee"?

- V reálu neumím jezdit na bruslích, takže v rámci roleplayingu své postavy bych je neměl nasazovat. ^^;

#0008) Jú, Litleo, to je roztomilý... :3 Až je mi líto, že mu moje ohnivá opička (opět Pansear) dává do čumáku... A slečna, co ho povolala, je asi úplně blbá, protože mu káže, aby po nás házel uhlíky... :D

#0009) Já už z toho trpím samomluvou. Nadšeně: "Divokej Azurill, toho chcu!" A hned nato zklamaně: "Ale zatraceně, je to samička..."

#0010) OMFG, nechtějte vědět, co mi prolítlo hlavou, když vidím "xxx used Water Sport". ^///^

#0011) Sting (někdejší Weedle, teď Kakuna) mi už na lvl 10 evolvuje v Beedrilla? Roste jako z vody... Teda spíše jako z jedu. :D

#0012) Ta holka na mě poslala včelu přirostlou ke kytce! (Fla blé blé)

#0013) Týpek na stadionu v Santalune říká "No worries here!" A já se divím: "Jak to, že no berries there!"? XD

#0014) Ale fuj! Proč ten stadion musí být obrovská pavučina...? (na vysvětlenou: trpím arachnofobií)

#0015) Smažené kukly... Aneb Kakuna šéfky stadionu proti mé opičce...

#0016) Zahradník? o_O A s Corphishem... Asi ho používá na zastřihování živého plotu... :D

#0017) Zvláštní to pocit, hladit obrovskou vosu... *hraje si s Beedrillem Stingem v Pokémon Amie* U motýla, kterého něžně tahám za tykadla, se to dá ještě překousnout, ale tohle... x_X

#0018) Tak se mi to samečkování (odchyt výhradně ♂) poprvé nevyplatilo. Chytil jsem si Combee a dověděl jsem se, že v královnu evolvují jen samičky... Ale to neva, stejně se mi Vespiquen nelíbí...

#0019) - Profesor Sykomora mě chválí za to, že jsem viděl 32 Pokešů a 8 vlastním. Abych nezpychnul... :D

- Profesor Sykomora je č**ák. Nemám ho rád.

- Mně přijde zatím v pohodě. I když je to takovej archetyp francouzskýho metrouše. Nebo buzeranta... :D

#0020) Ten bruslař cestou do Paříže, eh Lumiose, je magor. Že prý mám crazy Pokeše a jestli by nevadilo, že by jim zkusil brusle. Bych chtěl vidět, jak je bude Fioně (Blé blé kytka) nandávat na ten stonek...

#0021) Předškolák Adrian mě vyzval na souboj svým úžasným Pokešem, co prý zrovna vytradoval. Magikarp! :D :D :D S klukem někdo pěkně vyjebal...

#0022) Lumiose je úchvatná, i když nejezdí ani autobusy, ani taxíky. Zatím jsem pojedl v restauraci Le Nah (můj skromný překlad: To nee! :D), u jídla mě otravoval šašek kuchař se dvojicí Pokešů, tak jsem jim dal dýško jen 500 Pokéfranků.

#0023) Další důkaz, že je Kalos vyteplenej: "So we're having a meal together as men. Nothing wrong with that." Rozhodně lepší než ten pár u vedlejšího stolu, co má každej den výročí. x_X

#0024) Hej, na ulici chrní nějaká koza s listím na hřbetě, já ju chcu (je-li to sameček)... Leží tu ve městě. Budu jim suplovat odchytovou službu. :3

#0025) Hej, jak to, že nemůžu jít dál kvůli blackoutu, a ti lidi, co pořád jak magoři běhají kolem bloku, v pohodě projdou...?

#0026) "Dopravní podnik města Lumiose poskytuje služby 24 hodin denně, akorát se strašně omlouvám, máme výpadek..."

#0027) Hehe, v patře tam mají úřednici, která zadává údaje do systému, ale prý neumí moc dobře spellovat. Asi není rodilá Kalosanka... ^^

#0028) Pracovní morálka zaměstnanců DPML mě nepřestává udivovat. Jeden nepracuje přes den, protože hvězdy svítí v noci, druhá zdůrazňuje, že je důležitý odpočívat, a třetí se leknul tak, že se do mě málem zamiloval... (Coby gay dodávám: Škoda že jen málem... :3)

#0029) Meh, kvůli blackoutu mě nepustí ani na Lumioskou eiffelovku... Prý je to stadion.

Zpráva byla změněna dne 20.09.2014 v 11:26:29

picture
[3] Vložila natka dne 14.09.2014 v 18:29:52, Odpovědět
IP hash: fd3ee0a0b232698e

XD ta 1

[12] Vložil Yamato dne 14.09.2014 v 22:00:14, Odpovědět

Nezastírám mírnou inspiraci Behold3rovým komiksem, ale zdá se, že quod licet Iovi, non licet bovi, jak my staří latiníci říkáme. ;)

Nejde-li omezit přístup do vlákna minimálně na 16+, pak vyjdu všem požadavkům na přístupnost pro děti vstříc, jen co to bude technicky možné. Díky za pochopení.

Raikou
[13] Vložil Raikou dne 15.09.2014 v 15:11:50, Odpovědět
IP hash: bacb8ad0d1bdbc03

Mě je 13 a nevhodné mi to tedy určitě nepříjde, protože my sprostě ve škole mluvíme už někde od čtvrté třídy (což je nějakých devět deset let věku). Ale kdybych měl být trošku k tématu; některé body jsou opravdu vtipné, ale bod 8 třeba jen naráží na hloupost umělé inteligence.

And tonight we can truly say...
[14] Vložil CoolGrovyle dne 15.09.2014 v 15:48:27, Odpovědět
IP hash: 5d937061538a8084

[13] Raikou: Ani superchytrá umělá inteligence by neuspěla, kdyby měla v inventáři samé ohnivé útoky :) (Narážím na ten konkrétní případ) Je teda fakt, že AI málokdy provádí switch out, což by bylo zřejmě logičtější, ovšem pokud daná slečna ani neměla jiného Pokémona a pokud její Litleo skutečně neměl nic jiného než ohnivé útoky, co by způsobovalo zranění (např Leer je normální, ale s tím toho moc neubereš :D ), pak její volba uhlíků (Ember) je sice nesmyslná avšak jediná :D

[15] Vložil Yamato dne 15.09.2014 v 16:31:40, Odpovědět

[14] CoolGrovyle: Ano, byl to její jediný Pokémon. Leč kromě Emberu a Leeru měl zcela jistě i Tackle...

[17] Vložil Yamato dne 19.09.2014 v 13:55:53, Odpovědět

Po krátké odmlce (kvůli práci jsem nestíhal tolik hrát) další dávka z tohoto týdne:

#0030) Metrouš Sykomora mi dal na výběr ze tří prvních starterů z Kantó. Tož jsem vybral ohnivého a dal mu nick Kuchař Charmy.

#0031) Cestou z laboratoře jsem potkal ryšavýho Wolverina! Logan se očividně kalosky překládá jako Lysandre...

#0032) Náš zákazník, náš pán. WTF, oni si mě dovolili vyhodit z obchodu, že prý nevypadám dost stylově...

#0033) Plní se mi trenérská přání, na Route 5 se mi podařilo chytit listokozu i furfag-pudlíka. :3

Zpráva byla změněna dne 20.09.2014 v 11:28:09

[19] Vložil Yamato dne 20.09.2014 v 12:58:04, Odpovědět

#0035) Headbutt – útok, při kterém váš Pokémon strčí soupeřovu Pokémonovi hlavu do zadku…

#0036) To si snad Poké X dělá prdel*. Zase Snorlax, co chrní přes cestu. Není to už trochu klišé?

*Poznámka pro ochránce mravní výchovy dětí a mládeže: výraz "prdel" není z hlediska jazykovědné teorie vulgarismus, ale pouze slovo zhrubělé, zde v tzv. zástupné funkci v rámci kodifikovaného ustáleného spojení.

#0037) Před palácem jsem si chytil meč. Přemýšlel jsem, jak ho pojmenovat. Excalibur je moc profláknuté, tak jsem nakonec zvolil Andúril.

#0038) Espurr vypadá děsivě… Trochu jako alien z Roswellu.

#0039) Jméno pro samečka Kecleona je jasný: Morx.

#0040) Venoshock – šok z Vény Chimchara.

#0041) Nééé, ona se do mě na ohňostrojích asi zamiluje sousedka. A přitom já bych se na rozdíl od Džona Býka raději víc kamarádil s trenéry než s trenérkami.

#0042) Tak jsme to klišé probudili Pokéflétnou a začerstva jsem si ho chytil, dostane jméno Rohypnol.

#0043) - Když nechám ve školce dva samečky, asi z nich nedostanu vajíčko, co?

- Ne. :D

- Tak jsem tam nechal Fionu, aby ji případně opyloval Vivillon. :D

- Stejně vznikne Fla Blé Blé. :D Pokud chceš rozmnožovat bez samiček, můžeš použít Ditta, až ho budeš mít. :D

#0044) WTF, jak se klučík Anthony dostal v kraťasech do prostoru za pichlavý strom? Asi je to masochista…

#0045) V Bitevním zámečku jsem získal šlechtický titul a desetitisíce Pokéfranků. Blíží se čas jít nakupovat. :3

lisakVUK
[20] Vložil lisakVUK dne 20.09.2014 v 22:25:29, Odpovědět
IP hash: 796fc43de159c415

Yamato: Čtu to teď poprvé, nevím jaká byla původní podoba, ale současná je snesitelná. Spíš mi vadí narážky na konkrétní členy komunity v rádoby vtipných komentářích a "meme". Veliké obrázky s texty vesměs v angličtině sem prostě nepatří. Odporují i pravidlům fóra na vkládání obrázků a pravidlu psát sem výhradně česky (příp.slovensky). Pokud si někdo nemůže pomoct, ať to alespoň řeší odkazem (na klik).

= > promazáno.

Co se týká přístupnosti, na PJZ nemá s nesmí být nic co není přístupné. Takže logicky tady žádný speciální "příznak" atd.. pro to není. Pokud to ale nezačneš s těmi "pubertálními" narážkami přehánět, můžeš pokračovat. Nechci tady z toho "žumpu", ale zase nemusíme být "papežtější než papež" a fanaticky mazat každé neslušné slovo.

Zpráva byla změněna dne 20.09.2014 v 22:40:52

slim
[21] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 21.09.2014 v 15:22:51, Odpovědět
IP hash: 277591db17b67d3d

véna chimchar je vtipný a hodný a narážka na něj se mi nelíbí

[22] Vložil Kochta dne 22.09.2014 v 19:43:15, Odpovědět
IP hash: 16653a779e9c475c

[20] lisakVUK: >Texty v internetovém jazyce na internet nepatří.

lisakVUK
[23] Vložil lisakVUK dne 23.09.2014 v 17:20:11, Odpovědět
IP hash: ca0607948e6e49a6

[22] Kochta: Pokud to konstatuješ, je to tochu mimo "mísu", ale dobrá.

Pokud mi však podsouváš, že něco takového tvrdím, pak bych musel odpovědět, že pleteš dohromady jablka a hrušky. Internet je medium umožňující sdílení rozličných informací. To, že koncept internetu pochází z USA neznamená, že cokoliv internetu využívá, musí aceptovat angličtinu a že bez angličiny se na internetu neobejdete. Jistě, ten kdo umí jen česky je omezen jen na české stránky, ale někomu to může postačovat.

PJZ není mezinárodní web. Je to ryze česká stránka, která nečesky mluvícímu moc nepřinese (maximálně může hodnotit grafiku). A přijde mi nesmyslné, aby česky/slovensky mluvící lidé psali na českou stránku anglicky (nebo v jakémkoliv jiném cizím jazyce). Pokud se nejedná o nějakou citaci ze hry atd.. není k tomu žádný rozumný důvod.

[24] Vložil Yamato dne 07.10.2014 v 10:52:08, Odpovědět

Přátelé, omlouvám se za dlouhou odmlku. Moje pendlování mezi Pokécentrem v Camphrieru, farmou na berries a Battle Château (kde se po nesčetných bitvách blížím k vévodovi, předposlednímu to titulu šlechtické hierarchie) mi neskýtá moc šancí na nové postřehy. Nicméně máme tu čerstvou hlášku vzniknuvší při debatě o možnosti nabreedovat samečka Vulpixe (+ narážka na klasickou pohádku "Princezna se zlatou hvězdou" z roku 1959).

#0046) - Vulpixe bys nechtěl? Mám vajíčko na výměnu. Ale varuju tě, female ratio je 75 %.

- Vyměníme až hotového Pokeše.

- Už mám tři samičky a potřebuju jednoho samečka.

- Dobře, ozvi se mi teda, až se ti narodí druhý sameček.

- To bude Ninetaleska v Day-Care Zasloužilá matka. :D

- Dostane Řád dělohy zlaté. :D

[25] Vložil Kochta dne 12.10.2014 v 11:52:26, Odpovědět
IP hash: 94512f2dbb234c4a

[23] lisakVUK: >To, že koncept internetu pochází z USA neznamená, že cokoliv internetu využívá, musí aceptovat angličtinu a že bez angličiny se na internetu neobejdete.

Jistěže neobejdeš, už jen tahle stránka, je jen čistý text který prohlížeče převádí do obrazu, hádej jaký jazyk ten text používá. Majorita zdrojů pro Pokémony, opět, přeloženo z angličtiny.

>A přijde mi nesmyslné, aby česky/slovensky mluvící lidé psali na českou stránku anglicky (nebo v jakémkoliv jiném cizím jazyce).

A mě přijde nesmyslné říkat lidem na internetu jakým jazykem mají psát, třeba pokud něco napíšou anglicky může to být určeno ryze těm vzdělanějším. A vzhledem k tomu že mi noscript blokuje jakýsi ruský Yandex tak bych to s tím češstvím taky zas tak nepřeháněl.

>Jistě, ten kdo umí jen česky je omezen jen na české stránky, ale někomu to může postačovat.

Ten 'někdo' by se pak ovšem neměl vyjadřovat k tomu co by se online mělo nebo nemělo.

>PJZ není mezinárodní web. Je to ryze česká stránka

O japonských věcech z Amerických případně Japonských zdrojů, lol.

[27] Vložil Yamato dne 06.11.2014 v 20:55:43, Odpovědět

Titul velkovévody není jen lež. Dnes cca v 19:20 se mi ho rada vévodů a vévodkyň konečně rozhodla udělit. Takže vyrážím po dlouhých týdnech kempení v Bitevním zámečku směrem do Ambrette a doufám, že další průzkum Kalosu přinese postřehy vtipnější než dosud.

[28] Vložil Yamato dne 16.11.2014 v 21:43:04, Odpovědět

#0047) Na ranči: Můj Charmy (Charizard) použil proti Miltank Plamenomet. Ta kráva teď bude dojit svařený mlíko. :D

#0048) WTF, ten rybář měl 6 Magikarpů. Připomíná mi to otce - když na břehu vytáhne pruty, ryby se mu začnou smát.

#0049) To není fér, ono mi to nedovolilo pojmenovat Tentacoola Hentaistar.

#0050) Projít rudé pláně okolo elektrárny, kde se to hemží trojkokoty (Dugtrio), hltavkami (Gible) a pastíky (Trapinch), je nadtrenérsky otravný úkol. Podobně jako Azurová zátoka, kde už mi z těch všech chapadel bylo zle.

#0051) Další srážka s inteligencí zaměstnanců v Lumiose: Ona dělá recepční v budově, o které prý ani neví, k čemu slouží! Že se nedávno přistěhovala není omluva! Jak dlouho že už tu dělá? To má za sebou teprv první 2 minuty prvního pracovního dne? Hlavně, že nad ní je ve třetím patře taneční škola (ve skutečnosti škola bojových umění) a ve druhém straší...

#0052) Asi jsem úchyl, ale z celičkého Lumiose se mi nejvíc líbila návštěva muzea umění. :3

#0053) Prý každý Pokémon odráží osobnost svého trenéra, řekla mi slečna, co se mi v kavárně chlubila svým Mawilem. Takže tomu mám rozumět tak, že ona je zrůda s velkou tlamou? A ještě k tomu ve vlasech na opačné straně hlavy? Kučisake-onna přece straší v Japonsku, ne ve Francii...

Zpráva byla změněna dne 16.11.2014 v 21:47:25

dvojaja10
[29] Vložil dvojaja10 dne 21.11.2014 v 18:40:12, Odpovědět
IP hash: 6750f34ae1e84f52

[28] Yamato: #0051) je co za budovu (resp. kde v Lumiose)?

Ve škole bojových umění se dá bojovat pro peníze, fasovat TMka či něco jiného užitečného, nebo nemá smysl tam jít?

[30] Vložil Yamato dne 21.11.2014 v 18:54:57, Odpovědět

[29] dvojaja10: Je to bílá budova na Severním bulváru, viz tohle video. (Bacha, od 0:29 je to spoiler té události s duchem. Ta škola bojových umění je tam jen jako lore/flavor, nedá se tam dělat nic než mluvit s NPC lektora a žáků, takže do horního patra v podstatě nemá smysl chodit.

dvojaja10
[31] Vložil dvojaja10 dne 22.11.2014 v 09:07:26, Odpovědět
IP hash: 6750f34ae1e84f52

[30] Yamato: Díky.

[32] Vložil Yamato dne 06.12.2014 v 03:32:28, Odpovědět

Posledním příspěvkem prozatím uzavírám dojmy z Kalosu. Uvidíme, zda bude Alpha Sapphire tak nosná jako X.

#0054) Lešenáři (Gurdurrové) v jeskyních na Vítězné stezce jsou vážně vtipní. I když jsou o dost lvl vyšší, můj motýlek (Vivillon) je v klidu svačí. :D

#0055) Věčně bloudící král Az mě vyzval na souboj. Takhle kazit oslavy... A jsem jako Robert Sedláček - taky mi Kaloské vyznamenání připnuli na bundu.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2020
Webdesign by Akela Taka 2001-2020
Novinky
Credits Novinky