Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat

Fórum

Pokémonní hádanky

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[1] Vložil Dratini dne 30.04.2013 v 18:11:16, Odpovědět
IP hash: ba12271d7e4f3872

Zdravím.


Napadlo mě založit téma, ve kterém se budou vyskytovat různé hádanky z oblasti pokémonů (hry, seriál). Nechci ovšem, aby se to zvrhlo ve znalostní kvíz. Samozřejmě znalosti by při řešení hádanek měly být potřeba, ale pokud to bude jen o znalostech, tak lepší řešitel = lepší uživatel googlu, což bych nerad. Hádanka typu "Na kolikátém levelu se vyvijí Charmeleon v Charizarda?" je špatná, protože stačí zajít na Bulbapedii a výsledek si najít. Příklad dobré hádanky: "Doplňte písmenka tak, aby slovo tvořilo název pokémona L_ _ T _ _ N". [odpověď - LANTURN] Samozřejmě i tohle se dá vygooglit, ale dá trochu víc práce projít seznam existujících 650 pokémonů (a to beru jen prvních 5 generací).


Struktura tématu:

- autor (registrovaný na PJZ) sem do tématu zadá (očíslovanou) hádanku

- autor k hádance také připojí termín, dokdy ještě je hádanka aktuální (tj. dokdy přijímá řešení)

- ostatní uživatelé mu posílají soukromé zprávy do PJZ schránky, pokud si myslí, že to uhodli (vždy s číslem hádanky)

- autor jim skrz schránku může a nemusí odpovídat (obecně však platí, že správný autor hádanky by měl být ochotný tvor, který reaguje jak na správné odpovědi, tak i na ty špatné (třeba vysvětlením, proč je řešení špatně, popřípadě nějakou malou nápovědou))

- jakmile je po závěrném termínu, autor by měl zveřejnit seznam řešitelů + správné řešení (vždy s příslušným číslem hádanky)

- autor má samozřejmě možnost záverný termín oddálit, uzná-li to za vhodné (například pokud se mu zatím sešlo jen málo řešení)

- pokud si autor všimne, že jeho zadání je nepřesné, měl by ho do tématu dodatečně upřesnit, aby nedocházelo ke zmatení řešitelů

- pokud někdo hádanku nepochopí, nebo mu bude připadat moc těžká, může dotyčný požádat o nápovědu. Ideální je dotazy pokládat přímo v tématu, protože stejná nejasnost může trápit víc lidí.

- rozhodně se nestyďte sem hádanku dát, netřeba se ptát, každá aktivita bude vítána


Poznámka: dříve zde fungoval jiný systém, řešení se psala obvykle přímo sem do tématu. Teprve od příspěvku [107] se to změnilo do nynější podoby. Proto se nedivte, pokud předchozí příspěvky nebudou z hlediska současného systému dávat smysl... :-)


HÁDANKA ČÍSLO 1: Existuje pokémon jedového typu, který by po ukončení souboje mohl být ve stavu Poisoned (otrávený)?

 

Zpráva byla změněna dne 18.03.2014 v 15:59:36
Příspěvky 392 – 411 z celkem 411. Zobrazit vše.

Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[393] Vložil Dratini dne 07.08.2019 v 12:58:16, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

HÁDANKA ČÍSLO 71 (Hledání min)


Zlí rakeťáci ve svém doupěti vybudovali speciální arénu. Má rozměr mřížky o velikosti 10x10. Její specialita tkví v tom, aréna je podminovaná - pod jedním z políček je ukrytý Koffing a pod jiným ještě Voltorb. Když Koffing vybuchne, zasáhne každé políčko do vzdálenosti 3 od něj. Voltorb způsobuje ještě silnější výbuchy - jejich dosah je 5 políček. Při jedné bitvě proti poké-policii se stalo, že Voltorb vybuchnul. Svým výbuchem zasáhl i políčko, pod nímž byl ukrytý Koffing, který rovněž vybuchl. Celková detonace měla tyto viditelné efekty:


1) Rattata byla zasažena výbuchem od Voltorba.

2) Jigglypuff byl zasažen výbuchem od Koffinga.

3) Magikarp se také obával, že bude zasažen ... but nothing happened.


Otázky zní:

a) Byl detonací smeten i Pikachu?

b) Byla detonací smetena i Eevee?

c) Určete, pod kterými políčky se mohl Voltorb a Koffing nacházet.


Vysvětlení pojmu vzdálenost:

Pohybem rozumíme krok v mřížce směrem nahoru/dolů/doprava/doleva o jedno políčko. Dvě místa A, B mají od sebe vzdálenost x, pokud se lze z místa A do místa B dostat posloupností x pohybů, ale na menší počet pohybů to provést nelze (například políčka 8A a 9D od sebe mají vzdálenost 4).


Řešení mi (i se zdůvodněním své odpovědi) posílejte do 15.8. do mé soukromé schránky na PJZ!

 

Zpráva byla změněna dne 07.08.2019 v 23:48:02simavok
[394] Vložil simavok dne 11.08.2019 v 14:06:31, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

HÁDANKA ČÍSLO 72 - Poznejte Pokémona podle názvu v jiných jazycích

Napíšu vám pro každého Pokémona japonský název, poté německý název a po vás budu chtít ten anglický. Vybral jsem japonské názvy, protože jsou to ty původní, a německé, protože němčinu u nás ovládá hodně lidí, takže to nebude úplná španělská vesnice.

(japonsky, německy)

1)Lizardon, Glurak

2)Kabigon, Relaxo

3)Laglarge, Sumpex

4)Hassam, Scherox

5)Lucky, Chaneira

6)Mumargi, Traunmagil

Odpovědi posílejte v příštím týdnu do zpráv.awsom

Slovo VOLE jednou nahradí tečku!!!
[395] Vložil Gaff dne 12.08.2019 v 21:38:13, Odpovědět
IP hash: a1dd58fffdb65a65

Hádanka č.73 (Anglická)

Why do you never bring a Pokemon into the bathroom with you?

(Proč s sebou do koupelny nikdy nepřinesete Pokémona?)Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[396] Vložil Dratini dne 19.08.2019 v 10:33:14, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

Na požádání jsem se rozhodl ještě nechat hádanku č. 71 viset do 25.8. Řešení se objeví pak.Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[397] Vložil Dratini dne 27.08.2019 v 20:24:20, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

Řešení hádanky číslo 71:


- protože Rattata dostala zásah od výbuchu Voltorba, někde ve vzdálenosti nejvýše 5 od něj musí být Voltorb (možné výskyty jsou vyznačené zeleně)

- protože Jigglypuff dostal zásah od Koffinga, někde ve vzdálenosti nejvýše 3 od něj musí být Koffing (možné výskyty jsou vyznačené šedě)

- Protože Magikarp zásahy přežil, tak do vzdálenosti 5 od něj nemohl být Voltorb (na políčkách je vyznačen červený křížek)

- protože výbuch Voltorba zasáhl políčko, pod nímž je ukrytý Koffing, je jejich vzdálenost od sebe nejvýše 5.

- hledáme tedy šedé políčko a zelené nepřeškrtnuté políčko, které jsou od sebe ve vzdálenosti nejvíce 5. Okometricky zjistíme, že se jedná o políčka 1D (Koffing) a 1I (Voltorb).

- Z toho vidíme, že Pikachu by dostal od Voltorba zásah, ale Eevee by se nic nestalo.


Hádanku vyřešili: Míša Raichu, Buizel, Scyther Mantis, John Beak, Milhaus


O řešení se dále pokusili: Gaff, simavok


 

Zpráva byla změněna dne 27.08.2019 v 22:46:55Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[398] Vložil Dratini dne 01.09.2019 v 23:05:46, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

HÁDANKA ČÍSLO 74:

Následující útržky tvoří části příběhu. Seřaďte je do logického celku tak, aby příběh dával smysl. Odpověď si představuju jako posloupnost příslušných písmenek odpovídající jednotlivým částem.


Řešení posílejte do 9.9. ke mě do soukromé schránky


A: "Poučit se z ní. Vsadím se, že příště už bys nikdy takovou hloupost neudělal", vlídně se na něj usmála. "Ne, to teda neudělal", odpověděl tiše, ale rozhodně Chris. Chvíli seděli a mlčeli. Ticho najednou přerušil pípavý zvuk. Sestra Joy konečně vyšla ze dveří. Vypadala velice unaveně a pohlédla mírně pohoršeně směrem k mladému trenérovi. "Chudák Charmander, naštěstí bude v pořádku. Bylo to od tebe pěkně nezodpovědné!". V tu chvíli se ho ale nečekaně zastala Misty: "už ho prosím nechte, dostal hodně už vyhubováno ode mě".


B: "Charmandere, použij škrábavý útok!", nařídil mladý vyzyvatel. Ohnivý pokémon se rozběhl proti Staryu, přeskakoval po plovoucích plošinkách ve staze dostat se na kontaktní vzdáelnost. "Použij vodní dělo!", odvětila trenérka stadionu. Než se Charmander stihl zaútočit, zasáhl ho mocný proud vody a shodil ho do bazénu. Charmander se snažil vyplavat, ale nešlo mu to. Zoufale se snažil ocásek udržet nad hladinou, aby mu nezhasnul, ale plavání mu činilo velké problémy.


C: Trenérka vodních pokémonů se na něj usmála a řekla: "no, udělal jsi velký pokrok a jsem hrdá, že ti tento vodopádový odznak mohu předat. Jsem si jistá, že teď budeš pokračovat na své cestě dál a bude z tebe dobrý trenér pokémon". A jak se ukázalo, příliš se Misty nespletla. Ale to už je jiný příběh a ten si budeme vyprávět jindy...


D: O chvíli později už Chris pokládal na recepční pult pokéball. "Co se stalo?", zeptala se setra Joy. "Bojovali jsme na stadionu a protože jsem bojoval neopatrně, Charmander spadl do bazénu", vysvětlil spěšně, ale stydlivým tónem mladík. "Tak to patří mezi urgentní případy! Pošli ho na JIP, Chansey", začal Joy operativně řešit situaci. Rychle něco naťukala do počítače a poté odběhla do střediska. "Teď nemám čas ti nic vysvětlovat, víc ti řeknu později", spěšně jen houkla na Chrise, než se za ní zabouchly dveře do ordinace. Mladému trenérovi nezbylo, než čekat, co se bude dít dál.


E: Misty seděla nahoře na skokanském můstku a věnovala se tréninku vodních pokémonů - zrovna se snažila Horsea naučil bublinkový útok, takže si ani nevšimla nově příchozího. "Ahoj, ty jsi Misty, místní trenérka stadionu?", zeptal se Chris. "Jasně, ty jsi další vyzyvatel?", usmála se na něj Misty. "Ano, jmenuju se Chris a přišel jsem z Šafránového města", odvětil mladík. "Nu, uvidíme, jestli jsi lepší trenér, než ten před tebou, ten pro mě nebyl žádnou výzvou".


F: Když oba vylezli z vody, Misty rázovala směrem ke Chrisovi. Ten začal koktat: "Já za to ale nemohl, to tvoje Staryu použila vod...", ale už větu nedokončil, protože dostal od Misty pohlavek. Protože to nečekal, spadl na zem. "Ty jeden sobecký pitomče! Za prvé: to tys byl dost hloupý na to, abys riskoval Charmanderovo zranění a povolal jsi ho na vodním stadionu". Kdyby její oči mohly šlehat blesky, Chris už by schytal zásah. "Ale...", začal nesměle. "Nepřerušuj mě! Za druhé: je úplně jedno, kdo za to mohl. Ale když je tvůj pokémon ohrožený, měl ses starat hlavně o jeho bezpečí, a nikoliv o výsledek zápasu!"


G: Toho dne bylo zamračeno a hrozilo, že se každou chvíli spustí déšť. Pro Chrise však takové podružnosti v dané chvíli nebyly důležité. Potřeboval získat svůj 2. odznak. Rozrazil dveře stadionu v Blankytném městě. Jak očekával, tento stadion neměl žádnou klasickou "arénu", ale místo toho se jednalo o velký plavecký bazén.


H: "Tak se trochu snaž, ne? Použij plamenomet! Dělej něco, jinak prohrajeme!", křičel na něj Chris. Pochopitelně to ohnivému pokémonu příliš nepomohlo. "Tak z toho bazénu vylez, ne?", povykoval. V tu chvíli ho ale přerušila Misty: "ty pitomče, nevidíš, že ten Charmander se topí? Jestli mu zhasne plamínek, umře. Musíme mu rychle pomoct", křikla a skočila do bazénu. Kraul jí pomohl překonat vzdálenost za několik vteřin. Položila si Charmandera na ruce a pomohla mu držet ocásek nad vodou.


I: Toho rána svítilo sluníčko. Chris učinil nové rozhodnutí. Společně s Charmanderem se rozhodli, že se na stadion vrátí později a ještě nejdříve budou více trénovat, aby společně zesílili. Taky chtěl v přírodě chytit jiné pokémony, kteří by mohli v boji proti vodním pokémonům mít výhodu. O dva týdny později se na stadion vrátili. Detaily zápasu nebudeme popisovat (zúčastnil se i Charmander), ale po napínavém a urputném měření vzájemných sil se nakonec podařilo Chrisovi a jeho pokémonům odznak získat.


J: Chris hypnotizoval pohledem hodiny na zdi, ale čas se vlekl jako týden před výplatou. Čím více hodin uběhlo od chvíle, kdy Charmandera předal, tím větší o něj měl starost. Měl ze sebe hrozně mizerný pocit - jako trenér naprosto selhal. Jistě - že nějaký trenér zvolí občas špatnou strategii, to se prostě stává. Ale tady ohrozil život svého pokémona, navíc úplně prvního. A navíc si to v zápalu boje ani neuvědomil. Najednou se ozval skřípavý zvuk. Chris se otočil, jestli se vrací sestřička, aby mu řekla něco víc. Nebyla to však Joy.


K: "No, je dobře, že tě to aspoň mrzí. Viděla jsem, jak jsi celou cestu do střediska sprintoval. Toho si cením", promluvila už trochu smířlivějším tónem. "Ne, měla jsi pravdu, jsem hrozný pitomec!", praštil vztekle Chris do stolu, až se celý rozechvěl. Misty přišla ke Chrisovi a položila mu ruku na rameno. Jejich pohledy se setkaly. "Chrisi, každý někdy udělá chybu. Víš ale, co je nejdůležitější?". Chris chvíli zaraženě mlčel.


L: "No dobrá, předám ti ho zítra ráno, teď Charmender ještě bude odpočívat. A já si taky musím jít zchrupnout, dneska jsem to měla fakt náročné". Chrise to ale v tu chvíli už moc netrápilo, protože mu právě spadl kámen ze srdce. Měl radost, že Charmande je v pořádku. "Mockrát vám děkuju a nezlobte se, prosím". Druhý den se s Charmanderem setkali. "Promiň, Charmandere, je mi to moc líto", pohladil ohnivého pokémona po hlavičce. "Čáááár!", odpověděl mu úsměvem jeho svěřenec.


M: O několik minut později už stáli Chris a Misty na opačném konci stadionu. "Volím si tebe, Charmandere!", povolat Chris do zápasu pokémona vypadajícího jako oranžová ještěrka. "No, to není moc chytré, vzít si na vodní stadion ohnivého pokémona. Nechceš si to ještě rozmyslet?", zeptala se Misty. "Ani ne, díky", ušklíbl se Chris. "V tom případě já povolávám Staryu!", zvolala dívka se zrzavými vlasy a v bazénu se objevil pokémon ve tvaru pěticípé hvězdice.


N: Chris vypadal šokovaně. "Moc mě to mrzí, já jsem to tak nemyslel", pohlédl MIsty bázlivě do očí. "No, mě se neomlouvej, to Charmander je na tom zle. Rychle ho odnes do pokémonského střediska, je vážně zraněný", úsečně Misty rozhovor ukončila. Chris Charmandera vrátil do pokéballu a ve spěchu opustil stadion. Venku se mezitím spustil déšť a ještě více umocňoval pochmurnou náladu celého dne. Chris se rozběhl a snažil se co nejrychleji překonat vzdálenost mezi stadionem a poké-centrem. Misty se za ním z okna ustaraně dívala.


O: Byla to Misty. Nesla tři pokébally a šla rovnou k recepčnímu pultu. Tvářila se ale zmateně, když zjistila, že sestřička ani Chansey tu nejsou. Trochu nejistě se rozhlížela. "Není tu, pořád ošetřuje mého Charmandera", promluvil tiše Chris, aby vysvětlil situaci. Misty se otočila směrem k němu. "Kdyby neměl tak hloupého trenéra pokémonů, nikdy by se to nestalo", řekla nasupeně. "Jo, já vím", svěsil Chris hlavu a rozplakal se. Misty na něj zaraženě koukala.


 

Zpráva byla změněna dne 01.09.2019 v 23:31:46simavok
[399] Vložil simavok dne 06.09.2019 v 19:02:27, Odpovědět
IP hash: 8b691fb19b1c4179

Odpověď na hádanku 68: Gloom, když se vyvine na Bellossom. Z Grass/Poison se stane Grass.

Odpověď na hádanku 72:

1) Charizard

2) Snorlax

3) Swampert

4) Scizor

5) Chansey

6) Mismagius

68 vyřešili Gaff a Scyther mantis

72 vyřešili Gaff, Scyther mantis, Buizel a John Beak[400] Vložila Scyther mantis dne 06.09.2019 v 22:54:17, Odpovědět
IP hash: e8ce6b3793807346

HÁDANKA ČÍSLO 75:

Na své cestě za dalším odznakem jste narazili na dvě jeskyně.

První je plná Zubatů a zlých Rakeťáků a vám už došly všechny repelenty.

Ta druhá je prázdná a vede do dalšího města.

Uviděli vás dva Slowkingové, kteří se vám rozhodli pomoct. Vědí, která jeskyně kam vede a vy se jednoho z nich můžete zeptat jednu otázku, na kterou se dá odpovědět ano/ne, aby jste zjistili, kterou jeskyní se vydat.

Ale má to háček. Jeden ze Slowkingů vždy mluví pravdu, zatímco druhý věčně lže.

Jak zní otázka, kterou bezpečně zjistíte, která z jeskyní vede do města?

Řešení otázky mi posílejte do soukromých zpráv. Termín uzavření hádanky je 22.9.

Za správné řešení se považuje takové, ve kterém je i postup, kterým jste k řešení přišli.Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[401] Vložil Dratini dne 12.09.2019 v 20:04:44, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

Řešení hádanky 74:

G, E, M, B, H, F, N, D, J, O, K, A, L, I, C


Správně hádanku vyřešili:

CoolGrovyle, Milhaus, Buizel, Scyther Mantis, simavok

 

Zpráva byla změněna dne 12.09.2019 v 20:06:41Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[402] Vložil Dratini dne 14.09.2019 v 15:46:12, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1

HÁDANKA ČÍSLO 76:


Z cest po Johtu získal jeden nejmenovaný trenér pokémonů následující snímky. Dokážete poznat, z jakých konkrétních míst pochzázejí? (po kliknutí na název se příslušný obrázek zobrazí - zde jsem nechtěl obrázky dávat, aby příspěvek nezabíral příliš mnoho místa a neporušoval pravidla webu).


A B C D E F G H I J K L


Řešení odesílejte do konce září do mé soukromé schránky.

 

Zpráva byla změněna dne 14.09.2019 v 15:48:12[403] Vložila Scyther mantis dne 22.09.2019 v 10:59:53, Odpovědět
IP hash: 7ffb0a924da2e4d2

[400] Posouvám termín uzavření hádanky 75 na 29. září.

Pro ty, co potřebují nápovědu:

Řešení jsou nejmíň dvě. Musíte zkombinovat oba výroky,

aby odpověď byla v každém případě stejná.Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[404] Vložil Dratini dne 02.10.2019 v 12:15:10, Odpovědět
IP hash: 2026e9cd7bd9cd36

Odpověď na hádanku 76:


A Cianwood Town

B Dragon's Den

C Ice Path

D dům Kimono Girls v Ecruteak City

E Kurtův dům v Azelea Town

F Mahogany Town

G Route 39

H National Park

I Radio Tower v Goldenrod City

J Ruins of Alph

K Tohjo Falls

L Whirl Islands


Hádanku správně vyřešili:

John Beak, Milhaus, Simavok[405] Vložila Scyther mantis dne 06.10.2019 v 03:56:50, Odpovědět
IP hash: dd95cdacdf6510c

[400] Řešení hádanky 75:K této hádance jsou dvě správná řešení.

Pro přehlednost si jeskyně označíme jako Levá a Pravá.


1. řešení:

Zeptat se jednoho Slowkinga na otázku: Kdybych se zeptal druhého Slowkinga, jestli Levá jeskyně vede do města, odpověděl by "Ano"?

Jestli se ptám Slowkinga, který lže, a zároveň by Levá jeskyně do města vedla, odpověděl by Ne, protože lže.

Jestli se ptám Slowkinga, který mluví pravdu, a zároveň Levá jeskyně vede do města, odpoví, že Ne, protože by po pravdě interpretoval lživou odpověď druhého Slowkinga.


Z toho vychází, že ať se zeptám jakéhokoliv Slowkinga, oba na otázku, jestli Levá jeskyně vede do města, odpoví "Ne". A protože je to lživá odpověď, je tato jeskyně bezpečná.

V případě, že odpoví "Ano", je bezpečná ta druhá jeskyně.2. řešení:

Zeptat se Slowkinga na otázku: Kdyby přišel někdo jiný, řekl bys mu, že Levá jeskyně vede do města?

Tohle řešení pracuje s dvojitým záporem, pokud by byl dotazován lhář, a zároveň by levá jeskyně do města vedla, odpověděl by té třetí osobě "Ne", ale protože musí zalhat ještě jednou, řekne Ano.

Pokud se zeptám pravdomluvného, třetí osobě by odpověděl "Ano" a proto mi po pravdě řekne, že Ano.


V obou případech by byla odpověď pravdivá, takže se stačí vydat do jeskyně, na kterou odpoví "Ano".Hádanku správně vyřešil: Dratini

O hádanku se dále zajímali: Buisel a CoolGrovyle[406] Vložila Scyther mantis dne 09.10.2019 v 20:39:53, Odpovědět
IP hash: ad5368e3b8582f41

HÁDANKA ČÍSLO 77:


Představme si, že existuje ostrov, na kterém jsou jen dva typy pokémonů: Mew a Ditto. Mew jsou velmi vzácní, a proto žádaní, zatímco Ditto jsou běžní.

Zároveň se tyto dvě skupiny pokémonů dělí na podvodníky a spravedlivé, podvodníci lžou a spravedliví mluví pravdu.

Takže se tímto pokémoni, žíjící na ostrově, dělí do 4 skupin:

Ditto, kteří lžou

Ditto, kteří mluví pravdu,

Mew, kteří lžou a

Mew, kteří mluví pravdu.

Ale všichni jsou zamaskovaní za různé jiné pokémony, takže nejde na pohled zjistit, kdo je kdo.


Na ostrov přišel trenér, kterého chce mít každý pokémon z toho ostrova za trenéra. Ale ten trenér chce mít jen spravedlivého Mew, aby se mu dalo věřit při zápasech.

Proto vymyslel takový konkurz na pokémona, kterého si chytí.

Pokémon musí říct jeden výrok, kterým trenéra přesvědčí, že právě on je spravedlivý Mew.


Jak tento výrok zní?Mathematics rules the structure of human reasoning. Physics rules the universe, regardless we can reason its actions or not.
[407] Vložil Dratini dne 10.10.2019 v 23:07:34, Odpovědět
IP hash: 7bb7694f33904cb1[408] Vložila Scyther mantis dne 11.10.2019 v 21:30:06, Odpovědět
IP hash: 7ffb0a924da2e4d2

[406] Dodatek k mojí hádance:

Mew a Ditto jsou sice proměnění na jiné pokémony, aby je nebylo rozeznat, ale to nezmanená, že všichni Ditto tak vypadají, jako Mew, a všichni Mew nabrali podobu Ditta.

Bylo tím myšleno, že se promění na jakékoliv jiné pokémony, kromě Mew a Ditto, aby se prostě nedali rozeznat.


Takže dodávám, že jsou proměnění na jiné pokémony, kromě Mew a Ditta.lisakVUK
[409] Vložil lisakVUK dne 11.10.2019 v 23:49:46, Odpovědět
IP hash: dac14a9b26cbd59e

[408] Scyther mantis: A ti Pokémoni samotní mají přehled kdo je kdo?

Příklad: Jsem třeba třeba Mew v podobě Charmandera a vidím vedle sebe Magicarpa, ale já vím, že to je proměněný Ditto co lže?[410] Vložila Scyther mantis dne 12.10.2019 v 01:49:45, Odpovědět
IP hash: 7ffb0a924da2e4d2

[409] lisakVUK: To k vyřešení hádanky není potřeba vědět, jinak bych to uvedla hned na začátku.lisakVUK
[411] Vložil lisakVUK dne 14.10.2019 v 23:22:58, Odpovědět
IP hash: dac14a9b26cbd59e

[410] Scyther mantis: Díky za odpověď. Inu, zatím mě spolehlivé řešení nenapadlo, ale ještě se nad tím ve volném čase zkusím víc zamyslet.[412] Vložila Scyther mantis dne 25.10.2019 v 21:24:58, Odpovědět
IP hash: 4caae69ceef78703

Po dlouhé době tápání zájemců o vyřešení hádanky 77 jsem si řekla, že to bude potřebovat nápovědu.

Klíčem k řešení je nalezení výroku, který může říct jen a pouze pravdomluvný Mew a nikdo jiný. Co může říct jenom Mew a co by nemohl říct lživý pokémon?

Řešení je víc, když se to rozepíše, dá se k nim pomocí logiky dojít.Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.


Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2019
Webdesign by Akela Taka 2001-2019
Novinky
Credits Novinky