Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat


Kapitola 4. - Rickův druhý pokémon

V předešlé kapitole se Rick o svůj druhý den na velké pokémonové cestě vydal do Pewter City. Jenže musel projít přes Viridian Forest plný hmyzích pokémonů a také Pikachu.

Ještě před vstupem do lesa získal jedinečnou možnost. Chytit si Shiny Pidgeyho. Jenže svou neznalostí pokémona v boji sice porazil, ale šanci k chycení nevyužil a nechal pokémona utéct. Byl to však jen první nezdar.

Viridian Forest se snažil projít především bezpečně, aby nevyprovokoval například agresivní a nebezpečné vosí Beedrill. A s jedním se nakonec musel přece jen utkat.

Zhruba kilometr před východem z lesa ho zastavil mladík, trenér hmyzích pokémonů, Dion. A svůj první ostrý zápas s cizím trenérem Rick prohrál.

Po příchodu do Pewter City teď záleží, co to pro Ricka bude znamenat? Varování před zápasem o odznak a vyzváním Brocka, místního trenéra kamenných pokémonů? I on sám začíná pochybovat, zda je na takovou zkoušku připraven. Zda je vůbec připraven trénovat a chovat pokémony
.Rick ležel v posteli na svém pokoji a převaloval se. Chvíli koukal do zdi, chvíli koukal do oken, chvíli zkusil usnout, když si přes hlavu hodil peřinu a otočil se na bok, že viděl jen černočernou tmu.

Po chvilce vzal do ruky svůj telefon a díval se, kolik je hodin. Říkal si pokaždé, že musí usnout.

Usnout mu však nešlo, protože měl hlavu plnou myšlenek. Nedokázal se uklidnit. Hlava mu neustále jela jak kopyta Rapidasha.

Cítil se mizerně. Přímo hrozně. Zevnitř ho svíral pocit viny, strachu a podceňování. Měl sevřený žaludek a dokonce si vyndal pokéball s Charmanderem na noční stolek, protože uvažoval, zda ho nevypustí, aby se s ním mohl obejmout a mohl se mu vypovídat. Ale nechtěl ho budit.

V hlavě mu hučely řeči Garryho: „Naše město tě nepotřebuje. Naše město tě nepotřebuje!“ nebo „Já zápasím jen s opravdovými trenéry. Přihlas se, až takovým budeš.“

Slyšel i svou babičku: „Vykašli se na to, Riky, prosím tě. Vždyť to je úplná pitomost. Najdi si práci, ať máš jistotu peněz.“ nebo „Je to jenom o protekci. Buď má známý a podplatí si rozhodčí, nebo nemá šanci. Akorát všichni končí v dluzích!“

Vzpomínal na zlatého Pidgeyho a jeho obraz se v Rickově fantazii měnil v démona profesora Oaka, který se zděsil, že si ho nechal utéct přímo pod rukou. Šance, kterou jiní trenéři nemají za celý život a on jí takto zahodí.

Myslel také na Diona, jak ho s hmyzím Beedrillem porazil. Porazil ohnivého pokémona, který měl mít jasnou převahu.A ať už Dion, profesor Oak nebo Garry, všichni se shodli v jedné věci. A to v té, že naprosto nechápali důvod, že si Rick nechytil žádného divokého pokémona.

Jak ho to jen mohlo napadnout si nikoho nechytit? Vždyť Charmander sám na to vše nestačí.

Na většině stadionů, co Rick slyšel, byla minimální podmínka vyzvat trenéra zápas o 2 kolech. A u Brocka to asi nebude jiné, i když o něm nic nevěděl. Kromě toho, že má kamenné pokémony.

Brock je totiž jedním z nejmladších trenérů stadionů v regionu a stadion převzal teprve nedávno po svém otci, který odešel do důchodu. A očividně je Brock talentovaný a jeho otec ho dobře vedl, protože pravidla pro udělení licence stadionu od pokémonové ligy jsou velmi přísná.No co, sice Rick viděl zápasit kamenné pokémony s vodními a travními pokémony, ale proč by je nemohl porazit s Charmanderem a někým dalším? Třeba takovou Rattatou. Rozhodl se, že se vydá za město si jí chytit. A pokud s ní a s Charmanderem bude cvičit, jistě je oba na zápas s Brockem připraví. Trenéři stadionu stejně zápasí za jiných podmínek s nováčky a za jiných se zkušenými trenéry. Tak proč by to nezvládl.

Rick přemýšlel dlouho do noci. Nakonec si řekl, že se na to vyspí a druhý den si zajde chytit pokémona. Po tomto rozhodnutí konečně dokázal usnout.Druhý den chtěl vyrazit hned po snídani. Dal si k jídlu oblíbené vajíčkové oko, párek a to doplnil o kečup, hořčici a chleba. Vše se rozhodl zapít džusem. A po snídani nezapomněl na svůj rituál s kávou a doutníčkem, který si nově zavedl.

„Ach!“ oddechnul si, když seděl za slunečného rána před hotelem a pokuřoval si.

Takové snídaně doma neměl. Aspoň takový bohatý výběr jídla. A terasu nebo balkón také neměl, aby si mohl ráno posnídat na čerstvém vzduchu. Cítil se skvěle. Špatné pocity a myšlenky z večera byly pryč.

Před dopitím své kávy se ještě podíval na internet, zda něco nového nepíšou o té katastrofě, která postihla trenérský stadion ve Viridian City. A opravdu tam novinky byly.Dne 21. 6., v čase 23:55, musel záchranný hasičský sbor Viridian City reagovat na poplach a vyrazit k požáru místního stadionu, který způsobila mohutná exploze.

S ohněm bojovaly 2 jednotky hasičů, které za pomocí svých speciálně cvičených vodních pokémonů požár zneškodnili zhruba po dvou hodinách. Avšak pro jistotu místo ještě hlídali do odpoledních hodin.

Jelikož stadion byl v tuto hodinu již prázdný, nikdo nebyl při explozi zraněn. Město bylo též v tuto hodinu téměř vylidněné, takže záchranáři nakonec museli vyjet pouze k jednomu případu nadýchání se kouřem.

Byla zasažena technická část zázemí stadionu a po ohlédnutí stavby statikem bylo zjištěno, že budova je v pořádku. Zápasy o odznak by tak neměly být ohroženy.

Příčina exploze zatím nebyla definitivně stanovena, ale údajně se jednalo o špatnou elektroinstalaci. Opravy potrvají zřejmě celou letošní sezónu.

„Je to rozhodně nepříjemná událost, ale jsem rád, že nebyl nikdo zraněn, a že nejsou v ohrožení další zápasy o odznak. Jsem jinak pokémonovému svazu plně k dispozici a připraven situaci řešit, jak bude potřeba. Já jsem v tu dobu na stadionu nebyl, byl jsem na obchodní cestě. Věřím, že bude stadion brzy v pořádku a podobná událost se již nebude opakovat.“ uvedl sám trenér stadionu.“Rick nevěděl, co si o tom má myslet. Ale že by elektroinstalace způsobila takový výbuch. No nic, nebude to teď řešit. Má přece jiné důležitější věci na práci.

Vzal pokéball s Charmanderem a vydal se s ním za Pewter City směrem, odkud včera přišel, najít Rattatu.

Zhruba po hodince pátrání jednu objevil. Ležela si a odpočívala na pařezu a vyhřívala se na sluníčku.

Rick měl připravného Charmandera v ruce a snažil se k pokémonovi tiše přiblížit, aby ho nevyrušil. Poté, co k ní už byl docela blízko, zaslechla ho, začala ihned utíkat. Ricka to překvapilo, protože spíš počítal s tím, že bude chtít bojovat. Neotálel tedy a připravený pokéball hodil ho co nejdál, aby dopadl před Rattatu. Jako kdyby Charmander slyšel z venku svého trenéra a znal jeho záměr. Ozval se klapavý zvuk a energie zformovala Charmandera rovnou před Rattatou. Ta se však nenechala pokémonem zaskočit. Vyhnula se mu a utíkala dál.

Nahánět jí nemělo moc smysl, protože Charmander neumí utíkat po čtyřech. Přední packy nemá stavěné pro běhání, chodí po dvou. Za to Rattata je hbitý, krysí pokémon. Rick tedy přikázal Charmanderovi, aby na ni použil svůj ohnivý útok. Povedlo se a dokázal jí z dálky trefit a zpomalit tak, aby ji s Rickem doběhli. Ten zkusil vzít jeden z pokéballů, které dostal od profesora Oaka a hodil ho po Rattatě, dokud ležela na zemi a nestačila se po bolestivém zásahu vzpamatovat.

Pokéball ji trefil, vtáhl do sebe a po dopadu na zem se začal třást. Nevrátil se zpět do ruky Rickovi jako bumerang, když vypustí svého Charmandera. To pokéball udělá pouze při vypuštění pokémona, kterého již trenér ovládá. Divokého pokémona si pokéball musí nejprve podmanit, aby neutekl.

Rattata však měla ještě příliš mnoho energie. Dokázala se z moci balónku vymanit, ten explodoval a rozpadl se na dvě části. Byl dále nepoužitelný. Pokémon z něj vyskočil a zformoval se z bílé energie zpět ve svou hmotnou podobu.

Rick čekal, co se bude dít, zda bude dále utíkat. Pokémon se však otočil k Charmanderovi a chtěl bojovat.Rick si uvědomil, že bude nutné pokémona více oslabit.

„Dobře, Charmandere, Žhnoucí útok!“ zakřičel Rick a ukázal na Rattatu.

Jeho pokémon vypustil proud žhavých uhlíků směrem k Rattatě. Ta však uskočila a rychle utíkala na Charmandera. Snažila se do něj narazit. Charmander však uhýbal. Vypadalo to, jako kdyby tancoval na místě, protože se neustále točil sem a tam a přitom se snažil nespustit Rattatu z očí.

Rattata byla evidentně hodně rozčilená, protože svou snahu do Charmandera narazit změnila v pokus ho kousnout. Charmander se jen tak, tak stačil vyhýbat a její zuby jen cvakaly. Vypadalo to dost nebezpečně.

„Charmandere, zkus ji chytit a odhoď ji od sebe!“ přikázala Rick.

Pochopil, že je potřeba dostat Rattatu dál od těla, aby mohl přejít do útoku. Povedlo se, Charmander ji chytil za packy, otočil se kolem své osy a odhodil ji několik metrů od sebe. Rattata se však vzpamatovala a začala energicky znova utíkat na Charmandera.

„Výborně, Charmandere. A teď rychle, Kouřovou clonu!“

Charmander vypustil černý, hustý dým a zahalil do něj Rattatu, která najednou nevěděla, kudy kam.

„Počkej, až vyleze a vypusť Žhnoucí útok!“ přikázal trenér.

A Charmander tak učinil. Jakmile Rattata vyskočila ven z oblaku dýmu, Charmander ji zahalil salvou uhlíků. A vzápětí se do Rattaty pustil škrábavým útokem, který mu Rick přikázal.

Rattata dopadla o kousek dál od Charmandera na zem. Stačila se ještě zvednout. Oba pokémoni oddychovali vypětím svých sil. Ale Rattatě se už ke všemu klepaly tlapky, takže to vypadalo, jako kdyby měla každou chvíli upadnout.

„Charmandere, zastraš ji Vrčivým útokem a použij znova Škrábavý útok!“

Charmander zastrašil Rattatu vrčením a ta zůstala stát na místě, aniž by se pokusila o další útok. Poté obdržela další salvu útoku od Charmandera.

Rick ho pochválil a na Rattatu, která byla celá špinavá od prachu a celá se třásla, hodil další pokéball od profesora Oaka. Pokémon však z vypětí posledních sil balónek odrazil do trávy svým ocáskem. Poté Rattata padla na zem a neodkázala se už zvednout.„Zatraceně. Ty máš ale sil. Tak už dost. Teď tě dostanu.“ zvolal odhodlaně Rick.

Sáhl na svůj opasek, kde měl připevněné pokébally a jeden odlepil, tlačítkem si ho zvětšil a mrštil po pokémonovi.

Balónek zasáhl Rattatu a proměnil ji v červenou energii, kterou do sebe vtáhl. Spadl na místo, kde ležela Rattata a začal sebou třást. Rick s Charmanderem upřeně zírali na kmitající míček, zda konečně uspějí. A hurá! Povedlo se.

Rick vyskočil, zatnul pěst a praštil s ní do levé dlaně. Utíkal k pokéballu a s radostí ho zvedl. Inteligentní Charmander mu mezi tím podal druhý pokéball, který před tím Rattata odrazila do trávy. Rick poděkoval a připevnil si ho zpět na pásek.„Vidíš, Charmandere, máme novou kamarádku. Budeme ji mít rádi, viď?“ řekl Rick a ukázal balónek s novým pokémonem svému kamarádovi. Ten nadšeně přikývl a byl šťastný, že udělal svému trenérovi radost.Rick se s ní vydal do Pewter City, aby si mohla odpočinout ve středisku a zregenerovat síly. Během její regenerace ve středisku se podíval do pokédexu, aby si zjistil více informací o možných útocích.

Přitom se nepodíval jen na Rattatu. Podíval se i na Charmandera. Rick si totiž pokládal otázku, zda se jeho ohnivý Charmander nemůže naučit nějaký efektivní útok proti kamenným pokémonům. A vskutku. Pokédex mu prozradil, že Charmander se může naučit Kovový dráp.

Rick měl jasno. Chtěl potrénovat jak s Rattatou, tak s Charmanderem. Když jeho pokémoni budou dostatečně rychlí a hbití, aby se vyhnuli útokům Brocka, jistě zvládnou uspět. Získal zpět ztracenou víru. Nicméně ještě před tréninkem ho čekalo něco důležitějšího. Setkání s novým pokémonem.Rick byl akorát na obědě, když mu dorazila zpráva, že jeho pokémoni jsou opět v plné síle. Po jídle si skočil na recepci vyzvednout pokébally.

S pokémony se pak vrátil na svůj pokoj, aby měl soukromí a klid. Nejprve připravil jídlo pro pokémony do misky. A nejprve vypustil Charmandera.

„Musíme počkat, kamaráde. Máme novou kamarádku, tak jí necháme najíst jako první.“ řekl Rick Charmanderovi.

Ten zvědavě natahoval čumáček k pokéballu s Rattatou. Rick držel pokéball v ruce a nasměroval ho do prostoru pokoje.

„Pojď ven, Rattato.“ zvolal a balónek se mu v ruce otevřel a před ním se zformoval nový pokémon.

Byl venku z balónku prvně od toho zápasu. Jak byla slabá, tak s ní rovnou utíkal do střediska. Poprvé hleděla na pokémona, který s ní zápasil a na člověka, který ji naháněl.

Rick si vzpomněl na první den, kdy dostal Charmandera. Jak byl vykulený a ohromený, když vyskočil s balónku a poprvé viděl svého nového trenéra. Rattata vypadala podobně. Akorát byla ještě k tomu všemu vyděšená. Měla vykulené oči. Rick slyšel její rychlé vydechování a pár kroků před ním couvla.

„Nemusíš se nás bát.“ řekl Rick klidným hlasem a usmál se.

„Toto je můj kamarád, Charmander. A já jsem tvůj trenér, Rick.“ povídal a Rattata si oba nejistě prohlížela.

„Mrzí mne, jak jsme ti ublížili. Ale byla si odolná. A já tě chtěl chytit. Chtěli jsme tě do týmu.“ povídal.

Pokémon zůstal nejistě stát na místě a ani se nehnul. Rick opatrně popostrčil misku s jídlem k pokémonovi a vybídl ho, aby se najedl. Rattata si jídlo nejprve očichala a pak začala pomalu jíst. Když k ní Rick natáhl ruku, zkoprněla, ale nechala na sebe sáhnout. Položil si jí na klín a misku dal blíž. Oba pokémoni baštili.Rick se pak rozhodl, že už dnes nebude s pokémony nic dělat. Na Rattatu toho bylo hodně a byl rád, že se ho přestala bát. Bylo by k ní necitlivé hned bojovat. Lehl si na postel, pustil si televizi. Rattata mu ležela na břiše a pomalu usnula. Charmander ležel u nich a po necelé hodince spali všichni tři.

Trénovat půjde hned další den dopoledne. A když to dobře půjde, mohl by se rovnou registrovat k zápasu v Pewter City na stadioně. A kdo ví, třeba za chvíli bude mít odznak a ty černé myšlenky ze začátku už budou jen k zasmání a zapomenuty.Terryck
<< Předchozí díl Zpět na seznam povídek Pokračování >>
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2020
Webdesign by Akela Taka 2001-2020
Novinky
Credits Novinky