Poke #1 Poke #2 Poke #3 Poke #4
Forum Chat


Předmluva

Vážení a milí čtenáři,je tomu už nějaký pátek, co jsem pracoval jako jeden z administrátorů na webu Pokemaniak.

Také je to nějaký pátek, co jsem sledoval i několik dílů pokémoního seriálu denně. Stahoval jsem celé série i s titulky. A k tomu i filmy.

Myslel jsem si, že je tomu konec. Jak mne mánie opustil a pak skončilo přátelství s mým dlouholetým kamarádem a parťákem v týmu webu výše zmíněného.Nicméně se ke mně Pokémon opět vrátil. Opět v mém srdci zahořela touha házet červenobílé balónky po malých potvorách, trénovat a chytat a jít za cestou mistra pokémonů.

Opět mi v hlavě zní legendární znělka z první série. A doprovodná hudba z pozadí nejrůznějších situací a scén.Mánie pokémonů u mne vždy znamenala zajímavý řetězec událostí. Ten měl zárodek v tom, že jsem kreativní osobou.

Když jsem koukal na seriál, automaticky jsem k němu chtěl hrát hru. A automaticky jsem měl nutkání něco dělat a tvořit.

Dlouhá léta to byl pokémoní web Pokemaniak. Také jsem chtěl hraní her natáčet na youtube. Jenže hrát hru je jedna věc a mít techniku vše natočit a zpracovat je věc druhá. No, vedle článků na web jsem měl nutkání psát pokémoní příběhy. Ale ne jen tak obyčejné povídky. Ale rovnou celou sérii epizod, která by zaznamenávala podobnou cestu, jakou absolvoval Ash Ketchum v seriálu.

Jak jsem již psal výše. Myslel jsem, že pouto mezi mnou a pokémony se již neobnoví. Nicméně stalo se. Webové stránky již sice netvořím a nejsem členem žádného týmu. Nicméně hru si zahraji rád pořád a to hlavní, opět chci psát příběh.

Ovšem tentokrát se nehodlám spokojit pouze se schováváním příběhu do šuplíku, ale chci se s ním pochlubit i jiným fanouškům a čtenářům.Jistě většina z vás bude znát Ashe Ketchuma. Jeho přátele i nepřátele, kteří mu pomáhali nebo naopak házeli klacky pod nohy na jeho cestě.

Jistě jste viděli aspoň první sérii seriálu a viděli jste minimálně jeden film. Třeba jste i viděli Detektiva Pikachu.

A snad jste i přemýšleli o tom, jak by taková cesta mohla probíhat ve skutečném cestě. Já takové myšlenky měl skoro neustále. Proto jsem povídek psal spousty, ale žádná z nich se nedochovala a skončila nenávratně v koši počítačových dat. Ovšem Pokémon – Rickova cesta Kantem má toto napravit.Jak by asi taková pokémonová cesta doopravdy mohla probíhat?

Bylo by to krásné dobrodružství pro desetileté děti, nebo volená cesta plná dřiny, odříkání a slávy při úspěchu?

Byli by Rakeťáci jen banda každý díl vybuchujících kašparů pro zasmání, nebo životu i pokémonů nebezpeční zločinci sledující vyšší cíle?

Stačilo by jen pár hodin trénovat a cvičit a jít jednoduše vyzvat trenéra stadionu a sebrat odznak? Nebo by to byla náročná cesta plná tréninku, dřiny, cviku a strategie?

Stačilo by s jedním nebo s osmi pokémony vyzvat elitní čtyřku o titul? Skutečně by tak mohl učinit každý po získání všech osmi odznaků? Nebo by to byla náročná a dlouhá cesta přes trénink, skládání týmu a účast na velkém šampionátu?

Kdo by byl vlastně Giovanni? Skutečně by si mohl dovolit věznit a vydírat prezidenta Silph Co? Proč by ho vůbec chtěl vydírat? A vážně by stačilo, aby ho desetiletý kluk nebo holka v kanceláři firmy porazil a takovýto mafián byl nadále beztrestně trenérem stadionu?

Byli by legendární pokémoni jen nutnou částí sbírky pro ty, kteří je chtějí chytit všechny, nebo něčím významnějším a cennějším?

A takto bych mohl pokračovat a vymýšlet další a další otázky.Vydejte se také na cestu a najděte všechny odpovědi. Čtěte příběh Ricka a poznejte, jaký by takový svět pokémonů mohl doopravdy být. A jak by taková cesta k titulu mistra pokémonů mohla vypadat.

Připravte se však na to, že toto dílo nebude pohádkou pro děti. Ale že můžete číst inspirující a napínavý příběh s kapkou od všeho, co příběh obsahovat může. Ať už se může jednat o úspěch – neúspěch, víru – podceňování, lásku – nenávist, přátelství – osamělost a další.

Sledujte příběh, při jehož tvorbě se nechávám inspirovat hrami, seriálem, filmy, ale i vlastním životem.Doufám, že se vás příběh osloví a bude se vám líbit. A pokud ne, tak snad vás dovede k něčemu jinému, co bude souznit s vámi. Třeba vás dovede k inspiraci tvořit něco vlastního a nemusí to vůbec souviste s pokémony. Ať už budete číst celý příběh, nebo skončíte u jedné epizody nebo u pár vět, to není důležité. Důležité je, aby vy jste se bavili, nebo jste k tomu došli, pokud to stále hledáte.

Přeji vám spoustu zábavy při čtení. A přeji vám štěstí, víru a pevné odhodlání ve všem, k čemu se odhodláte. Budu se na vás těšit v následujících epizodách.S pozdravem,Váš Terryck.Terryck
  Zpět na seznam povídek Pokračování >>
Credist  
Pokémon © Nintendo 1995-2020
Webdesign by Akela Taka 2001-2020
Novinky
Credits Novinky