Chat slouží k online komunikaci mezi uživateli. Přístup na chat je možný pomocí přihlášení (jména/hesla) vytvořeného na hlavní stránce PJZ, nebo anonymně. Pokud chcete na chat přistupovat častěji, určitě se registrujte. Získáte tak mnoho výhod (vaši přezdívku již nemůže použít nikdo jiný, můžete si nastavit HTML avatar, ostatní vám mohou na chatu posílat soukromé zprávy atd..).

Základní místnost Pokémon je moderovaná, správce poznáte podle znaku # před jménem. Správci dbají na dodržování pravidel a mají právo vyhazovat, nebo udělovat bany (zakázat přístup) provinilcům.

Pravidla:

 • Chovejte se slušně. Vulgární a urážlivé zprávy nemají na chatu co dělat.
 • Obsah webu včetně chatu musí být přístupný všem, bez rozdílu věku. Je přísně zakázáno na chatu sdílet "nepřístupný" obsah a to jakýmkoliv způsobem, tedy včetně poskytování odkazů na jiné weby, kde je přítomen.
 • Reklama na chatu je zakázána! Odkazy na jiné weby jsou přípustné v odůvodněných případech (ku příkladu souvisí-li s odpovědí na dotaz atd..), avšak obsah odkazovaných stránek nesmí odporovat pravidlům našeho webu.
 • Je zakázáno vkládat na chat obrázky příliš velkých rozměrů a takové, jejichž obsah není v souladu s pravidly a zaměřením tohoto webu.
 • Pokud máte nějaký dotaz, napište ho a čekejte. Ne každý sleduje chat nepřetržitě a případné napsání odpovědi také chvíli trvá. Není tedy slušné se po pár vteřinách připomínat.
 • Netapetujte (= opakované odesílání stejné zprávy), nevynucujte si zbytečně pozornost. Zprávy typu "ahoj", "jak se máš?" adresované každému, kdo se zrovna připojí, jsou obtěžující a zbytečně odsunují podstatnější obsah.
 • Pokud potřebujete s někým na chatu řešit něco soukromě, nebo nevítáte možnost zapojení se dalších uživatelů do vaší debaty, využijte možnost soukromé komunikace (vyberte jméno uživatele a zaškrtněte soukromě).
 • Pište česky a srozumitelně. Nejsme sice ve škole, ale úmyslné komolení slov, psaní špatných i, vynechávání interpunkce a nesmyslná skladba vět mohou zbytečně znesnadňovat pochopení vašeho sdělení.
 • Nezakládejte zbytečně více registrací. Na PJZ je možné měnit vše, včetně jména, není tedy nutné zakládat novou registraci kvůli změnám. Používání více registrací stejně jako časté změny jména a/nebo HTML avataru zbytečně matou ostatní.
 • Neobtěžujte správce zbytečnými dotazy. Funkci správce opravdu nedostanete tak, že o ni požádáte/poprosíte.
 • Pokud zjistíte, že máte zakázán přístup do základní místnosti chatu a jste si jist, že jste se nijak neprovinil proti pravidlům, kontaktujte některého z trvalých správců. V případě využívání veřejného počítače, nebo sdíleného připojení (veřejná wifi atd..) se může stát, že bude IP adresa zablokovaná v důsledku jednání někoho jiného, který se z toho místa v minulosti připojil. Rovněž někteří poskytovatelé připojení přidělují IP adresy náhodně z nějaké skupiny. Problém je možno vyřešit výjimkou pro vaši registraci.
 • Reklamace řešte výhradně se správci na chatu, pokud není žádný přítomen, zašlete na hlavním webu některému z nich zprávu. Rozhodně kvůli tomu nezakládejte téma na fóru !
 • Správcům nelžete a nehádejte se s nimi. Obsah chatu je logován, v případě sporu není problém dohledat co se dělo. Neoprávněná reklamace může mít za následek zpřísnění udělených sankcí.

Výše uvedená pravidla považujte jako příklad. Nikdy není možné pravidly ošetřit všechny možné situace. Respektujte tedy správce! Správci preferují řešení problémů dohodou, sankce (vyhazování a zákazy přístupu) jsou až to poslední, co volí.


Hlavní stránka chatu